Момичета, вярно ли е това?!

  • 15 752
  • 237
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14
Трябва да се направи нещо. Подкрепям всяко начинание, което се предприеме. Ако някой е измислил подходящо писмо, нека го публикува, да го пратим всички. Или подписка някаква, ако трябва утре да отидем пред парламента.
Предлагайте.
Това не трябва да остане така.
 #Cussing out

# 61
  • Мнения: 3 634
Аз ще ходя утре да внеса писмо в НС от името на Сдружение "Детски град". Текста е по-скоро апел да се подкрепи закона, защото това е много по-важно в момента. Парите просто трябва да отидат при тези момичета!  Praynig

# 62
  • Мнения: 3 294
Прочетох темата и тук и в зачатие , ужасена съм просто , нямам думи с които да опиша какво изпитвам в момента  към тези Господа и Госпожи ..........  ooooh! а ако бяха пред мен незнам как щях да реагирам  ooooh! Ще следя темата , където трябва ще се разпиша или ще пиша , само да успеем да спечелим тази битка и да поставим тези .... на мястото им .  #Cussing out #Cussing out

# 63
  • Мнения: 85
Как не ги срам тия ***! Ама то докато на човек не му дойде до главата..............
Той Господ гледа и връща на всеки според заслугите

Подкрепям всичко- и предавания, и декларации, и протести и разстрел  #2gunfire #2gunfire #2gunfire ама публичен

# 64
  • Мнения: 14
Написах едно възмутително писмо към комисията. Може да пуснете малко писма на пощата, поне да видят че сме много и не спим.
Отправих им и призив да вземат правилното решение, за да не им тежи на съвестта мъката на всички ни. Е, ако имат съвест естествено, ама то има Господ на таз земя.
 Ако има нужда да се подписваме за писмото на сдружение "Детски град" - само кажете.

# 65
  • Мнения: 3 294
Miracl4e къде го пусна това писмо , на имейла който е посочен за контакти с комисията ли ? Взеха да ме сърбят ръчичките вече  #Cussing out

# 66
  • Мнения: 14
Да, на имейла им. Ама се чудя дали да не пратим нещо до някой вестник. Или на някой от сайтовете дето се четат от много хора. Аз лично пратих линка на bg-mama на доста хора.

# 67
  • Мнения: 862
Miracl4e,
моля те публикувай тук или в отделна тема писмото си и напиши мейла на комисията.
Всеки който има желание, ще изпрати същото писмо, но ще се разпише със собственото си име и ще добави нещо ако намери за добре.
Освен това предлагам когато изпращаме писмата на комисията, всички да слагаме в копия E-mail на Здравей България или Господари на ефира, или Календар. А защо не и на всички адреси.
Време е да започнем от някъде, защото докато се нагласим за декларации, седъбни искове или протести, ще дойде Коледа и ще е вече късно.
Ако бъде пусната такава тема, ще я разпратим и до зачатие и другите форуми за подкрепа и изобщо на всички свои познати, колеги и прочие.
Трябва да направим нещо, не може да оставим нещата просто да си вървят.

# 68
  • Мнения: 3 453
Влязох тук 
www.evestnik.bg
 и се зачетох в коментарите, под статията. Защо ли изобщо влязох. Обществото ни е болно, повредено, откачено! В такива моменти ми иде да отпраша за някъде и да не се върна. Tired

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 21:11 от _Hope_

# 69
  • Мнения: 14
nefeli,
написах едно доста обикновено писмо. Нямам дар слово, със сигурност има момичета, които ще се справят доста добре с идеята. Все пак публикувам написаното от мен, като пак казвам - не претендирам, че е "естетически" издържано.

  Добър ден Многоуважаема Комисия
Искам да изкажа възмущението си от безхаберието и ужасното отношение на комисията към проблемите на бездетните двойки. Постоянно се говори за демографски срив, за намаляване на раждаемостта и т.н., а се оставят нещата на произвола на съдбата! Оказва се, че никой не го е грижа за проблема стерилитет. Не казвам, че раковите заболявания или болните деца са за пренебрегване, но проблема за поколението също е много важен и наболял. Не може да се сравняват нещата, или да се правят изказвания от типа "in-vivo"! Все гледаме примера на Запада, ами нека го погледнем и сега  - В една Германия се плащат три опита ин-витро, а и не само там! Или в България се взима пример от другите страни, само за това от което има изгода временно управляващото правителство !?
   Надявам се утре да вземете правилното решение и да не Ви тежи на съвестта тъгата на много като мен.
   Поздрави


   Адреса на комисията е : health_committee@parliament.bg
   Не знам адресите на посочените от теб предавания, ако ги имаш - публикувай ги.
 _Норе_, къде си влезнала, че нещо не се ориентирам ?

# 70
  • Мнения: 3 453
www.evestnik.bg

между "e" и "vestnik" има "-" . Не ми приема нещо линка, приема го за спам и не мога да го изпиша. Thinking

Поздравления за писмото!  bouquet Аз също ще изпратя, но ще добавя всички линкове по темата, които успея да изровя от нета. Peace

# 71
  • Мнения: 862
Момичета, време е да започнем нещо.
Това което направих е че изпратих писмо до комисията на E-mail: health_committee@parliament.bg с копие до zdravei_bulgaria@ntv.bg, na4ochi@ntv.bg, otechestven_front@teleman.us, gospodari@gospodari.com, 4asat@ntv.bg.
Ето и съдържанието на писмото:

Здравейте  Многоуважаема Комисия,
Искам да изкажа възмущението си от безхаберието и ужасното отношение на комисията към проблемите на двойките с репродуктивни проблеми. Постоянно се говори за демографски срив, за намаляване на раждаемостта и т.н., а се оставят нещата на произвола на съдбата! Оказва се, че никой не го е грижа за проблема стерилитет. Не казвам, че раковите заболявания или болните деца са за пренебрегване, но проблема за поколението също е много важен и наболял. Не може да се сравняват нещата, или да се правят изказвания от типа "in-vivo"! Все гледаме примера на Запада, ами нека го погледнем и сега  - В една Германия се плащат три опита ин-витро, а и не само там! Или в България се взима пример от другите страни, само за това от което има изгода временно управляващото правителство !?
Абсолютно недопустимо и нечовешко е такова отношение. Противоречи на всички хуманни правила и норми, да се забавляваш и да си правиш майтап на гърба на толкова много хора с проблеми.
Другото което прави впечатление е че от стенограмата на заседанието на комисията, липсват много неща и не всичко е отразено. Изказванията за „ин виво” оплождане на един от членовете на комисията изобщо не е отбелязано.
Естествено всичко ще се покрие и внимание на това няма да бъде обърнато. Само един вестник „Стандарт” си позволи да отрази въпросното отношение, при това малко лаконично.
Призовавам всички членове на комисията да вземат правилното решение и да не превръщат съдбата на четвърт милион българи в игра на думи и лошо отношение, защото Вие Уважаеми Господа и Дами сте на постове дадени от Нас – избирателите.
Надявам се най-после да обърнете внимание наистина на проблемите ни и да се вслушате както в думите на Г-жа Антония Първанова, така и в думите на всички двойки, борещи се със стерилитета.

П.П. Изпращам копие от това писмо на някой предавания от Нова Телевизия. Г-жа Цветанка Ризова направи специално предаване с Г-жа Антония Първанова за Фонда, който се споменава в това писмо. От там нататък медиите просто престанаха да следят развитието на нещата.
Сега ги призовавам да поискат обяснение за „Ин-Виво” оплождането и смеха на наш гръб.
Ето и линкове към форуми, където това се обсъжда:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=354364.45
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32142.0;all
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32087.0

Подпис:

Призовавам всички съпричастни да направят същото. Момичета, изпратете писма до комисията и медиите, поне с това можем да започнем.

# 72
  • Мнения: 3 294
И аз писах до комисията , дано да четат писмата ни , поне част от тях  Rolling Eyes
Момичета , мисля си да пишем и на предаването " Часът на мама " , само че не мога да издиря техен имейл  newsm78

# 73
  • Мнения: 862
И аз писах до комисията , дано да четат писмата ни , поне част от тях  Rolling Eyes
Момичета , мисля си да пишем и на предаването " Часът на мама " , само че не мога да издиря техен имейл  newsm78
Ето Минди:
София 1000
Пл. «България» No 1
БТВ
За «Часът на мама»
Тел./Факс             + 359 2 962 59 51       
e-mail: info@supernovamedia.bg

# 74
  • Мнения: 4 700
И аz Ще иzпратя мейли. Дано да има ефект. И искрено се надявам медиите да раzпънат на кръст кандидат оплодителя/оплодителите. Минаха няколко дни, но не се побирам в кожата си. Въпреки, че не съм в България се чувствам беzкрайно униzена и беzсилна.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт