Проблемна бременност:Двурога матка?!?!

  • 40 981
  • 133
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 589
ninkata80 аз когато в 21 г.с. бях при д-р Марков на ФМ тогава той каза, че има съмнения за двурога матка и че това може да е проблем за износване на бременността и да съм се наблюдавала.

После на преглед при д-р Стаменов и д-р Персенска, категорично отхвърлиха да имам двурога матка, както и лекарите, които ме наблюдаваха в Токуда.

Аз ЦС съм правила при д-р Владимиров, но това беше за проходимост на тръбите, от тогава не съм се подлагала, но все си мисля, че и на ехограф си вижда.

Успех на всички

# 61
  • София
  • Мнения: 2 100
Само за статистиката
Аз съм с двурога матка със септум Имам две деца, без аборт.
Първа бременност с опасност от помятане, често кървене и доста лежане в болница. Родих в 8ми месец
Втора бременност, без проблеми със хорм.лекарства родено дете 2 седмици преди термин планово.
И двата пъти секцио.
Корема в напреднала бременност ми беше с форма на сърце. Искаха да ме снимат от БАН, но аз не се съгласих/от срам/.
Лесно забременях и двата пъти.
Първият път ми казаха, че е цяло, чудо че съм бременна с подобни аномалии, и ако родя износя детето ще е пак чудо.
Много се стреснах, но родих и пак по чудо забременях
Кураж и успех на всички.

# 62
  • Мнения: 43
Живо ме интересува тази тема, защото част по част ме разкриваха няколко гинеколога - септум, двурога матка - като последният ми разкри "изненадите", които може да ми поднесе такава аномалия.

Бременна съм в 8 г.с. и това, което бих искала да ви попитам е какво означава така нареченото пазене? Ограничаване на физическото натоварване? а как стои въпросът със сексуалните контакти? И проблем ли е спането по корем в такава ранна фаза?
Ще ви бъда благодарна за отговорите.

# 63
  • Мнения: 154
Здравейте!
Искам да следя темата, защото днес и на мен ми казаха двурогова матка и съм притеснена въпреки, че доктора ме успокои, че няма страшно. Не знам какво да мисля много противоречиви мнения прочетох.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 4 144
Живо ме интересува тази тема, защото част по част ме разкриваха няколко гинеколога - септум, двурога матка - като последният ми разкри "изненадите", които може да ми поднесе такава аномалия.

Бременна съм в 8 г.с. и това, което бих искала да ви попитам е какво означава така нареченото пазене? Ограничаване на физическото натоварване? а как стои въпросът със сексуалните контакти? И проблем ли е спането по корем в такава ранна фаза?
Ще ви бъда благодарна за отговорите.

При мен всички активности предизвикваха контракции - първите 4-5 месеца съм лежала почти непрекъснато. По-назад съм писала мисля в темата - моето детенце се роди преждевременно, заради септума - просто матката повече не може да се разтегне, а заради септума място за бебето няма и хоп - изтичат водите  Rolling Eyes
Сега правим опити отново да забременея, сега пък не става...

# 65
  • Мнения: X
А пък аз почти не лежа и за сега да чукна на дърво се чувствам добре. Средата на септември съм в София на 4Д и се надявам да ми каже двурога ли ми е всъщност или не  Rolling Eyes Иначе и аз това което знам е че просто такива бебенца в двурога матка не дочакват термина защото нямат достатъчно място. Ама да видим....
Другото което знам е че при такава матка се забременява трудно, което не важи за нас, стана като по чудо от първия месец  Wink
Тъй че ми се иска да вярвам че докторката която ми каза че съм с двурога се е объркала  Praynig

# 66
  • Мнения: 334
И при мен на първата ФМ установиха двурога матка. Имам един аборт в 5 месец. Сега ме предупредиха, че на беба може да и стане тясно по-рано и да реши да излиза. Нямам други оплаквания, не съм се пазила по по-специален начин. Дано до финала всичко да е наред!!!!!!!

# 67
  • Добрич
  • Мнения: 21
Да ви кажа и аз Thinking Аз също съм с двурога матка, с много голям/дълбок/септум по средата. Септума махнахме оперативно, защото мнението на всички дктори беше, че няма да мога да износя плод в тази матка. При такава матка определено има голям риск от спонтанен аборт или преждевременно раждане, поради невъзможността и да се разтегне достатъчно. Въпрки това имам един аборт в 17 седмица, една бременност с абсолютно, непрекъснато лежане, износена до 33г.с. и в момента, със серклаж, очакваме да родя всеки момент! Определено трябва много внимание и паене при такава матка!
 

Аз ЦС съм правила при д-р Владимиров, но това беше за проходимост на тръбите, от тогава не съм се подлагала, но все си мисля, че и на ехограф си вижда.

Успех на всички
з ЦС съм правила при д-р Владимиров, но това беше за проходимост на тръбите, от тогава не съм се подлагала, но все си мисля, че и на ехограф си вижда.

