Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 58

  • 33 860
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 271
Албенче, и двете торти са превъзходни на вид!Тая с розите ми е фаворит.
За Гараш-а-препекла си блатовете.Аз го правя без никакво брашно, абе баш сладкарската рецепта от Плевенските сладкари.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=304549.0 тук съм пуснала рецептата.
Пека върху хартия, обаче леко намазнявам.Винаги си намазнявам хартията.Независимо дали пише суха или омазнена.Много е лесна и бърза.  Simple Smile

За бременелката-абе, моля ви се каква плът, какво чудо, хората са целомъдрени  Laughing Не искаха да се вижда плът!За синяото в момента имам само това на Уйлтън, и е много кекаво, ама с това разполагаме в момента.Абе важното е, че пише Левскки и е синьо!  Crazy Чакам отзиви от мацката утре.  Party За суеверие-оооо, и аз съм много суеверна напоследък, ама клиенти-кво да ги правиш  ooooh!

Покахонтас-станало е прекрасно.Много раздвижено бих казала.Обаче не разбрах-заливала ли си с нещо, някак намазано ми стои отгоре?  newsm78

Дестини и аз снощи правих фондан от бял шоколад и на мен нещо не ми се получи-до сега не се е случвало.Явно шоколада нещо не е читав!Сега си е в хладилника, обаче утре при добро желание от моя страна ще му видя сметката-ще го стопя наново и ще му добавя още глюкоза-да го видим дали ще подейства!Ти какво направи-успя ли да го излъжеш?

Абе, Ванчето и Пепи нещо ми липсват тук из темата  newsm78

Пина-крема няма да се втечни.Щом веднъж се е втвърдил, няма логика да се втечни.Да я покажеш после!   chef

# 241
  • Мнения: 285
raya usa - БЛАГОДАРЯ ти много за линка за Тирамисуто!!! Hug Hug Hug

# 242
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте момичета,
Отдавна следя темата и ви се възхищавам. Наистина творите невероятни торти. Поздравления за всички.  bouquet
Благодаря ви и за съветите и за ценната информация, която намирам тук.
Аз досега съм правила само 3 торти. Това е последната, която направих за 2-рия рожден ден на дъщеричката. 


Идеята за тортата не е моя Embarassed, взех я от нета. С времето ще започна да реализирам и моите идеи.
Тортата е изцяло по рецепти от форума:пандишпанови блатове, кремът е баварски от Метро + сметана + крем Оле.
Покритието и фигурките са от готова  ММ от Илчовски(благодаря на Ванчето и Violetblue).
Големи ядове си имах с оцветяването на съхнещата ММ, особено с червеното, повечето от времето ми отиде да размесвам тестото с боята. Слагам, слагам боя, а тестото си стои все розово и накрая започва да лепне по ръцете и да се скапва. Накрая калинките ги направих от несъхнещата ММ, че тя по лесно се оцветяваше. Аз ли бъркам нещо, боите ли са калпави?
Съответно и времето не ми стигна, слънцето не е довършено, калинките ги правих на две, на три.
Но основният проблем е че стана много "целулитна" тортата, не загладих добре с масления крем и чаршафа го разточих много тънко. Първата торта с покритие, която правих за Коледа беше с две покрития и то доста дебело разточени, та изобщо нямаше нужда от заравняване с маслен крем и затова се подведох.
Тук може да видите и другите ми две торти.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=308068

# 243
  • Мнения: 1 491
Caroly най-накрая  Mr. Green Е, хайде добре дошла   bouquet  Супер са тортите, всичките! Я ми кажи, кое не му е довършено на слънцето? Калинките са повече от бонбонски  Mr. Green За целулита и сама си видяла... нищо де, следващият път няма да го има вече  Wink
За оцветяването, това което аз съм чела по книгите дето имам - ако оцветяваш по-голямо количество маса, първо си оцветяваш малко парче, което след това омесваш с голямото. Ако не ти е блед полученият цвят, пак си отделяш малко парче, насищаш го с боя и отново омесваш с голямото парче. "Месене му е майката" ....

# 244
  • Мнения: 55
Аз докато се натутам да вляза и темата почти изписана.
Видях много красиви торти няма да изброявам поименно ,че може да пропусна някои.Поздравявам всички   bouquet
Бадем, честито и от мен и леко бременеене.
Caroly,тортата с супер.Калинките са страшни.Как направи зеленото така като напръскано да стои  newsm78.За целулита не се притесняваи и моите по някога са така гладя,гладя уш добре и като метна чаршафа и то......целулит.
Албенка,розите са супер както винаги.Много е нежна тортата. 

# 245
  • Поморие
  • Мнения: 86
Caroly ,тортата е страхотна  Simple Smile Толкова красиви калинки ,а слънцето направо ме грабна.Много весела и красива тортичка !Дъщеричката ми много и се зарадва като я видя ,тя нали е плътно до мама на компютъра Laughing
Вчера направо се разкатах .Трябва да направя две тортички за събота ,една на свеки и една на моето малко слънчице.Реших да се опитам да направя малки цветчета ,но тъй като нямам никакви формички ,ги правих на ръка #Crazy с подръчни материали.Мисля ,че се получиха доста нежни,като завърша тортата ще ви ги покажа  Wink
Лек ден на всички!  bouquet

# 246
  • Мнения: 389
Благодаря момичета ,имам нижда от вашия кураж
Caroly страхотна е тортата,къде я видя недовършена newsm78

silrai малко карамелен сос залях ,но нещо попи и потъмня
 Силиконовото килимче е с размер 60-40/ незнам кой ме питаше/Аз го резнах на две,стана ми точно за двете тави. Вчера го изпробвах и съм много доволна.То преди харти ,мазнина +брашно или грис, къде се отлепи къде не. Особено за тези платки като на гараша с белтъци само. Вчерашната ми торта е с такъв блат/ 7 белтъка+ 125г лешници+125 бадеми /смлени/ +100г нат.нишесте+50г оризово брашно/ Отлепи се перфектно от силиконовото килимче

# 247
  • Мнения: 6 777
Caroly ,страхотно си се справила.Тортата е много хубава  Peace .
Албенче,пробвай следващия път да печеш блатовете за Гараша на леко намазнено алуминиево фолио,а не на пекарска хартия. Правила съм сладки от подобна смес само,че с лешници вместо орехи и понеже нямах в момента хартия,ползвах алуминиево фолио и се отлепиха без проблем  Simple Smile .

