ПредКоледна Италия 89

  • 30 255
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Аз пък бях се засилила да пиШа 5 хиляди ама като се замисля и 4 мисля,4е Ще стигнат,4исти,без мутуо,коли или други заеми за изплаЩане. С 3 хил мисля,4е малко нанагорно Ще дойде,тоест няма да остане по4ти ниЩо за слагане настрана,неЩо,което за мен е по4ти задължително. Peace

направих една груба сметка, 4е аз пове4е от 1000 евро на месец едва ли хар4а, демек 1500 Ще останат за настрана, ако то4но разто4ителствам, нека са 1000. зле не ми се струва, ама сигурно зависи от кой как е свикнал де  newsm78
(на някои хора 1500 не им стигат за 4ифт обувки  Twisted Evil)

Какво вклЮ4ваШ в тази цифра: храна и болетте или вси4ко,детска градина /у4илиЩе,разходи за бензин,застраховки на колата/колите,дрехи евентуално  и про4ее ?  newsm78
Да знаете,4е не съм аз тази с обувките за 1500 еври, да не си помисли някой неЩо  Twisted Evil

вси4ко вклЮ4вам. болеттите са биместрални, осигуровката за колите 2 пъти в годината, както и да ги деля, толкова ми излизат, дрехи не купувам всеки месец, затова казах, слагайки някоя глезотия (козметик, крем4ета и тем подобни), нека са и 1500. пак остават 1000. аз, ако слагах настрана 1000 на месец, бих се 4увствала удовлетворена и 500 бих ги жертвала  Rolling Eyes



Всмисъл, това са 500 евро. Годишно са колко? 6 000? това е половин кола, или една чудна почивка за двамата и какво ли още не.
ТОест, за да не ги чувствам, като разход, дохода трябва да е доста висок!


не се правят такива сметки и не се гледа на това като разход, а като инвестиция. в твоето (и семейно) здраве и свободно време.
според мен, де  Peace

# 241
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен;)

Прочете ни сте  Crazy

Пиколина, и аз да се изкажа за децата;) Според мен няма 'рецепта' за разликата при децата,а по=скоро няколко фактора:възраст на майката,планове за собствена реализация,психическо състояние на майката,защото Да и бащата играе роля,но грижите около децата в повечето случаи са за майката.....малка или голяма разлика НЕ ти гарантира,че децата ще си допаднат и заобичат веднага,а даже при някои деца се получава обратния ефект  Peace вярно е и,че ако много го мислиш второто може и да не го измислиш никога де.....това се сещам засега....Блонди имаше чудесна тема преди време,но не я намирам  newsm78

Маркрит, аз не гледам фикшЪн=и,та дори и да са с бг участие....много рядко ми се е случвало  Rolling Eyes (ся дано някои не ме изяде за моя бг произход и как трябва да си запазя родолЮбието   Rolling Eyes )

ДЮн, 500евро според мен се осмислят ако майката намери работа,която не е за изпускане напр. парт тайм от 9 до 14 часа на желана от нея позиция....според мен това е идеалния вариант с малко дете.....или естествено ако 500евро на месец и остават  и се чуди къде да ги похарчи   Laughing иначе на мен лично ако не работя или не ми остават почти излишни не бих си го позволила...според мен е лукс  Peace 500еевро са доста  Peace

Относно Здравните Услуги.....ами синята магнитна карта при нас НЕ дава право на медицински услуги,освен спешни....била европейска здравна карта при пътуване из Европа....и МАЙКА НА ИТ ГРАЖДАНИН не ти носи никакви права  Peace Ще се постарая  Peace

Наоколо съм....трябва да чистя  Crazy

# 242
  • Мнения: 5 710
Абе така е, да, обаче има и един тънък момент ( при мен, де), да не се окаже, че плащам за мързела си.
Аз  разполагам с доста свободно време, мога да си позволя да имам помощ примерно 1 път седмично ( рядко викам помощ за баните), обаче ми е напълно ясно, че ще плащам за това, че ме мързи аз да го правя и ще ме е яд, че вместо да отида на фризьор плащам лелка.
Ако нямам грам време и ми е важно всеки свободен час да правя нещо с мъж, деца, или просто да си почивам - тогава да.
Знаеш, че купуваш ценно време.


Да се похваля, че след 8-9 седмици чакане якето ми е готово. Малко ми е горчиво в устата от цялата история, да не говорим, че платих и 50 евро .. обаче, да. Тъпа история. Малко ми мина мерака да го нося от толкова селянии.
Изобщо, аз не вярвах, че тук има некоректни хора, да си призная, явно илюзии някакви храних как всички работят качествено и са коректни към клиента. Та, свалих се малко от облаците с тая простотия.

# 243
  • Мнения: 2 379
По мое виждане разходите за дом. помоЩница трябва да са не пове4е от 10% от месе4ния семеен доход. Peace
И при положение, 4е жената в семейството работи, разбира се, а не пести от обувки и фризьор. Laughing

# 244
  • Мнения: 22
Здравейте на всички!
 Да се включа в дебата и аз след толкова време отсъствие.  За разликата при децата, бих казала че твърдо съм за малка разлика. Имам брат по/ голям 10 години. Не се разбираме, карали сме се цял живот, като чужд човек е за мен. Просто скоростта с която живота тече и се променя, прави хората различни. За домашна помощница която ще идва в дома ми не мога да си представя дори. За 500 евро да си докарам някоя >ву-ду пипъл< която ще се прави на чистачка. Може в този момент да ме нападнете, но моят дом е моята крепост. Ако има такава жена трябва да живее с нас. Имах случай с една позната, която гледа бебе на 1год.2месеца и чисти на едно ит. семейство. Идваха с мъжа си в нас на гости, мога да кажа , е се разбирахме. Но... при едно от гостуванията  както си седяхме на масата, тя стана взе дъщеря ми която е на 1 год. 6 месеца и каза *хайде  да те водя в банята, аз ще  пикая* . Онемях и докато се осъзная тя с детето беше в банята , влизам вътре без да чукам и си взимам детето. Реакцията и беше като на луда жена. Та... мисълта ми е , че тази, която не съм я мислила за идиот, си позволи да се прояви така в присъствието ни. А как гледа деца сама??? Просто тук изгубих доверие в хората.
Извинете за дългата реч, исках да споделя.
Хайде хубав ден!

# 245
  • Мнения: 5 710
Момичета, може ли да попитам нещо за карчофи-те.
Бели ли се нещо от главите, или направо ги режа?
Чух, че трябва да ги накисна във вода/лимон за известно време?
Трябва ли да ги посваря, преди да ги пека? ( ще правя една проста рецептичка за карпачо с карчофи и грана, запечени).

# 246
  • Мнения: 3 425
Лени, аз ги чистя така  http://www.gennarino.org/mondacarciofi.htm аз не съм ги правила печени върху пица или само тях,но според мен трябва да ги свариш/задушиш малко. Вода и лимон се слага само ако ги изчистиш и ще ги готвиш след време,защото почерняват....докато ги чистиш си мажи ръцете с лимон,за да не почернеят...това се сещам.

# 247
  • Мнения: 5 710
ужас, кала. моите карчофи изобщо нямат такава форма. по-скоро са като бодливи листа, аз не виждам ясна вътрешност.
Нарязах ги и ги сложих във вода и лимон, сега освен да махна най-външните бодлички и да реша, че са изчистени Simple Smile)))

# 248
  • Мнения: 1 100
Ехеее, дами, каква интересна дискусия Party

Разликата във върастта между децата НЯМА ниЩо обЩо с отноШенията им едно към друго. Могат да имат малка разлика (пример: 2 години, 2 моми4ета) и изобЩо да не се разбират. Или пък 7 години (аз и брат ми), страхотни взаимоотноШения. Това е.

500 евро аз бих дала месе4но, при доход от 5000, толкоз. С моя бг манталитет ина4е не мога да го допусна, все Ще намеря един 4ас на ден, за да не плаЩам за мързела си, както казва Ленката. А и не мога да си представя да плаЩам на някой двойно пове4е, от колкото полу4а майка ми в бг с у4ителската си заплата, (при здрав, неблагодарен труд.) Peace

Лени, май съм взимала като твоите кар4офи Laughing Махам най дебелите (твърди) вънШни листа, "ствол4ето" и бодливата 4аст, така нар. "брада" Grinning Голяма игра4ка, отдавна не съм го правила. И да кипвам ги за няколко минути във вода, малко.

# 249
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Здравейте на всички!
 Да се включа в дебата и аз след толкова време отсъствие.  За разликата при децата, бих казала че твърдо съм за малка разлика. Имам брат по/ голям 10 години. Не се разбираме, карали сме се цял живот, като чужд човек е за мен. Просто скоростта с която живота тече и се променя, прави хората различни. За домашна помощница която ще идва в дома ми не мога да си представя дори. За 500 евро да си докарам някоя >ву-ду пипъл< която ще се прави на чистачка. Може в този момент да ме нападнете, но моят дом е моята крепост. Ако има такава жена трябва да живее с нас. Имах случай с една позната, която гледа бебе на 1год.2месеца и чисти на едно ит. семейство. Идваха с мъжа си в нас на гости, мога да кажа , е се разбирахме. Но... при едно от гостуванията  както си седяхме на масата, тя стана взе дъщеря ми която е на 1год. 6 месеца и каза *хайде  да те водя в банята, аз ще  пикая* . Онемях и докато се осъзная тя с детето беше в банята , влизам вътре без да чукам и си взимам детето. Реакцията и беше като на луда жена. Та... мисълта ми е , че тази, която не съм я мислила за идиот, си позволи да се прояви така в присъствието ни. А как гледа деца сама??? Просто тук изгубих доверие в хората.
Извинете за дългата реч, исках да споделя.
Хайде хубав ден!

4и4ери,няма да те нападам. Stop В крайна сметка всеки гледа от своята си камбанария. Само Ще ти кажа ,4е до скоро и аз не можех да си представя,4е в къЩата ми Ще дойде 4ужда жена и Ще ми пипа неЩата. Да, ама в един момент просто запо4нах да буксувам, на работа, с две деца,които си искат тяхната 4аст внимание,мъжът ми и той, бях тръгнала да изперквам та Щях не Щях стиснах зъби и реШих да пробвам. Оказа се,4е не боляло. Wink Напротив,взе да ми харесва. Е, давам си сметка,4е не 4исти както аз го правя,но не си го слагам на сърцето и се радвам на сравнително свободните ми ве4е съботи и недели. Peace

Лени, на кар4офите им се отлЮспват най-горния слой с най-твърдите листа и бодлите трябва да ги окастриШ така,4е кар4офа да заприли4а на мммммм роза. Не знам дали ме разбра. newsm78

# 250
  • Мнения: 3 425
Лени, по принцип се махат на=външните(твърди) ллиста+ако имат мъхче вътре и бодличките от най=вътрешните....аз не винаги успявам да преценя докъде да изчистя външните,но казват,до по=жълтите.....почти половината от карчофа се Фърля....това не трябва да те плаши Mr. Green ,но иначе рискуваш да са 'жилави' и да не успеете да ги сдъвчите  Peace твоите тумбести ли са?
http://ilcuoreeunafrattaglia2.wordpress.com/2008/03/02/pulire-i-carciofi/

# 251
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ДЮнска ,ако трябва да мисля за заплатите на майка ми и баЩа ми зна4и съвсем ниЩо да не хар4а ина4е бих умряла от гузна съвест. Confused Оба4е знаеШ, 4е живота тук е друг и ЩеШ не ЩеШ се абстрахираШ.
Да,при 5000 4исти на месец мисля,4е и аз не бих имала угризения да плаЩам 500 на жена,която оба4е трябва да ми идва всеки ден и да ми 4исти и глади everything.  Crossing Arms

# 252
  • Мнения: 1 100
Пак съгласна с Макдирока. аз съЩо не оби4ам 4ужд 4овек да ми пипори работите. Ноо, когато ми се наложи да лежа сумати месеци, по време на бремеността Tired, нямах избор. Или трябваШе да потъна в прах...та си намерих лелка, е да, не 4истеШе като мен, но се постарах да не и връзвам кусур и да не и следя всяко действие. Резултатът беШе, 4е след нейното идване се 4увствах добре в току Що освежената и по4истена къЩа... 4овек знае и 2 и 200, моето мото в живота Laughing Peace

Верно, 4е за да се по4истят кар4офите добре, се "фърля" Laughing голяма 4аст, ина4е после хапвайки, усеЩаШ бодли4ките Mr. Green

# 253
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Много е интересна ситуацията,че когато трябва да даваме,искаме то да е малко и да сме на сметка,а когато трябва да получаваме,искаме повече и все не ни е достатъчно.Има и нещо друго,ако искаме нашия труд да бъде оценен,трябва да оценяваме и труда на другите.Благодарна съм,че тук в Италия,далеч от всичко най-мило,от детето ми,родителите,съм попаднала в семейство,което наистина уважава труда ми и ми плаща задоволително.Готови да ми помогнат във всеки един момент,те получават същото и от мен.Така,че нещата са взаимно свързани.Майка ми също е учителка и знам колко получават учителите,но това не означава,че тук аз като прислужница не трябва да получавам повече от нея.Не се срамувам от работата,която върша.Върша я с удоволствие.Всеки дас си преценява дали може да си позволи лукса да плаща за прислужница,или обратно прислужницата да си прецени дали да работи за тези пари.

# 254
  • Мнения: 3 425
Лени я втрещих пак с тия карчофи и ся ще каже,че няма да ги купува,за да не ги чисти  Joy миналата година май така реши "проблема" с карчофите  Joy Joy,но аз много ги харесвам като вкус и няма да се откажа  Mr. Green

А да казвам ли,че ако имам финансовата възможност дори без да ми се налага бих се възползвала от нечии услуги без да ме интересува,че е чужд човек  Whistling

'айде нямаме  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт