Български феномен?

  • 4 660
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 716
Когато съседът кара БМВ, а аз му плащам парното, канчето става общо.

# 61
  • Мнения: 6 645
Ако въпросното семейство разбере ,че има цяла тема посветена на неговите разходи и приходи благодарение на една козметичка/клюкарка/ сигурно ще останат втрещени.
А как стоят нещата реално е без значение важно е да обсъждаме нещо или някой си.

Когато съседът кара БМВ, а аз му плащам парното, канчето става общо.
Това разбира се е друга работа.Само ,че обсъжаданите канчета явно нямат нищо общо. Laughing

# 62
  • Мнения: 24 467
Когато съседът кара БМВ, а аз му плащам парното, канчето става общо.
Същата работа е- основният източник за несъответствие между приходи и разходи /в завишение на последните, при което се получава отрицателен баланс, което е нещо явно невъзможно/ е недекларираният доход, който определено пълни основно общото канче и то не с чиста питейна водица или друга благинка.
Темата не е за "въпросното семейство", то бе дадено само като малка извадка от общото правило. Авторката, намирам, ясно е дефинирала границите на това, за което пита.
Въпросът е повече от ясен:
"Обяснете ми, как става така, че се харчи повече отколкото се получава?".

Аз, лично, отговарям директно на него. Даже не визирам конкретен случай, а соча най- разнообразни такива.
Спамът в клюкарника е нещо естествено и неизбежно.

Имате право да си отворите и тема за завистта на българина. Тя е обаче съвсем друга тема и аз не я обвързвам изобщо с така поставения въпрос.

# 63
  • France
  • Мнения: 726
Благодаря, Judy. Много ясно написах, че не ме интересува кой колко има! Интересува ме, как става така, че, голяма част от българите, вечно се оплакват колко е скъп животът, а на практика си позволяват повече. И то в провинцията, където УЖ заплатите са в пъти по-ниски от Сф. Това за мен е феномен!
И да добавя, че цитираното семейство, не е от Хасково- аз живея тук, временно...... Laughing

# 64
  • Мнения: 2 716
pechovska чела ли си нещо на Вера Мутафчиева?
Според нея, това е остатък от турското робство (присъствие). Българинът е склонен да крие богатството си и да се оплаква шумно, за да не го надуши турчинът. Щото надуши ли го, че има, ще му го вземе. Турчинът вече го няма, ма  пусто навик.

# 65
  • Мнения: 758

Въпросът е повече от ясен:
"Обяснете ми, как става така, че се харчи повече отколкото се получава?".


Ами много ясно, като взима от другаде, сива икономика, роднини в чужбина и пр. Но ще е така докато не стане така, че да можеш да си позволиш нормален живот със заплатата си.
Много добре го казаха снощи - шофьорите в Сф стачкуваха колко пъти и си постигнаха 1000 лв заплати, а учителите (полицаите)... какво стана - нищо. И то защо защото софианци не ходят пеша, а учениците не учат
Така че ще има такъв отрицателен баланс - ама какво от това, всеки се грижи както намери за добре за семейството си.
А на който не му стига акъла - и само тегли заеми, няма как ще има и съдии-изпълнители.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 383
И ще е така, докато не видим резултата от плащането на данъци.

# 67
  • Мнения: 12 692
Да, гледам в канчета на другите и приветствам всеки почтен начин да си го напълниш. И, да, това може да напълни и моето - като науча някакъв начин ди си го напълня.

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...........
И то в провинцията, където УЖ заплатите са в пъти по-ниски от Сф. Това за мен е феномен!
.........
Освен на заплати в провинцията можем да разчитаме и на собствен бизнес. Той обаче зависи до голяма степен от това дали са високи или ниски заплатите.
Да, животът е скъп, но въпреки това мога да си позволя някои радости - пътуване, срещи с приятели извън дома, празници, но в рамките на разумното, приятното и без изхвърляне.
Само малък пример - За Нова година ще сме извън града в огромна компания(около 30 души + деца), но няма да платим огромен куверт, няма да си приготвим скъпи тоалети, няма да ни съдерат кожите с нощувка, храна ще си носим полуприготвена от вкъщи. Сигурна съм, че ще си изкараме много по-весело и приятно, отколкото, ако похарчим 10 пъти повече за някое лукс място.
По подобен начин се справяме и с ремонти и със строежи и с коли и т.н.

# 69
  • Мнения: 3 268
Дори при общ доход от 2000 в семейството, което е много за Хасково и рядко срещано, хората живеят "на широко". Ето това не мога да го проумея.
Не обичам да гледам в чуждата паница- не съм такава, но не можах да се стърпя да не пусна темата. Защото масово ми се оплакват, че парите не стигат, а виждам обратното.
Az imam nqkolko priqteli w HAskovo i nikoga ne sym gi  chuvala da se oplachat. Jiveqt nashiroko, pechelqt dovolno.
Както казах и аз съм родом от Хасково и моите приятели там са хора с пари и не го крият.Също и не парадират с това,просто живеят добре.Не контактувам с хора,които се оплакват от безпаричие.На никого не е лесно, и на мен не е,но не натоварвам никого.С годините се уверих,че здравето е най-важно,пари се печелят.

# 70
  • Мнения: 502
Не знам дали има друг по-български феномен от този, непрекъснато да заничаш в чуждото канче и да броиш парите на хората?  Thinking
  Анжък. И аз това викам. Що си не гледате свойта черга,а не чуждите "феномени".

# 71
  • Мнения: 54
  Канчето на никой няма да се напълни само с гледане.

# 72
  • Мнения: 54
Да, гледам в канчета на другите и приветствам всеки почтен начин да си го напълниш. И, да, това може да напълни и моето - като науча някакъв начин ди си го напълня.

Канчето на никой няма да се напълни само с гледане.

# 73
  • Мнения: 81
Ей го мойтУ канче - гледайте на воля!  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 5 647
Ей го мойтУ канче - гледайте на воля!  Mr. Green

Ма то празно, какво да му гледаме.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт