Само моята майка ли е така?

  • 5 118
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 352
Майка ми е в друг град, но като си дойде дори и за месец -изобщо не гледа малкия. Все тича по гости докато ги оходи всички, все си измисля някаква работа и така. Понеже чакам второ и преди 2 месеца не се чувствах добре/едни ужасни хемороиди/, пък и ходех на работа и я помолих да го вземе в София/живее там при сестра ми и гледа нейните/. Въртя, сука, тая седмица, та другата и накрая се изцепи:"Не мога, аз съм на гости" Сега пък се кани да дойде да ми помага като се роди бебето ми до месец, но...с децата на сестра ми.  ooooh!Ние пък живеем в един от нейните апартаменти и май-нямам думата, колкото и да ми е криво. Но това е друга тема.Убедила съм се,че човек трябва да разчита само на половинката си.

# 46
  • Мнения: 1 674
Искам да попитам вашите майки как реагират, когато ги помолите да ви гледат децата? Дотук ми се наложи два пъти за цяла вечер да оставим малкия на майка ми. Първоначално казва "Добре, няма проблем", но когато го взема тя вече е видимо изнервена. Вече се зарекох, че няма да го оставям, но не това ми е проблема. Болно ми е някакси. Тя го обича, но така за малко да му се порадва и стига толкова. Засега не съм го оставяла на свекървата, защото е още малък и не го водя на гости. Дано поне тя да не реагира така. Знам, че никой не ни е длъжен да ни гледа детето, но все пак ми е майка и не съм очаквала това. При вас как е?
Моята е същата.Затова-не и го оставам/дано не ми се налага/

# 47
  • на път
  • Мнения: 2 804
Мойта майка е желязна - винаги е насреща. От половин дума реагира. Аз се старая да не прекалявам и я моля само когато съм на зор.

Но що се отнася до свекърва ми ... в началото даваше зор и тя да гледа голямото дете, а аз се дърпах (непознат за мен стил и начин на гледане, хигиена която не е моята ...). Като се престраших да я ангажирам след многократно настояване от нейна страна се оказа, че не винаги е готова и започна да отказва или да се уговаряма дълго и тягостно.
Сега вече даже и не предлага .... а и аз не се навирам. Справяме се.

# 48
  • Мнения: 6 619
Обратното ми се е случвало де ме молят да го занеса .

# 49
  • Мнения: 1 317
Майка ми и свекърва ми пък не могат да си разделят дъщеря ми.
Отначало се притеснявах да я оставям на майка ми, за да не се измаря жената, да си почине през събота и неделя. Казах й го, тя каза, че с нетърпение чака уикендите, когато детето е при нея, за да се разтовари и да й се радва.
Свекърва ми е по същия начин. И двете обожават да я гледат, независимо кога и за колко време.

# 50
  • Мнения: 448
Моята майка още когато разбра, че съм бременна ни каза "Само не си мислете, че аз ще ви гледам бебето, който има дете да си го гледа"Звучи грубо, но аз я разбрах напълно какво искаше да каже, бях на 19г.След като се роди малкия си взе отпуска, обожава го и беше с него при всяка възможност.После се изнесохме от тях, живееме отделно вече доста години.
Напоследък все ми отказваше ( става дума за 2-3 пъти) и аз спрях да я питам дали ще го гледа.След известно време пък ме пита защо не й го оставям на нея, когато искам да излезнеме с мъжа ми, а на баба ми (която всъщност е винаги насреща).Иди, че я разбери и нея какво иска Laughing

Все пак и те имат личен живот, нужда от почивка или да излязат да се разтоварят някъде с приятели.Детето си е мое, отговорността и грижата- също.Ако някой има желание да го вземе за ден-два нямам нищо против, но да ми откажат и да се разсърдя няма как да стане.

# 51
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Гледам си детето сама, без помощта от баби, нито едната нито другата. Не е само твоята майка така.
.... и аз така  Wink

В началото ми бе криво но вече не ми пука ,омръзна ми да се ядосвам и да се питам 'що така .... лоша , хубава майка ми е .... просто си е такава  Crazy

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
За мен помоща на бабите се изразява в помощ в домакинството.Ами нямах нужда от такава.На мен пък ми се сърдеха,че не искам помощ.Не се сърди и обиждай от рекцията на майка ти.Все пак бебето е прекалено малко.Моята дъщеря е на 3г,но ако сега ми тупнат едно бебе на 1-2месеца да гледам бая ще се панирам.Дъщеря ми беше 8 месечна когато трябваше за малко да подържа едно 20 дневно бебе-направо бях като препарирана. Laughing

# 53
  • гр.София
  • Мнения: 380
На майка си мога да разчитам напълно да гледа с желание внучка си, но за съжаление живее в друг град, а и работи. Според мен това е нормалното. През първия месец след раждането тя много ми помагаше, но и тя се чувстваше изнервена, въпреки че работи именно с малки бебета и работата й налага да се грижи за 10-15 бебета наведнъж. Може би майка ти се чувства все още неуверена и несигурна с бебето.

# 54
  • Мнения: 2 622
Моята майка също е от негледащите деца.Просто от самото начало така си тръгна  и така си остана.Голяма дъщеря по-често им гостуваше,но малката от бебе плаче като я вземе и постепенно спрях да ги оставям.Само два пъти са били у тях с преспиване,едният път бях на погребение,а другия път на помен заедно със свекърва ми.Просто нямаше избор тогава и затова ги гледа.Но никак не е ентусиазирана,изнервя се бързо,не умее да ги занимава,все има за готвене,за простиране.Аз самата не съм спокойна когато децата са били при нея.Виж,свекървата е друга работа-всяка събота и неделя са при нея.

Общи условия

Активация на акаунт