Успех на всички
[/quote]
На ехограф трудносе вижда, но на Цветна снимка е невъзможно да не се види! Нали на снимката се вижда и матката?! Вероятно нямаш такава - дано да е така!

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 4 144
Altevs , дано удържиш поне до 33-34 г.с.  Praynig
Защо те чакат да родиш всеки момент - с контракции ли си  Confused

Иначе и моето инфо е същото като твоето - живот и здраве да забременея пак - знам си, че ще лежа само

# 69
  • Добрич
  • Мнения: 21
Altevs , дано удържиш поне до 33-34 г.с.  Praynig
Защо те чакат да родиш всеки момент - с контракции ли си  Confused

Иначе и моето инфо е същото като твоето - живот и здраве да забременея пак - знам си, че ще лежа само
Да мила. С болки - менструални, целият кръст и отпред надолу матката, с усещания за напън и разбира се - контракциите както ги познаваме - стягането на обръча около кръста и напред и надолу... Казаха, че няма как - бебето расте, матката се увеличава, а не може повече, шийката съвсем се изгладила и серклажа едвам стоял накрая. Имало вероятност да прореже тъкънта. до вчера бях в АГто във Варна, ама им свърши пътеката и ме изписаха. И.... докогато устискам.
Благодаря ти за подкрепата! Определено с такава матка трябва много повече внимание и наблюдение! Смятам, че определено е проблем и не трябва да се правят експерименти - ще изкарам ли и докога?

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 4 144
Стискам палци всичко да е наред  Praynig
Ама нали казваш, че са ти махнали септума, защо пак няма място за бебето  Confused Моят септум беше отстранен при секциото, но пак порастна  Rolling Eyes

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Altevs жеаля ти успешно износване и здраво бебе  Hug
С каква манипуалция ти премахнаха септума и къде? На мен ми правиха оперативна хистероскопия, но ще се наложи и втора, защото септума се оказа доста голям. Аз имам 2 бременности завършили в 21 г.с., които протичаха напълно нормално, не съм лежала. Получавам внезапно скъсяване на шийката, разкритие, болки и край. При теб как протичат бременностите, през цялото време ли имаш болки или кървене?
змейковица за твоя септум и друг път сме коментирали тук, но искам да те питам - лекар потвърждавал ли ти е, че септум може да прорасне отново?

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 4 144
fever , теб те мислех - кога ще те оперират пак, тежка ли е самата операция

За моя септум - ами един и същи лекар ме гледа след операцията, после и 1 година по-късно и каза, че отново го има. Оттогава ходя при друг - не го е коментирал може или не може да израстне, ама факт е, че го има  Confused Ти казваш, че е бил много голям твоят и не е изрязан докрай - предполагам и при мен може да е станало нещо такова. Нямаше как да предполагам, че може да не е отстранен докрай примерно - тогава имах достатъчно григи покрай недоносеното бебе и хич не помислих  Embarassed Аз съм си дала още 3-4 месеца за опити за бебе, ако не стане, тръгвам по лекари пак да нищим въпроса

# 73
  • Добрич
  • Мнения: 21
fever септума ми махна д-р Тюфекчиева, от Майчин Дом, 2004год. Точно със хистероскопия. Тогава такава апаратура все още нямаше из нашия край  Simple Smile и ме пратиха при нея в София.Много, изключително сме доволни от това, което направи. Разликата е драстична, вижда се на цветните снимки- преди и след това. Да, и при мен изведнъж и внезапно се скъсява шийката, прокървявам, защото плацентата винаги е долу и покрива и шийката/казват, че се дължи на особенностите на матката/, но пък впоследствие се вдига заедно с матката. Първата загуба беше точно така - менструални болки, кръвоизлив, установи се изгладена шийка, 3 см разкритие и отлепена плацента. Но болки нямам през цялото време. Всъщтност сега се появиха около 26г.с. С предната бременност започнаха около 31г.с.
А за Змейковица да кажа, че не мога да проумея как така ще порастне отново тоя септум  Shocked????? Не съм запозната с нейната история, ама..... Thinking Може би просто не са го изчистили целия. Част от моя също е останала горе, но самата лекарка ми каза, че просто не е посмяла да дълбае повече нагоре. Ама да порастне отново newsm78?????

# 74
  • Мнения: 139
Здравейте мами!
Нека и аз се включа по темата!Имам двурога матка!Откриха ми я доста преди да забременея даже не бях омъжена!Казаха ми да се подготвя за голяма борба с износването!Забременях на 4 месец след като започнахме опитите!Още във 2 месец започнах да кървя!Кървях всеки месец докато влезнах в петия!От там нататък всичко беше наред!Родих 4 дни преди термина секцио!Бебка беше седалищно!Родих по спешност защото спрях да я усещам!Лекарите казваха че ще е много дребна!Но тя се роди 3,450 и 52 см  Laughing!

Сега мъжът ми вече иска второ бебе но на мен не ми стиска не знам защо направо не знам какво да правя! Hug Hug
Успех на всички престрашили се!!!

Общи условия

Активация на акаунт