Прекрасен НОЕМВРИйски, светъл ден - донесе щастието и при мен!

  • 16 639
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 529
Здравейте и от нас.  Hug
tonesa,бързо оздравяване на Гоги!  Peace
 Нашият батко пък така се промени за една седмица....... ревнува,но го таи вътре в себе си и ми е много трудно да общувам с него. Жал ми е за момченцето ми  Cry
Иначе Вяра се опитва да прави някакъв режим - поне през деня- но през нощта.....  ooooh! почти не спи.
Яде последно в 1ч. и в 5ч. вече едвам я одържам.
Лъжа я цяла нощ с глюкоза и чай. Но резултата е будуване .
Храните ли вашите бебоци през нощта?   Rolling Eyes
Док. каза да и дам само ако много плаче.....  newsm78

Иначе вчера за сефте си я изкъпах аз, а тази сутрин ни падна пъпчето , а на обяд излязохме на терасата за първи път!  Party

# 256
  • Мнения: 252
Лора,  Hug

Иве, френският на Косьо ме уби Joy Joy Joy

Тонеске, някакъв ритуал ли да изпълните, свещ ли да палите, че тез болести мира не ви дават. Ей така да мине нещо и да ги издуха. Стискам палци на Гогата да се оправя бързо и ефикасно, че на сгледа ще водим мома Яна Grinning

# 257
  • Мнения: 7


Преди няколко дни едни приятели бяха на гости с 3-месечното им бебе. Стори ни се великан, като извънземно. С мъжа ми мислехме да я зимаме за снаха момата, ама сега при това положение ... Laughing
    Joy Joy Joy Joy Joy  ей Гери много се смях с теб!!!!

Вигантола на нас ни го изписаха от 25 ден - по една капка Crazy

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 16:28 от Розичка

# 258
  • Мнения: 34
Здравейте и от нас!  baby

Да се похваля,  newsm08  че снощи се приспахме в 11:30 и следващото събуждане беше в 5:30 . smile3501 newsm44  Вечер от 7 до 11 е малък ужас  smile3515 smile3511 реве, яде, пълни памерса и повръща   ooooh! ... и така 4 часа. Дали са колики  newsm78 или е просто нормално състояние за бебе?  #Silly

Бубе, как успя да сгънеш Яна по коремче(снимката с раираното боди)? Аз вчера едва не си смачках бебето от опити да го сгъна така.  ooooh! Педиатърката го сложи така и бебо беше много сладък, но аз като опитах ... не се получава.  newsm45 Мъжа ми ме навика, че за една снимка ще си уморя бебето.  Embarassed

# 259
  • Мнения: 8 952
Здравейте, мами!
Да ви представя моята бебка!
Най-сетне ми остана време да се занимая със снимките.

 

Извинявам се за голямата снимка. Просто никак не ги разбирам тези неща.  Embarassed

Тонеска, може ли да те помоля да ми съдействаш за намаляването на снимката и да я сложиш на първа страница?

# 260
  • София
  • Мнения: 3 789
Няма ли кой да пусне нова тема? newsm78 Да не вземат да ни теглят шута? Thinking Mr. Green

Мамита, имам две питания:
1. Колко средно мл трябва да изяжда на едно хранене бебе на почти месец?

2. Как стои въпроса с ходенето на гости извън града и извън къщи? В смисъл искаме утре да отидем на гости на моите родители, които живеят в градче извън Сф, на ок. 80 км оттук. Знам, че не трябва да се нощува на друго място извън къщи преди 40-я ден, преди да е четена т.н. "чиста молитва". Та може ли да отидем с Алекс при баба и дядо или трябва да чакаме да минат 40-те дни и тогава? Другото, което знам е че не трябвало да се замръква извън вкъщи. Ако отидем- ще се опитаме да се приберем докато е още светло, но знам ли...път е това, но при всички положения ще си нощуваме у нас си. Може и да са суеверия или бабини деветини, но аз съм длъжна да попитам.

Нека която е в час да сподели, че съм в чуденка какво да правим. newsm78

Утро, пу!Пу! Голяма сладурка ти е беболината! Hug Heart Eyes

# 261
  • Мнения: 7
Утро много ти е сладка красавицата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hug

# 262
  • Мнения: 30
2-4 седмици - 90-100 мл
1 месец-120-130 мл
Това пише на кутията с АМ която купих за всеки случай.
Но Емили няма месец а яде по 120 вече...

Мишле, аз бих отишла на гости с преспиване.
Има страни по света, където не е 40 дни ограничението, а 20, също така.
Ако вие с таткото решите да останете за през нощта другаде, никакви сили няма да могат да ви причинят злини/няма по-силно от Любовта/, а иначе ако сте на път не бързайте, че високите скорости са по-опасни...
Ама и аз едно изказване дръпнах...

Утро, много е сладка твоята беболинка  Grinning Heart Eyes

# 263
  • Мнения: 57
Здравейте и от нас,ние днес бяхме на дъъълга разходка-много добре ни се отрази и на двамата,друго си е чистия въздух и слънчицето Grinning
Мишле-нищо не знам за това ,което питаш-съжалявам.Иначе Ивко изяжда по 90мл и му стигат,даже и връща по малко,но всяко дете си е различно
Утро-пу,пу какви сладки бузки си имате
Я,да ви питам вие преди всяко ядене ли давате капки или не?Много се притеснявам да не му идва много на всяко ядене Инфакол newsm78

# 264
  • Мнения: 123
Ох,здравейте и от нас,направо много се стрестнах,качили сме 1500гр и док ни се кара.Каза да не го храня през ноща.Нямам представа как ще го постигнем...иначе сме само на кърма,и никога не повръща,значи не преяжда,оь много ми е тежко направо ще се побъркам,какво да правя помагайте Embarassed

# 265
  • Мнения: 173
я кажете повече за това какво се прави на 40-я ден

# 266
  • Мнения: 81
Олеееее и аз да се доредя Crazy,ако знаете какви са гимнастики  Mr. GreenС бебе под мишница ,мишката и клавиатурата на коленце  Joyи пиша с едно пръстче Heart Eyes
За колажа и аз скоро ще се включа  Peaceсамо да я издебна с сладка муцка  Heart Eyes,че тия дни е голям киселяк

Сега да ви се похваля -преди 2 дни ми дойде цикъла smile3515 явно няма да се отърва скоро от гадните превръски  #2gunfireСега работата е такава ,че мен ме къса ...и кръста освен всичко останало ,а Алекс е 3 пъти по-нервна smile3514 Направо ще полудея вече smile3512 newsm45 smile3516 smile3506 лудницата е пълна

Тони абе ти защо не пребиеш някоя майка накрая box bash .горкия Гоги взе му се акъла на това детенце  Cry

За сега токоз,че малката взе сериозно да ми натежава

Таня и ние сме качили толкова ,но нас ни похвалиха newsm78


момичета ето за погачата  Peace  http://www.az-jenata.com/?page=article&aid=7270
 

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 17:49 от shoppy-мими

# 267
  • Мнения: 398
Ха здрасти и от нас.То с това хубаво време не се свъртаме у нас.
Таня и ние бяхме качили толкова.Аз си мисля, че ченяма страшно-щом му се яде на детето давай му.Как ще го държиш гладно?
Мише и аз мисля, че няма проблем да останете да нощувате у родителите ти.Но в крайна сметка ти си решаваш.
Лорче ще пробвам и Анита на "Клоунът".Днес много плака сутринта.Боля я коремчето и се чудих как  да я успокоя.
Утро много сладка госпожица си имате.Ние на 9-ти ще сме в Добрич на гости на свекито и ако е хубаво времето може да излезем на разходка.Може да се уговорим ако искаш да се видим.
Алекса вече сигурно гушка бебоче.Дано всичко е наред и скоро да се отчете.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 17:49 от tsvetkova_elica

# 268
  • Мнения: 19
Хана, нали на листовката пише, че може преди всяко хранене. Значи би трябвало да няма проблем. Аз преди два-три дни давах само следобяд и преди вечерното хранене, но Криси през деня си е спокоен. Сега обаче пак нещо се е размрънкал  Thinking Тъкмо се беше кротнал тези дни  Sad

Деница, за 40-тия ден знам, че майката и бебето ходят на църква, да им се прочета "чиста молитва". А повечето хора правят и погача вкъщи, която не е задължително да е точно на 40-тия ден. Канят се само жени. Две неомъжени момичета с двама живи родители разчупват над главата на майката и бебето питката. На трапезата има сладки неща, орехи, мед. Дава се от питката на всички гости. Преди това всеки оставя на бяла кърпа парички , кърпата се завързва нито много стегнато, нито много хлабаво, за да не е нито много стиснато детето, нито голям прахосник и кърпата се слага на високо в къщата. Ние сега в неделя ще правим погачата.

# 269
  • София
  • Мнения: 142
Мишле, аз също незнам какви точно са поверията, относно излизането на бебето и майката до четирестия ден, но онзи ден ми се наложи да останем да спим при моите родители, и противно на всичките ми очаквания Сашко спа цяла нощ. Събуди се в 5 сутринта. Мисля, че каквото решите вие двамата с таткото, то това е най-доброто за вашата бебка. Hug
Тонеска, бързо оздравяване на малкия(но вече батко) юнак, и не се ядосвай във всички детски градини е така. Аз се борих три години, непрекъснато се карах с директорката, с медицинската сестра, с учителките... Обяснявах, че не бива да се водят болни деца, защото има такива като моето, които дори една лека настинка  може да ги вкара в болница. Но за съжаление ми бе обяснено, че не зависи от тях и те не могат да спрат болестите в градината, затова тази година се отказах да се боря с вятърни мелници.
Утро, голяма сладурка е малката госпожица.
Нелчо, бях обещала да ти пиша за Лефакса. Давам го от 3 дни и се забелязва разлика, все още имаме колики, но не плаче, а само се напъва и пръцка. Незнам дали е от него, но вече 3 нощи спи, прави пауза от 5 часа нощем, хапва и пак заспива до сутрешното хранене в 8,30-9 часа. Надявам се така да продължи, че беше нещо ужасно.

Общи условия

Активация на акаунт