Прекрасен НОЕМВРИйски, светъл ден - донесе щастието и при мен!

  • 16 651
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 30
Марожинке, розово си е. Само след хранене белее. Разликата от млечницата е, че гъбите седят точно като налепи и ги има и по бузите.

Лора, и аз се появих късно Laughing. Яна е резултат от дълги и напоителни опити да забременея. Имаме си богат набор инсеминации и всичките са с донорски материал. Да ми е живо и здраво момчето, но много добре приема нещата и от сърце обича Яна. Даже май забравяме понякога как стана всичко. Мисля, че съвсем ще забравим след време.
Яна не повръща много, но колкото да оплеска пейзажа.
А за залезите, и на мен ми навя на талова, ама викам да не съм сбъркала посоката на слънцето. Mr. Green

Прости ми питането, не е любопитство, просто исках да те поздравя за упоритостта и преминаването през всички трудности с успех! Разбира се, че ще забравите. Тя си вашето момиченце, не може да бъде друго  Hug

# 241
  • София
  • Мнения: 167
Пробвах номера с повдигането и пускането (детето разбирало френски Mr. Green) и Яна се оригна почти веднага. Работи идеята на френския чичо доктор. Hug

Моята щерка явно няма да е мома французойка  newsm78. Толкова се пробвах вчера от всичките хранения през деня се оригва максимум 2,3 пъти. Вдигах я пусках я, какви ли не начини пробвах тя само се ококори срещу мен и накрая върна обяда. Май бая съм я тръскала. Пак се мъчим на рамо... Thinking

Радвам се, че ви харесва идеята за колажа  Hug

Таня 821 с фотошоп го правя.

Краен срок за снимките не мисля, че има нали си е за нас, когато са готови снимките ще е готов и колажа  Mr. Green

Ето ви моя е-mail vodenitcharovaval@yahoo.com някой не можеше да си качи снимката в албума, пращайте ги там.

Юле, така си е ние с тъмните очи си мечтаем за синеоки бебета, и обратното Hug

Хубав, слънчев ден на всички!




# 242
  • София
  • Мнения: 2 008
Добро утро!
У дома всички сме франкофони та реших и аз да пробвам на Косьо френския (т.е. на Лора) номер с оригването. Резултата при нас - два опита и двата пъти се наака. Явно ще е тъмен балкански субект.  smile3532 Поне има такава щастлива физиономия като напълни памперса все едно е направил произведение на изкуството.

Сериозно почнаха да ни умаляват дрехите. Вече 24 размер са му съвсем точно. Явно расте човека, но аз нали не го меря и нямам представа колко. В един детски магазин ми предложиха електронна везна за около 200 лв. Само дето не избягах с писъци. И да имахме повече пари, сигурно пак нямаше да ми се дават толкова.

# 243
  • Мнения: 30
Добро утро!
У дома всички сме франкофони та реших и аз да пробвам на Косьо френския (т.е. на Лора) номер с оригването. Резултата при нас - два опита и двата пъти се наака. Явно ще е тъмен балкански субект.  smile3532 Поне има такава щастлива физиономия като напълни памперса все едно е направил произведение на изкуството.

Shocked Joy милия той - действа му по-добре от колкото на Емили  Grinning
Между другото моя док ми каза, че ако коремчето е твърдичко и има насъбрани газове трябва да тръцне/или да се наака/ и тогава се освобождава, само с оригване няма да му олекне на бебчо. Така че, Косето си знае работата мамче Иве  Grinning /и френския... Flutter/

Вале, има дечица които просто нямат нужда да се оригват... или го правят само когато са спокойни и лежат.
Моята баба  Mr. Green ми повтаря да държа детето по коремче на крака ми, като съм седнала/много ме бива по описанията, нали/ изправенка, и да я потупвам по гръбчето, било добре за колики и газове, и докато е така сама си се оригва, почти безшумно...

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 10:21 от Norass / Лора

# 244
  • Мнения: 1
Момичета,
от няколко дни не съм ви чела,че много неща имах покрай малката.
Вчера бяхме на първа консултация и ураааааааа-наддали сме за месец килограм и сто гр.Браво на момичето и всичко е наред.Аз обаче вчера нищо настинах май и днес ме е шубе да не я заразя.
Мисля ,че имаме млечица и ние.Казах на педито и тя изписа ДАКТАРИН гел ама не ни обясни как да го вземаме, какво количество.
Някой ползувал ли е и как го давате?
Praynig
Надявам се някой да знае ,защото в упътването дозата е за деца над 6 месеца , а ние сме на месец.
Честито на всички нови мамета! Heart Eyes
Днес ще се опитам да прочета цялата тема ...

# 245
  • Мнения: 1 031
 smile3511 smile3511 smile3514 след 4-дневно ходене на градина Гоги ми е пак болен - какви са тези майки, които си пускат децата болни да изпотръшкат всички деца на градината и какви са тези учителки, които си затварят очите. Пак сме си тримката в къщи и пак ще се чудя кой да пазя по-напред.
Диди страхотна твоята Радост - ти затова ли я кри толкова време Grinning
За цвета на очите - и аз знам, че когато спрат да се кърмят тогава цвета се променя в постоянния, дотогава са сиви.
Иве и при нас пълненето на памата е придружена със доволна муцунка Grinning вчера чак памперса се оказа малък след акането и бяхме омазали пейзажа ooooh!

# 246
  • София
  • Мнения: 2 008
lunes, нашата педиатърка каза с марля с малко Дактарин да се обират налепите 2-3 пъти на ден. В листовката наистина пише за над 6 месеца, но го изписват на всички бебета.
Тонеска, направо да ги убиеш тия. Close  Докато го излекувате Гоги и пак го заразиха.

# 247
  • Мнения: 280
Бубе, благодаря за отговора   Hug По бузките нямаме нишо, но явно по езичето има още малко налепи  Confused

Лунес  И аз ползвах  Дактарина както Ивето, но след това давах и допълнително - на върха на лъжичката, която е в опаковката. друга периятърка ме посъветва вместо лекарства да обтривам със сода за хляб - измиваш хубаво ръцете, забърсваш и  топваш лекичко с малкия пръс в содата и пак обтриваш езичето

# 248
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Добро утро и от нас /то за мен май не знам утро ли е, ден ли е, нощ ли е...../
Петенце, как така до петия месец, бе, жена, аз ще лудна дотогава.
Пратих майка ми до магазина да търси индийско орехче, да пробвам и това, защото просто не се издържа. Давам й Колийф от две седмици и Инфакол от 4 дни - ефект от вчера и от двете - никакъв.

# 249
  • Мнения: 7
Здравейте и от нас - тая нощ кошмарна..........с татито в сополи и ако и двамата,Рози е с доста гадна хрема и ме тревожи,педката казва реагирала на влажността на въздуха,но ми къса сърцето милото - важно е че пишка ,ака и пълни пампитата,но цяла нощ се скапахме с татито,особено аз и бебка - буди се да яде,но ние първо сменяме пампи,след това процедура със Стеримар,после помпичка за изсмукване на сополчетата/ама как го казах/,порядъчно кихане и чак тогава хранене,храни се и по-бавничко че едва диша и докато я оставя да спинка,и я послушкам как диша ми остават има няма 20 мин. да дремна - каталясала съм вече......сега заспала доста добре,но като дойде време за храна пак ще я помъча.......сега сме самички и е доста трудно.......
Мислите ли че е възможно да нямаме колики? Храним се на поискване,не помпя..... newsm78
Сложих снимчица в албумчето за колажа Laughing
Случвало ли ви се е детенце да повърне нещо като пресечено мляко?

# 250
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Рози, това връщат бебоците. И моята като преяде или като се наложи да й сменя памперса и след папане, връща така - нормално е.
И да, възможно е да нямате колики - пожелавам ви да бъдете от този малък процент.
Мами, на вас откога ви изписаха Вигантол?

# 251
  • София
  • Мнения: 167
Мамчета, чие е това бебе, намерих го в снимките за колажа безименно  Mr. Green
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9231141

Лора, благодаря за помощта  Hug И аз си мисля, че явно се оригва когато има въздух само, защото когато се оригва го прави почти веднага като я сложа на рамо, ако не и е ред за оригване я държа и по половин час, но нищо не става. А се притеснявам защото 3 дена ми повръща на фонтан по един път на ден и ми казаха, че може ако не се е оригнала след ядене когато вече съм я сложила да си легне ако се оригне направо да връща.
А описанията са си много ясни ама май само на мен са ми ясни, Калина въобще не я вълнуват тия неща, само ако става въпрос за мляко или биберон може да я заинтересуваш. Sunglasses

Вече мисля че мога да издам сборник съчинения на тема оригване и повръщане  Joy hahaha

Тонеска, много съжалявам че пак са разболели Гогата!


Иве , разсмя ме тъмния балкански субект  Joy

# 252
  • Мнения: 30
Вижте какво харесва моята кифличка  Joy
http://vbox7.com/play:a3538e1f
Заряза сукането като пуснах това на лаптопа и се ококори  Grinning а после танцувахме танго с нея  Joy Не знаех, че може така широко да си отваря очичките и такива муцунки направи с уста, сякаш щеше да пропее заедно с Васко  Grinning

# 253
  • Мнения: 19
Галисис, на нас Вигантола на първата консултация ни го изписаха, тоест на 1 месец като беше Крис.

Днес бяхме на ортопед и всичко с бебко е ОК. Аз доста се притеснявах зараси седалищното раждане, но за огромна моя радост, всичко си е наред. Опикахме на чичи доктор чаршавчето Laughing Ама така му се пада, като не е любезен.

Тези дни и при нас няма и помен от колики.  Rolling Eyes Слагам го в креватчето след хранене и най-много ако се размранка да му дам биберон залъгалка. Посуква си докато заспи и после сам го пуска. Вие ЗА или ПРОТИВ тях сте?

Преди няколко дни едни приятели бяха на гости с 3-месечното им бебе. Стори ни се великан, като извънземно. С мъжа ми мислехме да я зимаме за снаха момата, ама сега при това положение ... Laughing Сигурно скоро ще я настигнем и задминем, ама сега в сравнение с нашия мъник, ни се струва като извънземно.  А, и нейната кожа една бяла, мойто като цигане до нея. Не мога да повярвам направо как растат като гъбки.

# 254
  • Мнения: 1 031
Вале и Ивко ми повръща вече втори ден по веднъж на фонтан. Ей сега след храненето в 12.00 избльока всичко и заспа и все още спи - според мен си е чисто гладен #Crazy незнам каква е причината. Вчера беше на нощното хранене пък тоя номер. Аз не стига, че не знам колко изяжда и дали се наяжда, ами и като един път повърне всичко и съвсем ме хвърля в притеснение Sad
Сега и двамата спят - чакам дребен да се събуди да го изведа - пак ще сме само на терасата на "разходка" Rolling Eyes а и на всичко отгоре гледам всичко що е за пране да го изпера, че времето е прекрасно - сигурно 25 градуса.
За вигантола - аз от днес трябваше да започна да го давам, ама сутринта в 7.30 хукнахме по доктори с Гоги и съвсем забравих - така се бях ошашавила - едва ли един ден е от голямо значение.

Общи условия

Активация на акаунт