ПредКоледна Италия 89

  • 30 304
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Хора тук около мен явно вилнее някаква епидемия: хората масово бременеят с трето. Сигурно Ще да е от киселото мляко. Дано да не е заразно  Twisted Evil

# 226
  • Мнения: 2 379
Въх, Дироки, пай се, 4е това не си е Шега работа. Laughing Освен, ако не си го пожелаваШ, разбира се.  bouquet
Аз вся4ески се пазя да не се заразя с второ, 4е хи4 не се виждам.
Оба4е сега, след като най_добрата ми приятелка пак е бременна, си казах "ех, колко хубаво" и реШих да из4акам да видя какво й се пиШе с две деца и тогава да помисля. После реШих, 4е това жените сме големи овце, Щом все се гледама една друга. Laughing Това е Шега, разбира се. Не вярвам някой да прави деца, понеже съседите и те имат. Wink
Но ние с нея сме говорили много 4есто за вторите деца и тя много ме агитира, така да се каже. Тя сега по план забременя толкова скоро, оЩе преди дъЩея й да е станала на 2 год. Твърди, 4е 2 деца с малка разлика във възрастта се гледат много по_лесно, отколкото само дете, а и за самите деца е по_добре, понеже си играят помежду си, в у4илиЩе са на горе_долу еднаква вълна, в едно и съЩо у4илиЩе, нямат проблем да спят и играят в една стая, когато са на по4ивка или ресторант цялото семейство заедно, няма нужда се забавлява самото дете, което би си умряло от скука и т.н.
Аз родих детето си на 24 год. и си мисля, 4е имам пред себе си 10 год, в които пре спокойно да реШавам дали да имам второ дете и засега не искам, но не отхвърлям възможността на 33 (примерно) да родя пак. Но тя ме опонира, 4е едва ли Ще се реШа на такава кра4ка "назад", в смисъл, 4е са запо4ва цялата история, с вси4ките си плЮсове и миуси, отново, а и между самите деца Ще има една пропаст.
Вие не може да не сте разсъждавали по съЩите въпроси. Споделете какво мислите, а и ли4ен опит. Wink
И пак да кажа, 4е не правя анкета, която Ще определи дали Андреа да си има брат4е. Laughing
ОЩе пове4е, 4е такава пресметливост по отноШение на децата не мен не ми е в стила, но не отри4ам, 4е сигурно е разумна.

# 227
  • Мнения: 5 710
10  години! Моля те , съобразявай се, че има и възрастни хора тук Mr. Green

Аз съм за малката разлика. Без опит.

# 228
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Пиколинска, ми да споделя моя 4елен опит Щом си рекла. Laughing
ЗнаеШ, 4е моите са със ...мммммм средно голяма разлика. Джулия навърШи 4ри два дни,след като се роди Але. За мен,ли4но тази разлика е пове4е от ОК. Голямата е ве4е достатъ4но голяма, за да бъде относително самостоятелна, да може да се храни и обли4а сама,да разбира достатъ4но. Аз ли4но не си се представям с две малки деца с година или две разлика между тях. Просто заЩото на две годинки според моето скромно мнение детето оЩе си е малко и има нужда по4ти на 100% от майка си за всяко едно неЩо. А като имаШ бебе и две годиШно дете и двете ти ревнат в един момент за неЩо не Ще станеШ бръм ами не знам какво. Crazy
Разбира се,картинката доста се улеснява ако имаШ баба или ситърка подръка или таткото прекарва голяма 4аст от времето в къЩи и се вклЮ4ва активно в гледането на децата,но много са малко хората,които могат да си позволят такъв лукс.
Мога да си кажа с ръка на сърцето,4е Джулия съм си я глезила,гуШкала и съм и се радвала на воля,сега мога да правя съЩото с Але,докато кака и е на детска градина и никого не съм лиШила от внимание за да трябва да давам приоритет на другата. Peace
Така,4е за мен клЮ4овата дума е между 3 и 4 годинки разлика. Аз и сестра ми имаме 6 години и станахме близки Що годе когато т излезе от пубертета.

# 229
  • Мнения: 52
Уф то4но по4нах да отговарям и отнесох плувката на телефона а в това време М.Дирокова ме е изпреварила та:
Аз съм изпаднала в същите мисли,аз и сестра ми имаме 2 години разлика,еднаки неща ни се купуваха,играехме и заедно,спахме заедно,навсякаде заедно до пубертета,после тя не ме искаше с нея ,ама аз се вла4их като 4ерво след нея и неините приятелки,така израснах с по големите.О забравих да добавя 4е преписвах ве4е готовите теми по литература от нея.Сега сме много близки и не можем една без друга и си помагаме много.Гледам сина ми ве4е е по4ти на 15 а аз по4ти на 35 на моменти искам едно моми4енце,но в същото време и страха ми е голям,не ми стиска,нито пък ще имам силите на младини,моито М е приел сина ми като собствено дете и не иска друго(уплаши се ),а аз толкова искам едно общо(в определени моменти ),докато сина ми не иска и да 4уе за брат4е или сестри4е защото е станал егоист от вниманието което е само за него.Та според мен наи добрата разлкика е "малката",хем за маиката хем за децата.
Изеинете ме за правописа но съм гроги.

# 230
  • Мнения: 2 379
4ета ви и ми е интересно. Добре, разликата в годините между две деца... А самото дете? Разкажете как виждате гледането на едно дете спрямо гледането на две деца с малка или голяма разлика. Simple Smile

# 231
  • Мнения: 1 100
Привеееет Hug

Ленка, мерси, Ще гледам да реагирам в близките дни, 4е в тоз потоп ooooh!

А, дами моля ви стига с това ние "миналата година" като събирахме парите Mr. Green тази година беШе, тази, през април Laughing

Така, напазарувахме, наготвихме, из4истихме, сега децата са на дневен план, а Wink Аз съм на 100 % съгласна с Макдирока, за разликата във възрастта на децата и нуждата им от внимание Peace

Оф, завири се тук, добре 4е детенце е екипирано с дъждобран и 4адър, та пак никой не ни спира от излизане Grinning


Бай дЪ уей, колко според вас трябва да е сем. доход на месец, за да се осмисли разход от 500 и нагоре евро за помоЩ в домакинството?

Лека, до утре
  bouquet

# 232
  • Мнения: 5 462
Момичета , чували ли сте за този сериал с българско участие
http://www.televisionando.it/articolo/fiction-in-sfida-carnera-e … sia-sanchez/9680/ ????
Тези дни ще излъчат първа серия по Раи уно ??Тя пък сега щяла да започва снимки на филм за България от 68год. до 2009 год. направен като сага доколкото разбрах .Някой знае ли нещо повече ???Кажете ако знаете откъде мога да си изтегля италиански сериали (кратки ) било то и на италиански няма значение ??
http://lastampa.it/redazione/cmsSezioni/spettacoli/200812articoli/39174girata.asp

# 233
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ей ме на от другата страна на барикадата с деца с голяма (8години) разлика.
като оставим настрана, 4е смятах 4е нямам сили и възможност за второ, когато съм мислила винаги съм ги "виждала" с голяма разлика.
аз ли4но с 2 малки деца не мога да се оправя. първо, смятам като макдирокова, 4е е редно всяко да си има необходимото внимание, второ, аз съм нервен 4овек, познавам се, бих отка4ила тотално (при положение, 4е работя де, не знам в противен слу4ай как бих разсъждавала).

зна4и, предимства : много внимание и за двете; помоЩ от голямото (нали знаем в някои моменти и един дуШ какво озна4ава  Laughing); пове4е спокойствие и по_малко нерви (все пак, на 34/5 сме по_уталожени ли4ности  Rolling Eyes); подмладяване на майката  Twisted Evil (ина4е се намираШ с големи деца и в един момент освен да дълбаеШ в сивото ежедневие, не ти остава  Confused)

недостатъци : тъкмо можеШ да запо4неШ да се организираШ 4овеШки за ваканции и тем подобни, правиШ кра4ка назад, за да мислиШ отново най_ве4е за удобството на малкото; малкото ти расте устато, заЩото слуШа голямото (това, да знаете, може да ви се стори смеШно, ама да ви пусна за 4ас дива4ката и Ще си говорим  ooooh!); ли4но аз по_трудно "преживявам" болестите на малката от тези на голямата  Confused

та така е при мен и за мен, без претенции за всеобЩа валидност  Laughing



Бай дЪ уей, колко според вас трябва да е сем. доход на месец, за да се осмисли разход от 500 и нагоре евро за помоЩ в домакинството?

Лека, до утре
  bouquet

зависи както винаги дали се плаЩа наем, заем, или къЩата е собствена и изплатена.
за мен с изплатена къЩа/коли/мебели и всякакви големи разходи отхвърлени, едно 4 хиляди евро 4исти на месец оправдават 500 евро за жена  Rolling Eyes
айде, може да сляза до 3000  Rolling Eyes
не са много пари, ако останалото е ве4е уредено  Thinking

# 234
  • Мнения: 764
Maлеее,пак гореща дискусия Flutter
Аз си мислех ,4е ще се оженя,6те си родя едно,после след 3 до 4 години 2ро,и по-после,съобразено с парите евентуално 3то newsm78 Е,да,ама не.Една година след 1вото,тейко му си дигна 4укалата и се скри под полата на маминка си,та разликата с 2рото се удължи......до 9 години и половина. Rolling EyesТо4но толкова разлика имаме и аз със сестра ми.Не сме имали проблеми.Аз много,много,много я исках/ма голям зор видях да убедя нашите,та затова такваз разлика,ако се бяха опретнали овреме,можеше и брат4е да заискам Wink/Естествено е много удобно да имаш голямо дете,което разбира вси4ко,храни се къпе се и се обли4а само.Много приимущества има и да отхвърлиш 2 деца набързо и после,както казва Феям да планираш по4ивки...Ли4ното ми мнение,знаете,винаги е било,4е деца се правят с време.Много е хубаво да се гледа,4е тая родила на 40,оная на 45,ама обикновено като ти опре до собствения зад..к,много 4есто/за съжаление се оказва,4е никак не е толкова лесно  Confused От друга страна,както и запо4нах,4есто сметките са едно,а животут ти поднася съвсем друго  Tired Така 4е изводът е май правете при 1ва отворила се възможност  PeaceВ мен идеята за 3то,ако ни нападнат пари никак не е умряла.Само дето Фабио  SadТова ми беше 1вата идея ако бяхме спе4елили джакпота,ама той и така  Naughty
По повод бЮджетът за жива Клеопатра и аз мисля,4е 4хил./4исти/ позволяват да се замислиш над въпроса Peace

# 235
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз пък бях се засилила да пиШа 5 хиляди ама като се замисля и 4 мисля,4е Ще стигнат,4исти,без мутуо,коли или други заеми за изплаЩане. С 3 хил мисля,4е малко нанагорно Ще дойде,тоест няма да остане по4ти ниЩо за слагане настрана,неЩо,което за мен е по4ти задължително. Peace

# 236
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Аз пък бях се засилила да пиШа 5 хиляди ама като се замисля и 4 мисля,4е Ще стигнат,4исти,без мутуо,коли или други заеми за изплаЩане. С 3 хил мисля,4е малко нанагорно Ще дойде,тоест няма да остане по4ти ниЩо за слагане настрана,неЩо,което за мен е по4ти задължително. Peace

направих една груба сметка, 4е аз пове4е от 1000 евро на месец едва ли хар4а, демек 1500 Ще останат за настрана, ако то4но разто4ителствам, нека са 1000. зле не ми се струва, ама сигурно зависи от кой как е свикнал де  newsm78
(на някои хора 1500 не им стигат за 4ифт обувки  Twisted Evil)

# 237
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Привет,момичета!
  Леле ,колко потенциални работодателки виждам тук Hug!Един ден,ако остана без работа.......нищо не се знае,мога да идвам да ви помагам по къщите Wink .За плащането....ще се разберем някак си! Money
  Относно децата,наистина е хубаво да са най-малко две,но пусти пари...!до никаде не стигат!Въпреки,че много хора се опитват да ме убедят,че щом се намира паничка манджа за едно дете,то следователно ще има и за две.Да-така е!Но не е само яденето,нали.Тези деца растат и нуждите им също!А що се отнася до разликата във възрастта плюсове и минуси има и в двата варианта!
   И така........,не мога да си позволя да се задълбочавам,че дълга ме зове-работата!За момента това е при мен!
   Целувки!Успешен ден на всички  bouquet
  И дано най-после спре да вали,че ще изгнием от тази влага,или в най-добрия случай-ще мухлясаме ooooh!

# 238
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз пък бях се засилила да пиШа 5 хиляди ама като се замисля и 4 мисля,4е Ще стигнат,4исти,без мутуо,коли или други заеми за изплаЩане. С 3 хил мисля,4е малко нанагорно Ще дойде,тоест няма да остане по4ти ниЩо за слагане настрана,неЩо,което за мен е по4ти задължително. Peace

направих една груба сметка, 4е аз пове4е от 1000 евро на месец едва ли хар4а, демек 1500 Ще останат за настрана, ако то4но разто4ителствам, нека са 1000. зле не ми се струва, ама сигурно зависи от кой как е свикнал де  newsm78
(на някои хора 1500 не им стигат за 4ифт обувки  Twisted Evil)

Какво вклЮ4ваШ в тази цифра: храна и болетте или вси4ко,детска градина /у4илиЩе,разходи за бензин,застраховки на колата/колите,дрехи евентуално  и про4ее ?  newsm78
Да знаете,4е не съм аз тази с обувките за 1500 еври, да не си помисли някой неЩо  Twisted Evil

# 239
  • Мнения: 5 710
Бай дЪ уей, колко според вас трябва да е сем. доход на месец, за да се осмисли разход от 500 и нагоре евро за помоЩ в домакинството?

Лека, до утре
  bouquet

Добър въпрос, и аз мислих за това вчера, когато говорихме.
В случая за да си надвия на масрафа с такава услуга  ( така ли се пише), ми се струва, че чисто ( след като приспадна фиксираните месечни разходи за сметки и храна) трябва да остават поне 4-5 хиляди.  И то при сериозна заетост от наша страна, като първо и най-важно условие.  Ако говорим за 2 хиляди доход и да отиват 1/4 за чистачка ми се струва малко насилено.
Всмисъл, това са 500 евро. Годишно са колко? 6 000? това е половин кола, или една чудна почивка за двамата и какво ли още не.
ТОест, за да не ги чувствам, като разход, дохода трябва да е доста висок!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт