Майки, раждали в Болница - Приятел на Бебето

  • 11 596
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 821
Темата е абсолютно безсмислена, имайки предвид, че не е повдигана от ноември миналата година......Засяга важни неща, но не се предлага решение.

# 31
  • Мнения: 645
Подкрепям всички мнения на плевенските мами,само че при мен беше още по зле наложи се да лежа 10дни понеже имах усложнения с операцията,родих секцио,на другия ден след операцията като станах и се раздвижих отидох да си видя бебето,на следващия ден отивам пак и акушерката ми вика "хайде взимай си го да го кърмиш повече няма за него мляко" Shockedвзех си бебето и добре че в стаята бях с друга мама с 2-ро детенце та тя ми показа,през това време аз с температура ,на системи с антибиотици и инжекции заради операцията и се започна една сага, няма никаква организация между двете отделения,трябвало да кажат на детските акушерки да слагат и на бебето антибиотик заради мен,ама никой не си е направил труда и детето ми се обрина,едни минават сутрин на визитация спират ме да кърмя,на другия ден минават други  карат ми се защо съм спряла и кой мие казал да спра,записват му пак мляко,и кото взех да се и цедя едвам по 10-20мл,та и кърма не ми слезе от тия хора, абе  с две думи на луда ме направиха идеше ми  #2gunfire

# 32
  • Мнения: 1 674
гласувах

# 33
  • Мнения: 62
Родих на 13.03.08 в МБАЛ Шумен. Общо взето съм доволна от положените грижи за мен, но това не включва насърчаване на кърменето.
Листовка, защо кърменето е полезно - имаше в стаята.
Подкрепа -  ooooh!.
Нещата определено не функционираха при нас. Бебето заспиваше бързо на гърдата.
За да се насърчи кърменето, ме посъветваха, а и нагледно ми показаха, как да щипя бебето. Rolling Eyes
След като "и с щипане не стана", ни минаха на АМ и подсладена вода. Confused

СЛЕД изписването - нямаше подкрепа. То там като бяхме 7 дена нямаше, какво остава за след това.

Започнах да си кърмя бебето на поискване - а то искаше често - а не по режим, както настояваха в болницата. 3 месеца ни трябваха - дотогава дохранвах - но накрая се разбрахме и се кърмехме почти до годинката.

# 34
  • Мнения: 3 595
Темата е абсолютно безсмислена, имайки предвид, че не е повдигана от ноември миналата година......Засяга важни неща, но не се предлага решение.

Всъщност тази тема ще е винаги актуална, защото показва действително ли функционират като БПБ посочените болници.
Благодаря на всички, които пишат и гласуват по темата  bouquet

# 35
  • Мнения: 27
Здравей Иви,

все още не си добавила Майчин дом - Варна, но аз ще напиша своите впечатления от там.

Гласувах, че не съм доволна, защото:

1. Да имат писмени насоки за поощряване на кърменето, с които редовно да се запознава целият персонал на зеведението. - има постер и една брошура
2. Всички сътрудници да бъдат обучени теоретически и практически, за да могат да изпълняват основните насоки за поощряване на кърменето. - всички поощряваха кърменето, но по-възрастните акушерки и пидиатърка съветват бебетата да се хранят под час, което противоречи на препоръките на СЗО за хранене на бебето на поискване до 6 месец
3. Всички бременни жени да бъдат информирани за предимствата и практическото осъществяване на кърменето. - не са ме информирали за предимствата (аз си ги знаех от редовните посещения на лекциите организирани в МД от Ла Лече Лига  Simple Smile) и се наложи да чакам няколко часа някой да дойде и да ми покаже как да сложа бебето на гърда - в крайна сметка повиках дежурната акушерка и тя ми каза - да, правилно е така
4. Да се дава възможност на майките да слагат детето на гърдата още в първите минути след раждането. - предварително бях питала докторката, при която ще раждам, дали веднага поставят бебето на гърда и ми беше отговорено положително, но... веднага след като родих ми я сложиха точно за 1 сек върху мен, след което стоя 2-3 часа под една лампа да се нагрява (не разбрах причината за това). След тези 2-3 часа израждащата ме акушерка ме попита искаш ли пробваш да я кърмиш и започна да НАТИСКА НАСИЛА ГЛАВАТА НА БЕБЕТО В ГЪРДАТА МИ  Sad. Естествено, че нищо не се получи.
5. Персоналът да обяснява конкретно на майките как да слагат бебето на гърдата и как да запазят и стимулират производството на мляко дори при раздяла с детето си. - нямаше такова нещо
6. На новородените да не се дават нито течности, нито други храни като добавка към майчиното мляко, ако това не се препоръчва по здравословни причини. - в епикризата на бебето ми пише: "оводняване с 5% глюкоза" - никой не ме е уведомявал за това, нито са ми обяснили поради каква причина са го направили. Имам съмнения, че го правят по време на сутрешния тоалет, тъй като винаги след това бебетата се връщаха много спокойни и не бяха гладни
7. Майките и децата трябва да бъдат настанявани заедно и да не бъдат разделяни. - да, така беше
8. Персоналът да окуражава майките да кърмят бебетата според потребностите им. - по-горе споделих, че родилките получавахме различни съвети от персонала, което разбира се породи объркване у майчетата, които не се бяха интересували предварително
9. На кърмачетата да не се дават гумени биберони или залъгалки. - не са давали
10. Да се поощрява създаването на групи за кърмене и да се осигурява контакт за майките с тези групи при изписването от болницата или родилния дом. - няма такова нещо

Общо взето има разминавания по повечето точки, затова не съм особено доволна.

# 36
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз родих сина ми на 01.06 тази година във Втора МБАЛ.Доволна съм много.
Получих и съвети и помощ. Peace

# 37
  • Мнения: 3 595
Привет silvinia,
Благодаря за изчерпателния отговор! Помолих модератор да добави болницата в първия пост. Информацията, която споделяш е много важна като обратна връзка.
За т.10 би трябвало да ви дадат информация за връзка с Ла Лече Лига, относно лекциите и срещите, които провеждаме при тях. Не ви ли насочиха?

# 38
  • Мнения: 27
Ами не, никой нищо не спомена за това. Добре, че аз знам за тези лекции и срещи от тук. Бях редовен посетител преди да родя, сега още ни е малко трудно с малката, но се надявам скоро пак да се видим.  Hug

# 39
  • Мнения: 3 595
И аз ще се радвам да се видим  Heart Eyes

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
гласувах - друг път ще разказвам  Peace

# 41
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Родила съм и двете си деца в Плевен и съм безкрайно доволна.Коректно е,обаче да кажа,че съм си избирала гинеколог и неонатолог и така нещата стоят  малко по различно.След второто ми секцио /след като излязох от упойка/ ми донесоха бебето да го закърмя.Двете ми дъщери са кърмени успешно.От акушерките на бебета,че и на майките май нямам оплаквания Crazy

# 42
  • София
  • Мнения: 2 348
 Не съм доволна защото отрязаха пъпната връв секунди след раждането;
 Никой не ми  каза какво му има на бебето ми, та е на системи(питах много пъти);
 Защото никой не ми показа как да цедя с помпа, нито на ръка, защото никой не ми предложи да цедя и да давам кърмата в млечна кухня(това ми го казаха други родилки след 2-3 дена и аз започнах да разпитвам как може и аз да давам мляко);
 При твърди като камък гърди, много разранени зърна(от често миене и груба манипулация с помпата) никой не ми каза как да си оправя положението. Само доктора ми се скара, че седя с пълни гърди, един гармастан ми предписаха и казаха :"Цеди".;
 Никой не ми показа как да кърмя бебето. По някаква голяма случайност се оказа, че някаква жена от детското отделение познава мои роднини и така между другото дойде да ме види, като ми помогна с бебето, но еднократната консултация от 5 минути изобщо не ми беше достатъчна;
 Никой не ми каза как да се грижа за бебето, но не знам дали е тяхно задължение или на педиатъра.

И всичко това в болница - приятел на бебето.

# 43
  • Мнения: 1 428
Гласувах за 3 опция.

# 44
  • Мнения: 9 441
Доволна съм от БПБ болницата, в която раждах - получих практическа помощ и съвети

Общи условия

Активация на акаунт