Интелектуалец= Неудачник

  • 7 670
  • 149
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 461
Най-големият интелектуалец навремето беше Тодор Живков, защото е написал повече книги, отколкото е прочел!!!
А дали е бил неудачник, преценете Вие.

Къде са ми били розовите очилата? Joy

Т.Живков писа книги толкова, колкото написа и Библията!!! Mr. Green

А, дали ще се почувстваш най-големия  удачник, ако ти се наложи да пожертваш дъщеря си в името на политическата целесъобразност!?!










# 91
  • Мнения: 4 585
Интелектуалци не са хората, които са писали много, а хората, които аз обичам да чета.
Т.е. етикета е от други за индивида - хората, които обичаме да четем, да им слушаме музиката, да ги слушаме като говорят, да гледаме картините им.

Неудачник е състояние на духа. Ако виждаш човек в дрехи втора ръка да отива на работа, това не е непременно неудачник -  може душата му да ликува, нищо, че има пари за една баничка в джоба си. може жена му да го е целунала на изпроводняк, може детето му да е донесло 6 на класното по математика.
В същото време друг може да пътува с колата си на работа, заплатата му да е над два бона, но да се чувства неудачник, защото например колегата му с по-малък стаж от него му е станал ръководител.

# 92
  • Мнения: 516
Излагате се. Да те възприемат като интелектуалец е лесно. Първо правило: в 70% от времето мълчиш с отегчена физиономия. Ако все пак трябва да кажеш нещо, си набавяш няколко засукани думи от речника на чуждите думи и ги вкарваш небрежно в разговора. Например:
  - Конфидециалната деструктивност и панлогистичната емпиричност на зададената ситуация, ме навеждат на мисълта, че силепсисът ви куца.
 - Визуалната ти антропоморфия ме дислоцира  до опортюнистична реградация.
 -  Оптимистичният конгломерат в съседство с простатната жлеза ми ситуира психотропен екстаз.

За повече съвети, ме търсете на ЛС.
Ваша видна интелектуалка- неудачница: Флор  Mr. Green

# 93
  • Мнения: X
Понякога си мисля, че тази дума "неудачник" я е измислил някой прост и неграмотен руснак-гастарбайтер, отчаяно опитващ се да заговори немски и мечтаещ да си купи Ауди(но всъщност най-паче да се натряска със водка без мезе във Воскресение). Той всъщност я е измислил и я използва за всички онези, които знаят малко повече езици от него и мечтаят за съвсем различни неща... ей така я е измислил за собвствено успокоение и като един вид снизхождение на закърнелия си мозък. Като се напие и му дойде смелостта ходи да разправя на онез хора к'ви са смотани неудачници и язък дето са учили толкоз навремето. Всъщност, странно, но някои от слушане започват да му вярват, става им едно такова тягостно, че някакъв простак ги мисли за скапаняци и те също започват да мечтаят да си купят Ауди, но дълбоко в себе си знаят, че не мечтаят за точно това.

# 94
  • Мнения: 335
Абе, КЛОНКА, като чета поредната връз мен, баш за дилър се сещам и за некачествена стока.


# 95
  • Мнения: X
Екскюзе ме, че се намесвам, но сигурно ли си, че си говориш с Клонка?
Наздраве братушки, с лаваца.

# 96
  • Мнения: 24
Сега като се събудих с това ужасно главоболие....реших!
Изоставям амплоато си на интелектуалец - ще ставам спортен деятел!

# 97
  • Мнения: 1 305
Така, като анализирам по-задълбочено нещата започва да ми се струва, че на Минзухар изобщо не й дреме какво мислим за равняването на интелектуалец и неудачник. Тя просто е искала деликатно да намекне, че тук списващите с по-високопарен и абстрактен стил, всъщност са незначителни, посредствени хорица и безделници, които изживяват в нета своите неосъществени амбиции и мечти.
Права ли съм Минзухар?  Thinking

# 98
  • Мнения: X
Мдаа, това беше интелектуалният вариант на темата с простащките кичури  Joy

# 99
  • Мнения: 2 792
Холограма, като те чета понякога, ми иде да си сменя дилъра. С твоя.

Аз пък като чета потребителката отгоре ми (върху предходното ми мнение).

Не е до четене, а до разбиране на прочетеното, та в този ред на мисли не го сменяй дилъра.
 

# 100
  • Мнения: 3 447
Така, като анализирам по-задълбочено нещата започва да ми се струва, че на Минзухар изобщо не й дреме какво мислим за равняването на интелектуалец и неудачник. Тя просто е искала деликатно да намекне, че тук списващите с по-високопарен и абстрактен стил, всъщност са незначителни, посредствени хорица и безделници, които изживяват в нета своите неосъществени амбиции и мечти.
Права ли съм Минзухар?  Thinking
Минзухар усърдно загрява за тема "Моите 10 причини да съм кисела лелка".

# 101
  • София
  • Мнения: 2 840
Сега като се събудих с това ужасно главоболие....реших!
Изоставям амплоато си на интелектуалец - ще ставам спортен деятел!
Не смея да гадая какво ли ще решиш, ако се събудиш със запек.

# 102
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Пък аз си мисля за Гого Лозанов.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 783
Гого Лозанов не  е със запек, с диария е.

# 104
  • Мнения: 4 300
Освен това се забелязва- аз лично го разпознавам на улицата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт