Пътя до АПРИЛ преполовихме и с покупките се заловихме!

  • 12 678
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4
Здравейте момичета!БЯСНА СЪМ!И аз като very naise съм за пореден път разочарована от отношението на лекарите.Моят наблюдаващ е мъж,утвърдено име в бургас.Отидох вчера да ме види на видеозон и да ми определи точните седмици и дни за да могат да ми вземат кръв за БХС.чукам на кабинета,отварям-доктора пие уиски с негов колега  и то сутринта в 10,00.!!!!А,сега ще дойда вика,само имим малко работа изчакайте.И чакахме половин час.прегледа трая точно 1 мин.,каза че бебето шава и ми даде снимката..Днес отидох в лабораторията да ме вземат кръв за БХС и лаборантката ми казва,ама има само размерите на бебето,трябва да се премерят и ощи някакви неща,като гънка на връта ,грамове...Направо съм бясна.Ще раждам във Варна и мъжът ми е категоричен че от другият месец ще ходим при бившата ми докторка на консултации във Варна.Какво трябва да направя като отида при нея,трябва ли да си взема досегашните резултати ит изследванията които съм правила ?И друго,попитах доктора да пия ли някакви витамини,той ми каза че няма нужда,бабите и майките ни само витамини са пили,много сме се били разглезили днешните бременни...Това не е единственият такъв доктор ,всичките бургаски са такива.

Така че very nise,не е от това мъж или жена е лекарят,тука ства въпрос за професионално отношение,грижа за пациента,любов към работата и най вече ИНТЕЛЕКТ.

Извинявам се че ви пълня главата с моите глупости,но само се моля резултатите да са добри и другата седмица да видя бебчо при Марков и всичко да е наред.

# 46
  • Враца
  • Мнения: 2 225
dream wish , аз бях бясната, за която жабче споменава, която получи твърд отказ да я прегледат щото "не е пациент на клиниката"
жабчето тогава пак каза че по принцип им е такава практиката. аз лично ти препоръчвам да не се обаждаш, защото ще останеш много разочарована от отношението на секретарките и може да се разстроиш, а това е излишно...
пробвай на друго място. аз следващия вторник, 25-ти, ще се обадя за час за Димитров във фемина...

жабче, разбирам донякъде факта, че проблемните им мамчета са с предимство, съчувствам им и ми е ясно че е много страшно това което се случва с такива семейства /имам познати с проблеми/, а пък и знам че е скъпо "удоволствие" това да получаваш услуга от такава клиника, НО не мисля че е редно да се гонят по такъв начин другите майки, при положение че никъде в сайта им не пише че услугата е само за техни пациенти. за мен щом има ценоразпис на услугата, всеки може да я ползва. редно и коректно би било да направят уточнението някъде... за да ни спестяват нервите.
освен това са толкова кисели по телефона... незнам как си обслужват пациентките.

# 47
  • Мнения: 75
atlantica, за преумора на гърба можеш да опиташ следното: лягаш по гръб на пода , предвижваш дупето до дивана, сгъваш краката в колене и ги слагаш на диван. Добре, ако дължината на бедрата съвпада с височина на дивана. В това положение опитваш маскимално да се отпуснеш, така, всички прешлени постепенно да се докоснат пода. 5-7 минути, обикновенно, достатъчно.

chockolina, на мен изобщо още не ми са "бъркали" долу Grinning

Desi_D,very nice, сменяйте ги без съжаление! Аз щях и да направя някаква "реклама" за тях сред другите пациенти.

# 48
  • Мнения: 3 211
Така че very nise,не е от това мъж или жена е лекарят,тука ства въпрос за професионално отношение,грижа за пациента,любов към работата и най вече ИНТЕЛЕКТ.
Точно това й казах на моята снощи.
Да ви разкажа накратко какво се случи: отидох в 18ч., когато й беше последния записан час, в 19ч. мина и последния записан час и влязах при нея. Докато ми търсеше изследванията си поговорихме. Аз й казах, че като имам проблем очаквам поне някакво внимание, а тя ми каза: който има проблем ходи допълнително на частно и да не съм й врънкала на нея, а да се оплача в ЗК, за толкова пари-такова отношение и т.под., че тя си имала достатъчно пациенти и не я интересува, че се махам. Ама аз нищо не й спестих от това, което мисля за нея.
Сега трябва да си направя копия на резултатите и оригиналите да й ги върна. Поне няма пак да е при нея, а на регистратурата.
Общо вчера загубих при нея 4 часа от следобеда си.
Като се върнях вкъщи бях с такова главоболие и явно от това, че се отпуснах като се прибрах, така се разревах и такава болка получих ниско долу в корема, та чак мъжа ми и детето много се уплашиха. Пита ме дали да вика линейка Tired
Като полежах половин час и пих 2 но шпа се пооправих и днес съм горе-долу добре.
Още повече, че и за 1 път от цяла седмица Габи спа без да се събужда.
Другата седмица съм се записала на друга ЖК и след това ще потърся къде да пусна жалба срещу тази "докторка".
А пък след малко отивам на частна консултация.
Извинявайте за дългия пост.

# 49
  • Мнения: 7 111
ВериНайс, Деси, ново направление от личните бързо ще ви спаси от тези "мили" хора.  Hug Hug Hug Аз миналата седмица направих грешка да не си запиша час, за да ми хвърлят един поглед върху лист хартия и си образувах сама проблеми. Не заради лекарят, а заради нахакани пациентки, които си мислят колко много могат да спечелят ако си спазят часът до минутка.
Днес ще звъня да видя дали е излязъл БХС.

# 50
  • Враца
  • Мнения: 2 225
рони, къде ще звъннеш за бхс? аз тъкмо щях да питам някой помни ли часовете за взимане на резултати в майчин дом, че аз в момента в който ги прочетох и ги забравих- толкова бях притеснена от иглата  Blush
и незнам да не изпусна часовете че ще се разкарам напразно...

# 51
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
petjoff, чудесно си обслужват пациентките, аз съм просто очарована от слънчевите хора, които работят в тази клиника. От 2006 съм тяхна пациентка и не съм срещала лошо отношение. Винаги мога да разчитам на помощ при спешни ситуации, а персоналът е много мил.
А на сайта си има информация, че това е Клиника по стерилитет, а не за следене на бременност и рутинни гинекологични прегледи.  Peace Там главната дейност е създаването на нов живот, а за наше улеснение и спокойствие ни следят бременността пак там. Защото като си минал през 1000 перипетии за да видиш двете черти на теста за бременност и си се сблъскал с какви ли не "компетентни докторя", ти е трудно да се довериш на някой друг. За да станеш пациент чакаш година за първичен преглед, подобни клиника в България има малко, а пациентите сме 6цифрено число. Д-р Сигридов освен, че следи бременните, прави инсеминации, участва в операции и други дейности.
Пример за отношение: онзи ден излезе от операция за да ме прегледа по спешност като отидох с оплакване без записан час, говорих със сестрите, казах че ще го изчакам да свърши, но той дойде, защото някоя от тях му е казала, че съм там.
Секретарката по цял ден се разправя с пациентки на клиниката, които искат час за докторите колкото се може по-скоро, а то няма въпреки че те работят от ранни зори до късен мрак. Д-р Стаменов например работи от 8 сутринта до 23 вечерта ежедневно. Часовете изостават, случвало ми е е да чакам по 3 часа за да ме приемат. Но не се оплаквам, все пак там сбъдват мечти и даряват надежда. А и знам, че чакането си заслужава - ще получа добро отношение и което е по-важно, компетентно мнение.
Съжалявам, че стана толкова дълго, но просто за хората, които не са се сблъсквали с практиката на подобна клиника, предполагам, че отстрани им изглежда неуважително, унизително и грубо към пациента... Но сме много с проблемите, а лекарите малко. Божкей, какъв ферман изписах, ама като си ги обичам всичките там в клиниката и...  Embarassed

# 52
  • Мнения: 7 111
В Щерев, Петьоф.
В МД не ги разискват по телефона. Могат само да ти кажат дали са готови и да отидеш да си ги вземеш.

# 53
  • Мнения: 77
Здравейте и от мен!

Жабче, темата е страхотна!!!!  bouquet

При мен няма нищо ново, чак на 10.12 мисля да ходя на лекар. Много ми се иска и аз да видя бебо на 4Д, но Ганева ми каза, че ми е рано, надявам се когато отида следващия път да мога да си запиш час!!!
Желая ви лек и успешен ден, изпълнен с много ритничета и усмивки!  bouquet

# 54
  • София
  • Мнения: 243
Жабче страхотна темичка,справила си се чудесно. Heart Eyes
Влизам само за малко днеска,че ще имам гости и сега хуквам навън,защото подочух за един готин магазин за бременни и ще ходя да проуча въпроса най-подробно.ще ви пиша утре дали си заслужава.
усмихнат ден и много + емоции Hug

# 55
  • Мнения: 481
very nice и Деси - какви са тия доктори бе #Crazy  #2gunfire май само това заслужват..........
Жабче - много добре е синтезирана информацията за майчинството - браво за полезното линкче  bouquet

Засега толкова от мен, хубав уикенд  bouquet

# 56
  • Мнения: 10
Здравейте, мами!
Поздравления за новата хубава тема, жабче!
Аз от няколко дни имам доста често контракции - пия по 2 но шпа на ден, но не виждам да има промяна.На ЖК съм във вторник, ама от притеснения се пробвах да се видя с лекаря още днес, но не стана.Мислите ли че е нормално по 5-6 пъти ( че и повече) на ден да ми се втвърдява корема newsm78? Последния път ми казаха, че шийката на матката е добре да пия но шпа и да почивам.А на мен ми се струва че като си лежа или съм седнала получавам контракции по често.  ThinkingСтранна работа. Моля кажете как е при вас.

# 57
  • София/Люлин
  • Мнения: 61
Здравейте и от мен мами.
Жабче много добре си написала това за клиниката. Аз също звънях но бяха мнгого любезни, казаха че по принцип само пациенти на клиниката записват, но ми казаха да звънна на по-късна дата и пак да пробвам да си запиша час.
suny78 и аз имам такива контракции особено като се преуморя или нещо съм притеснена. Като легна по гръб винаги ми е твърд корема. Лекарката каза да пия магнезий и като че ли малко съм по-добре, но все пак си ги имам. Една позната е имала същия проблем, но към 6 месец е отшумял след прием на магнезий.
А някой може ли да ми каже д-р Янкова къде преглежда на 3Д и каква е цената на прегледа?

# 58
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Д-р Янкова преглежда в 14та поликлиника, това е в квартал Иван Вазов. Цената е 65 лв на преглед. Ето сайта: http://www.zarodish.com/

За контракциите - моят лекар каза, че 1-2 на ден е нормално да има. Сподели също една много интересна теория за верижната реакция.  Laughing Като получим контракция се панираме, а от паниката и страха се появяват нови контракции. Пипаме си корема дали е твърд, което също може да причини контракции. Активните движения на бебето също могат да доведат до контракции. Много от бременните пият магнезий за да нямат контракции до 36 г.с. и все пак имат такива, като го спрат и контракциите изчезват като с магическа пръчка. Но те вече са спокойни, че са в 9ти месец и им е дошло време да раждат.
Пийте много вода, дехидратацията също е една от причините за контракции, както и силните емоции и физическата преумора.
Между другото аз мнго се стряскам като имам газове, защото коремът ми е постоянно напрегнат и твърд и не мога да определя какво се случва. Напоследък и движенията на бебетата ме объркват, защото пак има едно такова усещане за опъване и стягане.
Ще си пием магнезия до края явно. Аз много се панирам като започне да ме стяга корема, онзи ден бях истерясала, направо ми се ревеше.

# 59
  • Мнения: 361
здравейте мамите, аз рядко пиша тук (не че не сте ми симпатични или нямам време, но от началото си почнах в мартенската, все пак сме на 30 март) Надявам се да не се сърдите.
Само за протокола- чакаме момиче.

Общи условия

Активация на акаунт