Близнаци или Раци, ще са ЮНСКИТЕ смелчаци??!!! Тема № 10

  • 17 520
  • 281
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24
Ето ме отново, прегледа ми остана за утре, нямам търпение вече да се убедя, че всичко е наред.
Относно темата за майчинството, мен ме осигуряват на реалния доход, който не е малък и като цяло нямам повод за притеснение, но за майките , които са започнали да се осигуряват на по-висок доход искам да кажа, че промените влизат в сила от 01.01.2009г., но няма да се прилагат за вече бременните жени, т.е. няма да им бъде придадена обратна сила и да се прилагат за жените в заварено положение, за тях майчинството ще бъде изчислявано от дохода им за последните  6 месеца, което обаче автоматично означава, че майките в заварено положение ще взимат майчинство 9 месеца, а не 1 год.
Ще проверя дали са публикували промените в Кодекса за социално осигуряване и пак ще коментираме

# 61
  • Мнения: 1 475
Иве, много лошо така, че точно в този момент ти с е е обадил цистита, пиий повече течности!Всичко ще е ок! Hug

АЗ още нещо прочетох, днес, че еднократната помощ за раждане на първо дете, става от 200лв на 600лв, което също е много добре дошло за нас!! Peace

# 62
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Ето ме отново, прегледа ми остана за утре, нямам търпение вече да се убедя, че всичко е наред.
Относно темата за майчинството, мен ме осигуряват на реалния доход, който не е малък и като цяло нямам повод за притеснение, но за майките , които са започнали да се осигуряват на по-висок доход искам да кажа, че промените влизат в сила от 01.01.2009г., но няма да се прилагат за вече бременните жени, т.е. няма да им бъде придадена обратна сила и да се прилагат за жените в заварено положение, за тях майчинството ще бъде изчислявано от дохода им за последните  6 месеца, което обаче автоматично означава, че майките в заварено положение ще взимат майчинство 9 месеца, а не 1 год.
Ще проверя дали са публикували промените в Кодекса за социално осигуряване и пак ще коментираме


Сигурна ли си, че няма да важи за вече бременните? Това ще е много гадно.. аз тъкмо се зарадвах, че този път ще се гледаме спокойно до годинка...

# 63
  • Мнения: 165
Честит празник на всички студенти!

Темата за майчинството и мен ме вълнува доста, защото ме осигуряват на реална заплата и сега, ако не важи за нас..се получава много тъпо Sad Защо ще ни лишат от тези 3 допълнителни месеца..

# 64
  • Мнения: 989
Добро утро и от мен!
Искам да почерпя всички по повод студентския празник, но за съжаление не знам как да публикувам картинка  Embarassed

# 65
  • София
  • Мнения: 590
Аз пък съм станала много раздразнителна напоследък, а и не знам милото как ме търпи вече....
Нощем ставам в 4 до тоалетната и после не мога да заспя, а много ми се спи. Милото я прохърка, я се прозява, а аз все го ръчкам. Тази сутрин пък кашляше в банята дълго време, което ме събуди, и аз се изнервих много. Току що бях заспала.... Та му се скарах без той да има вина. После ми стана толкова криво, че се разревах.
Вече трудно се живее с мен, не че преди беше лесно.... но сега е ужасно трудно  Cry

# 66
  • Мнения: 9 814
Относно майчинството- все още нищо не е ясно и остава само да гадаем как ще бъде точно.
Ако важи за забременелите след 01.09.09 г. това означава, че до септември няма да бъде изплащано майчинство /тогава се пада да излязат първите майки в 45 дневния отпуск преди раждането/.
Не е ясно и какво става с тези, които имат само 9 месеца например осигуровки.
Всъщност има още много въпросителни.

# 67
  • Мнения: 24
От това което е публикувано в статията от оptimist4e ще бъде така, но  нека да излязат промените в кодекса, а не във вестника и ще ви ги разтълкувам, поне ще се постарая, все пак съм юрист smile3503.

# 68
  • Мнения: 136
viper, не си го слагай на сърце. Сигурна съм, че бъдещият татко чудесно те разбира и не ти се сърди. Аз по принцип съм си чепата, а сега, от време на време, съм направо невъзможна. Бях станала толкова отвратителна, че преди няколко седмици с приятеля ми се скарахме, аз го извадих извън кожата му и за първи път, откакто се познаваме, за малко да ми посегне. После си поговорихме и аз му казах на какво се дължи това мое отвратително държане, той също ми каза как се чувства и оттогава и двамата сме по-внимателни един към друг.
Въпреки това, продължавам да му се карам за щяло и нещяло, но си мисля, че вече не ми обръща много внимание, даже му е забавно.
В крайна сметка тези ни настроения са нормални и няма защо да се обвиняваме.

# 69
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета, ето един цитат:
"Условието е бъдещата майка да се е осигурявала на този доход година преди раждането на детето, а не 6 месеца, както е в момента, се посочва в съобщение на правителствената информационна служба."
На "този доход" означава ли, че няма да се взема средно аритметично, което е невъзможно според мен, доходите се променят.

# 70
  • Мнения: 255
Сигурна ли си, че няма да важи за вече бременните? Това ще е много гадно.. аз тъкмо се зарадвах, че този път ще се гледаме спокойно до годинка...
Не бъдете егоисти. На мен и така ми е трудно. Три месеца на мин РЗ все ще се оправите....

# 71
  • Мнения: 33
Здравейте и от мен !! не бях влизала събота и неделя, обявени са за "безкомпютърни дни" от мен,.... и не мога цял ден да  изчета всичко!!! видях че сте писали за раждането, някой знае ли дали може докато раждаш партньора да те придружава?? аз съм голямо шубе... а моя прятел има желание да е с мен. аз ще питам гинеколожката ми, но ако някои е чувал ?!?!
Въпреки че доста време е минало, искам да кажа на Мимолета, че много съжалявам за нея и се надявам скоро да е добре !!

имам тъпо въпросче...... каде си качвате снимките ??  Thinking не мога да разбера.....

# 72
  • София
  • Мнения: 32
somebody, пиши ме мъжка майка Wink Сега се връщам от прегледа в МЦ Фемина и д-р Врагалева каза на 98% вероятност да е момченце, въпреки ранния ми срок на бременността. Но най-важното е, че всичко е наред с бебо - гледа го най-подробно и отчете много нисък риск, което е СУПЕР!!! Много съм доволна от докторката, а най-хубавото е че не чаках и минута - прие ме точно на часа ми. Това ме изненада приятно, защото вече така съм свикнала с тези чакания по два часа, че вътрешно се подготвям винаги за нещо подобно.

Gydelichkova, успех утре и на теб!!! И аз не мога да изтрая цял месец до следващия преглед, така че ще видя накъде ще се ориентирам, за да направя една контрола по средата. В Токуда може ли да се ходи свободно или трябва да си се записала на ЖК?

# 73
  • Мнения: 33
Охххххх, при мен е някаква лудница, всички крещят по телефоните..... и аз си забравих половината неща които исках да пиша.....  ooooh!
Някои беше писал че ходи на гимнастика за бременни......... ?? искам и аз, моля да ми кажете каде (само адрес) е и кои дни и час !!
офффф имаше и още, но не мога да се сетя........ след малко

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 15:09 от Marietta_M

# 74
  • Мнения: 255
Аз днес забравих да честитя студентския празник, ама не ми е много розово...затова  newsm24 една виртуална наздравица  Heart Eyes
И аз имам празник, чувствам се поздравена, благодаря  Grinning
Причината да не работя е че напоследък никак не е лесно да се намери добра работа. Единственият ми избор беше да започна работа, която не ми харесва, на заплата, която не задоволява и половината от нуждите ми. Не бях планирала бебо, но все пак съм много щастлива за него.

Общи условия

Активация на акаунт