Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 58

  • 33 866
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

Пепи,добра идея отсега да се подготвяш.Ще замразиш кекса, хм?

Нееее, никакво намерение нямам. Той се прави 6 седмици преди коледа и се полива на 3-4 дни веднъж с 3с.л. ром Simple Smile Виж в коледната тема за сладките неща Wink

# 256
  • Мнения: 634
Кароли,немога да се съглася с теб ,че тортата иска още работа.Напротив изглежда страхотна,даже си я копирах и ако нямаш нищо против ще се пробвам и аз.Слънцето е идеално.Браво. Hug
Естрела добре е тирамисуто,като се изключи отсрани лентата,която се вижда малко прозрачна,но на вкус сигурно е много хубава,аз все още не съм правила.Браво Hug
Благодаря на всички за съветити,ще пробвам пак и ще докладвам.Лек ден на всички.  bouquet

# 257
  • Мнения: 1 258
Момичета ,имам въпросче,пресни плодове ли да сложа в кекса си или сушени? newsm78

# 258
  • София
  • Мнения: 2 113
Момичета ,имам въпросче,пресни плодове ли да сложа в кекса си или сушени? newsm78

Какъв е кексът? Но преди да отговориш, мисля, че малко сухи или най-много като малки ягодки от сладко...другите мисля, че ще са тежки...

Пепи, искрено ти завиждам, че си изпекла коледното чудо...аз за 3-та година ще го правя, но сега, защо ли реших да подаря 2, та ми се събират 3 да правя, не ми се започва...чудя се, ако ги сложа наведнъж, колко ли часа ще трябва да се пекат...май ще си ги правя по 1 на ден и така 3 дена, е, няма да е 6 седмици преди Коледа, ама аз и преди не съм спазвала време...Колкото мога предварително - толкова:)))

Пина, покажи го това тирамису и какво толкова те изплаши? Освен това, какво ти пречи да направиш розите, сложи ги там, малко преди да поднесеш тортата, ако прецениш, че е удачно...

Кароли, много, ама много мило слънчице! Добре си изрисувала очите. Калинките са приказни. Да е жива и здрава дъщеричката ти! Много да ви радва!

Поздравления и за всички вкусотии последните 2 дена, които не смогнах да отбележа поименно  bouquet

# 259
  • София
  • Мнения: 15
Благодаря ви за милите думи.
Аз доста време я мислих тортата и накрая като не ми стигна времето да направя всичко, което искам , ми се струва недовършена. На слънцето трябваше да му вкарам малко по-тъмен цвят по лъчите, да го "нюансирам" така да се каже и бузки да му направя. На калинките личицата трябваше да са по - изразителни, но верно, че това са дреболии.
Karaamelka, това оцветяване отгоре го правих с четка с твърд косъм, потопена леко в боя и с "потупващи" движения, перпендикулярно на покритието нанасям боята.
Виолетката, мерси за инфото, ще се пробва следващия път, че наистина голям зор видях с оцветяванео, още имам мускулна треска на дланите от месене.
Между другото, може би го знаете, но да кажа какво открих: лепя фигурките с глюкоза. Страхотно се закрепиха и нямах никакъв проблем с пренасянето, от бордюра не падна нито едно цветенце или листенце.

# 260
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Caroly, чудесна е тортата, би ли споделила с какви боички работи, останаха ми очите в това зелено.

# 261
  • София
  • Мнения: 15
Червената и зелената ми боя са течни от Кадемлия за Airbrush (Super red и Vert). Определно не ги препоръчвам, убедих се, че violetblue е права, че не стават за оцветяване на ММ. Жълтата е на прах от магазина на "Три уши". Зеленото за покритието е смесено зелено и жълто.

# 262
  • София
  • Мнения: 618
Caroly а аз реших че показваш тортата, която искаш да направиш и снимката е от нета Wink Страхотно е, едно към едно. Много изпипано.

estrella преглъщам си от твоето тирамису. Накрая ще взема да направя едно фалшиво Mr. Green

# 263
  • Мнения: 1 173
Caroly тортата е страхотна просто .Поздравления ( явно имаш ръка за тези неща , щом ти е само 2та торта с покритие)

Аз да споделя аз до какъв извод достигнах относно "добре загладена торта и целулит"( едва ли съм открила Америка , щ'от Колумб ме е изпреварил  Mr. Green ).
 Тортата може да е идеално загладена с крема ( аз съм си играла със салфетка даже да за заглаждам) , но ако си е топло в къщи , докато се покрие и нагласи тортата отдолу маслото подава ( размеква се), и ето ти целулита готов. Аз гледам доста предавания тук на Фуд Ченъл и да ви кажа особено на тези Кейк Челъндж - ами там са едно от най добрите в бранша . Не си играят тортата да е идеално загладена , покриват, слагат да стегне , мятат чаршафа отгоре който е разточен поне половин сантиметър дебело ( че и повече) и се започва едно заглаждане и натискане от горе със "шпатулите" както им вика мъжа ми . Няма как да не стане гладка. Но при тези торти всички знаем какви са блатовете , малко крем помежду  ( който в повечето случай е бадъркрийм), и после отгоре като наклепат пак с бадъркрийм  .Ще кажете " нали и ние мажем с маслени кремове" - не е същото , поне според мен. Маслото се разтопява по лесно , а този гадния  Sick шортенинг издържа повече . И като за капак на всичко , ние слагаме едва няколко лъжици пудра захар в масления крем , а те на една чаша слагат 3 1/2 чаши захар  #Crazy. От тук нататък захарта предпазва маслото да не се разтопи ( или шортънинга). Няма целулит и  никой не си играе да заглажда тортата  Mr. Green.
 За вкуса - който не е ял торта с бадъркрийм айсинг той не знае какво пропуска в живота  Sick  Mr. Green

# 264
  • Мнения: 1 116
Caroly тортата наистина е прекрасна, имаш страхотен талант!

estrella тирамисуто ти изглежда много добре, като за първи път работа с шоколадовата лента си се справила много добре. Точките са се разтопили, защото кафевия шоколад е бил много горещ и на мен ми се е случвало.

raya_usa това и аз съм го казвала много пъти, че тия торти по които въздишаме в нета и в книгите са направени най-вече само за гледане, а не за ядене Simple Smile А ние тук се стремим хем да са хубави, нем вкусни!

# 265
  • Мнения: 11 747
Момичета, ето ми прословутото Тирамису
http://media.snimka.bg/1371/008996981.jpg

беше изключително крехко и въздушно, не можеше да понесе нищо повече отгоре. Всички бяха в луд възторг от вкуса му, чак не мога да повярвам, но бяха като омагьосани. Сега искат само такава торта, а аз не искам, защото не мога да и правя никаква украса. Доволна съм, че се представих подобаващо, но ми се искат по пищни украси....
а, и да добавя, че какаото го ръсих от къщи и то стоя 2-3 часа на тортата и започна да се овлажнява. Нали трябва непосредствено преди сервиране да се ръси...

# 266
Здравейте всички!
Предварително се извинявам ако въпросите, които ще ви задам се повтарят.Моля ви да ми помогнете!
Следващия петък / 28.11.2008г. / съм на състезание по сладкарство.Трябва да приготвя "Празнична" торта, но изпитвам известно затруднение.Продуктите, които са включени в кошницата са в малки количества.Първоначалната идея беше тортата да е облечена във фондан.Ето тук вече е проблемът - тортата трябва да е на два етажа.Първият с размери 30 на 30см, а вторият - 20 на 20 см.Фонданът,който ми дават е само 0,500кг и не стига за цялата торта. Sad
После решихме първият етаж да е шоколадов.Е, отново възникна проблем.Моля ви кажете ми как точно да използвам шоколадовият кувертюр, така че да се получи добре. Blush
Иначе вече вторият етаж ще обличам със фондана.
И още нещо.Използвам крем "Кремижел" и ще го приготвям със мляко, но последният път стана на бучки.В смисъл желатинът не се разтвори както трябва.
И последният ми въпрос е: добра идея ли е преди да залея тортата със шоколада да е намазана със сметана или трябва да е някакъв друг крем? newsm78
Много ви моля да ми помогнете!
Предварително благодаря на отзовалите се! Heart Eyes

# 267
  • Мнения: 11 747
Хубаво трябва да загладиш сметаната, преди да залееш с шоколад. Ще стане, няма проблем, ама като вземеш да слагаш горния етаж, има огромна вероятност шоколада да се напука  Thinking  Не мога да съм полезна с друго, само това веднага ми хрумна, че шоколада отдолу най- вероятно ще поддаде.

# 268
  • Мнения: 1 965
Строй се за вечерна проверкааааааа......  newsm24
Айде , и втория издирван да се разпише. Жива съм, здрава съм, но нямам време да се обърна, камо ли да пиша. Взела съм си авансово постовете тук.  Grinning  Всяка вечер ви  проверявам старателно, но за толкова ми стигат силичките....
В събота и неделя ще поднеса като извинителни бележки две торти. Тъжни, тъъъъъъжни.....  Wink - типично в мой стил. hahaha hahaha hahaha
Виждам че тази седмица сте на тема ТИРАМИСУ.
Оранжево небето - Супер сайтче. Малкия веднага забърка едни бананови сладки и заяви че е много трудно и уморително....  Confused
Pina - Ха, добре дошла отново. Беше забегнала нанякъде. И твоят сайт е супер - оттам скоро "крадох" идея за торта подарък.
Слънчогледите на Радина много ми допаднаха. Борда..... ще премълча.
От Тирамису не разбирам - признавам си без бой. Но всичките изглеждат супер вкусни.   bouquet
Silrai - Терористка такава!!! Никога не ми е било жал да режа торти, но тази категорично ще откажа. Секцио не бих и направила...... Зловещо ми звучи.....  #Cussing out
Дими - Идеална форма за първа торта. очаквам с нетърпене да се хвърлиш на нещо по-сложно. Каква е следващата стъпка????
Албенка - както винаги поредния сметанов шедьовър. С онзи въпрос - всичко е наред. Спокойно!!!
Кароли - Е, време беше да се появиш!!!! Направо не  е честно да се скатаваш досега. Тортата ти е шедьовър! Не се крий повече а дерзай!!!!!
Пепи - Ние с тебе ще се крием до края на Януари и точно когато вече са решили че са се отървали от нас - баааааам 2-3-4 торти......
marina_hisar
- Точно реших да публикувам и ти се появи.
1. ТОВА Е БИБЛИОТЕКАТА
2. ТОВА
 е за кувертюра ако решиш да го правиш на покритие.
3. Кремижела не иска желатин. Разбива се директно с вода или мляко. Може да се доовкуси с разбито масло или разбита сметана.
Разкажи нещо за този конкурс...... И успех в участието!!!!!

# 269
  • София
  • Мнения: 2 113
marina_hisar, няма ли да стигне фонданът за първия етаж, а вторият да е с шоколад и ще имаш ли продукти да направиш шоколадов фондан с кувертюра, така че да можеш спокойно да си решиш кой етаж, с какво да е покрит? И аз моля да разкажеш нещо повече за конкурса и ако е нещо като тв шоу, кажи да гледаме и да стискаме палци:)

Пина, чудесно изглежда това твоето тирамису...толкова аристократичен поднос си му намерила и това класическо, семпло какао...много изискано. Последно коя рецепта направи? Ако е тази, по която аз бях правила, кремът не ми беше чак толкова нежен...Може и аз нещо да не съм му баяла, както трябва, но.....И, ако наистина ти досаждат с желания да повториш, защо не си направиш домашни бишкоти, т.е. блатове, така ще можеш да си постигнеш стабилност за по-тежка украса. Опитай:)

Рая, да, това, което казваш за покриването си е баш така, но все пак, трябва да се признае на някои момичета тук (в това число и на теб самата), че заглаждането им се удава и при нашите изисквания за торта:))) Дано не ми мине котка път, но тази година смятам да изпека и украся 3 класически английски кейка, които са си тухли четворки - ще натискам, ще покривам с бадемови марципани под фондана, ако успея, но искам торта като от снимка...Дано поне с единия успея...

Общи условия

Активация на акаунт