Проблемна бременност:Двурога матка?!?!

  • 40 919
  • 133
  •   1
Отговори
# 75
  • Добрич
  • Мнения: 21
Истината е, че наистина е много рискова бременност. Появяват се всички тези усложнения, за които споделяме. Моето първо бебе също беше седалищно, въпреки че се роди в 33г.с., но казаха, че дори да е продължила бременността, нямаше да се обърне, заради матката.
Така че, голямо внимание и пазене ще трябва!

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 003
fever , теб те мислех - кога ще те оперират пак, тежка ли е самата операция
змейковица аз ходи за втора операция, но не беше успешно, защото заради насрочената дата трябваше да ми се предизвика цикъла по-рано. И не се получи пълноценен цикъл, съответно матката беше пълна с лигавица и не посмяха да режат. Операцията не е тежка, но е много деликатна и трябва много добре да се внимава как се реже. Аз ходя в клиника Малинов и тъй като там часовете се записват по-сложно се надявам следващото ми ходене да е най-късно октомври и тоя път да ме отърват максимално от септума.

# 77
  • Мнения: 154
Здравейте!
Много се обърках вече не знам да ме е страх ли от тази диагноза или да се успокоявам и да не се отчайвам. Моят доктор не ми каза нищо за септум, а и тогава аз не бях чувала за двурога матка, не го и питах, само ме успокои че няма нищо страшно. Кога може да се види този септум, трябва ли специално изследване за да се види?

# 78
  • София/Кюстендил
  • Мнения: 184
Двурогата матка се вижда най-добре при цветна снимка  Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 3 090
Момичета, не се стряскайте ненужно!
Разбрах, че имам двурога матка на 39 г, при раждането на третото ми дете  Laughing Установи се при секциото, иначе щях да си живея в неведение  Laughing Нямам спонтанни аборти, и трите ми деца са износени и са били обърнати с главата надолу при раждането. Единственият проблем беше, че трябваше допълнителна упойка, за да ме зашият след секциото, защото е доста по-трудно и дълго. Peace
 

# 80
  • Добрич
  • Мнения: 21
Момичета, не се стряскайте ненужно!
Разбрах, че имам двурога матка на 39 г, при раждането на третото ми дете  Laughing Установи се при секциото, иначе щях да си живея в неведение  Laughing Нямам спонтанни аборти, и трите ми деца са износени и са били обърнати с главата надолу при раждането. Единственият проблем беше, че трябваше допълнителна упойка, за да ме зашият след секциото, защото е доста по-трудно и дълго. Peace
 
Naughty Трябва да се внимава! Има много голямо значение от степента на недоразвитост на матката - колко са големи роговете, дали има септум между тях и колко е голям! И както е казала  Marpen двурогата матка и степента и на изразеност се вижда при цветна снимка. Странно ми е и интересно как са видели двурога та матка при секциото? Матката се отваря съвсем ниско отдолу а роговете се обособяват нагоре, в горната част. Плюс това към края на бременността матката е максимално обтегната....?? Как докторът я е видял ? Да не се обидиш? Просто наистина ми е много изключително странно?

# 81
  • София
  • Мнения: 3 090
В никакъв случай няма да се обидя  Hug Не съм се ровила дори допълнително, за да намеря повече инфо, нали не ми се наложи, а не планирам 4-та бременност.  Laughing Лекарката само каза, че се чудят как дотогава не съм разбрала и как имам три деца без проблеми. Също така каза един ден евентуално да проверим как стоят нещата при дъщеря ми, защото било наследствено.
Затова си мисля, че естествено трябва да се внимава и да се следи добре бременността, но е по-добре да не се притесняваме излишно, а да имаме просто едно на ум.

# 82
  • Добрич
  • Мнения: 21
В никакъв случай няма да се обидя  Hug Не съм се ровила дори допълнително, за да намеря повече инфо, нали не ми се наложи, а не планирам 4-та бременност.  Laughing Лекарката само каза, че се чудят как дотогава не съм разбрала и как имам три деца без проблеми. Също така каза един ден евентуално да проверим как стоят нещата при дъщеря ми, защото било наследствено.
Затова си мисля, че естествено трябва да се внимава и да се следи добре бременността, но е по-добре да не се притесняваме излишно, а да имаме просто едно на ум.
Дано и при дъщеричката ти няма проблеми - искрено и желая. Но аз имам един голям аборт, отделно забременяването стана ин-витро, след това /дори и в момента/ две тежки, много трудни бременности и.........според мен такива бременностти не са момент за експерименти - дали ще стане нещо или ще ни се размине. Просто много пазене и повишено внимание! Двурогата матка, не е успяла да се доразвие, при бременност тя не може да се разтегне максимално и не се знае в коя фаза е възможно да изхвърли плода.
Дано децата ни нямат тези проблеми!!!!!!Завиждам ти за 3те бременности Grinning Аз вече не бих се навила за трето. Много искам, ама ако го износи друг  Joy

# 83
  • София
  • Мнения: 3 090
Altevs Hug дано всичко при теб и при другите момичета е наред  Praynig   Късмет и леко раждане!   bouquet

# 84
  • Мнения: 59
Здравейте момичета  Hug!
Да се запиша и аз с двурога матка.Разбрах за съществуването й по време на първата ми бременност, в 5-я месец.Гинеколожката ме гледаше на обикновен видеозон и нещо се усъмни и ме прати на 3-измерен (това преди 6 години).Там установиха двурогата матка и казаха-секцио при всички положения.Бебето беше напряко - от кръста надолу в единия рог, от кръста нагоре-в другия.Никакъв шанс за нормално раждане.А и бебето беше доста едро и направиха секциото 13 дни преди термина и се роди 4кг.
Миналата година забременях за втори път  Grinning.Бебето беше само в единия рог и по необясними причини водите ми изтекоха и се роди в 8-я месец.За щастие нямаше проблеми,само беше мъничка в сравнение с баткото,роди се 2,800кг.
Само да спомена, че не съм имала проблеми със забременяването,с износването,не съм имала аборти.Нито един доктор не ми е препоръчвал нещо по-специално,не съм лежала повече,нито съм пила някакви лекарства.Може би е късмет, който пожелавам и на всички вас  newsm10

# 85
  • На високо
  • Мнения: 824
Здравейте и от мен!
И аз съм с двурога матка. Разбрах го благодарение на цветната снимка, която правих. Ако това е от значение първото си детенце родих на 35г, а второто на 38  Laughing . Нямах особени проблеми и с двете си бременности, макар че и мен ме предупредиха при ФМ, че може да родя преждевременно и че може да имам повече болки от разтягането на матката. И двата пъти родих със секцио 9 дни преди термина. Второто ми момиченце тръгна да се ражда спонтанно в нощта преди планираната дата, но така или иначе и двете ми деца са доносени. Факт е, че се родиха с не особено големи размери. Първата се роди 49см и 2750г, а втората - 51см и 2950г.  Може би им е било тесничко за да порастнат повече  на кг newsm78. И двете бебчета бяха главично разположени. По време на операциите лекарите отбелязяха,че матката ми е двурога. Явно се вижда, когато те отворят. Интересното е, че и майка ми е с двурога матка и аз съм родена преждевременно - около 42 дни преди термина. Била съм разположена седалищно. После майка ми е имала и спонтанен аборт някъде във втория триместър. И следва бременноста със сестра ми, която е била много проблемна и прекарана изцяло на легло. Всичко завършва благополучно с раждане 10 дни след термин на седалищно разположено бебе. Мисля си, че явно има някаква наследственост при двурогите матки, макар че при майка ми преградата сигурно е по-изразена. Но това са само предположения все пак.
Желая успех и щастие на всички ви!

# 86
  • Мнения: 11
здравейте момичета !аз съм нова тук във вашия форум предстои ми отстраняване на септум на матката моля ви да ми обясните как протича самата процедура и колко струва благодаря предварително

# 87
  • Мнения: 2 805
Виждам, че в темата от доста време не е писано, но се зачетох, тъй като това чудо двурога матка се оказа, че го имам и аз.
Но ме провокира да пиша в темата изказванията на Altevs. Тук всеки споделя своите преживявания, но наистина се издразних на толкова негативни и най-вече категорични изказвания от страна на Altevs.
Радвам се, че разбрах че имам двурога матка след каро родих, че ако не дай си боже бях прочела подобни изказвания докато бях бременна  ooooh!
Едно е да споделиш какво си преживял, съвсем друго е да изказваш пак повтарям толкова крайни и ужасно звучащи неща!
Всеки случай е различен! Значи след всичко, което прочетох се оказва че едва ли не съм някое чудо на чудесата, че имах безпроблемна бременност и родих здраво момиченце. Мисля, че проблема от тази матка беше, че на малката и е било тясно вътре, та не беше от най-шавливите и се беше увила около пъпната си връв, но това аз си го мисля Simple Smile По време на бремеността си се сблъсках с много по-сериозна евентуална диагноза, така че се радвам, че не съм знаела и за това, но оцелях...като не четох из форуми  Grinning След като всичко мина, тогава да.
Моята матка се видя, че е двурога при секциото!!! Толкова години никой лекар не е видял, че е такава. След като родих отидох на контролен преглед при лекарката си и тя ми каза, ето гледам я и ако не я бях видяла по време на операцията пак щях да ти кажа, ще изглежда като една съвсем нормална матка.
Имах предна плацента, никой лекар не ми каза, че може да е проблем при секциото, Това от тук го разбрах и следващия път ще попитам, че ми стана много интересно.
През цялата си бременност не съм се спряла, пътувах, ходих на работа....Момичета, не се чувставйте обречени, моля Ви! Heart Eyes

Четете във форуми, споделяйте, но вярвайте на своя лекар и в себе си! Искам да Ви кажа, че въобще не се притеснявам, че имам такава матка. Вярвам и знам, че ще имам и друго дете без проблеми. Моя лекар каза - на второто ще му е по-широко вътре  Grinning

Не казвам, че всички случаи са такива, стискам палци при всички Вас нещата да се развиват в положителна насока и да не се появлиявате от негативизъм и крайни изказвания!

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Алия , когато си имал горчив опит с първото дете като нас с Altevs е трудно да си постоянно позитивно настроен  Rolling Eyes
В момента пак съм притеснена за второто ни бебе дали ще остане повече време вътре или пак като кака си ще се роди рано-рано...
Радвам се, че си била с безпроблемна бременност, но имай предвид, че има различни степени на двурогост - за да не се види твоята толкова време, явно е била в лека степен  Peace
При мен се вижда много ясно и без да съм бременна Peace
На сегашното ни бебе още отсега му е страшно тясно вътре - молим се да изкара поне до началото на деветия  Praynig

# 89
  • Мнения: 2 805
Змейковица, стискам палци и се надявам всичко с твоята бременност да мине безпроблемнно!  Praynig
Повярвай ми, знам колко е трудно понякога да си позитивен, аз имах ужасно трудни моменти през моята бременност, но не бяха свързани с матката.
Цялата идея на поста ми е, че човек трябва да е благодарен, когато въпреки трудностите е успял да има живи и здрави дечица! Да не плаши хората четящи и пишещи тук с категорични изказвания, едва ли не диагнози важащи за всички! Нека бъдем по-отговорни към това, което пишем тук, има бременни майки, които четат, има хора, които приемат писанията във форумите едно към едно, което повлиява психиката им!
Надявам се да ме разбереш какаво искам да кажа Simple Smile
Така сме се родили, с такава специална матка...не е приятно, но не е най-лошото, което може да ни се случи нали? Имаме деца, въпреки трудностите...
Наистина си знам, че и на мен факта, че знам, че имам вече такъв проблем ще ми влияе по някакъв начин здраве и живот на друга бременност.
Сега чух за тази цветна снимка, ще питам лекарите си за нея?

Още веднъж имаш силно стиснати палци и пожелания от мен за здраво бебче и спокойна бременност!

Общи условия

Активация на акаунт