”Времето сякаш бавно минава, нямам търпение МАРТ да наближава”

  • 17 166
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 495
Хм, пак са го измислили така че, доста майки да има прецакани..... Thinkingаз тъкмо се зарадвах, но уви... #2gunfire
Днес ми беше последен работен ден  честно казано малко ми е мъчно.... Sad Бих останала поне още един месец, но в нашата сфера на работа декември месец е най-натоварен, така че нямаше начин. HugЕ, сега ще си почивам активно и ще вися постоянно във форума.. Mr. Green
Аз отивам да почивам, че утре е Никулден и ме чака тежък ден!Лека нощ  bouquet

# 271
  • Варна
  • Мнения: 858
А ако не си осигуряван 1 година ,а 6 месеца какво се случва? Rolling Eyes

Получаваш 90% за 9мес.

marussia сигурна ли си за това   newsm78

# 272
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Белла
Пожелавам ти преди всичко здраве, че всички се нуждаем от него. Да си носиш името със гордост, и за финал най хубавия зет да ми се падне март месец.

Честит имен ден и на всички, които днес празнуват.

Честит ПАТРОНЕН ПРАЗНИК НА ГРАД БУРГАС -

И накрая всички да си хапнете днес -

# 273
  • Мнения: 3 621
                                           
Честит празник на всички празнуващи днес, именници, бургазлиии и банкери, с пожелание за много здраве късмет и любов
Бела , честит празник и честита почивка

# 274
  • Мнения: 1 187
Платеното майчинство става 1 година
Условието обаче жените да получават 90 на сто от заплатата си е през този период, е да са били осигурявани на този доход година преди раждането на детето
, а не 6 месеца, както е в момента, това съобщиха от правителствената информационна служба, предаде БТА.

Ихааа,ура!  newsm44 Направо не е истина!  newsm68 Абсолютно влизам в това число-осигуряват ме на реалната заплата от 01.01.08г. Whistling Днес си е направо двоен празник. Mr. Green

mama_bebcho виж в "Сдружение настоящи и бъдещи майки" на първата страница има закована тема.

Честит имен ден на всички,които празнуват днес! Да ви е живо и здраво името и с гордост да го носите!
Моята баба и тя е именничка.

За проверяването на изплатени болнични - не си спомням точно коя мама питаше - има още два варианта, за които се сещам. Единият е да си регистрираш картата в e-pay, където има опция - проверка на салдото по сметката, като в този случай не можеш да видиш точно от къде ти е превода - в случай, че имаш и други източници на приходи Wink Другият вариант - аз съм го направила - е да си вземеш от НОИ ПУК код, с който в сайта им можеш да следиш как се обработва болничния ти - дали е предаден при тях, дали е изчислен и дали ти е преведен, като има опция за те уведомяват по мейл или смс за превод по сметка. Дано да съм била полезна и аз Simple Smile


Така направих и аз и вече ги следя изкъсо. Mr. Green

# 275
  • Мнения: 3 621
А ако не си осигуряван 1 година ,а 6 месеца какво се случва? Rolling Eyes
Получаваш 90% за 9мес.
marussia сигурна ли си за това   newsm78
Това засега не е съвсем сигурно, нищо все още не е гласувано от НС и няма никакви разяснения, но беше повече от ясно че ще измислят нещо което да прекрати практиката да се вдигат осигуровките чак като разбереш че си бременна, досега беше високи осигуровки 6 месеца, майчинство 9 месеца, ами трябваше да си дадем сметка че няма как да плащаш високи осигуровки 6 месеца, а да получаваш майчинство 12 месеца. Аз не си вдигнах осигуровките след като разбрах че съм бременна, разчитам на това на което ме осигуряват от фирмата, но си плащам и здравните осигуровки и данък общ доход и всичко както си му е реда, което е доста повече от тези които се осигуряват само на минималната работна заплата и това е от 11 години, оттогава работя в тази фирма. Нали ще се съгласите че е нечестно някои да си доплати осигуровките само 6 месеца назад и да вземе майчинство колкото мене или дори по-високо от мене. Ето това е моето мнение по въпроса.

# 276
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Добро утро мами, Белла да ти е живо и здраво името. И аз си имам именяк, стягам се за гости следобяд.

За прословутите 12месеца, успех но наполовина. Аз смених работното си място юли месец и изобщо не съм имала идея че ще ми се налага да излизам отпуск по майчинство, така че високата осигуровка ми е от юли, за Масларова и останалите антибългари в парламента - не им ща и детските надбавки: дарявам ги да си купят свещи. По колко деца ражда българката? Нека си коткат мангьосите и пенсионерите, а ние данъкоплатците сме само спонсори - права никакви или нищожни. А близнашките майки....... какво правим с тях - толкова се ядосах, че ми пристърга стомаха отивам да ям...

# 277
  • София
  • Мнения: 1
Нефертити, мисля че си права за осигуровките. Аз не съм облагодетелствана от това решение по една или друга причина, но мисля, че това е начинът хората да бъдат стимулирани да си плащат осигуровките. Щото тези пари, дето ти си ги давала за данъци, някой друг ги е похарчил за екскурзия, нов диван и т.н., докато ти си се лишила от тези неща. Е, няма логика накрая да вземате едно и също.

# 278
  • Мнения: 3 621
Дърта маймуна ами права съм , защото ти много добре знаеш че до преди една година който официално получава само МРЗ не плаща ДОД, защото МРЗ беше определена като необлагаем минимум, а съм повече от 100% сигурна че са много малко тези които наистина са получавали толкова, ами тези хора с години не са внесли една стотинка в държавата, а искат да получават ... имам позната която работи в НОИ и скоро ми каза че просто бият на очи цели фирми от по 15-20 човека които се осигуряват на МРЗ или на осигурителния праг начело със собственика на фирмата и изведнъж една служителка която се осигурява на 1400 лв. , ами на всички е ясно че тя скоро ще излезе в майчинство, истината е че за да получиш трябва и да дадеш, ние искаме да даваме малко а да получаваме много е такъв филм няма трябва да ни е ясно
Нека си коткат мангьосите и пенсионерите, а ние данъкоплатците сме само спонсори - права никакви или нищожни.
Айрис не си права за пенсионерите, не забравяй че става въпрос за твоите родители и баби и дядовци които са работили и са внасяли и данъци и осигуровки, те са си изработили много повече от мизерните пенсии които получават. Майка ми се пенсионира след 35 г. трудов стаж и смятам че си е изработила много повече от пенсията която получва, а какво да кажа за баща ми които почина преди изобщо да се е пенсионирал а също е работил и е внасял пари в държавата, НЕ е коректно да се противопоставят пенсионерите и майките
Виж за близнаците си права, майките с близнаци трябва да получават повече от другите

# 279
  • Варна
  • Мнения: 858
Да,ок и аз съм за хората като Nefertity да вземат повече,но мисля че все пак не е честно тези които сме осигурени само 6 месеца да вземем колкото тези които нямат осигуровки. А и пропускате факта че в доста случаи това кой и кога ще те осигурява не зависи от теб.Аз например не съм си увеличила дохода на по-висок,а чак тогава се смилиха над мен да ме назначат. Работя 12 години и никога не съм била на трудов договор  Sad  Всеки гледа да ти плати под масата и да мине по евтино. И аз си плащам редовно здравните от самото начало ама кво от това,сега май все едно никога не съм била осигурена. Нямам против тези които са осигорени 1 година да жземат 1 година маийчинство,ама и на нас да не ни махнат нашето колкото и месеци да е то.
Честит имен ден на всички които празнуват  bouquet

# 280
  • Мнения: 3 637
Привет момичета!
Честит Имен Ден Белла!Много здраве,щастие и най сладкото бебе през март!
За майчинството не ми се коментира,прецакани са пак повечето майки!
Честит празник на всичко празнуващи и лек ден!  Hug

# 281
  • Мнения: 361
добро утро Hug
Първо честит имен ден на Белла, със здраве да си носиш името и да си най-щастливата мама.

Честит празник и на другите празнуващи, много здраве и успехи.

Закуската моля (макар че е малко късно)

Браво за майчинството, макар че не ми стана много ясно. Та ако може някоя от мамите счетоводителки да разясни като има време.

Ние отиваме на обяд в свеки, а после ще го дарим на мързел и вечеря в кумувете Rolling Eyes

Весел празник от мен и много Hug

# 282
  • Мнения: 105
Честит имен ден на Белла и останалите празнуващи   bouquet Честито и на бургазлийките, и на банкерките (май има доста сред нас).
За промяната на 12мес. мен лично много ме радва. Работя почти 10 години и винаги съм била осигурявана на реалната заплата. Определено се чувствах прецакана , че плащах по 300 и кусур лева данъци всеки месец, а приятелите ми масово ги осигуряват на мин. заплата. И защо аз, която плащам данъци и бачкам нямам право на детски (не, че ще забогатея с 25лв), а циганките, които ден не са работили се плодят нон стоп и си вземат и детски и помощти и т.н. Имат право и на общински жилища и сума ти други привилегии. Въпроса е принципен, а не за 25те лева. Ей, на тая тема много се паля и нервя като се замисля.
Хубав празник ви желая   bouquet

# 283
Добро утро и Честит празник на всички!

Аз съм на мнение -каквото и колкото може да се вземе от държавата.
Тя за никого не мисли (по-скоро управляващите) -само за помощи на мангалите,за да имат гласоподаватели .Пенсиионерите пък са оставени на произвола на съдбата.А не гледат,че деца няма тази държава.
Имаме близки депутати и трябва да ви кажа,че такова крадене не можете да си представите.Всеки мисли само за себе си и за в бъдеще да е добре,последна грижа му е държавата.
Никога не съм се осигурявала ма МРЗ,бях на 600лв ,като забременях вдигнах на 1000лв.Та за новото за 12мес.е ясно,но още не ясно как ще се процедира с останалите.Но сигурно ще е сбор от последните 12м.и затова колкото и време да е плащано на по-високо пак ще е добре.

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 15:17 от marussia

# 284
  • Мнения: 10 018
Честит имен ден, Белла!
Нефертити, честита синя биба!
Крис, добре дошла!
Аз големи "приключения " имах. С бебо сме добре, но бяхме в болница 24 часа. Сега съм на магнезий и утрогестан.
Удариха ни с колата отзад, съвсем леко, но все пак удар беше. На колата само и се нагъна номера и леко е одраскан лака, но на Пежото, което ни удари капака се беше сгънал. Аз уж си бях добре, но докато чакахме полицаите започнаха контракции през две минути. Обадих се на гинеколога  и ми каза да викам линейка. #Crazy Та така- линейка, в болницата ултразвук- бебо спи Joy,система с магнезий....Добре че имах в iPODa две серии на Изгубени и някакви клипове, че скука голяма. Да си призная, голям страх брах, защото бебо е около 880 гр. и не ми се мисли, ако ми беше започнало раждането...Та филмите ми бяха по-скоро за разсейване от лошите мисли, отколкото за забавление, аз и Изгубени вече наизуст ги научих.  Blush
Сега ще се излежавам и почивам и милото ще ме глези. Не е задължитено да лежа, но не трябва да се напрягам. А аз исках да си купувам  newsm39, че съм вече 10кг отгоре! Дано устискам и да не се изложа съвсем до края.
С нетърпение чакам новата тема!


Общи условия

Активация на акаунт