Проблемна бременност:Двурога матка?!?!

  • 40 920
  • 133
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Благодаря  Hug
Да, разбрах те напълно - аз също не обичам да пиша плашещи неща за бременни, но темата е такава  Laughing
Щом не си имала проблеми с миналата бременност, едва ли ще е проблемна и другата живот и здраве  Praynig
Пожелавам ти го   bouquet

# 91
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Цялата идея на поста ми е, че човек трябва да е благодарен, когато въпреки трудностите е успял да има живи и здрави дечица! Да не плаши хората четящи и пишещи тук с категорични изказвания, едва ли не диагнози важащи за всички! Нека бъдем по-отговорни към това, което пишем тук, има бременни майки, които четат, има хора, които приемат писанията във форумите едно към едно, което повлиява психиката им!
Още веднъж имаш силно стиснати палци и пожелания от мен за здраво бебче и спокойна бременност!
Алия нека не се заблуждаваме, че по форумите трябва да се пишат само хубави и нестряскащи неща  Hug. Всеки има право да сподели нещо, което е преживял, но не значи, че това ще се случи на всяка една жена с двурога матка. За мен лично е добре да знам и хубавите и лошите неща, а който не иска да чете няма да се рови във форума. И аз въпреки трудностите все още нямам деца, което не ми действа никак позитивно. Моят септум беше много голям, достигащ много ниско долу и разделящ матката почти на две. Сегашният ми гинеколог ми каза в прав текст, че с този вид на матката бебе няма да износя и септума трябва да се изреже. И добре, че се намери лекар, който да ми каже истината, защото незнам как щях да понеса още една загуба. Повярвай ми, че ако можех да върна времето назад и да прочета нещо от опита на други майки, може би сега нещата щяха да стоят по друг начин.
Пожелавам ти следващият път като забременееш да нямаш никакви проблеми.

змейковица на теб също успешна бременност до края   bouquet

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
fever , мерси, мила!
Как вървят при теб нещата - изрязаха ли го вече окончателно пустия септум  Praynig И моят е така почти до долу, преди няколко дни като гледахме бебето на ФМ горкото е толкова сгънато и превито, никакво местенце няма...
Само се моля всичко да е наред  Praynig Praynig Praynig

На теб от сърце пожелавам скоро да се похвалиш с една успешна бременност и сладко бебче   bouquet

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 003
змейковица  Hug
В края на септември окончателно ми изрязоха септума и вече плануваме нова бременност. Надявам се евентуална нова бременност да бъде успешна докрай.
При теб как нараства матката в момента, двата рога успяват ли да се слеят или бебето си е изцяло само в единия рог? При мен десния рог беше по-голям и там се развиваше бременността 1-я и 3-я път, левия беше направо като смачкан. Уви обаче достигах само до началото на 6 месец, внезапно получавам разкритие и положението е неспасяемо. В онзи момент много тежка травма ми оставиха думите на една дежурна лекарка, че матката ми е недоразвита и да се откажа да забременявам повече  Sad
Вярвам, че щом си износила дъщеричката си, ще износиш и това бебе. Силно ти стискам палци и ще те мисля докрая  Hug

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
И аз често се сещам за теб и тихичко се надявам следващият път вече да е успешен за вашето семейство  Praynig Praynig Praynig Praynig Вярвам, че след тази операция всичко ще е наред  Hug Благодаря ти за подкрепата   bouquet

Бебето е в десния рог, другият явно пак се е завъртял назад и не се вижда много...
Ох, ужасни неща си преживяла - аз сега влизам точно в 6-ти месец ...

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 58
Здравейте, момичета! Видях,че сте подновили темата, реших и аз да се запиша в нея. И при мен се оказа,че матката е двурога.Миналия месец имах мисед в 8г.с.,но не матката е причината, в 5г.с. прокървих поради отлепване на плодния сак и аз предполагам,че това е причината. Още преди да забременея се усъмниха,че матката е двурога и док ме извика веднага след М,за да ме видела на чисто,тогава каза,че е нормална,просто била по-малка.Преди да ми направят абразиото ме гледаха на 4D и заключението беше  "съмнение за двурога матка",но така и никой не казва нищо със сигурност. Смених гинеколога си и сега иска да правим диагностична хистероскопия за мое успокоение,въпреки,че според него това не е проблем да имам нормална бременност,просто ще се наложи повече наблюдение. И сега не знам да я правя ли или не?
змейковица,желая ти безпроблемна бременност до края, да гушнеш сладкото си бебче.
fever, вярвам,че след всичко,което си преживяла,вече е време да постигнеш мечтата си,желая ти го то сърце,успех мила. Hug

# 96
  • Мнения: 2 805
fever, съгласна съм с теб напълно   bouquet
Ако прочетеш постовете ми, ще видиш, че всичко което си казала го казвам и аз но с различни думи. Simple Smile От сърце ти стискам палци  Hug
 Нека с една дума да обясня и за последно - в цитирания от мен пишещ аз усетих злонамереност, в начина по който се е изказал и разказал и прочие - това е! В темата има още нелеки описани преживявания и случаи на други момичета, но от никой друг разказ не останах с такова усещане...

Намерих един линк с кратко описание на аномалиите на матката, може да сте го чели

http://www.framar.bg/%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B8% … vanesprav439.html

Погледнах си епикризата от раждането и видях, че пише наличие на ляв рудиментарен рог.
Бебето стоеше през цялата бременност вляво и всички казваха, че сигурно  е там щото му е удобно, а то просто е нямало къде да отиде...

# 97
  • Варна
  • Мнения: 1 003
змейковица не се страхувай, всичко ще бтде наред. Казвам ти, че вяврвам, че след като си износила едно бебе, то ще износиш и това. Докторът, който те наблюдава как прецени, че на бебето му е тясно? С какъв ехограф те гледа?
Алия   friendship
В интерес на истината не съм влизала в този сайт, на моята диагноза пишеше septum uteri, и точно с хитероскопски метод го отстраниха.
На някоя от вас измервали ли са големината на роговете в небременно състояние?

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Фивър, на 4Д ме гледа, прави ми ФМ  Peace Използва някакъв термин за бебето хиперфлексибно или нещо такова за това сгънато положение  Rolling Eyes
Не са ми мерили роговете - разглеждали са ги много пъти - при мен са еднаки почти - септумът я разделя на 2 матката. И при мен мисля, че е това диагнозата

# 99
  • Добрич
  • Мнения: 21
божеееее - отдавна не бях влизала тук. Това за мен ли се отнася??????????!!!!!


 Нека с една дума да обясня и за последно - в цитирания от мен пишещ аз усетих злонамереност, в начина по който се е изказал и разказал и прочие - това е! В темата има още нелеки описани преживявания и случаи на други момичета, но от никой друг разказ не останах с такова усещане...


злонамереност?!?!?!
Първо - както ти е писала Змейковица - и надявам се както си прочела впоследствие - изразеноста на двурогост е различна, както и големината на септума. Радвам се, че при теб явно е слабо изразено
Второ - аномалията най-удачно се установява чрез цветна снимка.
и трето - аз също мисля като Февър , че е по-добре да знаеш и да си подготвен, отколкото да преживееш загубата. Още повече, когато не можеш да забременееш нормално и не знаеш дали ще има следващ път! Предполагам, че нямаш проблеми със зачеването.
Радвам се, че при теб не е имало проблеми с износването. Пожелавам ти го и вторият път.
за змейковица - здраво стиснати палци да изкараш колкото се може по-дълго и едно здраво, хубаво бебенце накрая!!!!! От все сърце!!!!!
     и на Февър - можеш да ми пишеш на лични, ще се радвам и ще очаквам някъде тук или на лични, да прочета хубавата новина, че вече си имате бебенце!!!!!!
За информация на останалите - дори и със серклаж, във втория ден на 33 седмица ми се пукна мехура. Установиха 1,5см разкритие - с конеца! Бебка постоя малко в интензивното, в кувъозче, но след 20 дни се стъбилизира и си я прибрахме у дома.
От все сърце ви пожелавам момичета - благополучни развръзки и да си гушнете съкровищата накрая!!!!!!!
Извинете за дългият пост - малко се развълнувах

# 100
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен!
Аз също съм с "двурога матка", "седловидна матка" или такава "с две кухини", но не била двурога. Това са все мнения на лекари. Диагнозата варира според този, който ме преглежда. Двама от лекарите пък смятат, че изобщо не е двурога и т.н. С други думи исках да кажа, че докато това се констатира се видях в чудо. Имам една много тежка, но успешно завършила бременост и един "мисед" в 12 г.с.
Отново сме решили да опитаме. Дано този път си имаме вече второ детенце. Много ви се радвам, като чета, че въпреки трудностите и диагнозата не сте изгубили надежда. Аз лично ужасно се страхувам, че отново ще изгубя бебето. Страхът ми идва и от това, че при кюртажа след аборта си "оставиха ръцете" и цяла година лекувах последствията. Та като си представя, че отново мога да  преживея целия ужас направо ме побиват тръпки.

# 101
  • Мнения: 72
Здравейте момичета,аз също съм с двурога матка-силно изразена. Сега съм бременна в 12 седмица и засега всичко е наред.
Знам обаче,че проблемите настъпват в по късен етап на бременноста.На вас какви лекарства ви изписваха и в кой период  newsm78
Ще се радвам,ако някой сподели newsm53

# 102
  • Мнения: 107
Привет!!!
И аз съм с аномалията "двурога матка". "Откриха" я преди 10 г и първоначално ми казаха, че може и да не стана мама (много ясно изразена и дълга средна стена).
Искам да окуража обаче всички - имам вече 2 прекрасни деца (верно от общо 4 бременности, но ... ). Първите бременности бяха проблемни.  Бременността със сина ми (сега на 7 г.) беше почти на легло, но с повече почивка се получи успешна. А последната бременност (беба е на почти 2 месеца) - след безкръвна хистероскопия преди година, беше песен  Grinning. До 6-тия месец плувах, а в 8-мия месец още ходех по 20 мин пеша ежедневно (иначе немислими физически натоварвания  Simple Smile)
На всички момичета, които имат тази аномалия и плануват бременност бих препоръчала хистероскопията - спестява много нерви и сълзи.

# 103
  • Мнения: 588
Здравейте момичета,
аз също съм с двурога матка, която се установи чрез направена цветна снимка. Интересното при мен е, че вече 10 месеца се опитвах да забременея и не се получаваше. Но изненадващо за мен точно след снимката теста за бременност показа втора чертичка. Сега изпитвам малко страх: Първо заради двурогата матка, която според двама лекари /рентгенолога, който разчиташе снимката и гинеколожката, при която ходя/ не е в много лошо състояние и уж има място за бебето и второ заради евентуалните последствия от снимката, облъчването на което е подложена яйцеклетката.
Мислите ли, че може да има последствия за бебето от снимката?

# 104
  • Мнения: 2 805
Привет Plana,

честита бременност и лека  Simple Smile

За снимката  и евентуалните последствия трябва да говориш с лекар, в коя седмица от бременноста  си според мен също има значение.
Не, че има нещо общо с твоя случай, но за успокоение много неща които са противопоказни за бременните много жени ги правят просто защото незнаят, че са бременни. Аз например изкачвах Мусала и после преход 8 часа до една хижа, сядах изпотена по разни камънаци, бях скапана и на следващия ден пак преход обратно до Боровец 6-7 часа, е след 1 седмица разбрах, че съм бременна   Sunglasses

Незнам кои са ти наблюдаващите лекари, но ако се съмняваш, а и според мен даже задължително иди за второ мнение при друг. Ако си прочела темата ще видиш, че има разични степени и аномалии при двурогата матка и за всяка е индивидуално протичането на бременноста.

Как се стигна до цветна снимка, някой е изразил съмнения ли за двурога матка?

Общи условия

Активация на акаунт