Анкилозиращ спондилит (болест на Бехтерев)

  • 217 218
  • 722
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 471
Здравейте първо се извинявам ако пиша на грешна тема!На 29години съм имаш проблем с черния дроб за това направих ямр и лекара ми каза че трябва да консултирам с Ревматолог колкото съм прочел от интернет стигнах диагнозата Бехтерев!Наистина имам болки на гърба,кръста рамото и ребрата от няколко години особено когато почивам.Това болестта Бехтерев лие?Може ли да ми препоръчате Ревматолог в пловдив?Благодаря ви

# 676
  • Мнения: 3 597
Здравей , Карагьозов в Пълмед и Каралилова и Баталов в Каспела сме посещавали ние . Има група за Бехтерев във фейсбук , там има повече информация , успех !

# 677
  • Мнения: 471
Здравей , Карагьозов в Пълмед и Каралилова и Баталов в Каспела сме посещавали ние . Има група за Бехтерев във фейсбук , там има повече информация , успех !
Mного ти благодаря

# 678
  • Мнения: 4
Здравейте, някой ползвал ли е лекарството Ринвол? И мнения за него, ако може. Благодаря

# 679
  • Мнения: 315
Здравейте. Мога ли да попитам през НОИ ли ходите в хотел Стряма или на частно? Изобщо как стои въпроса с ползване на балнеолечение? Не съм запозната.

И по другия въпрос - може ли да ме насочите към някакви упражнения / спорт или е индивидуално?
[/quote]

Може през НОИ, може и на свободен прием. В сайта на НОИ подробно е описано какво се ползва котато си през НОИ и какво се ползва при свободен прием.

Спорта е много индивидуално. Задължително първо трябва да започнете с инструктор/кинезитерапевт, не групови занимания, а индивидуални. За да се оцени състоянието и да се изготви програма. След време сами ще започнете да си напасвате упражненията. Като казвам инструктор нямам предвид тези по фитнесите. Малко от тях се впрягат да работят с такива като нас, защото си знаят едни упражнения и тях прилагат, и като има кажеш че неможеш да го направиш защото те боли или нямаш съответната подвижност просто прескачат, докато уцелят упражнение, което може да направиш и не ги интересуват имаш ли или нямаш резултати.

# 680
  • Мнения: 471
Добър вечер човек ако има сакроилит на сакроилиачните стави или бехтерев може ли да има високи черно дробни ензими Асат,Алат или ГГГ нещо общо имали тази болест с чер.дроб?Благодаря

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 40 801
Знам, че могат да се повишат от биологични лекарства, ако приемате...напр.инжекции Хумира, както е при мм. Следи ги на всеки 3мес.

# 682
  • Мнения: 3 597
Моя съпруг не е на биологични , но също имаше омазнен черен дроб и доста високи Асат , Алат и ГГТ още преди диагнозата . Не знам дали има връзка с Бехтерев . Има доста хипотези за въздействие на различни органи върху ставите и обратното .

# 683
  • София
  • Мнения: 2 934
Потвърди се категорично при мен. Поне вече имам някаква яснота и страха не е така обсебващ. В понеделник ще звъня до санаториумите да видя някъде има ли места.  Всичко ми е още голяма каша. За сега ще започнем без биологично лечение, след три месеца ще видим накъде се движат нещата.

# 684
  • Мнения: 45
Привет, а аз да попитам една дерматоложка ми взе ранев секрет,защото имах нещо като голяма пъпка на лицето и оттам резултата излезе - стафилококос ауреус.. та той възможно ли е да е предизвикал ставни болки

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 40 801
Възможно е...
При мм се съмняват за сливиците..т.е че са го докарали до тук.

# 686
  • Мнения: 45
Здравейте, от днес и аз съм с тази диагноза на 29 години въпреки че болестта ми се активира на 20 години със силно подуто дясно коляно, лежане в ревматологията на урвич един куп изследвания, първо диагноза реактивен артрит, после серонегативен ревматоиден артрит..цялата ми долна част - стъпала, колене и глезен бяха силно възпалени.. след няколко месеца болките отшумяха за няколко години и през 2017 се върнаха с пълна сила - възпалена китка, пръст на едната ръка , лакти, рамо , колене , стъпала и тн.. отново обаче ми казаха че имам ревматоиден артрит един виден "професор" на урвич. Болките пак отшумяха за няколко години и покрай ковид се завърнаха но не бяха толкова агресивни като предишните пъти и не ми пречеха на живота толкова. Намерих си една добра ревматоложка в софиямед, която категорично отхвърли диагнозата ревматоиден артрит. В последния месец обаче ме заболя кръста вдясно и направих ЯМР на което се видя възпаление сакроилеит на дясна сакроилиачна става, това придружено с положителен hlab27 и болките в кръстта според нея са достатъчни за диагноза АС. Всякакви съвети биха ми били от полза като цяло съм в доста спаднало настроение и тн..не знам как ще се развие живота ми от тук насетне.

# 687
  • Мнения: 3 597
Здравей , прочети темата тук и също групата във фейсбук . Нормално е да има шок в началото . Хубявото при теб е , че протича с големи епизоди на ремисия . Важно е да намериш своя начин да контролираш болестта . Кой със справя с биологични , кой с противовъзпалителни , кой с масажи и санаториуми … при всеки е индивидуално . Пожелавам ти успех !

# 688
  • Мнения: 45
Здравей , прочети темата тук и също групата във фейсбук . Нормално е да има шок в началото . Хубявото при теб е , че протича с големи епизоди на ремисия . Важно е да намериш своя начин да контролираш болестта . Кой със справя с биологични , кой с противовъзпалителни , кой с масажи и санаториуми … при всеки е индивидуално . Пожелавам ти успех !
Здравей, да изчел съм всичко още като бях на 20 години се съмнявах,че имам тази болест,но тогава още не ме болеше кръста. Другата седмица съм пак при ревматоложката да видим какво ще каже като лечение. Пък другото освен да гледам позитивно на нещата няма какво друго. Дано пак вляза в ремисия.

# 689
  • Мнения: 3 597
Така е , на всички това ни остава . Гледаме позитивно и се учим да живеем с болестта , било лично или с полавинките си .

Ще влезнеш в ремисия , щом така е било до сега , така ще бъде отново . Аз ти пожелявям да е по-скоро и за дълго Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт