”Времето сякаш бавно минава, нямам търпение МАРТ да наближава”

  • 17 152
  • 296
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 64
Аз съм на същото положение като теб Маруся, осигуряваха ме на 600 лв и си вдигнах осигуровките на 1300,чрез втори договор ,сега като смятам ако вземат база 12 месеца назад се получава ,че ще получавам по-малка сума 12 месеца,което като тотал е равно почти на по-голямата сума за 9 месеца,при база 6 мес.назад.

Мънки, за диваните и екскурзиите,
нали се сещаш ,че тия в парламента дето предстои да гласуват вчерашното решение са прибрали далеч пооовече от екскурзия и диван от НАШИТЕ осигуровки,знае се ,че децата им ще  учат в чужбина още от момента ,в който се родят и въобще не се замислят детските 25 или 35 лв. ще бъдат-просто не ги вълнува.

За сина ми ,който е почти на 9 години съм получавала детски всичко на всичко 6 месеца!!! През другото време сме били от "богатите".

Нефертити,замисли се малко и си отговори на въпроса: Какво ти е дала нашата мила Родина до момента,с какво те е насърчила да си тук и да си отглеждаж детето/цата?? И недей моля те с типично българската ни черта да оплюваш веднага тези образованите и интелигентни майки,които заради нежеланието на работодателите им да ги осигуряват на пълната заплата сега са прецакани-не говоря за неосигурените или тези,които са били на МРЗ.
И друго,нали се сещаш ,че много от нас не работят по специалността си/ в моя случай с 2 висши образования,свързани с работа в държавната и общинска администрация-.работя в частна фирма заради по-високата заплата,на която всъщност не ме осигуряват/ не заради липса на желание, а заради "маминото","батевото" или "чичовото" и заради ниските заплати в държавната сфера. А сега и това с осигуровките,отново ни прецакват.
 Та Нефертити - всички сме в един кюп - недей да се нахвърляш веднага върху тези,които са направили опит да осигурят на неродените си деца някакъв минимум за нормално съществуване през време на майчинството.

И в крайна сметка,кой ни кара да правим тези гимнастики с осигуровките?
Ако държавата беше положила и най-малки усилия да ни осигури спокойствие и нормални условия за отглеждане на децата ни ,никой нямаше да си прави труда да обмисля и премисля как да вземе повече!
 Пример- в Лондон майка,отглеждаща детето си получава 200 паунда на седмица и освен това 18 паунда на седмица детски надбавки. И това срещу осигуровка от 25 паунда на седмица преди да роди. Да не говорим,че всичко за бебетата там е по-евтино и раждането НЕ Е платено,а си като в 5 звезден хотел и за теб се грижат много специалисти.

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 11:20 от mama_bebcho

# 286
  • Мнения: 267
И аз съм от "прецаканите", може би от самопрецаканите Simple Smile, но съм на мнението на Нефертити и Дърта Маймуна. Кофти държавен ход за майките, които са си направили сметката, аз включително, но в крайна сметка няма на кой друг освен на себе си и работодателите да се сърдим. Единстветното лошо е, че дори и да не си бил на минимална работна заплата, е изкушаващо да знаеш, че можеш да внасяш високи осигуровки, когато забременееш и после автоматично да получаваш едни хубави парички. Аз лично като забременях не съм разчитала на тези пари, по-скоро ги имах за някакво вложение всеки месец, което после ще ми се върне в една по-стабилна заплата. Та, не знам, явно вариантът е вече, вместо на държавата, 6 месеца преди раждането да заделяш пари настрани макар, че не е същото Simple Smile

# 287
  • София
  • Мнения: 5 764
Честит имен ден на всички празнуващи! Много здраве и усмивки!  Hug  bouquet

Не съм ви чела още

# 288
  • Мнения: 980
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ

И на мен не ми е съвсем ясно с изчислението на майчинството. Ще се види по-нататък как ще е. То си е ясно, че ако не е тати ще ядем хляб всеки ден и кисело мляко през ден.  ooooh! А основната ми заплата не е никак ниска....

Днес много ме стяга коремчето и кръстът.  Confused Сякаш ще ми идва. Мислех да почивам, ама сме канени и на гости при свеки. Но мисля да го раздам като мамина Богданка- примъъък-отмъъъък  Mr. Green

# 289
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Нефертити нямах предвид това, че пенсионерите нямат право и т.н. Напротив, имат право на достойни пенсии, което в сравнение с настоящите подаяния е едно голямо НИЩО. Имах предвид, че им се замазват очите с цел - следващите избори. И лично към теб - честита синя новина.
Dez стискам палци всичко да е наред, почивай си.
mama_bebcho и ние спадаме към "богатите"  много сме Laughing
На фона на всичко случващо се с европарите да ми правят спестявания от тези суми, аааа не, поне да си измислят други извинения и после щели еврото да приемат, голЕм смЕх . Това е друга тема и аз спирам да спамя в тази   bouquet

# 290
  • Мнения: 677
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ, ДА ВИ Е ЖИВО И ЗДРАВО ИМЕТО И САМО ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 12:21 от kikoimery

# 291
  • Варна
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета! Най-накрая реших и аз да се присъединя към вашите редици - от Варна съм и очаквам втората си дъщеричка на 07.03.09. За съжаление поводът, който ме подтикна да се регистрирам, е възмущението ми от поредната гавра на правителството с нас  - естествено, че има и доволни от промените, но съм убедена, че 90% от майките са ощетени и господата управници много добре го знаят. Толкова хитро и безочливо се измъкнаха от ситуацията, че нямам думи. Измислиха "гениален" начин да се борят със сивата икономика - на гърба на майките и техните дечица. Не можаха да преживеят, че въпреки нелоялните работодатели, се опитваме да осигурим една спокойна година за децата си, при това си плащаме солидно за това. Но да не задълбавам, че още повече се ядосвам и бебка определено го усеща. Това беше поводът да се включа, а истинската причина е, че ще се радвам да споделя с вас последните месеци от бременността си, както и периода след това. Поздрави на всички именници!

# 292
  • Мнения: 5
Честит празник на всички именници, и на теб Белла! newsm51
Много здраве, щастие и успехи желая на празнуващите а и на всички останали, тъй, като съм сигурна, че всеки почита и обича този празник, хайде да се стягаме да приготвяме рибката за домашната трапеза, аз ще правя пъстърва в бутер тесто,това е моя измислена рецепта пък дано стане вкусно !
Относно майчинството разбирам, че отново се случват полвинчати неща и решения, които всяват смут и раздори, и пак има ощетени и облагодетелствени, според мен решенията, които се взимат на държавно равнище трябва да са издържани и до най-малката подробност, това е отговорност, която трябва да носи всеки политик, но уви в България всичко, което се случва е някакси криво по своему.Иначе, аз може би съм от облагодетелствените, тъй, като ме осигуряват на реалната ми заплата от 01.01.2008г.
Да ви се похваля,че вчера бях на лекар и ме успокоиха, че тази кръв от храчките е просто от разраненото ми гърло, както при теб dessiss , но пък не е нещо опасно, предписаха ми разтворими таблетки проспан, те съдържат екстракт от бръшлян и били доста добри и стрепсилс с мед и лимон, взех си и фитолор, дано по бързо да оздравявам вече.
Cvetka-koketka и аз имам книгата Голямата книга на мама и татко, но си я купих на нормална  цена 16.00 лв., хареса ми, доста е  обемна и хубавото е , че е съвременна а според мен е добре, и че е писана от български специалисти - педиатри, психолози, учители, тоест отговаря на нашите условия и разбирания. 
TaniaR много е интересно и полезно това , което сподели за проверката на болничините в НОИ, аз имам такъв персонален код, даже влизах в сайта, но нещо не можах да се ориентирам както трябва, сега ще вляза отново дано успея този път, ако ли не, като се видим ще даваш лично напътствия.
Чао за сега и лек ден и хубав празник на всички ! lalalala

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 14:40 от dobro_nastroenie

# 293
  • Мнения: 10 012
Това засега не е съвсем сигурно, нищо все още не е гласувано от НС и няма никакви разяснения,
[/quote]

Защо така се горещите, след като нищо не е решено? Кой знае какво ще измислят още, не си хабете нервите  Peace.

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 13:30 от Dez

# 294
  • Варна
  • Мнения: 38
Не искам да досаждам повече по темата, но само ще обясня, че в други теми във форума, четох, че има майки, които са взимали пари на заем, за да си доплащат осигуровките за 6 месеца, и си представете сега как се чувстват. А иначе промените ще се гласуват в понеделник (по информация на Сдружението на бъдещи и настоящи майки). Без коментар.

# 295
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Аз пък не виждам кой знае каква съществена промяна относно това майчинство. Дали ще са 9 или 12 месеца - пак да сме благодарни, че и толкова ще вземаме. Който успее ще вземе 12 месеца, който не ще си седи на 9 месеца, което пак не е никак малко. А сега новата тема

# 296
  • Мнения: 99
Това засега не е съвсем сигурно, нищо все още не е гласувано от НС и няма никакви разяснения, но беше повече от ясно че ще измислят нещо което да прекрати практиката да се вдигат осигуровките чак като разбереш че си бременна, досега беше високи осигуровки 6 месеца, майчинство 9 месеца, ами трябваше да си дадем сметка че няма как да плащаш високи осигуровки 6 месеца, а да получаваш майчинство 12 месеца. Аз не си вдигнах осигуровките след като разбрах че съм бременна, разчитам на това на което ме осигуряват от фирмата, но си плащам и здравните осигуровки и данък общ доход и всичко както си му е реда, което е доста повече от тези които се осигуряват само на минималната работна заплата и това е от 11 години, оттогава работя в тази фирма. Нали ще се съгласите че е нечестно някои да си доплати осигуровките само 6 месеца назад и да вземе майчинство колкото мене или дори по-високо от мене. Ето това е моето мнение по въпроса.
[/quote]


Нефертити, ти не си с БГ манталитет!

Общи условия

Активация на акаунт