"МАРТенката търси и обича, с нови дрешки своето коремче да облича"

  • 18 365
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 673
момичета, спрете се с тази храна!!!! принуждавате ме да отида да си купя печка най-накрая, за да мога да си правя банички и мекици

# 226
  • Мнения: 980
Поли, заповядай, тук има идейки
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=92932.0

Белла, честита ви кола.   bouquet Безаварийно каране, товарене и разтоварване.

Ееей това е болката на моето мъж. Хич не обича да влачи торби, а сега му се налага- торби, сакове, количка, бебок, щайги с буркани, туби с вода..  Crazy Скоро като ме подкара и мене на буксир по стълбите и ще врътне окончателно. Ама ко да напрая- като тепърва ще ставам огромен хипопотам  Whistling

Глафира, без печка ли си? Че вие как оцелявате? newsm78 Аз живея между печката и хладилника  Crazy Mr. Green Joy Особено сега .. Whistling

# 227
  • София
  • Мнения: 673

Глафира, без печка ли си? Че вие как оцелявате? newsm78 Аз живея между печката и хладилника  Crazy Mr. Green Joy Особено сега .. Whistling

Имам си едно малко котлонче:))) Тъй като ремонта на кухнята предстои, а той ще бъде много сериозен, затова не сме си купили още печка. За нас двамата стига, поне за момента, макар че ми се правят разни неща на фурна. Но се оправяме

# 228
  • Хасково
  • Мнения: 181
Белла, честито! Леко и безаварийно шофиране!  Simple Smile
Шу, и на мен също не ми допада тази ваничка.  Thinking
Тедсан, дано да си успяла да се класираш за устния изпит.  Peace
Да се похваля вече усещам бебчо. Не ме рита, ами по-скоро е нещо като пулсиране и движение.  Simple Smile
Глафира, пожелавам ти в най-скоро време да се обзаведеш с печка.   bouquet
От думата "ремонт" ми прилошава вече. ooooh!

# 229
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте по понеделнишки!
Как изкарахте уикенда? Аз - много добре! Мъж ми вчера цял ден ме глези - първо кулинарно (няма да споделям подробности, по разбираеми причини Wink), после бяхме на разходка, въобще беше супер. А, аааааааа, да не забравя - в петък след работа правих на Елг баницата - стана супер, всички много я харесаха, става много бързо наистина, аз никога не бях чувала за такъв начин - винаги съм я редила, или пък съм я правила вита (свеки така я прави), но оттсега мисля да карам по този мързеляшки начин. Специални благодарности на Елг.   bouquet
jivotinche, мерси за отговора. Стискам палци да си по-добре и вече хич да не те боли!
Elwing, радвам се, че всичко с теб и бебо е ОК след прегледа ти в петък. Винаги се притеснявам преди преглед, голяма съм шматка! И вие ли сте така? Аз съм като преди изпит, всичко ми се преобръща, луда работа.
зелено човече, радвам се, че вече и таткото е усетил Точко.  Hug За мъж ми, има желание голямо да дойде - каза, че му било много приятно на срещите ни (той нали милият толкова се вълнува и съпреживява, че понякога си мисля, че повече се радва на бебчо от самата мен  Embarassed). Още, обаче, незнам дали ще е свободен. Обещавам да пиша веднага щом имам яснота! За срещата, все ми е тая дали ще е в Бъфало или в Джепето, както вие кажете! Който има предпочитания, да пише!
sia, бързо да оздравявате! Hug didi_hs, и ти също!
bellabu, честито момиченце!
shushi_13, честито за печалбата! Аз пък дори незнаех, че имало томбола - никой не ни е казал.
Земетресението от събота го усетих, ама как няма - нали сме на 14 ет.  #Crazy Ама, това в неделя сутринта сме го проспали  Whistling
tedsan, браво за изпита! Малеее, ама ти и студентка ли го раздаваш, как смогваш, незнам...  #Crazy Още много ли ти остава?
Danielkka, браво за успешната ти сесия!
Белла, честита ви кола, леко и безаварийно да си я карате!
Halkidiki, и ти ли си при д-р Катя Златева? И аз. Доволна ли си? Как се спря на нея? Аз в ТК си ходя само по веднъж в месеца (ти нещо пишеш пак и затова да те питам :ти по-често ли ходиш?) Колко често ти взимат влагалищен секрет? На мен само веднъж досега. Кръв и урина всеки месец. Жалко, че няма да дойдеш на срещата, но те чакаме следващия път!
Хубав ден на всички! Утре съм на театър и много се радвам!  Heart Eyes

# 230
  • София
  • Мнения: 9 563
Здравейте момичета, надявам се всички сте добре   bouquet

Аз събота и неделя не сядам пред компютъра - толкова ми е омръзнало, че не искам да го виждам, но днес успях да ви изчета.

А беба ме побърка тези дни - такова ритане единия път едва не се напишках, а иначе на прегледите е все заспала. В петък на прегледа едва я измериха - докторката каза че била голяма мадама - имала бедро 3 см. Joy

Катерина срам не срам и аз ще призная, че само на сладко ме влече. Накупила съм си разни шоколадчета и други сладости, скрила съм ги и си похапвам скришно от Дара, защото ще ми е трудно да и обясня, защо аз само със сладко се тъпча, а нея я ограничавам  Blush

Аз да ви се оплача - много съм разочарована от фирмата, където сме осигурени за допълнително здравно - без да ни уведомят са прекратили договора с Вита и сега ще трябва да плащаме и да подаваме молби за възстановяване. Вместо и  да ни улеснят, ще ни мотаят и разкарват. Много некоректна и неетична постъпка - поне да ни бяха предупредили. Утре HR отдела ще ходят на среща с тях и ще преговарят - дано се променят нещата.

Аз все още не съм купила нищо за бебето, просто не ми е дошло вдъхновението. В събота прерових старите дрешки на Дара и имам няколко запазени неща за новородено. Роклички, дънки и няколко бодита, които съм купувала от GAP.  Много им се зарадвах, защото мислех че съм ги подарила. Мъжа ми само въздъхна - "горкото дете, само дрехите на кака си ще износва", защото аз съм голям маниак на тема детски дрехи и купувам много за Дара. Купувала съм основно от чужбина, защото ходя много в командировки и там нещата са несравнимо по-евтини отколкото в БГ (за съжаление).

Веси една колежка ми предложи да ми даде да ползвам нейната количка на Пег Перего - много е запазена , със зимен кош и столче за новородено. Аз отначало си казах, че не искам стара количка, но сега взех да се замислям (тя не ми я подарява, а само да я ползвам и после да и я върна). Кажи, моля те как е тази количка - струва ли си като модел, удобни ли са, здрави ли са.   bouquet

Момичета пишете ме и мен за срещата в събота, но под въпрос, защото свекърва ми изяви желание да дойде у нас за няколко дни и няма да е удобно да я зарежа сама. Ако обаче се откаже ще дойдем двете с Дара  Peace

# 231
  • Devin
  • Мнения: 20
здравейте и от мен да ви се оплача от събота съм с ужасен обрив по корема и гърдите сърби ужасно   Shocked дори в бърза помощ ходих .Там незнаят какво да правят  Shocked #Crazy представяте ли си направиха ми 1 алергозан мускулно и ме пратиха в къщи да съм си поспяла  #Crazy   #2gunfire .Обаче ефекта на алергозана беше точно 30 мин и оттам пак сърбей зачервяване  #Crazy голям ужас и мъжо вика давай да търсим кожен лекар открихме една тя няква сънена беше ( 15:00 часа ) защото щяла да ходи нощна смяна и уж ме видя ама колко добре незнам защото днес отново съм с обрив силно зачервен и много сърбящ  #Crazy
и така оплаках ви се та ако някои знае бабешки лек моля кажете ми

# 232
  • София
  • Мнения: 1
 Стаси83, тъкмо да ти препоръчам кожен доктор и видях, че си в Девин, а докторката е в София, за съжаление. Това наистина трябва да е някаква алергия. Помисли какво си яла, къде си ходила. Ако си чистила, да не е от прах нещо.

# 233
  • София
  • Мнения: 9 563
Стаси - ако е само по гърдите и корема може да е от крема против стрии с който се мажеш - най добре го спри веднага. Ти какво ползваш?
Мога да ти кажа с какво мажа Дара, когато има обрив - успокоява много - Фенистил гел. Мисля, че и от бременни може да се ползва, но по-добре попитай в аптеката.
Сигурно са ти казали лекарите да минеш на диета - опитай се ден два да не ядеш яйца, млечни продукти, цитруси. Най добре хапвай основно ориз и картофи.

Все пак, потърси и друг лекар да те прегледа - мога да ти предложа д-р Мариана Велинова, работи в болница Доверие (не зная дали работи и на друго място) - мнооого добър дерматолог.
Опппс, извинявай сега видях, че не си от София.

# 234
  • Devin
  • Мнения: 20
Ами смятам че не е от храна защото е ограничен обрива само по корема и гърдите никъде другаде доки смята че е контактен обрив но аз не съм си сменяла нито праха за пране нито съм обличала нови дрехи  newsm78
Четох в нета за уртикария на бременност, но тя пък е в третия триместър и пак не се връзва. И тъй ще си чакам да видим какво ще стане ,но ако и утре съм така май ще ходим до Смолян да видим тамошните специалсти какво ще кажат  Laughing

# 235
  • Мнения: 267
Аз да си кажа, че въобще не ме изкушавате с тия филийки Whistling Преди месец два правих последно  и много хубави станаха, но много тежки и мазни ми идват вече. Иначе ги направих с хляб тостер, нарязан на половинки, като триъгълничета, и после по някаква кубинска рецепта ги полях (напръсках по-скоро) със сироп от захар, ром и канела.
Аз правих палачинки в събота, вкусотия, но пак ми идват много тежки, май и филийките и палачинките са ми по-вкусни като не им слагам сладко, защото мога да изям най-много 3.
Гледам да готвя май манджички повече, а за закуски така или иначе остава време само през уикенда и то, ако стана рано. За този съм замислила попара с прясно мляко, че мъжът ми много обича Simple Smile
Все още си изживявам пълноценно бременността и не мисля за покупки и бебета много, кога ли ще ме удари паниката.

# 236
  • Мнения: 54
Здравей rossykv - да и аз посещавам платеният абонамент на Тина Киркова и съм при д-р Златева.По принцип знам,че имаш 3 влагалищни секрета за бременността, но , ако има проблем може и повече/в моят случай ми бяха изолирали някакви бактерии и се наложи да ги лекувам.По тази причина ми взимат секрет вече няколко пъти.../.Кръв и урина ми взимат всеки месец...Ти доволна ли си от лекарката, би ли споделила впечатления/може и на лични/?И другото, което много исках да попитам-има ли нужда да се плаща нещо освен абонамента...и при същата лекарка ли ще раждаш?!Уф, май въпросите станаха множко EmbarassedАко успея да намеря кой да заведе детето на РД ще дойда на събирането,но засега няма желаещи ooooh!

# 237
  • Devin
  • Мнения: 20
Аз се мажа с бебешко олио в момента но откакто се обринах го спрях и сега се чудя с какво да се мажа  newsm78 #Crazy не мога да повярвам че бебшко олио ще даде алергия нали уж е за нежна бебешка кожа  Shocked

# 238
  • Мнения: 267
Аз се мажа с бебешко олио в момента но откакто се обринах го спрях и сега се чудя с какво да се мажа  newsm78 #Crazy не мога да повярвам че бебшко олио ще даде алергия нали уж е за нежна бебешка кожа  Shocked

Зависи какво е - ако е на Джонсън е пълен боклук, от синтетични масла се прави, нищо чудно да се обринеш от него, дори и да не е Джонсън, има много супермаркетски такива, които не стават за каква да е кожа. Аз и не съм сигурна бебешко олио точно колко ще предпази от стрии, най-много просто да не изсъхва кожата. Има доста мазила за бременни, можеш и с естествени масла да се мажеш - кокосово, пшенично и т.н., но дори и те може да запушат порите и особено сега в тия зимни дрехи и пак да се обринеш. Някакъв по-лек лосион си потърси.

# 239
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз се мажа с бебешко олио в момента но откакто се обринах го спрях и сега се чудя с какво да се мажа  newsm78 #Crazy не мога да повярвам че бебшко олио ще даде алергия нали уж е за нежна бебешка кожа  Shocked
Ако е бебешкото на Джонсън, няма какво да се чудиш. Голяма отврат, всеки се обрива Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт