Да живеем в хармония със себе си - дискусия

  • 42 425
  • 493
  •   1
Отговори
# 375
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


според мен, честотата на сънищата зависи и от нас самите, ако не им вярваме, ако не ги мислим, ако сме изплашени и се молим да не сънуване повече... те си отиват -  това е вибрация..
децата са по чувствителни понеже , те са по чисти откъм предразсъдъци и страхове...не се поставят в рамки вибрират свободно.....


 това, което си написала за децата, е това, което исках да кажа Peace
аз не съм се страхувала от сънищата си.
за жалост намаляха. поне тези, които са пророчески...
иначе заспя ли и влизам във филм, един след друг се въртят сериалите hahaha

# 376
  • Мнения: 7 914


според мен, честотата на сънищата зависи и от нас самите, ако не им вярваме, ако не ги мислим, ако сме изплашени и се молим да не сънуване повече... те си отиват -  това е вибрация..
децата са по чувствителни понеже , те са по чисти откъм предразсъдъци и страхове...не се поставят в рамки вибрират свободно.....


 това, което си написала за децата, е това, което исках да кажа Peace
аз не съм се страхувала от сънищата си.
за жалост намаляха. поне тези, които са пророчески...
иначе заспя ли и влизам във филм, един след друг се въртят сериалите hahaha


аз даже в 2-3 поредни вечери си сънувам... едини същи сън... т.с. историята продължава... някои сънища ги сънувам с години, в моменти, в които ми стават ясни детайли от тях и тн
ако искаш да продължаваш да сънуваш , пророчески сънища, всяка вечер преди да заспиш  пойскай да сънуваш сънища с насоки и да ги помниш на сутринта  Hug

# 377
  • Мнения: 364
Здравейте, мами

искам да ви препоръчам да гледате EndGame - Blueprint For Global Enslavement

"Филм на изтъкнатия докоменталист Алекс Джоунс, които разкрива тайните на глобалният елит и показва техните цели, власт, контрол и световна диктатура. Създателите на филма проследяват така наречената група на Билдерберг и дават доста информация за нея и кървавата и цел - Трета Световна Война."

Този филм ме впечатли най-силно от подобните такива - Zeitgeist & Co. За Трета Световна Война, вярвам, че няма да успеят, но че се работи по изтребване на населението на Земята отдавна е очевидно.

# 378
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ако искаш да продължаваш да сънуваш , пророчески сънища, всяка вечер преди да заспиш  пойскай да сънуваш сънища с насоки и да ги помниш на сутринта  Hug

аз си помня сънищата.
но не мога да ги "викам".
те се появяват когато ми трябват, когато съм на кръстопът или в криза Peace

сега въпрос: как си съхранявате енергията?
имам една приятелка, добър човек е, но след среща с нея съм изцедена Tired

# 379
  • Мнения: 3 376
 asyalein на първо четене ми идва да те посъветвам да не се виждаш с нея,но ако наистина държиш има един трик от книгата за Ангелите-представи си се в нещо като черупка,обляна със светлина и как се чувстваш много защитена в нея.Работи! Wink

petiai с всеки твой пост ме изумяваш все повече. Hug Имаш дар слово определено,харесва ми начина по който изказваш нещата.
Междудругото след дълги спорове с моя мъж решихме този прием на Пентаксим който предстои на детето да е последен.Ура за мен! Crazy
П.С.Глоба ще трябва ли да платя,освен декларацията?

# 380
  • Мнения: 3 988
Аз пък все си мисля, че не може да искаш да живееш здравословно и да се увличаш от нещата, за които пишете - мантри, чакри, йога, езотерика всякаква и прочие и прочие и да си карнивор. Един организъм, който приема месо за храна (пък било то и кошер), никога не може да бъде пречистен.

Кюбит съгласна съм за месото  Peace , както и за животинските продукти. Но не виждам какво нездравословно има в йогата и другите изброени. За мен са си много природосъобразни даже- спомагат за здрав дух в здраво тяло. И в този дух на мисли, далеч по- нездравословни за мен ( и предполагам не само за мен) са лекарствата. Ще си позволя да отида и още по-далеч, включвайки цялата концепция на традиционната медицина към тях  Peace

Clairette, не си ме разбрала.  Naughty Или аз не съм се изразила достатъчно ясно.  Blush
Йога и ко. е здравословно и допринася за хармонията в теб, но не и месото. Т.е. комбинацията от това да се пречистваш духовно и да ядеш месо е като да чистиш пода с парцал, обута в кални гумени ботуши. Нещо такова...

П.П. Селма вече ме е обяснила.  Hug


Като стана дума за традиоционната медицина - някой виждал ли е тази книжка:
http://www.bg.yosif.net/med/
Казва се: "Световната конспирация срещу здравето" от д-р Атанас Гълъбов

Обяснява как цялата традиционна мединица се движи единствето от идеята "Печалба". Всяка една сфера в нея се поддържа единствено с цел повече печалба. Примерно им е по-изгодно да държат болните от рак болни, а не да ги лекуват наистина, защото така печелят повече. Доктора много добре обяснява теорията си и дава доста факти, доказателства и документи.

escorial, моите уважения, но това, за което пишеш, цитирайки д-р Гълъбов е абсурдно.
"по-изгодно да държат болните от рак болни, а не да ги лекуват наистина, защото така печелят повече"  #Crazy Нямам думи просто. Но и не ми се дискутира. Както не веднъж съм споменавала, с повечето от вас, сме на коренни различни мнения по по-голямата част от въпросите за това как човек може да живее здравословно.

Абсолютно съм съгласна  yes с втората част от мнението ти, което не съм цитирала тук.  Peace
За съжаление много малко хора успяват да стигнат до тази точка и прочитайки текст от рода на горната книжка (която съм чела), приемат всичко за чиста монета.


Така си живеех щастливо, докато не дойдох в САЩ  Close . Не знам какво ми стана откакто съм тук...

Преди години,когато обикалях по света се чувствах точно така.
Според мен има общо с "Камъка си тежи на мястото" или по-точно с националната карма.
Някои хора просто не могат да виреят на други места както се казва.
По принцип човек се ражда там където трябва.Което от своя страна означава,че пребиваването на друго място може да доведе до загуба на жизнената енергия и т.н.

Аз мисля, че начина на хранене не се определя от национална или "интернационална" карма. Личната (духовна, а не физиологична) потребност и стабилно изграден режим, цели, мотивация - все по-практични и лесни за описание понятия от карма са в основата на желанието за не/ядене на месо.
Била съм имигрант в 2 страни и в нито една от тях карма или каквото там, не ме е упътило към щандовете с месо. Не съм само аз - освен примерите от форума, познавам и доста други хора - вегетарианци, духовни и в същото време имигранти.


сега въпрос: как си съхранявате енергията?
имам една приятелка, добър човек е, но след среща с нея съм изцедена Tired

Очаквам с нетърпение съвети. "Страдам" от подобна приятелка и колкото и да ме е срам да си призная, намалила съм вижданията с нея, защото понякога трябва да се зареждам 2-3 дни след това.

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 15:40 от Кюбит

# 381
  • Мнения: 3 376
Кюбит сега чак се зачетох в подписа ти.
Вярно е,много е вярно.
И винаги ми е било много странно как го правят.

# 382
  • Мнения: 925
Междудругото след дълги спорове с моя мъж решихме този прием на Пентаксим който предстои на детето да е последен.Ура за мен! Crazy
П.С.Глоба ще трябва ли да платя,освен декларацията?
EASpirit, браво! И аз водя такива спорове с нашия татко, дори не му казвам кога сме на консултация за мерки и теглилки, че той почва да ме пита кога ще слагаме ваксина. Така и още не е разбрал, че нямам намерение да слагам никакви ваксини вече. Както и да е, има си тема за това. Последно - глобите май няма кой да ги събира. Само подписваш, че не искаш ваксини и точка Peace
Asyalein, и аз много сънувам. Чак пророчески не съм забелязала да са сънищата, но и при мен като си легна, филмът започва. Забелязала съм, че сънищата неизменно отразяват страховете ми, като ги мултиплицират и хиперболизират....Не се чувствам никак добре по време и след такива сънища Tired
Колкото до пророчеството - май само веднъж наскоро сънувах пророчески сън - земетресение и високите блокове в София се трошат като солети, а ние с Млечко (баща му го нямаше в съня) просто се пързулнахме от един висок блок като по пързалка, стигнахме земята невредими и се отстранихме от апокалипсиса.
И след 1 седмица стана земетресението в София, а ние тогава бяхме на друго място и разбрахме доста по-късно за случилото се.

# 383
  • Мнения: 1 380
   Като стана дума за вегетарианството...
   За първи път изпаднах в такъв(вегетариански) период на 17 години.И от тогава изпадам в него отново и отново.
Селма и аз не ям месо, но от сладки неща не мога да се откажа, даже мисля, че съм пристрастена...видях в подписа ти рецепти.... Peace Peace Peace Hug

# 384
  • Мнения: 557
escorial, моите уважения, но това, за което пишеш, цитирайки д-р Гълъбов е абсурдно.
"по-изгодно да държат болните от рак болни, а не да ги лекуват наистина, защото така печелят повече"  #Crazy Нямам думи просто. Но и не ми се дискутира.

Няма какво да дискутираме - то си го пише в книгата. Всеки избира в какво да вярва.


сега въпрос: как си съхранявате енергията?
имам една приятелка, добър човек е, но след среща с нея съм изцедена Tired

Очаквам с нетърпение съвети. "Страдам" от подобна приятелка и колкото и да ме е срам да си призная, намалила съм вижданията с нея, защото понякога трябва да се зареждам 2-3 дни след това.

От това което съм учила аз, съм разбрала това: Ако позволиш на приятелката ти да те изцежда - тя ще го прави. Ако не и позволиш - няма да го прави.
Тя няма да се промени, но ти можеш да промениш начина по който взаимодействаш с нея.
Прецени до каква степен си сколнна да и се отдаваш при срещите си с нея.
Не давай повече от това, което искаш.
Същото е и между терапевт - клиент. Нали за терапевти ни готвеха. Обясняваха ни точно това. Понякога може да дойдат при теб хора с много тежки проблеми и ти да се съсипеш от съчувствие и това да е изцеди. (Между другото аз изпаднах в такава ситуация с едно момче, което беше на прага на оглушаването - 3 дена след това ме боляха ушите! Да не казвам колко кофти се чувствах психически) Или пък да дойдат хора, точно такива, които искат да те изцедят. Има много такива. Те само си търсят жертви. Но единствения начин да се оправиш със ситуацията е да не им позволиш да го правят, а не да очакваш да има промяна в тях. Как точно няма да им позволиш - зависи от конкретния случай - всеки сам знае къде са му границите и кое приема лично.

# 385
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
благодаря за съвета да си представям черупка.
за жалост не винаги имам възможност да го правя - налага се да си товаря мозъка с други неща...

за сега успях да се "заключа" за една колежка, която е все жизнена, а аз съм като парцал.
тя има "лоши" очи и предполагам, че е и злослови зад гърба ми Tired
заради нея си направих гривна с възел.
като ме погледнеше и си играех с гривната Tired  Mr. Green
помогна ми. откак се заключих тя е все болна  Rolling Eyes

другата ми е приятелка.
все е уморена и докато й обясня какво имам предвид и оставам без сили  ooooh!
ако аз съм уморена не я разбирам какво ми обяснява  Rolling Eyes. т.е. тотално изключвам.
за сега само се изключвам и не се задълбочавам в обяснения, ама то не може все така...

колкото до храненето: аз предпочитам прясно приготвена храна.
без дълго готвене, т.е. зеленчуците хрупат  Mr. Green
като ям на стола (1 път в седмицата) и после се чувствам отпаднала, тежка, разконцентрирана поне 3 дена  Shocked
за мен храната пренася енергията от готвещия Peace
затова и при мама и баба е вкусно - готвят с любов Laughing

# 386
  • Мнения: 557
Именно затова е толкова важно да познаваме себе си. Да знаем кои са нещата които ни засягат и кое "не е наше" - кое не е наша емоция, нашо чувство. За да не прихващаме чуждите. И ако се случи нещо такова е хубаво да се запитаме - защо точно това ме притеснява? Защо именно от тези думи се тормозя? Какво в моя живот се храни от тези думи? Някой спомен? Нещо което искам да ми се случи?
Ако има човек на който наистина да се възхищавате - защо се възхищавате от него? На кои негови качества и защо точно на тях? Те ваши ли са или ви се иска да ги притежавате?
Същото е и с човек, който ви дразни. Защо ви дразни? Кое от това, което той прави го правите и вие и затова ви дразни?
Или пък сте си наложили да не го правите и ви е много трудно, но ви дразни защото другите го правят.

Задавали ли сте си някога въпроса - защо има точно такива хора в моя живот? Нима ние не създаваме реалността в която живеем? Защо сме привлекли точно тези хора, които ни дразнят? Какво идват да ни научат те? Какво идват да ни научат за самите нас?
Когато си отговорим на тези въпроси относно някой, той вече ще спре да ни дразни, а току виж и изчезнал от живота ни Wink

# 387
  • Мнения: 7 418
   Като стана дума за вегетарианството...
   За първи път изпаднах в такъв(вегетариански) период на 17 години.И от тогава изпадам в него отново и отново.
Селма и аз не ям месо, но от сладки неща не мога да се откажа, даже мисля, че съм пристрастена...видях в подписа ти рецепти.... Peace Peace Peace Hug
  Разбирам те! Hug
  Знаеш ли,опитвах се едно време да не ям сладкиши.Колкото повече пропусках десертчетата,толкова по-малко ги исках....
  Ядейки сладкото,май създаваме в своя организъм някаква флора,която за да се поддържа иска все повече и повече сладко....
  И така,колкото повече сладкиши ядем,толкова повече ни се променя флората,толкова повече тя иска да я поддържаме,толкова повече сладкиши поглъщаме.... Crazy Crazy Crazy
  И така продължава,докато ние самите съзнателно не се дръпнем от въртележката! Laughing Peace

# 388
  • Мнения: 7 418

за мен храната пренася енергията от готвещия Peace
затова и при мама и баба е вкусно - готвят с любов Laughing
  И аз вярвам в това! Peace Simple Smile

# 389
  • Мнения: 1 380

за мен храната пренася енергията от готвещия Peace
затова и при мама и баба е вкусно - готвят с любов Laughing
  И аз вярвам в това! Peace Simple Smile
A aз да добавя още за храната.
Според йогите енергията в храната е активна до 3 часа след приготвянето и.В къщи готвя всеки ден поради тази причина и почти винаги спазвам срока..е понякога се яде и 5 часа но никога не на другият ден!!!

Общи условия

Активация на акаунт