Прекрасен НОЕМВРИйски, светъл ден - донесе щастието и при мен!

  • 16 640
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 30
А как се дава саб симплекса? В случай че ми се наложи, нямам си идея как да ги давам...
В аптеката на мъжа ми са му казали само че се дават след хранене, и толкова...

Я вижте една вярна картинка...  Joy

# 271
  • Мнения: 14
Здравейте,мами.Това с погачата май е от софийския регион,аз в Ямбол не съм чувала за такъв обичай.Много сме доволни с Бела,тези дни времето е с нас и всеки ден сме на разходка от 12.40 до 15 часа(страшен режим имаме) Laughing

# 272
  • Мнения: 14
Само да пробвам дали успях да сложа снимката.... newsm78

# 273
  • Мнения: 8 952
Нора, Саб симплекса се дава преди хранене, когато кърмиш. Ние го даваме с лъжичка и пада голямо обизване  и плюнчене.  Simple Smile А иначе пише, че може да се смеси и с АМ или друга течност.  Peace

tsvetkova_elica, ще ми бъде много приятно да се запознаем, но ние засега не излизаме още по разходки. Може би по-нататък.  Simple Smile

Мишле, аз не съм го чувала това суеверие, но по принцип гледам да не надавам много ухо на подобни неща, че иначе ще лудна. Според мен постъпи както на теб ще ти е спокойно. 80км. не са много. Може да си изкарате гостито и да се върнете преди вечерта.  Peace

# 274
# 275
  • София
  • Мнения: 191
Здравейте и от нас с бебо Hug!
Ние сме добре - днес си направихме прекрасна разходка и бебчо спа през целия път Simple Smile. След като се прибрахме и се напапка започна да се свива и да плаче - коликите ни нападнаха #2gunfire, а беше така добре през деня Sad. Но няма как - казаха ми, че почти нищо няма да му помогне - ще трябва да си ги изкара.
За храненето - ние сме на кърма и не знам колко изяжда бебчо, но на консултацията на пробното кърмене изсука 70 грама за 10 минути - и после още си яде. Мисля, че изяжда около 100грама (плюс, минус10-20грама).

# 276
  • Мнения: 21
Здравейте мами! Ние с бебе Андреа сме си в същи от неделя, но чак сега имам време да се включа.
Андреа е много лакома и постоянно иска да яде. Буди се и трябва да реагираш на секундата и да подадеш цицата. Кърмата ми идва бавно, но се наливам с течности, помпам от време на време /това е ужасно/ и слагам по-често бебето на гърдата.
За нашето раждане - всичко стана много бързо. През нощта на 27.11 получих контракции на по 10 мин. поне аз тогава се събувих. Оправих се и към 8 ч. с таткото бяхме в Тина Киркова. Прегледаха ме и казаха, че имам 8 см. разкритие и до два часа трябва да родя. Направиха ми тоялет и от там в предродилна. Към 10 ч. ми включиха окситоцин, защото контракциите отслабнаха. Последва час и половина мъчение, защото беба беша с неправилна позиция и се наложи докторката да я намества и в 11.55 Андреа се роди. Имам три външни шева, които са доста неприятни, но вече болката отшумява. Аз лично съм много доволна от условията и грижите в болницата за мен и бебето.

Честито на всички нови мами да са им живи и здрави бебоците!
Ще се върна назад да прочета темите и пак ще пиша.

Тонеска би ли поправила името на Андреа на първа страничка, накрая е с а не с я. Слагам и снимка за първа страница в албума.

# 277
  • Мнения: 173
ох,то хубаво молитви ама нашия 40-ти ден се пада в понеделник а при нас в Ахтопол поп идва само ако се налага,а в Царево е в църквата само сутрин !!! А бе тука све едно си на края на света

# 278
  • София
  • Мнения: 160
Здравейте
намерих и аз нещо интересно относно погачата http://spisania.rozali.com/ot-moeto-dete/p4397.html

# 279
  • Мнения: 690
annidm, добре завърнали се!

Не се сещам поименно, зтова ще пиша за кавото се сетя.

Нощно хранене - яде поне два пъти нощем (аз поне нощни ги броя  Mr. Green); вечер банята е около 21-21.30, яде и се събужда различно в интервала между 00.30 и 2.30, след това между 4 - 6.00. Не мисля, че мога да и махна нощното хранене, защото с баткото не успях. Сега няма и да се пробвам, а и целта ми е да не се буди нощем, а ако трябва да давам вода или нещо друго, то тогава по лесно е да завра цицата, хем и лактацията ще се стимулира.

Повръщането - нормално е бебетата да връщат след хранене или при уригване, възможно е и понякога да е на фонтан, но все пак повръщането трябва да се следи и ако е на фонтан и всеки ден трябва да се консултирате с педито (може да е ГЕР или АБКМ - повръщането не е единствения симптом). Ако децата ви връщат храна често може да задигнете матрачето откъм главата.

Коликите - имат периоди на отслабване и засилване и при повечето деца след втория месец се разреждат...

40тия ден - за другите поверия не знам, а и не се заслушвам в такива неща, знам само за молитвата и погачата. Гергана е обяснила добре. На Калоян обаче не съм правила, сега ще видя как ще действам  newsm78 То се правило погача, та да не остане стара мома/ерген детето, ама аз нямам зор да се женят  Mr. Green

Тонеса, бързо оздравяване на Гоги! Аз точно по тези причи спрях Калоян от ясла тая зима, че хич не ми се ще да влачи вируси при мен и бебето. Ще ми е зор, че съм сама през деня, ама ще стискам зъби. А относно пускането на болни деца - те и да ги спират вирусите имат един-два дни скрит период в който детето е носител, но няма симптоми и пак може да зарази другите деца...


# 280
  • Мнения: 1 031
Петенцето и ние май ще спрем Гоги засега от градината - много ще ми е трудно с двамата, защото ми е много палав, ама щом е за негово добро - ще се справим някак си.
Утро ама много сладка твоята госпожица Heart Eyes пу-пу

# 281
  • Мнения: 77
Бързо оздравяване на Гогата пожелавам!Ами по-добре в къщи,много боледуват в градината.Тонеска, ще се справиш.Засилвай му имунитета, сигурна съм че го правиш.То и аз подсилвам моя, ама....може да му даваш клеева тинктура в сокче, млекце или друга течност.Също така пчелно млечице, казват че било добро и аз ще си взема-.
Вчера и днес  и ние повръщаме на фонтан.Вече плачкаме и нощем, тази нощ 1000 пъти ставах, ама така ще е, а кръста пак ме започна.С таткото снощи се скарахме, държи да будя детенце за баня, а то милото цял ден не беше спало.Будя го 10мин, щипкам го, гушкам го, целувам го, то толоква се отпуснало и така дълбоко и хубаво заспало.Изкъпахме го, пак заспа, но не е там работата.Трябвало да се научи, че вечер най-късно към девет ще го къпем.Мъжка ти му работа.
А педито каза да минем на 6 хранения, той Митака яде по сто пъти на ден.
Лора, ние се уригнахме по френския начин 2 пъти.Благодаря ти за инфото на лични.Но когато иска-иска, когато не иска, нищо не може да се направи.И да ви кажа тази нощ с либерото бяхме мокри до ушите, оказа се че са много по-уголемени, както и хъгиса, та пак минахме на памперс.НА едното краче, където минава ластика имаме пъпчици, мажа с кремче, сегха изглеждат като изгорени.И пинката ни е зачервена, по нея също има няколко такива, намазах с бочко.
Относно млечницата и гъбите в устичката...докторът каза, че сме добре, но днес гледам по венците бяло.Да третирам ли със сода или някакъв мехлем, чудя се да не би да плаче от това.Разходихме се днес пред блока за 40мин, поспахме, но след поставянето в столчето за кола такъв рев, такова пищене...чакаме си количката да ни я докарат.
Митаче ми се смее много хубаво като му говоря, а на мама душата й грее.Тези дни ще ида до църквата да питам може ли тази молитва да се чете по време на пости и дали може да се направи питка.Нали има някакви ограничения.

# 282
  • Мнения: 22
Карам само накратко:
Днес на консултацията ни казаха, че качваме добре за бебе на кърма, а не на АМ- за 17 дни 500 и няколко (забравих колко точно  Embarassed ) грама и вече Рая е 4200-4300 на 54см  Laughing
Док каза да успокоя бабите, че засега кърмата ми е достатъчно и е хранителна. Каза, че ще дохранваме само ако няколко последователни дни имам на всяко хранене по малко и бебето плаче от глад..
Ваксината ни я остави за 18.11.
Новото от сега- да я слагам по коремче (то аз си я слагах и без да ми кажат)
И най-големият майтап- да се храним вече по 6 пъти на ден, т.е. да пропускаме храненето в 24ч
 и от 21ч да се будим чак в 6ч  Joy  hahaha  а тя ако знае, че ние нямаме режим и ядем предимно нощем, а денем спим...  ooooh! ама си замълчах, изобщо не и казах в какъв цирк живеем, защото като всеки лекар щеше да ми каже да се наложа и да създам режим- детето ще плаче отначало, но ще му мине, но с нашата мадама няма такива положения- днес ми будува от 4.30 сутринта до 13ч, като от 7-8 някъде ревеше нон-стоп... и ще ми разправят те, че ще се измори и ще заспи- да бе, ама ако е друго бебе...

# 283
  • Мнения: 329
Най-накрая успяхме и ние днес да се включим  Hug
за нощното хранене-и ние по два пъти се храним  Simple Smile
Кой отговаряше за снимките на колажа? Не мога да ги кача в тоя албум нещо? Помагайте!!!! Иначе си имаме албумче и ние вече http://www.noemvri2008.snimka.bg/album.php?album_id=315191 ако може да я вземете от там  Praynig

# 284
  • Мнения: 252
Бубе, как успя да сгънеш Яна по коремче(снимката с раираното боди)? Аз вчера едва не си смачках бебето от опити да го сгъна така.  ooooh! Педиатърката го сложи така и бебо беше много сладък, но аз като опитах ... не се получава.  newsm45 Мъжа ми ме навика, че за една снимка ще си уморя бебето.  Embarassed

Юле, паднах Joy Тя така си застана натурално. Аз пък снощи я измъчих да стои полулегнала и я карах да се усмихва, ама то един урсуз. Като сбръчила едни вежди-на казак прилича. Такава снимка не мога да пусна за колажа и ще чакам още някой ден детето да заприлича на нежна дама, а не на сумист. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт