Очакващи ЮЛИ! Тема №3

  • 13 032
  • 305
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 818
В предната тема са обсъждани книгите и новите, които момичетата са си купили, мисля Галето и Джиджи, да пишат пак.

Аз имам от предната бременност, но все още не съм ги отваряла. Всъщност извадих една голяма, с дебели корици, формат А4 с много снимки и я разглеждахме с Юлиана, а баща й като си дойде и му каза - "Тате, бебето е колкото семка на грозде!". Simple Smile Беше сравнено с картинки на семка, грахче, ягодка по-нататък, но тази книга макар и дебела не е много подробна, а и е за след раждане и за детето до 3г. Така че не трябва да е основна.
С Интернет е лесно, но си е добре да имаш и книжка под ръка с информация на едно място по седмици!  Peace Направи си такъв заслужен подарък! Wink Макар че усещам, че ще ми отговориш след прегледа, но той наближава!  Hug



Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 13:37 от Сиси ♥♥

# 16
  • Мнения: 25
А правилно ли смяташ г.с.? Кога ти беше последната менструация? Някои момичета отиват на преглед направо за сърчице, но ако имаш някакви притеснения по-добре по-рано за точица и евентуални лекарски напътствия.

Не знам! Последната ми менструация е на 7 ноември, но имам дългогодишна двустранна поликистоза, та М ми идва между всеки 35 и 40 дена, никога не съм следяла овулация, това ми беше 1 месец на бебеправене, бяхме на меден месец и нищо не съм следила Simple Smile Та мойте подозрения са, че зачеването е станало или в периода 21-23 октомври или 27-29! Само не ми се смейте!  Laughing

# 17
  • Мнения: 11 818
stellab, за лекарите зачеването не е от голямо значение дори и да знаеш кога точно е станало. Смята се последната дата на менструацията, но ти си се объркала, трябва да е била 7 октомври, не ноември! Wink Така че вече си в 6 г.с. и не е никак рано да се види точица, а на 1 декември със сигурност ще видите сърчице, дори и да си била с по-късна овулация!  Peace

# 18
  • Мнения: 170
Моми4ета, сега като си гледам ехо снимката на ембрион4ето, про4етох на нея, 4е съм в 7 седмица и два дена и ембрион4ето е голямо 2,29 см. А по календара и по мои из4исления съм в 6 г,с. Докторът каза, 4е вси4ко е нормално и се развива според седмицата, в която съм. Незнам, много  объркана работа! По нататък сигурно, ще знам пове4е, но док не ми каза и термина кога е....толкова съм заблудена, как можах да не го питам... Whistling

# 19
  • Мнения: 11 818
paraskeva, ти каза ли на доктора си последната дата на М? Ако да - той вероятно е изчислил г.с. по нея, но може и да е сгреишил в сметките. Но вероятно ехографът сам е определил според размерите на коя г.с. отговаря ембриончето!  Peace По-нататък ще се изясните, не се тревожи +/- 1 седмица е нормално засега да има отклонения, а и твоите са "+", важно е да не са много "-" занапред!  Hug

# 20
  • Мнения: 425
Ей аз се чудех къде изчезнахте, а то нова теме имало. Като стана въпрос за тези седмици да ви питам как ги бройте? Според мен шеста седмица трябва да означава 5 седмици и няколко дни, ама като гледам някой линийки излиза, че шеста седмица казват на шест седмици и няколко дни. Нещо съвсем се обърках. Като ида пак на преглед ще питам докторката, но дотогава ще ми е интересно да чуя и вашите мнения.

# 21
  • Мнения: 11 818
beru6ka, смятам, че е правилно ако си напр. в 5 г.с. и няколко дни да казваш, че си в 5-та, а не в 6 г.с.  Peace И вече според зависи - в началото, или в края. Аз сега съм в началото на 7-ма седмица.

# 22
  • Мнения: 25
stellab, за лекарите зачеването не е от голямо значение дори и да знаеш кога точно е станало. Смята се последната дата на менструацията, но ти си се объркала, трябва да е била 7 октомври, не ноември! Wink Така че вече си в 6 г.с. и не е никак рано да се види точица, а на 1 декември със сигурност ще видите сърчице, дори и да си била с по-късна овулация!  Peace

Сиси, отвори ми очите!  Hug
Вече си запазих, час за доктор за понеделник сутринта !  baby_neutral

# 23
  • Мнения: 11 818
stellab, напълно възможно е и направо да видите сърчице! Може би все пак трябваше да запазиш за края на седмицата след като толкова си чакала, още няколко дни за сърчице, за по-сигурно, но пък апаратурата на твоя лекар може да е достатъчно добра и да видите още в понеделник не само точица! Wink Успех! Не се притеснявай да питаш каквото и да е, нали за това сме тук!  Hug

Аз днес съм особено активна, но след малко Юлиана ще се събуди и излизаме.

# 24
  • Мнения: 25
аз и до понеделник не мога да изчакам, утре си отивам при мама и тате, и  искам да им кажа вече сигурна новина ! Simple Smile ако мога още тази вечет да отида на лекар....... Heart Eyes

# 25
Нека и аз да се запиша в темата. Радвам се, че ви открих. Първа бременност ми е и още съм много неориентирана.  Embarassed Незнам за какви линийки говорите за изчисляване на седмиците. Бих искала и аз да си ги изчисля, но незная как  newsm78. бях на лекар миналата седмица и чух сърчице. На снимката от видеозона е изписан термин 02.07.2009г.

# 26
  • Мнения: 11 818
cveten prashec, добре дошла!   bouquet Пожелавам ти прекрасна бременност и още по-прекрасно бебче на финала!
Честито сърчице! Вероятно вече си в 7 г.с., изчисляват се според последната менструация, кажи кога е била твоята и ще ти помогнем.
Като за начало е най-добре първо да се регистрираш, за да е по-лесна комуникацията ни!  Peace

# 27
  • Мнения: 425
stellab  аз довечера ще ходя при нашите и нямам търпение да им съобщя новината. А снощи бъдещият татко ми съобщи, че иска той да каже на мойте родители, пък аз да кажа на неговите. Ще видим как ще стане, като се върна ще ви разказвам.

beru6ka, смятам, че е правилно ако си напр. в 5 г.с. и няколко дни да казваш, че си в 5-та, а не в 6 г.с.  Peace И вече според зависи - в началото, или в края. Аз сега съм в началото на 7-ма седмица.

Според мен логиката да казваш, че си в шеста седмица, когато са минали 5 седмици и 3 дни примерно от последния МЦ е следната: имаме 5 приключени седмици и в момента тече шеста. При месеците е същото - примерно сега сме 14.11.2008 - тоест единадесети месец нищо, че не е изтекъл целия. Може би при г.с. има някаква особеност, ама като си гледам датата на последния МЦ както и да ги броя са минали 6 седмици и според моята логика от утре започва да тече седма седмица. Май много се отплеснах. Спирам с мойте терзания да ви занимавам.

cveten prashec линийки са тези картинки в подписите, който отброяват колко седмици са минали от началото на бременността. А тук може да си сметнеш кога ти е термина http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/

# 28
  • Мнения: 11 818
beru6ka, аз разбирам напълно какви са ти основанията. Логиката ти е такава - напр. вече сме навършили 30 години и караме 31! Но казваме, че сме на 30, нали. Wink И докторите, и калкулаторите казват "Вие сте В еди коя си г.с.", тази, която пише.
И всъщност примерът ти с месеца доказва точно това, замисли се! Ние караме месец ноември, в него сме, като изтече ще бъдем декември! Wink Така и със седмиците.

Ще чакаме да пишеш как сте съобщили хубавата новина и какви са били реакциите на бъдещите баби и дядовци!  Hug

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 15:24 от Сиси ♥♥

# 29
  • Мнения: 25
Момичета, аз си направих този калкулатор, той дава оплождане (предполагам овулация на 14 ден), какво ако е по-късно (например 21 ден), логично е после всичко да е изместено с 1 седмица. Вие как мислите?

Общи условия

Активация на акаунт