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, виждам че сте ме пуснали за издирване.
Тук съм, но нямам време за темичката. Правя си подготовки за торти, че ме чака весела седмица... и като се започне та до средата на януари все нещо ще творя. А и с коледни и новогидишни сладости се занимавам. Вече си опекох Английския коледен кекс  Mr. Green

Почвам ви пидред, ама ако пропусна някоя да не се сърди, ок?

radinna, честити придобивки. Много сладки слънчогледи. Другото не гледах, защото разбрах, че те са важното в тортата, още повече като е за домашна консумация Simple Smile

silrai, много хубава торта, но и на мян ми липсва деколтето, като на ТАЗИ торта например.

pokahontas, лешниците нещо не ми се вързват на украсата, но въпрос на виждане. Иначе неравните пурички даже са по-интересни Simple Smile

Албенка, както винаги розите са на ниво. За гараша не мог анищо да кажа- никога не съм правила  Embarassed

Caroly, много ярка и грабваща окото торта. Тази идея вече я гледам в трето изпълнение и всичките много ми харесват. За заглаждането ще дойде с времето  Simple Smile

Милички, ще се опитам да се включвам по-чето. Поне следващата седмиц ще има и материал за показване  Mr. Green

# 249
  • Мнения: 541
Благодаря за пожеланията момичета, ето го моето тирамису    по рецептата на Зори, стана невероятно вкусно, но с украса се по изложих, както и вие ще видите.

Caroly добре дошла, на мен също ми харесват тортите ти, не виждам да си се изложила, всеки следващ път трябва да ставаме все по добри, нали?

Тhedragonbg  благодаря са разясненията за фондана, дано да се справя.  bouquet

Аз пък чакам тирамисуто на Пина, знам че ще се справи по добре от мен.

Сега ще се подготвям за тортата на близнаците следващата седмица, бяха ми подхвърлени идеи,за което благодаря , но да видим сега аз какво ще измъдря.

Успешно тортоправене на всички.

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Благодаря, момичета за похвалите - от вас са много зареждащи с вдъхновение  bouquet

А сега на въпросите - слънчогледите са правени с новите ми формички - най-голямата на Уилтън и най-голямата от дейзитата, а листата са със самоделна формичка от чашката на чаена свещ Wink  Моделиращата маса е шоколадов фондан, смесен с руска мастика. Тази мастика стана наистина идеално бяла, но не ми хареса като материал - стои ми една суха и трябва да се подпира, за да застане  Confused Абе, с две думи - шоколада е моят материал Peace
Тирамисуту е с бишкоти.

Силрай - много сладка бременелка   bouquet Кога ли ще успея да направя такава гладка торта newsm78

Покахонтас - тази шоколадова сладост ми идва да я заръбам - чудно си стоят пуричките, не им се коси.

Албена, невероятни рози. Мен този шприц нещо ме плаши, но да видим кога ще му обявя война Laughing

Кароли - страхотно нежна торта! На мен всичко ми изглежда изпипано и довършено - ако не беше казала, сигурно нямаше и да забележа целулита. И другите ти торти са много сладки - особено коледната много ми хареса и сигурно ще си крадна идейки Peace

# 251
  • Мнения: 11 747
Момичета, моето Тирамису не го чакайте! То няма да е нищо специално  Embarassed Embarassed След толкова притеснение и тоя въздушен крем, който се оказа, се получава по оригиналната рецепта - ще слагам отгоре само какао и малко шоколадови стърготини, които след малко ще дълбая. А бях намислила рози от шоколад и други по- абстрактни шоколадови орнаменти, мислех да им скривам шапката на рожденника + гости, но сега ще съм благодарна само да пристигне в цялостен вид, произведението ми, до там  Tired

# 252
  • Мнения: 210
Благодаря на всички за предложенията ще се изпробват   bouquet

# 253
  • Мнения: 1 854
Caroly, много веселяшка и пьстроцветна тортичка!
estrella за шоколадовата лента отстрани и по скоро за белите точки, всьщност ти ли си искала да са с ефект на "сьлзички" и имащи по удьлжена форма?Аз сьщо милех да направя с бели точки една от тортите си, но това ме спря...да не ми се разнесат и променят формата си, като сложа отгоре кафявия шоколад.Но не сьм се отказала да опитам.Може би технологията е, като се остави да се втвьрдят напьлно и тогава да се залеят с другия на цвят шоколад.
Пепи,добра идея отсега да се подготвяш.Ще замразиш кекса, хм?

# 254
  • Мнения: 11 747
estrella , на мен сега ми се появи снимката на твоето тирамису, преди малко не ми се зареждаше. Ами, че доста го бива, според мен. Аз изгледах доста снимки на тирамисута и украсата ти е много симпатична, свежа, но и в рамките на класиката. Аз също ще гоня подобен ефект.

Общи условия

Активация на акаунт