Още мъничко остана - скоро ЯНУАРСКА мама ще гушка радост най-голяма!

  • 13 185
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Сиси благодаря че сподели  Hug
Ванила   що се вкарваш сама във филми и не ги отрежеш тия дето ти говорят така, че първо не е подходящо  да говорят такива работи на бременна жена, второ, че дори и по празниците болниците работят и трето, че в крайна сметка не е тяхна работа да ти планират раждането. И още мога да напиша, хваща ме яд на такива приказки.
Първото ми дете е родено януари, износих си до края, даже едни- два дена го преносих, по празниците моят лекар ми беше казал че е на разположение и ако се наложи да му звъня. 
Мим пази се, и декемрти трябва да изкараш, догодина да го раждаш това бебе   bouquet

# 61
  • Мнения: 7
Здравейте сладурки!
Толкова е романтично при вас с този сняг... Направо и на мен ми залипсва. Но нека се радваме на това което имаме и което е около нас сега, в този момент, а януари - на нашите мъничета.  Praynig  Praynig Praynig
Ех, да знаете днес колко бях развълнувана, ходихме да видим едноседмичната бебка на наши приятели... толкова мъничка, направо невероятно, удивително и изпълващо ме с още повече радостни трепети в очакване на нашето бебче... Отначало не смеех да я докосна , (нали не им познавам обичаите), но те просто ми я сложиха на ръцете..., а тя -гладничка и започна да си търси да моцка... Ох, много вълнуващо беше...И сега ми е пред очите...
 Благодаря на мамчето, която ни беше препоръчала статията за споделяне на сън с бебето - много ми беше интересно  Peace  Hug  Hug. Ние с нашето татенце отдавна си говорим, че ще си взимаме бебо при нас в леглото...
Хубава седмица на всички мами, а на работещите - да ни е лека и спорна   bouquet  bouquet

# 62
  • София
  • Мнения: 3 249
Бяхме днес на разходка, хапнахме и...Хриси ме приспа, както се оказва напоследък Joy Та ей сега се стреснах и станах, че пък чакаме едни приятели на гости.
Сиси, адреса е жк Хаджи Димитър, ул. Ильо Войвода 30 http://www.dianainicky.com
Ванила, не се вкарвай в излишни приключения - когато-тогава...Мисли позитивно и нещата ще се наредят.

# 63
  • Мнения: 36
Здравейте!!! Искам да помоля за някой по-актуален списък с необходимите неща за бебето. И момичетата, който ще раждат в Шейново да пишат какво искат да се носи там. Да стягаме багажчето другия месец, който всъщност почти дойде...  Wink Сега се сетих, че имам 2 шишета подарък от изложението, но не знам дали ще ми вършат работа  newsm78

# 64
  • София
  • Мнения: 100
Здравейте , пупита !
Минавам на бързо само да ви почерпя , че моята принцеса днес става на 3 годинки .
Ето една скромна почерпка


Ето и малко снимки от сутришното парти , ако ви се гледат.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=311188&pid=9040286
Паролата е 231105.
Сега ви пожелавам лека вечер!

# 65
  • Мнения: 865

Сиси, адреса е жк Хаджи Димитър, ул. Ильо Войвода 30 http://www.dianainicky.com

Доника,това адресът на въпросната бебешка борса ли е newsm78
да взема да отида тази седмица до там за разни ританки и т.н.,че официалните тоалети ги купих,ама за сън и за вкъщи-още не Wink

# 66
  • Мнения: 180
Бели Ружи, да ти е жива и здрава малката! Голяма е сладурана  Peace

# 67
  • Мнения: 36
Бели Ружи, благодарско за почерпката. Доста е изкушаваща  Grinning Да ви е живо и здраво детенцето и много да ви радва. Да расте безгрижна, усмихната и щастлива.

# 68
  • Мнения: 3 861
Привет сладурки!!!

Бели Ружи, честита ти рожденничка  bouquet

Ванила, не слушай хората какво ти говорят, мисли поззитивно и всичко ще е ок.

Мим
, стискай кълки мила, не остана Hug

Ние днес пак бродихме с мъжа ми да обзавеждаме Калоян. Купихме му страхотни дънки и 2 чифта зимни обувки. Едните са тип маратонки, но доста задигнати до над кокалчето на глезена, с пух отвътре много симпатични и ги взехме ей така, на майтап. Бяха преоценени на 18 лв. защото останали от миналата година, единствен чифт, а бяха точно негов номер. Ми то  си заслужава на тази цена да ги купиш дори само за резервни да са...
След това отидохме до Росиньол и от там му купихме страхотни ботуши, тип апрески в същите цветове като якето, което му купихме вчера. Ботушите са много яки, вътре са с чиста вълна, гумирани са отдолу за да влиза вода, нагоре са от водонепропусклив слой и се стягат на две места. На глезена с външен 'колан" и отгоре с връзки.
Много съм доволна, че си обзаведох детето. Party
Имаше и невероятни планински, обувки веднъж! Но  едните бяха 120 лв., а  другите 150 лв. Дори с отстъпката, която ползваме там, пак щяха да ми се вържат на 90-100 лв. Стори ми се малко неоправдано толкова пари за детски обувки, дето ще ги носи един сезон. Макар че ако го пусна на ски училище тази година, може да се наложи и да му купим едни такива Thinking

Времето беше много приятно, но яко лед...
Мъжът ми горкия ме беше гепил здраво да не се изсипя като торба с картофи...и оцелях Grinning

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 19:22 от доня КОПРИВА

# 69
  • Мнения: 387
момичета сутринта излезнах уж на кафе, а се прибирам чак сега...голяма разходка, голямо чудо...ма се видях с една приятелка...и тя ми каза да отида в Джъмбо...магазин в който има от бебешки стоки до такива за големи и мнооооого големи деца, като за нас демек...аз вместо най-накрая да взема нещо за бебка си купих доста за мен...боксерки, пантофки, шапка....всичко в розово....иначе ми се видяха доста прилични цените и доста хубави...та да ви питам някой пазарувал ли е от там и знае ли дали са качествени стоките...на мен ми се видяха много сладурски...
tanitka стискам палци всичко да е наред, че и аз знам че високото кръвно при бременни е опасно, затова се пази, доколкото зависи от теб...и бъди спокойна...сигурна съм че това ще помогне поне малко...
ей момичета пазете се много, че сме почти на финалната права...

# 70
  • София
  • Мнения: 3 249
Бели Ружи, да ти е жива и здрава каката Hug Ама тя днес е и именячка, както и Алекс на Тони и нашата си Алекс222. На всички големи Hug
Киша, да. Това е борсата от която пазарувам. То и официални одежди има там, но зависи как ще се случи ...
Лека вечер момичета, ставам, че ми издърпаха стола Sad

# 71
  • Мнения: 3 861
момичета сутринта излезнах уж на кафе, а се прибирам чак сега...голяма разходка, голямо чудо...ма се видях с една приятелка...и тя ми каза да отида в Джъмбо...магазин в който има от бебешки стоки до такива за големи и мнооооого големи деца, като за нас демек...аз вместо най-накрая да взема нещо за бебка си купих доста за мен...боксерки, пантофки, шапка....всичко в розово....иначе ми се видяха доста прилични цените и доста хубави...та да ви питам някой пазарувал ли е от там и знае ли дали са качествени стоките...на мен ми се видяха много сладурски...
...


Аз пазарувам доста често оттам, живея наблизо и ми е удобно. Досега не съм била разочарована. Купувала съм и за мен и за Калоян, всичко е много хубаво. Мисля и за беба оттам да купувам основните неща. Само от дрехите за по-големи не съм доволна защото са странни и несъразмерни, прекалено дълбоки, увиснали дъна и къси крачоли, незнам за какви деца са правени, но няколко пъти съм водила Калоян да му купувам оттам дънки например и горе са му супер големи, а крачолите късиииииии. Иначе бельо му купувам напоследък само оттам, не са мръднали въобще нито гащи нито потници, а са на много добра цена.
Препоръчвам с две ръце Peace

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 20:03 от доня КОПРИВА

# 72
  • Мнения: 656
Бели ружи, ха честита ти рожденичка!!! Да е жива и здрава и много добра и щастлива кака!!!

Момичета, мен майка ми току-що ме хвърли в егати размисъла... Та историята е следната: Родена съм с луксация на тазобедрените стави (както някои от вас знаят..).  Само че не знаем дали при самото раждане се получава (щото съм родена седалищно) или още докато съм била в корема на мама.. Предполагаме, че е първият вариант.. Откриват ми я веднага и 3 месеца стоя изключително и само в някакви каиши.  За толкова съм се излекувала.  От тогава никакви проблеми не съм имала.  Лекарите на майка ми още тогава й казват, че като дойде моментът да раждам щяло да се наложи секцио, именно заради луксацията.  И аз така си знам от край време. ДА, ама не!?!?? Преди няколко дни на едни приятели на нашите им се роди момиченце.  Баща ми беше на партито по случай бебка и говорил там с лекаря, който я е израждал (за съжаление не му знаеше името, ма ще го намери) - в Шейново е било.  Та този лекар бил пийнал и казал, че при луксация лекарите препоръчвали секцио щото било по-скъпо, по-бързо и въобще - планирано... Та ме хвърли сега в едни чуденки...

Всъщност не знам защо ви го казвам - вие надали ще можете да направите нещо, ама някак се стреснах - досега се подготвях психически за секцио, сега изведнъж има и друга алтернатива.. Ама ще трябва да говоря с този доктор... пък да видим - може и да се навия на нормално... (стига да няма абсолютно никакъв риск, идващ от луксацията..)

Ох, извинете за лиричното отклонение, ама трябваше да си го споделя.. обзе ме лека паника вече..  Crazy  Hug

Лека нощ, мацки!!!

П.П. Доника, мерси за адреса! Аз после го намерих назад в темите, ама докато пиша и ти взе, че го каза Wink 10х!

# 73
  • Мнения: 2 122
Сиси, отиди на специалист ортопед с ехограф да ти измери тазобедрените стави и да си каже становището
аз лично имам позната с нормално родоразрешение, въпреки луксацията, която има

Бели ружи, честит празник на цялото семейство, пожелавам ти да си имаш една много отговорна и послушна помагачка за новото попълнение   bouquet

# 74
  • Мнения: 36
Да бе вярно днес съм именничка  Grinning Ще почерпя на патерица. Аз понеже до скоро мислех, че нямам имен ден и все забравям, а се оказа, че имам на 2 дати  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт