Спирала или друга контрацепция

  • 9 883
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 472
Тези глобули не са решение за постоянно ползване- те променят киселата среда на влагалището и не е много комфортно и за теб и за мъжа ти -тези пяни вътре. Аз съм ползвала около месец такива глобули , но при мен се получаваше едно неприятно щипене вътре още на 10 минута и после колкото и да се миех ми беше неприятно като усещане. Явно при мен не са действали добре на средата. Мисля ,ч е гинеколога ти би трябвало да ти каже + и - и за едното и за другото.
Но да правя цел живот секс с мъжа ми с презерватив - това не го разбирам!! Губите много от усещанията в секса. Мисля ,че при редовни контролни прегледи една спирала би дала отлична контрацепция, без излишни неприятни усещания , хормонални промени и т.н.  Отпускате се и двамата и само се наслаждаване на хубавите моменти - не да мисля пих ли си хапчето, глобулата дали се е разтопила и няма ли да потече , презерватива няма ли да се скъса или изхлузи и т.н. В момента съм в процес на спиране на кърмата и ще си сложа отново спирала. Това е моето мнение!

# 16
  • Мнения: 10 758
А има ли Копър Т по аптеките в София?Аз искам да си сложа, обаче тука при нас няма никъде, били спрели вноса за известно време, проблеми някакви на вносителите имало..Та така.Търся си...
Ами и на мен ми казаха същото, като разпитвах в аптеките. И аз си търся също.Ако случайно намеря, ще свирна.

# 17
  • Мнения: X
 A няма ли да мислиш дали спиралата не се е разместила, и ако забременеия със спирала какво следва?

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
A няма ли да мислиш дали спиралата не се е разместила, и ако забременеия със спирала какво следва?

Ами май в повечето случаи не я пипат - остава си вътре барабар с бебето ShockedХм, а дано да не се стига до такива работи де....А ти откъде си купи спиралата?

# 19
  • Мнения: 779
Кати, благодаря ти за изчерпателния отговор. Явно тези овули са много удобни и безвредни ( което не е маловажно ), но на мен ми идва малко соленичко да давам такава сума за контрацепция. Определено изборът ми клони към спирала.
A няма ли да мислиш дали спиралата не се е разместила, и ако забременеия със спирала какво следва?
В повечето случаи, при наличност на спирала, бременността е извънматочна.

# 20
  • Мнения: 177
аз съм против. предизвикват кръвоизливи понякога

# 21
  • Мнения: 254
Аз съм доволна от моята спирала. Вече 3 години съм с нея и не съм имала проблеми. Според мен зависи от това как ще ти я поставят и дали организма ти ще я приеме. Все пак зависи от организма ще приеме ли чуждо тяло или ще го отхвърли.

# 22
  • Мнения: 844
Аз определено спирала повече не ще си поставя, колебая се единствено за Мирената? Заради цената и да не се повтори същото, както с копер Т. Та значи 8 месеца след първото ми раждане поставих спиралата, още на първия цикъл и тя падна. Явно некачествено поставяне, цяло чудо е, че не забременях тогава. След няколко месеца си сложих нова такава. Този път беше поставена уж добре, но мъжът ми каза, че я усеща. Освен това ми се увеличи цикълът ужасно много, аз и без това си бях с обилен такъв, направо ужас. Едвам я изтраях цяла година и я махнах. Забременях без проблем, когато пожелахме това. Сега смятам да пробвам Жанин, противозачатъчни, моята гинеколожка много ми ги препоръча, но да видим Thinking

# 23
  • Мнения: 4 244
Кати - моя личен опит с глобулите се вижда долу в подписа ми  Mr. Green
Не са сигурни изобщо!
Аз си карам сега 2 години с спирала и съм добре, ама при мен хормоналната терапия не хваща, щото много качвам от нея, нали затуй съм "стройна фи hahahaданка"

# 24
  • Мнения: 7 640
разликата на Мирена и другите спирали е в цената. Това е и обяснението да няма нормални спирали в аптеките, за БГ представител и на двата вариата е една фирма, която има сметка да пласира тези от 200, а не от 15 лв. Ако някоя мама се интересува, мога да попитам моята лекарка, мисля, че има скътани 1-2 обикновени за поставяне. А ако видите в някоя аптека-свиркайте!

# 25
  • Мнения: 6 323
разликата на Мирена и другите спирали е в цената
Naughty
Спиралата Мирена, освен че механично предпазва от бременност, има капсула, от която изпуска ежедневно малко количество хормони. Регулира цикъла, а при много жени (както и при мен) цикълът почти напълно спира, за разлика от Копър Т, при ползването на която на голяма част от жените цикълът се усилва и става по-продължитилен и обилен.

Намаляват или напълно изчезват ПМС, болките и неразположенията по време на цикъл.

Няма опасност от алергии (много жени правят алергични реакции от медната нишка в Копър Т). Много по-малка е вероятността от извънматочна бременност, сраствания и т.н.

Има достатъчно информация в интернет, която може да се прочете и да се твърди, че разликата е само в цената е меко казано неразумно.

# 26
  • Мнения: 4 244
Мамма - това което казваш е вярно, но точно този тип спирала не е за предпочитане от жени като мен, които от допълнителния внос на хормони напълняват.
Водят ни между 5-10 %, но е много неприятно като се случи.
Аз попаднах в тия % и сега се боря с тия килца вече 4 г, а ги качих за 2 седмици

А точно от Копър Т съм доволна тъй като тук медните спирали са много скъпи и мама ми я донесе от БГ да ми я сложат тук
Според моя гинеколог всички странични ефекти (с изключение на алергията към медта) се дължат на некадърно слагане.
Аз лично имах доста кофти цикъл преди това с много тежък ПМС и винаги обилно течение. Сега не се оплаквам. Почти нямам болки, от ПМС и помен няма.

Ама може и да е индивидуално, знам ли?  newsm78

# 27
  • Мнения: 6 323
Мамма - това което казваш е вярно, но точно този тип спирала не е за предпочитане от жени като мен, които от допълнителния внос на хормони напълняват.
Може... аз просто оспорих твърдението, че разликата била в цената само.

Междувпрочем, след поставянето на спиралата (Мирена) аз отслабнах МНОГО. Не го отдавам на спиралата разбира се, но според гинеколожката ми - и тя е допринесла за отслабването, тъй като преди цикъл аз задържах много вода и качвах 2-3 кг. всеки месец. Сега цикъл нямам, съответно и не задържам вода.

# 28
  • Мнения: 4 244


Междувпрочем, след поставянето на спиралата (Мирена) аз отслабнах МНОГО.

Тя и комшийката ми с тоя тип спирала отслабна като манекенка е сега.
Явно сте от щастливките  Hug

# 29
А чували ли сте за противозачатъчно за мъже? Thinking
Чух ли го по телевизията или пък го прочетох някъде не си спомням, но ситуацията е общо взето следната: мъжът изпива едно единствено хапче и цяла година не му мислите
Ако някой знае името на това хапче чудо или  има повече информация нека я сподели

Общи условия

Активация на акаунт