Яслата 14 - весели, игриви, здрави и щастливи!

  • 11 300
  • 197
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 2 437
benighted, Бубалина добре дошли Hug Откога ви чаках да се включите и вие тук Laughing Тия медени капки и на мен ми станаха любопитни, а за лука не разбрах той действа като е запушен носа ли, защото на моя не му е, но сополите си ги има. И браво на адаптираните деца. Ние още не сме от тях - сутрин плаче на вратата на групата, а със ставането ми казва, че "ниска дината".
Следобед като стане отиваме на лекар да видим какво ще каже. Имаше лека темп. сутринта, но е жизнен. Подозирам, че гърлото е червено, защото той вдига темп. само тогава при червено гърло. А май и кътниците почват, защото често ръката му е в устата. newsm78 Ще видим. Дано е нещо безобидно, че иначе детското парти в събота ще трябва да отпадне. Да ви кажа в нашата отчетна масово децата на РД бяха болни та май и ние ще сме така за съжаление Sad

# 166
  • София
  • Мнения: 12 554
Момичета, защото не пробвате бабешката рецепта с лука? Знам,ч е е адски миризлава, но много помага, при нас за 2-3 нощи дава ефект.

А ще я припомниш ли, че не се сещам обсъждана ли е по-назад. Embarassed

Нарязан лук се слага в паничка близко до леглото на детето, да вдишва миризмата. Много помага при нас, но е много миризлово за стаята Simple Smile Аз нарязвам лука като за готвене и леко го притривам да пусне малко сок.

Кати а колко лук? Значи само нарязвам на ситно, претривам и го оставям до главата му за през нощта?

И ние спим в една стая, обаче вече ми е все едно на какво ще мирише, само да спрат тези сополи.

# 167
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Предполагам - една глава.

# 168
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
benighted, Бубалина добре дошли в ясленската  Hug

Мони дано не е нищо сериозно и Митко е здрав за РД. Praynig

За лука и аз предполагам, че е 1 средна глава.
То и ние спим в една стая.М/у моя край на леглото и кошарата има около 70-80 см. и там съм сложила една табуретка да прескача Велизар и да излиза.Там смятам и лука да сложа, но не знам аз как ще спа като ще е на сантиметри от носа ми..
Whistling

# 169
  • Мнения: 2 274
Да кажем една кафена лъжичка мед я разтварям с една чаена лъжичка вода. После с пипета капя по 2 капки от тази водичка във всяка ноздра 3-4 пъти на ден.
По принцип рецептата е: топите 2 тампона в мед и ги пъхате в носа и стоите така докато меда се разтече по синусите. Аз съм със синузит и тези медени тампони много бързо ми отпушват носа. Ако обаче тече река от нослето незнам как ще подействат.
Мони, не давай на Митака да се разболява Simple Smile. А и щом не е ангина - нищо не ви спира Simple Smile. Боил с ангина изкара РД.
Иначе за третия му ден : отидох да го взимам, а той беше ухилен като ряпа. Питах го дали му е харесал театъра, а той не спря да повтаря - играчки, играчки Simple Smile! Предполагам е бил куклен театъра. После го питах какво е хапвал, а той крещи с пълно гърло - Ляп, ляп, ляп / хляб/ Simple Smile! Сестрата каза да не го мисля - бил по-спокоен от някои деца, които отдавна ходели на ясла. Каза ми че днес много му харесало представлението и бил много щастлив и доволен след него Simple Smile! То си му и личеше, не спря да бърбори през целия път. Сега е видимо уморен за разлика от предните дни. Хапна с батко си малко варено жито и мандаринки и вече иска да спи.

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 14:02 от benighted

# 170
  • София
  • Мнения: 6 269
Ами около една главичка лук - азпонеже купувам едни по-големи глави, та в общи линии я разделям за 2 или 3 пъти. При нас това действа при сополки и при запушен нос.

# 171
  • София
  • Мнения: 2 437
Ще взема да нарежа лучец и аз довечера и го слагам на нощното шкафче пък да видим дано ни помогне и на нас. Ако миризмата стане нетърпима най-много да резна едно доматче и да го хапна през нощта като салатка Laughing

# 172
  • Мнения: 1 053
Ще взема да нарежа лучец и аз довечера и го слагам на нощното шкафче пък да видим дано ни помогне и на нас. Ако миризмата стане нетърпима най-много да резна едно доматче и да го хапна през нощта като салатка Laughing

 Joy Joy Joy Joy Joy, ех мамаМони,развесели ме  Hug
Освен и аз довечера да надробя кромид (въпреки,че не понасям миризмата му),но имам чувството че тези сополи ще си ги влачим цяла зима  Rolling Eyes

# 173
  • София
  • Мнения: 12 554
Хайде дружно довечера към 2 часа тук на салата и ракийка  Joy

# 174
  • Мнения: 2 274
Имам крушова във фризера! Да ви сипя по една от сега, че да не усещата миризмата довечера  Mr. Green?

# 175
  • София
  • Мнения: 2 437
Имам крушова във фризера! Да ви сипя по една от сега, че да не усещата миризмата довечера  Mr. Green?

Вади я от фризера пък до довечера може и да свърши и тогава наистина няма да усещаме миризмата Laughing Ако не в 2 ч. съм тук и да не ме оставите сама да си пия ей Naughty

Преди малко се върнахме от педи - остра ангина Mr. GreenГърлото е супер червено, сливиците увеличени, а и лимфните възли. Ще пием куп неща - Панадол, вит. С, Фитолор, Зиртек и Умкалор #CrazyТова последното досега не сме пили. Ако някой го е ползвал да даде инфо за него Praynig Каза, че не е заразно и спокойно да празнуваме, а и той си е хуна и не спира нищо че е болен, само където не яде. Хайде с роднините довечера в събота няма проблем, но въпреки това ми е притеснено за детското парти. Ако сте запознати с диагнозата "остра ангина" споделете дали наистина не е заразна, защото Митко досега такова чудо не е имал и хич не ми е ясно. И друго да питам - болничният е за 5 дни не е ли малко за ангина или  е толкова newsm78

# 176
  • Мнения: 3 214
Мони,  ангината не е заразна, освен ако не е вирусна, а вашата явно не е  Peace Дано  бързо се оправя Миташки  Hug
Ренка, Верче, добре дошли в ясленските редици  Hug

Моника мрънка сутрин, само докато излезе от къщи, но в яслата е спокойна - спи си, изяда си всичко, пу-пу  Praynig Днес имаха куклен театър; каза, че й е харесало  Mr. Green Дано само е здрава, поне докато си изкарам 10-те работни дни  Praynig

# 177
  • Мнения: 250
мама МОНИ за болничните доколкото знам,най-много може да ти дадат за 7 дни.После ако не се е оправило детето и трябват още се ходи на комисия от двама лекари и те преценяват дали да дадат още болнични.За ангината не знам дали е заразна,но можеш да предупреждаваш майките на поканените дечица,пък те да си преценят дали да дойдат или не.

За ракийката- откога съм й се наканила,че откакто забременях не съм пийвала твърд алкохолец,ама с това кърмене не се очертава скоро да ударя едно.Леле като алкохоличка прозвучах май. Mr. Green

Ние утре сме на ясла,уж сме здрави вече.Изключвам покашлянето и сополите(уж не са много вече ама се намират),май взехме да свикваме с тях. Crossing Arms

# 178
  • Мнения: 566
За умкалора аз съм давала, но нещо не видях ефект, но ми казаха че ако се хване навреме хрема с него се пресича, но ние си влачим още хремата от 2 седмици, и АБ пие и не минава newsm78.

# 179
  • На морето!
  • Мнения: 5 757
Ние утре сме на ясла,уж сме здрави вече.Изключвам покашлянето и сополите(уж не са много вече ама се намират),май взехме да свикваме с тях. Crossing Arms
Симеон пък от утре не е. Оказа се, че си отглежда Мораксела в нослето. Сега ще си е вкъщи на капки за нос и отново Ериус заради кашлицата. Дано вече минат тези болести, че направо откачам!
Мони, аз си спомням, че когато бях мн мъничка също изкарах един РД доста болна, на инжекции. Това, обаче не ни попречи да обърнем къщата надолу с главата и да си щуреем както обикновено.

Общи условия

Активация на акаунт