Анкилозиращ спондилит (болест на Бехтерев)

  • 217 220
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 597
Бехтерев се доказва с рентген на гръбнака и сакроилиачните стави като начало . Моя мъж прави и ЯМР , но при някои хора трябва да минат години , за да се видят категорични изменения .
При вас след толкова болести и инфекции е съвсем вероятно да е вследствие от тях .

Последна редакция: вт, 20 дек 2022, 16:35 от *Мери*

# 706
  • Мнения: 17
Бехтерев се доказва с рентген на гръбнака и сакроилиачните стави като начало . Моя мъж прави и ЯМР , но при някои хора трябва да минат години , за да се видят категорични изменения .
При вас след толкова болести и инфекции е съвсем вероятно да е вследствие от тях .

Благодаря ви! Дано мине.

# 707
  • Испания
  • Мнения: 60
Здравейте,  има ли активна тема Бехтерев,  току що ме диагностицираха и всякаква информация ще ми е от полза,  благодаря

# 708
  • София
  • Мнения: 2 934
Здравейте,  има ли активна тема Бехтерев,  току що ме диагностицираха и всякаква информация ще ми е от полза,  благодаря

Само тази тема е. Има и група във фейсбук.

# 709
  • Мнения: 3 597
Не е много активна темата тук . Все пак я прочетете , ако ви се връща назад и намерете групата във фейсбук . Има много коментари и полезни съвети .

# 710
  • Мнения: 18
Има фейсбук група с близо 3000 човека.. виж там, каквото не ти е ясно, хората са отзивчиви и ще ти помогнат.

# 711
  • Мнения: 197
Опитах да си сложа край на мъките няколко пъти засега неуспешно.

Недей така, искрено те моля. Ако ти хрумне подобна мисъл я сподели навреме с близки, ако искаш- и тук. Ползваш ли вече биологични лекарства? Как се чувстваш с тях, ако ползваш?
И има надежда, да знаеш. Аз много пъти споделих тук- мъжът ми от почти три години е вече добре и рядко го боли, а ако го боли, то е слабо и съвсем търпимо. Преди това е стигал до сериозно сутрешно обездвижване. Казваше, че чак косата го боли. Вече се движи спокойно и спи нормално.  Има го от 20 годишен, сега е на 42.
От какво му е минало така?

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 40 803
Момичета, да има някой на лечение с Ринвок?

# 713
  • Мнения: 13 819
Здравейте записвам се тук. Още в процес на натрупване на информация. Съпругът ми има ставни проблеми. Пуснаха му изследвания за ген и той е носител с някаква клинична картина, но не тежка. Посъветваха ни да пуснем изследвания на децата дали са носители и синът ни се оказва че е. Той е На 16 г. Четох че проявите търпят възрастова етапност и като първи етап може да има клинична проява около 16 г. За сега не демонстрира симптоми, няма клинична проява. Наясно съм че няма яснота дали ще се случи , но се чудя дали има някакви превантивни мерки които да предприемем в ситуацията. Съжалявам, че може да звуча смешно с този въпрос, но дори не знам от какво да се притеснявам и какво и дали мога да направя.

Последна редакция: нд, 29 окт 2023, 18:48 от _re_ge

# 714
  • Мнения: 3 597
Здравейте , притесненията ви са напълно нормални , всички ги имаме до някаква степен . Определена превенция не мисля , че има , но някакъв вид спорт или упражнения , които засилват мускулатурата на кръста и гръбнака биха били полезни . И разбира се от голяма важност е бързата реакция при първи симптоми , но това е много относително като се има предвид , че понякога самите лекари ни мотат с години . Много е важно и какво отключва болестта , но причините могат да бъдат много , а ако ги знаехме , щяхме да я излекуваме … какво казва нашия доктор .
Съветът ми е да запазите спокойствие , защото в момента нямате основание за притеснение . Много хора са носители на тези гени , но не всички имат такива проблеми , а също и обратното , много хора са отрицателни , но са доказано болни .
Успех ! Simple Smile

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 40 803
При ММ се потвърди тази диагноза, понеже си мислехме, че не е това, понеже не се повлия ни от Хумира, ни от Ринвок.
Ревматологът казал, че няма смисъл да ги пие, щото страничния ефект ще е на лице...ако има болки да прави 10 дн.курс с НПВС и така.

# 716
  • Мнения: 667
_re_ge, на първо място, както е казала Мери, не се притеснявайте предварително, така неволно прехвърляте своите тревоги, върху детето. Подкрепям също и за спорта. Няма значение какво харесва момчето ви, важното е да е активен, а тонизираните мускули, подкрепят стабилно гръбнака, изобщо не е нужно да е бодибилдър Hug Вярвайте, че с добра храна, любов към себе си и вашата подкрепа, това заболяване, никога няма да има причина, да се отключи! Бъдете здрави Heart

# 717
  • София
  • Мнения: 2 934
Аз съм с Бехтерев и се страхувам много А децата. Иначе от любопитство нашите си пуснаха изследвания,  оказа се че баща ми е носител на HLA B 27.

# 718
  • Мнения: 49
Здравейте, след ЯМР на мъжа ми установиха дискова херния и слабо изразен едем на сакроилиачните стави, също така е положителен за HLA B 27. Oт няколко дни само чета в нета и вече ще се побъркам, Дали това насочва към Бехтерев? Часът му за ревматолог е чак за януари, а съм много притеснена.

# 719
  • Мнения: 3 597
Здравей , към това насочва , но няма нищо сигурно , защото тази диагноза не се поставя лесно . Относно притеснението , прочетете по-горните коментари ❤

Общи условия

Активация на акаунт