Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 58

  • 33 860
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 413
Марина- ако ще заливаш с шоколадова глазура /кувертюр/ или само с чист разтопен шоколад - не е добре да е отдолу със сметана, защото от топлината на разтопения шоколад тя ще се разводни и примеси с него. Аз работа с шоколад и винаги отдолу е или нищо или затоплено и добре разбъркано до гладкост конфитюр от кайсии с малко вода. /но предпочитам директно върху блата да заливам, поставям тортата върху скара отдолу друга тава, така и стените се заливат равномерно, а което остане и падне под скарата в др.тава, мога да използвам, допълнително като загрея наново и ако има неравности, но това много рядко ми се е случвало/ ..и шоколадовата заливка да ти е в повече, за да облее целия блат

 а имаш още време до състезанието, защо не пробваш у вас да сътвориш торта със същото количество продукти, като проба
Късмет

# 271
  • Мнения: 1 854
После решихме първият етаж да е шоколадов.Е, отново възникна проблем.Моля ви кажете ми как точно да използвам шоколадовият кувертюр, така че да се получи добре.
Аз бих направила шоколадов бордюр, а отгоре - покритие от фондан(нещо като крьг, с който ще покриеш тортата само отгоре), а отстрани за прикриване и естетичен вид - шприцоване с маслен крем , които вьрви идеално и в комбинация с фондана и с шоколада.По този начин фондана ще ти стигне, че дори и ще остане за допьлнителна декорация(фигурки, орнаменти), а при полагането на 2рия етаж, няма какво да се напука и наруши, защото ще има отдолу фондан.

Иначе вече вторият етаж ще обличам със фондана.
Ако дьржиш да използваш кувертюра за целия 1ви етаж, можеш да замесиш едно шок.тесто.Ванчето(van444eto) е дала подробни инструкции в тортената библиотека.И по този начин си използваш кувертюра, пьк и той ще понесе фондановия 2ри етаж.

И последният ми въпрос е: добра идея ли е преди да залея тортата със шоколада да е намазана със сметана или трябва да е някакъв друг крем? newsm78
Мисля, че най-гладьк ще е ефекта с маслен крем под шоколада.Но както Рая и Таннита са писали, "гладьк ефект" е друга тема Mr. Green.А ти защо дьржиш да е сметана?Ако не обичаш маслен крем, можеш да го смесиш с кайсиево сладко и трохи от блатовете и така да му притьпиш вкуса(така са ме сьветвали и мен момичетата от тази тема и става идеално!).А можеш и направо, без крем да залееш глазурата.

Този конкурс национален ли е?Наистина разкажи повече, дай някакьв линк да оплакнем окото и ние, особено ако е имало и минали сезони Grinning

# 272
  • Мнения: 520
момичета, извинявам се че нахлувам така в темата ви, но ми се иска професионален съвет - дайте ми идея за украса на торта за рд на кръстника на сина ми, който става на 35 г , и дано да е нещо по лесничко за да успея да го направя. Благодаря ви предварително

# 273
  • Мнения: 1 271
Айде и аз на гозбата подправката  Mr. Green

Марина, заливаш на блат или както ти го е писала Simple Smile)) , намазваш с разреден конфитюр и тогава шоколад!Ако пък решиш да се възползваш от идеята на Оранжево небето, можеш да направиш борд от преплетени линии шоколад-прави се върху пекарска хартия(правиш си лента от хартията с височината на блата) и правиш преплетени несиметрични линии от разтопения шоколад-след това веднага лепваш като борд около тортата!Преди това можеш да намажеш тортата със сметана отстрани-няма проблем!За отгоре, можеш да сложиш платка фондан.Значи ако се спреш на този вариант-платката от фондан се слага първа след това се прави борда от шоколада!

Друго-защо не обърнеш етажите-в смисъл-долният да е фонданов, горният да е шоколад?За размер 30х30 няма ли да стигне 500грама фондан  newsm78

Това се сещам в момента!Късмет и от мен!

Ванче, ни съм тирорист  Crazy Да отчета-хората са я харесали много тортата и на външен вид и на вкус  Flutter Обаче им била малко  Shocked Не стигнала за всички!!!

Пепи, благодаря за модела, следващият път така ще го направя  bowuu Много ми хареса!

Пина, Тирамисуто ти изглежда много добре!  Grinning Обаче аз съм пристрастна-обожавам го.Абе ква украса бе моме, то се ръси само с какао  Thinking Аз съм на принципа-украсяват се само тортите, но Тирамисуто не се разваля с украси!  Mr. Green
Искам да знам какви са тези стърготини големите отгоре?

# 274
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Пина, много апетитно Тирамису! Само бордюра аз бих го позагладила малко или пурички, или котешки езичета бих сложила, но това е субективно виждане. Потекоха ми лигите обаче, трябва да спретна и аз скоро, че.....

silrai, ето това имах предвид деколте, наистина Пепи е показала, това което си представях.

Иначе ето една тортичка за семейно ползване, нали днес е деня на християнското семейство:




И това с лентичките, явно е заразно  Blush

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
marulka_s, много апетитна тортичка, и честито за лентичката. Лека и безпроблемна бременност  Hug

Ама хайде заразете ме и мен де (вчера изчезна мечтата ми за юлче, дай боже за августинче да се сбъдне ). Пожелала съм си дядо Коледа да ми донесе положителен тест, ама да видим  Rolling Eyes

# 276
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
marulka_s, много апетитна тортичка, и честито за лентичката. Лека и безпроблемна бременност  Hug

Ама хайде заразете ме и мен де (вчера изчезна мечтата ми за юлче, дай боже за августинче да се сбъдне ). Пожелала съм си дядо Коледа да ми донесе положителен тест, ама да видим  Rolling Eyes

Приеми го, че те заразявам и теб, абра кадабра!
Да знаеш, че августинчетата не са лесни  Mr. Green Имам едно вкъщи такова, а и аз самото съм августинче, та....
Ама винаги е хубаво да има предизвикателство.

Извинете за сапама Blush

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
един офф и от мен    Blush

Марулче, аз си имам едно близначе. Та ако мислеш, че ми е лесно с него (палав, на едно място не го свърта, а е инат като майка си  Mr. Green ) .... а мъжо е лъв (е не е август, а юли, но знам какво е  Simple Smile )

# 278
  • Мнения: 2 185
ЕЕЕ Марулка, да знаеш как ме зарадва преди лягане  Heart Eyes . Лека и спокойна бременност. Не знам каква е тази епидемия  Laughing в тортената темичка, но е много вълнувщо.
Пепи стискам палци и на теб  Heart Eyes

Дано все пак за Юлското предизвикателство останат няколко момичета на линия  Laughing

В цялата олелия, забравих да похваля тортичката на Марулка- много е сладурска и нестандартна- Браво   bouquet

# 279
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Хех, то до юли с тая икебана има време, но ако са наред нещата, що да не я врътна предварително тората, ама то това за друга тема е...

# 280
  • Мнения: 2 708
Аз така ви се радвам, като чуя, че има още млади момичета, дето да искат да раждат, ами че и второ даже - страхотни сте наистина, че край мен в офиса е пълно с прехвърлили 30 и нито едно не родили още... кариера градят, ама всеки си знае де. Та затова така ви се радвам. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Иска ми се, ако може Марулка да каже как са такива лъскави тези фигурки? От какво са и с какво си ги намазала така да искрят? (ако не е тайна де Laughing На мен много ми харесва как си украсила тортата Hug

# 281
  • Мнения: 1 491
Маруле, много нестандартна торта, в смисъл декорацията й, а вътре каква я спретна? Честито за втората лентичка   bouquet  Леко и безпроблемно бременеене и на финала едно (а защо не и ти двечки) здраво бебче

Пепи, щерката сутринта обяви, че съм вещица, ама добра, та и аз така - абра-кадабра-сим-са-ла-бим, Пепи с августинче да ни зарадва  Hug  Heart Eyes

Clairette споко мацка, тука сме, няма да бягаме никъде, щото плана до края на Септември 2009 г. ми е начертан и определен и той не включва бебета...

Сори за оффа  Mr. Green

# 282
  • Мнения: 69
Здравейте момичета,
Страхотни сте. И толкова заразителни.
Аз съм пълен аматьор. Честно казано преди да попадна на вашата темичка , дори не съм предполагала, че такива красоти могат да бъдат сътворени у дома. Не съм се и замисляла дори да опитвам. Сега обаче съм толкова надъхана. От известно време ви чета, но чак сега се престрашавам да пиша. И то не за друго, ами за да ви затрупам с въпроси.
Наумила съм си първият ми опит да бъде за рожденният ден на синчето. Ще бъде на тема кунг-фу панда. Горе-долу идеята се е оформила в главата ми. Времето ми е малко кът, но ще се справя надявам се. Сега да ви попитам за съвет. Реших да си купя Накрайници за шприцоване и пош. Спрях се на продуктите на Уилтън. Не зная обаче как ще е по-добре според вас, да си купя комплект накрайници, или по отделно. Ако е по отделно кои според вас ще са ми необходими. И второ предлагат се еднократни(найлонови), и многократни- от полиестер и от плат. Кой от пошовете да избера. Магазина е он-лайн и нямам възможност да разпитвам продавачи и да се ориентирам. Предполагам , че са съвместими. Освен това бихте ли ми препоръчали от на коя фирма моделиращата маса е добра и боички. Някой беше споменавал ,ч е не е доволен от боите на Уилтъл. Ами кои да си взема. И въобще какво друго ще ми е много необходимо за първо време.
Надявам се след толкова много мерак от моя страна тортата да става за показване пред хора.  Laughing

Мерси предварително.  bouquet

# 283
  • София
  • Мнения: 618
Ха честит ден на християнското семейство 

marulka_s супер новина newsm10 леко preggo
Украсата на тортата е наистина нестандартна и много сполучлива, гледах всеки един зеленчук, кажи наистина от какво са  bouquet

И на Пепи абра bishop кадабра да се зарази с това дето го иска Simple Smile Днес те орисваме и тъй като е най-подходящия ден дано се получи Praynig

dani777 кажи нещо повече за рожденика та да се ориентираме

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 09:09 от destini

# 284
  • Мнения: 11 747
marulka_s , честита и лека бременност!     bouquet     Много симпатична зеленчукова торта Simple Smile

Тирамисуто отстрани си нямаше нищо, защото го носих до свеки със страничната част на райфа. Махнах го намясто. Пурички не исках да слагам, грубо ми стои, честно казано не бих сложила друго освен шоколадова лента, за да остане с по-класически вкус и вид, но нямаше възможност да правя това в движение, извън къщи.

Дими73, не правих точно по рецептата, която ми даде. Тя е с бита сметана, както и почти всички адаптирани версии. Държах на оригиналната рецепта, че както казват италианците, може да става вкусно по други рецепти, но това просто не е Тирамису. Тъй като крема се държи на едни бити белтъци и то преди 24 часа, то става една пяна, силно стремяща се да се втечни!  Crazy  По тази причина не исках да ползвам и блат, а савоярди, защото исках да направя Тирамису, а не торта с маскарпоне  Blush
А за подноса се хвалих, купих си го от магазини Kev, много елегантен и нескъп, имат намаление, ама свършиха във Варна....

silrai , е права, не става да се украсява  Naughty
Стърготините са от шоколад, но исках да станат големи и извити, затова не стъргах от шоколада направо, а го разстапях, излях на плоча и като изстина стъргах с нож. Докато са пресни, веднага оформям някоя причудлива форма, доколкото мога и после в хладилника.
van444eto, аз съм тук, но не пиша много, защото не правя много торти, само разглеждам вашите. Пробвай се някой път с Тирамису, ще останеш много доволна от вкуса, но за творчество не става  Confused  Препоръчвам тази рецепта
http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpha … %D0%A2&id=325

Аз имзених малко, тъй като гледах и други рецепти - сложих 500гр маскарпоне на 4 (но огромни) яйца, 150гр пудра захар и малко повече алкохолец в кафето. Отидоха ми 36 бишкоти савоярди.

Общи условия

Активация на акаунт