ПОГРОМ СЛЕД НАЕМАТЕЛИ

  • 13 288
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 792

Не разбрах нещо...изнесли са се след 4 години в апартамента или как? По кое време точно се изнесоха?
Когато не си съгласен с нещо го показваш по начина по който можеш да го покажеш. Законът никого не защитава. Нито наемател, нито наемодател. Те убийци се разхождат по улиците ненаказани, те за закони ми се сетили при подобни неща. Laughing
За вина не става въпрос тук. Има грешка в комуникацията и грешка във взаимоотношенията. Така както в момента ми се зъбиш, като те пратя където ти е мястото и ще стане мазало.  Laughing Ако така си се зъбила и на наематели, няма какво да се чудиш за причината.

Ето ти подробностите : 4 години живяха под наем, какви отношения да имам с тях, единственнотъо изискване от моя страна беше да си получавам наема в определен срок и при нужда от ремонти да ме уведомяват ,за да ги поема аз. Не е културно да им вися на главата на хората. Рабрах от съседи , че са се изнесли по средата на месеца, естественно не платиха за него.

Едно нещо съм разбрала от този форум, ти винаги си права и склонна да обиждаш, е ако си ми наемателка ще те изгоня на улицата, въобще не ми пука какво ще ми кажеш или дали ще ме пратиш където ми е мястото, да но закона те защитава и ти можеш да живееш в жилището ми докато аз си водя делата. Ето там е проблема.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 3 034
Въпросът в темата е принципен.
Няма да изкристализира ЕДНА истина.
Личните нападки и хипотетични ситуации не помагат.
Да се сравняват отношенията (например) в България и Великобритания е абсурдно.
Има разлики на всяко ниво: наемодател;наемател;законодателство;традиции... и още около 15 (на първо четене).
При липсата на регулация в България отношенията са още по-криви. Словесните битки дори не дефинират проблема. Освен караница, друго не може да се получи.

# 77
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не Рени. Най-често на наемодателят не му пука кого ще изгуби. Той мисли за собствения си джоб.
Като наемодател и тъй като мисля за джоба си, не съм вдигала наема от 3-4 год.- направила съм си сметката, че така ми е най-изгодно Wink

# 78
  • Мнения: 4 380
Не Рени. Най-често на наемодателят не му пука кого ще изгуби. Той мисли за собствения си джоб.
Като наемодател и тъй като мисля за джоба си, не съм вдигала наема от 3-4 год.- направила съм си сметката, че така ми е най-изгодно Wink


Това е друг въпрос...Аз нали това се мъча да обяснявам, че често взимането на умерена цена е по-изгодно в крайна сметка, но никой не ме слуша. Не всички са като теб и мен, Рени. Виж някои даже по три наема предплата взимат, задължават да се застраховаш, представи си само как държи една цена цели 4 години.  Laughing Други в договора си включват задължително повишение всяка година на процента инфлация. Като че ли инфлацията задължително е свързана с цените на наема.  Laughing Ама има и по-лоши случаи. Повишават си когато искат и както искат.

# 79
  • Мнения: 9 052
 
...
Едно нещо съм разбрала от този форум, ти винаги си права и склонна да обиждаш...
Да и доколкото се раzбира особено мраzи мъжете и наемодателите ... сигурно психотерапевта и е жена  Wink
но пък като добра сервитьорка умее да подрежда маса  Wink

# 80
 bambam bambamза съжаление това е което можеш да направиш с наемателите ако ги откриеш изобщо но занапред можеш да ползваш услугата на фирма така нареченото управление на имот срещу процент от наема те се занимават с всичко ти просто получаваш наема и дишаш спокойно

# 81
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
...
Едно нещо съм разбрала от този форум, ти винаги си права и склонна да обиждаш...
Да и доколкото се раzбира особено мраzи мъжете и наемодателите ... сигурно психотерапевта и е жена  Wink
но пък като добра сервитьорка умее да подрежда маса  Wink
Освен това е и дизаинерка от висша класа, и гадателка, психотерапевтка  , специалист по сънища, и накрая мрази всичко българско и родно , включая себе си до обяд, а следобяд-всички останали .К,во ли прай в тоз Форум????? newsm78

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 16:52 от dianivo

# 82
  • Linz
  • Мнения: 11 619
xenia не е злобна, не е и глупава. Има странни разсъждения, но вероятно си има причина за това. Предлагам да я оставим на мира Peace
На мен по ми е интересно има ли развитие по темата.

# 83
  • Мнения: 1 520
Всъщност, злобата на наемателят и съответно умишлено причинени щети, е право пропорционална на алчността на наемодателя. Колкото повече пари жаждеш да смъкнеш от тях, особенно пък ако е без покритие и ти сам не си коректен в отношенията си, толкова повече ще получиш щети и неплатени сметки за урок.
Разбира се, че наемодателят иска да се подсигури срещу подобни изцепки, това е разбираемо. Но също така е разбираемо, че хора принудени да живеят под наем, не са хора, които не си знаят парите. Трябва малко умереност в желанието само собствения задник да пазиш.
Никой не е луд да влиза в конфликт с наемодател, който утре ще го изхвърли, а на пазара такова жилище на такава цена няма да намери никога.

В първото няма нищо вярно. Ако наемателят си е немарлив по начало, никакви строги мерки от страна на наемодателя не са в състояние да го "превъзпитат" или вкарат в ред, ако това е точната дума, но за друга по-точна не се сещам в момента.

Истината е че злоупотребите на наемателите и стремежа им да завличат околните са правопропорционални на търпението и толерантността на наемодателя.

Дали наемателите си знаят парите има значение единствено за тях самите. Щом ползват чуждо жилище са длъжни да плащат наем редовно и в срок. Останалото е надничане в чуждото канче.

Не разбирам какво ще рече това "без покритие"? Нали наемателя затова е наемател -защото ползва чужд имот, а не някакво нарочено място от улицата например.

# 84
  • Мнения: 852
Здравейте,ние от 01.01.09 ще се местим в друга квартира/двустаен апартамент/.
Наемодателя обаче не споменава нищо за договор,а на мен ми се иска да има такъв.
Разпечатах си от нета Договор за наем и мисля да говоря с него,че е хубаво да го има.
Но въпроса ми е договора в присъствието на нотариус ли се сключва и какво пречи на наемодателя да направим такъв договор? newsm78
Сигурно доста глупав въпрос задавам,но досега не съм се занимавала с такива неща.

# 85
  • Враца
  • Мнения: 876
malinka84 хубаво е да подпишете договор в който да са договорени условията - срок на наемане, цена, състояние (с опис по възможност), в договора се вписва и предизвестието за напускане като срокове (задължително и от двете страни какъв да е срока), санкциите при неспазване на договора, възможност за увеличаване на наема за периода (обикновено се записва че е възможно увеличение до размера на ОЛП или че не е възможно увеличаване за срока на наемане)...в този договор може да включите всички клаузи с които да бъдете защитим като добросъвестен наемател и всички санкции които може да последват ако сте недобросъвестен (същото се отнася и за наемодателя)

не е задължително договора да е подписан при нотариус...може дори да е в ръкописна форма и неспазването му (в зависимост от клаузите в него) може да води до съдебна отговорност на едната или другата от страните...

а колкото до неприятностите на PREDATOR с наемателите...доколкото разбрах имате договор с наемателите с опис в него...отидете при съдия изпълнител, който ще ви насочи към адвокат с който работи (или потърсете направо адвокат по възможност препоръчан) за да можете да си вземете неплатените задължения и сумата обезщетение за нанесените погроми на апартамента и мебелите...

аз все пак аз смятам, че трябва да има човечност и разбиране и от двете страни за да бъдат добри отношенията и да има полза и за двете страни...

относно ползването захабява се имота от ползването, но не е допустимо според мен да се остави свинщина...лично аз не мога да си представя напускайки дадено жилище да не изчистя и подредя...както и другия вариант да предложа за наемане жилище в което е  кочина...

била съм доста години наемател...сега съм наемодател...всичко по моите наблюдение си е въпрос на възпитание...

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 16:28 от wb

# 86
  • Linz
  • Мнения: 11 619
не е задължително договора да е подписан при нотариус...може дори да е в ръкописна форма и неспазването му може да води до съдебна отговорност на една от страните...
Наистина ли има стойност в съда и без да е нотариално заверен?... Тогава каква е ролята на нотариуса? newsm78

# 87
  • Враца
  • Мнения: 876
срок на договор до 1 година не подлежи на вписване и заверка пред нотариус...

Договорът е съглашение между две или повече страни, което установява, определя или прекратява техни права и задължения.

полагайки подписа под договора човек се съгласява да го спазва и за това носи наказателна отговорност...погрешно е схващането че подписвайки се на хвърчащо листче, то нищо не може ми направи...

ако има добре изработени текстове даден договор може и до затвор да се стигне (както се казва)...процедурата по вземанията от наемателите се опрости малко след влизането в действие на частните съдия изпълнители...понякога е достатъчно само нотариална покана за събиране на вземанията, понякога и съдия изпълнител (в комбинация с адвокат)...ако си добросъвестен наемодател вече може да си събереш вземанията, но ядовете човек не може да си спести...тези мерки според мен се предприемат след като се е опитал човек по добрия начин, защото на всеки му се случва в даден момент за закъса финансово...

казабланка по принцип новия собственик няма право да пипне добросъвестен наемател докато не изтече договора или ако не е изтекло предизвестието за освобождаване на жилището (именно затова се казва че в БГ права имат повече наемателите от собствениците)...ако изнесеш багажа на наемателя или влезеш във владение без съгласието му(въпреки че си собственик), наемателя има право да заведе дело за самоуправство

службата по вписвания не е гаранция...имала съм чисто удостоверение за тежест на имот, въпреки че знаех че в момента за същия имот се води дело от поне 5 години...

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 17:43 от wb

# 88
  • Мнения: 497
Рени, ако си наемател и си заверил договора нотариално и същия е вписан в службата по вписванията, той може да се противопостави на нов собственик, т.е. ако имота се продаде, а договора за наем не е изтекъл, новия собственик е длъжен да те изтърпи до изтичане на срока му, нищо, че договора не е сключен с него като страна. Обаче големия въпрос е кой да плати нотариалната такса, която се събира върху сумата от наемите за 3 години, а сметни каква е за домашно (шегувам се). Защото има случаи някой държи да е нотариално заверен, ама другата страна да платяла нотариалната такса, или е много щедър и вика, айде аз ще поема половината........

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
не е задължително договора да е подписан при нотариус...може дори да е в ръкописна форма и неспазването му може да води до съдебна отговорност на една от страните...
Наистина ли има стойност в съда и без да е нотариално заверен?... Тогава каква е ролята на нотариуса? newsm78

Има сила, да, обвързва страните.

При договорите конкретно ролята на нотариуса е да изповядва такива договори, при които нотариалната форма /на нотариален акт/ или нотариалната заверка на подписите е предвидена в закон като форма за действителност на сделката /напр. покупко-продажба на недвижим имот, на МПС, делба / - т.е. ако не е спазена формата се счита, че договор няма. Договорът за наем обаче не е сред тази категория сделки.


Ето защо това
срок на договор до 1 година не подлежи на вписване и заверка пред нотариус...
не е вярно - няма никакво значение за какъв срок е договора за наем.

По желание, но не е задължително, при нотариус могат да се заверяват и всевъзможни други документи - тогава нотариусът удостоверява, че конкретното лице, на конкретната дата се е явило при него и е направило нещо или си е положило подписа.

Общи условия

Активация на акаунт