Яслата 14 - весели, игриви, здрави и щастливи!

  • 11 299
  • 197
  •   2
Отговори
# 150
  • На морето!
  • Мнения: 5 757
Не знам тази зима се очертава тежка Sad
Опеделено, за повечето в темата май ще е такава, за съжаление.
Съгласна съм с Божура, че вс това е период, който отминава, при някои по-бавно, при някои супер бързо... От наблюденията ми върху по-големите дечица, всички изкарват такава поредица от болести пре първото си сблъскване с бактериална или вирусна среда в детските заведения, но всички рано или късно изграждат имунитет и вече не боледуват толкова много.Пожелавам на всички да свърши по-бързо  това безкрайно боледуване!

# 151
  • София
  • Мнения: 12 554
Добро утро!

Вече с чисто сърце мога да се похваля, че май адаптацията за нас с Калоян премина успешно. Вече няма ревове, тръшкания и сополи. Влиза си сам в групата, казва чао и е спокоен.
Единствено се притеснявам, че тези отвратителни сополи не мога и не мога да ги махна. Не му текат, но отзад ги има. Какво ли не му сипвах в носа, няма резултат  ooooh!

# 152
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
nana77, при нас е същата работа! Спират сополите - но назад ги чувам, после пак потичат и това е непрекъснат цикъл! Самата педиатърка ни каза, че в началото като тръгнат децата на ясла е така!
Но пък и аз да се похваля, че ми казва "чао" и си влиза сама без мрънкане дори! Там си хапвала, спяла спокойно и така и аз съм мноого спокойна! А вечер като я вземе тати почва още в колата на пее /на нейн си език защотото е малка и не може да говори много/, а снощи като и пуснах песничката за БАЛОНА СЕ НАДУВА ме гледаше с някакво очакване и накрая като изпяха ПУК и тя се тръшна на земята и се смее ли смее     Laughing   -  това от яслата ще да го е научила! Изобщо много се развива и съм много доволна!  Grinning

# 153
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Единствено се притеснявам, че тези отвратителни сополи не мога и не мога да ги махна. Не му текат, но отзад ги има. Какво ли не му сипвах в носа, няма резултат  ooooh!

И при нас е така и вече се чудя какво да правя...  newsm78

# 154
  • София
  • Мнения: 6 269
Единствено се притеснявам, че тези отвратителни сополи не мога и не мога да ги махна. Не му текат, но отзад ги има. Какво ли не му сипвах в носа, няма резултат  ooooh!

И при нас е така и вече се чудя какво да правя...  newsm78

Момичета, защото не пробвате бабешката рецепта с лука? Знам,ч е е адски миризлава, но много помага, при нас за 2-3 нощи дава ефект.

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Момичета, защото не пробвате бабешката рецепта с лука? Знам,ч е е адски миризлава, но много помага, при нас за 2-3 нощи дава ефект.

А ще я припомниш ли, че не се сещам обсъждана ли е по-назад. Embarassed

# 156
  • София
  • Мнения: 6 269
Момичета, защото не пробвате бабешката рецепта с лука? Знам,ч е е адски миризлава, но много помага, при нас за 2-3 нощи дава ефект.

А ще я припомниш ли, че не се сещам обсъждана ли е по-назад. Embarassed

Нарязан лук се слага в паничка близко до леглото на детето, да вдишва миризмата. Много помага при нас, но е много миризлово за стаята Simple Smile Аз нарязвам лука като за готвене и леко го притривам да пусне малко сок.

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Момичета, защото не пробвате бабешката рецепта с лука? Знам,ч е е адски миризлава, но много помага, при нас за 2-3 нощи дава ефект.
А ще я припомниш ли, че не се сещам обсъждана ли е по-назад. Embarassed
Нарязан лук се слага в паничка близко до леглото на детето, да вдишва миризмата. Много помага при нас, но е много миризлово за стаята Simple Smile Аз нарязвам лука като за готвене и леко го притривам да пусне малко сок.

Много ти благодаря, ще го изпробвам.  bouquet

# 158
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Ай-ай-ай... аз не съм голяма фенка на лука, ако не се е стопил в храната, но ще трябва да се жертвам за детенцето! Спим в една стая. Най-много да избягам по някое време хехехе  hahaha

# 159
  • София
  • Мнения: 6 269
Ай-ай-ай... аз не съм голяма фенка на лука, ако не се е стопил в храната, но ще трябва да се жертвам за детенцето! Спим в една стая. Най-много да избягам по някое време хехехе  hahaha

И ние сме в една стая, ама след първия ден не обръщаме внимание с мъж ми Simple Smile А и като помага, ще се жертваме я. Правя го това 3 нощи и след това следва много добро проветрение на стаята. Ама то спира да те впечатлява, де  Sunglasses

# 160
  • Мнения: 3 695
И аз не обичам лук, та да питам - не е същия ефект, ако се свари на чай лук, ябълка и орехи? Аз го правих един ден, но в малко количество, може да повторя, че сигурно от един път няма да стане.  Thinking

# 161
  • Мнения: 278
Маменца,след месец кашляне и давене от сополи,изпробвах рецептата с  черна ряпа и пудра захар.Още след първи ден прием имахме спокойна нощ Peace

# 162
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
tini-mini , това е за кашлица.  Simple Smile
А омирисването на лук е за сополи Outta Joint 

# 163
  • Мнения: 2 274
tini-mini ме светна за тази тема! Може ли да се запишем при вас? Моят дребосък от 3 дни вече е ученик в 56-то ОДЗ! Първите 2 дни нямаше рев, но днес едно дете плачеше и моичкия и той ревна, та малко трагично беше тази сутрин разделянето ни! Е, след няма и минута всичко беше тихо и спокойно! Иначе го хвалят, че всичко си изяждал, хранел се сам, пишкал и акал на гърне и не бил много палав Simple Smile!
За хремата - аз правя медени капки и много бързо помагат да се отпуши носа! Меда загрява и е малко неприятно, но пък се прочиства много добре нослето!
Хубав ден от нас   bouquet! Отивам да си взема дребосъчето!

# 164
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Добре дошла!  Simple Smile
Как правиш медени капки?

Общи условия

Активация на акаунт