Анкилозиращ спондилит (болест на Бехтерев)

  • 217 221
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 40 803
ММ слага Хумира и пак не вижда облекчение, та незнам какво да търся вече...

# 691
  • Мнения: 1 226
Здравей , прочети темата тук и също групата във фейсбук . Нормално е да има шок в началото . Хубявото при теб е , че протича с големи епизоди на ремисия . Важно е да намериш своя начин да контролираш болестта . Кой със справя с биологични , кой с противовъзпалителни , кой с масажи и санаториуми … при всеки е индивидуално . Пожелавам ти успех !
Как се казва групата във фейсбук

# 692
  • София
  • Мнения: 2 934
Балнеолечението при мен даде страхотно облекчение. Мисля живот и здраве есента пак да пробвам, но на свободен прием, че сега бях по НОИ.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 40 803
Къде беше?
ММ ходи на пролет в с.Баня, ама пак нищо.

# 694
  • София
  • Мнения: 2 934
Къде беше?
ММ ходи на пролет в с.Баня, ама пак нищо.

В Баня, в Балнеохотел Стряма. Първите дни ми се ревеше от болка и мислех направо да си тръгвам. Реших, че съвсем не съсипаха. Ревах на всяка процедура, понеже да лежа по корем ми е равно на адска мъка. Обаче после ревах, че си тръгвам. Толкова добре ми беше, че изпитвах ужас да си тръгна от там. Гимнастиката и масажа бяха чудото за мен!

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 40 803
Ами явно при всеки е различно...мм лежи без проблем по корем. Проблемът му е в петите...рамото също.

# 696
  • София
  • Мнения: 2 934
В Стряма ли беше ? Или в СБР?

# 697
  • Мнения: 3 597
Здравей , прочети темата тук и също групата във фейсбук . Нормално е да има шок в началото . Хубявото при теб е , че протича с големи епизоди на ремисия . Важно е да намериш своя начин да контролираш болестта . Кой със справя с биологични , кой с противовъзпалителни , кой с масажи и санаториуми … при всеки е индивидуално . Пожелавам ти успех !
Как се казва групата във фейсбук

Елинор , напишете в търсачката - Болест на Бехтерев и ще я намерите .

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 40 803
В Стряма ли беше ? Или в СБР?
не в Стряма, в онази до Строител, дето и казват държавната болница...незнам името как беше.
Дайте акъл дали да ходи при друг ревматолог, при стария ли кво да правим...? Тая сутрин казва, че и кръста усеща и го виждам, че не е ок, колкото и да мълчи...

# 699
  • София
  • Мнения: 2 934
Ясно. За мен масажиста в Стряма има златни ръце. Първите дни ходех с посинен гръб, обаче после ме отпусна много. Груб е на моменти и като поведение, но много си разбира от работата. Даде ми насоки за упражнения вкъщи, приемаше ме на сутрешната гимнастика при условие, че вече нямах право на тази процедура. Просто каза че за нашата диагноза това е абсолютно задължително.

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 40 803
Ясно...благодаря.
направих резервация за там в края на септември. Казаха, че по Нои работят...

# 701
  • Мнения: 471
Здравейте някой с АС да има иридоциклит и на двете очи повтарящи две три пъти едно на друго?Благодаря ви

# 702
  • Мнения: 18
Здравейте, как по-точно се изследва клебсиелата, която се води основна причина за това заболяване? Искам да си пусна такова изследване, но не намирам много информация как се изследва

# 703
  • Мнения: 3 597
Здравейте някой с АС да има иридоциклит и на двете очи повтарящи две три пъти едно на друго?Благодаря ви

Иридоциклита е редовен придружител на АС . За щастие моя съпруг е имал веднъж и то лек , но в групата във фейсбук е много обсъждан .

# 704
  • Мнения: 17
Здравейте! Тази година се борих с много инфекции, 2 ковида, уреаплазма, а от половин година и стрептокок в гърлото. Появиха се болки по ставите, които отшумяваха, но от няколко дни имам постоянна болка в кръста, гърба, ръката, стъпалата. Лятото бях на ревматолог и ми направиха пълни изследвания, отрицателни. През нощта болка нямам, като стана също. Появява се като се пораздвижа и си стои през целия ден. Това миже ли да е Бехтерев? Проблемите със ставите започнаха преди 8 месеца. Какво изследване да направя, за да потвърдя/отхвърля тази диагноза? Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт