За еманципацията на жените в домакинството

  • 3 951
  • 61
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 518
pasinet, ще я мислите, ако имате възможност, а ако нямате?
Ако се приберете и няма нищо за ядене, детето е малко и не може да се къпе самО и има пълна пералня, какво ще направите? Мъжът ти ще седне с краката на табуретката, докато ти търчиш из къщата или едниия ще сготви, а другият ще пусне пералнята и ще изкъпе детето? Примерно де, не се хващай за разпределението ...
Ето, за такива неща говоря, не за мерене на човекочасове  Crazy за неделното чистене, карам насила мъжа ми да излезе с детето на разходка, за да изчистя аз основно. И нямам нищо против. Но, когато нямахме дете, щеше да ми е много странно той да си държи вдигнати краката, докато минавам с парцала и да вика "Айде по-бързо, че съм гладен, чакам си чинията"

...
Няма такъв филм. Може и двамата цяла вечер да не станем единия от ТВ-то другия от компа и на другия ден да я мислим.  Laughing


Представи си, че за някои жени няма такъв филм, ще ги натрепат и изгонят, ако не са изпрали, изгладили, сготвили, изчистили и оправили детето. И всичко това, докато мъжът им "заслужено" почива или пие бира някъде. Нагледала съм се на такива семейства, може би затова съм толкова крайна, когато се отвори дума Sunglasses


П.П. Прозорци обичам да мия, без майтап, но откакто живея в ап. с PVC дограма, старите дървени, особено па двукатни, само като се сетя и  ooooh! това въобще и не го броя, то е веднъж на няколко месеца ...
Чинии обичам и аз ги поемах, но преди заедно с подсушаването (не държа нищо на сушилки и т.н. джунджурии на показ) ми отнемаше половин час ooooh! което е адски много време през делничните дни. Сега си стоят в миялната до другия ден, тъкмо са идеално сухи  Whistling

# 61
  • Мнения: 2 448

...
Няма такъв филм. Може и двамата цяла вечер да не станем единия от ТВ-то другия от компа и на другия ден да я мислим.  Laughing


Представи си, че за някои жени няма такъв филм, ще ги натрепат и изгонят, ако не са изпрали, изгладили, сготвили, изчистили и оправили детето. И всичко това, докато мъжът им "заслужено" почива или пие бира някъде. Нагледала съм се на такива семейства, може би затова съм толкова крайна, когато се отвори дума Sunglasses


Ще бъде наритан разбира се. Аз сега чистя напълно , защото не работя, мислиш ли че поемах цялата домашна работа преди.  Wink Чак толкоз не съм изтрещяла. Покрай проблемите с детето и липсата на баби и друга възможност за жена да го гледа, решихме че е по добре аз да си остана в къщи. Иначе познай как ще стои гладен вечерта, то детето и без друго само сандвичи яде и не се налага да готвя заради него.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт