Интелектуалец= Неудачник

  • 7 680
  • 149
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 840
Поздрав за всички, които се чувстват неУДАЧници.

Ваше благородие, госпожа Удача,

Для кого ты добрая, а кому иначе.

Девять граммов в сердце, постой, нe зови!

Не везёт мне в смерти, повезёт в любви.

# 76
  • Мнения: 24
Поздрав за всички, които се чувстват неУДАЧници.

Ваше благородие, госпожа Удача,

Для кого ты добрая, а кому иначе.

Девять граммов в сердце, постой, нe зови!

Не везёт мне в смерти, повезёт в любви.



Ех, Клонке, уцели ме в сърцето!...Наливам си една голяма водка и отивам да слушам Висоцки....като един истински неудачник-интелектуалец  Mr. Green

# 77
  • София
  • Мнения: 2 840

Ех, Клонке, уцели ме в сърцето!...Наливам си една голяма водка и отивам да слушам Висоцки....като един истински неудачник-интелектуалец  Mr. Green

Ако не бях толкова зле, щях да донеса сельодката и да се размажем псевдоинтелектуално, та да се разчуе.

# 78
  • Мнения: 4 300
Малко ми се размиват критериите. Ако да кажем аз се интересувам от микробиология, най голямото ми удоволствие е да си гледам гадинките с микроскоп и изобщо не ми дреме за света, който виждам с невъоръжено око, това прави ли ме неудачник? Какво значение има че вземам 500 лв в БАН, когато ми е кеф. Особено пък ако намеря сродна душа. Хич няма да ми е на оная работа кой ме забелязва по улицата и кой не.

# 79
  • Мнения: 677

Не знам защо  и днес и тук зад високопарните и супер абстрактни постове все си предстявям някакви мънички или поне прозрачни човеченца, от тези дето на улицата ги подминавате и дори не ги виждате. Тук те наистина имат шанс да блеснат. А навън?

Поименно, минзухар, поименно.

# 80
  • Мнения: 7 837
Бъркате интелектуалци с интелюгендери.
Нито за един интелектуалец не се сещам в този форум, за да давам поименно.

# 81
  • Мнения: 620
Поздрав за всички, които се чувстват неУДАЧници.

Ваше благородие, госпожа Удача,

Для кого ты добрая, а кому иначе.

Девять граммов в сердце, постой, нe зови!

Не везёт мне в смерти, повезёт в любви.



Ех, Клонке, уцели ме в сърцето!...Наливам си една голяма водка и отивам да слушам Висоцки....като един истински неудачник-интелектуалец  Mr. Green
Oтиваш да слушаш Окуджава. Булат.

# 82
  • Мнения: 503
   Според мен като интелектуалци се определят само хората без работа,дето ги мързи и не стават за нищо. Писателят казва за себе си,че е писател,художникът-че е художник,музикантът-музикант.
Значи е била права баба ми едно време, като разправяше, че уча рисуване, защото съм мързелива и не искам да работя.

# 83
  • Мнения: 17 546
Не съществува неудачник, който да не знае това.
О, съществува! Мога да ти го доставя от плът и кръв. И през ум не му минава, че е такъв, а като на главата му се стовари поредната неудача(не ми харесва тази дума! Crossing Arms ), мига на парцали и се чуди от къде му е дошло. А той просто е такъв уникален кретен и за всички около него е ясно, само за него - не. Laughing Иначе собственото му мнение за него е, че е най-великият гений интелектуалец на света. И да, има какво да се каже по въпроса, защото има капацитет, но не знае какво да прави с него и как, което е по-тъпото.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 840
Oтиваш да слушаш Окуджава. Булат.
Е, Окуджава само го подгря, така да се каже.
Висоцки е по-тематичен.

# 85
  • Мнения: 2 792
 Терминът "интелектуалец" беше едно измислено определение в едно по старо време, нещо като"заслужил герой на труда" или "заслужил артист" и тн. нататък.   
 Темата е интересна повече не в крайния си извод  Интелектуалец= Неудачник, а в това какво се разбира под интелектуалец ?
 

# 86
  • Мнения: 335
Ах, темата била политическа.

Освен вица за интелектуалците, любим ми е и този с "ти сънуваш, ти ше кажеш", както стана ясно преди време.
Явно и тука някои brain-worker-и, intellectual-и и thinker-и много сънуват. Цветно.
Същински спекулатори (speculator)  Laughing

# 87
  • София
  • Мнения: 2 840
Холограма, като те чета понякога, ми иде да си сменя дилъра. С твоя.

# 88
  • Мнения: 335
Холограма, като те чета понякога, ми иде да си сменя дилъра. С твоя.

Аз пък като чета потребителката отгоре ми (върху предходното ми мнение).


ПП Освен, ако не говориш за брокер.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 00:38 от Холограма

# 89
  • София
  • Мнения: 2 840
ПП Освен, ако не говориш за брокер.
Ти говориш за Кифлата връз теб.
Аз естествено асоциативно се сещам за брокера си. За к'во друго?

Общи условия

Активация на акаунт