Български феномен?

  • 4 642
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 81
Ей го мойтУ канче - гледайте на воля!  Mr. Green

Ма то празно, какво да му гледаме.  Mr. Green
Аааа, не е, не е!  Naughty
Наведи се леко напред, за да надникнеш...  Crazy

# 76
  • Мнения: 5 647

Наведи се леко напред, за да надникнеш...  Crazy

Заинтригува ме.

# 77
  • Мнения: 502
     Според отговорите в тази тема,налагат се няколко извода за българското канче. Първо,канчето никога не е съвсем празно,така го показваме само пред другите. Второ,канчето е с двойно дъно,т.е. почти непробиваемо е. Чуждото канче винаге е по-ново и по-лъскаво,и по-пълно от нашето.

# 78
  • Мнения: 12 677
Да, гледам в канчета на другите и приветствам всеки почтен начин да си го напълниш. И, да, това може да напълни и моето - като науча някакъв начин ди си го напълня.

Канчето на никой няма да се напълни само с гледане.

Не четеш ли, що ли. Казвам, че с удоволствие ще науча от другия някакъв начин да си го напълня. И не ме е срам да попитам. Виж, ако другият го е срам да ми отговори...

# 79
  • France
  • Мнения: 726
    Според отговорите в тази тема,налагат се няколко извода за българското канче. Първо,канчето никога не е съвсем празно,така го показваме само пред другите. Второ,канчето е с двойно дъно,т.е. почти непробиваемо е. Чуждото канче винаге е по-ново и по-лъскаво,и по-пълно от нашето.
Благодаря за отговора   bouquet Кратко, ясно и точно!
Но, пак не обяснява нашенския феномен.
За мен темата приключи, защото не ми се четат глупости, които не са по въпроса.


# 80
  • Мнения: 502
    Аз да се доизкажа. Тези от провинцията да не се излагат,имат по няколко канчета, не е честно. На софиянци пък качетата са по-големи,да не се оплакват.
  Колкото и да са ни пълни качетата обаче,все си кънтят на кухо.

# 81
  • Мнения: 24 467
  ....Тези от провинцията да не се излагат,имат по няколко канчета, не е честно. На софиянци пък качетата са по-големи,да не се оплакват.
  Колкото и да са ни пълни качетата обаче,все си кънтят на кухо.

Ех, кой има канчета, кой- качета- така е уреден светът.
Интересът беше в друга насока- като как се пълнят едните и другите, като няма суровина, която да се налива в тях?  Laughing Този фокус, се питаше в задачката, как става.

# 82
  • Мнения: 5 647
Този фокус, се питаше в задачката, как става.

Няма смисъл, колкото и да се уточнява пак ще се стигне до извода, че чуждото канче е по-пълно.  Laughing

# 83
  • Мнения: 24 467
Стана весело  Laughing, както често се случва. Да поспамя малко и аз, да не съм по-долу от другите, я!
Пък до извода, чие канче или каче било по- пълно стига оня, който редовно се занимава с измервания в тази насока.  Laughing

# 84
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз имам други съмнения. Обикновено онзи, който трудно си контролира разходите, се изумява на другите как с малко приходи съумяват да постигнат много неща. Не изключвам и фактора сива икономика и помощ от другарче, но съм убедена, че и без тях са възможни онези неща поставени в началото на темата.

# 85
  • Мнения: X
Аз бих казала само, че мислите ви поемат грешна посока
В случая би трябвало да ни интересува дали са платени данъците върху всички приходи, а не кой какво и как има и колко харчи
Това са подробности

# 86
  • Мнения: 24 467
Авторът е този, който определя от какво се интересува.
Иначе интересни въпроси има много, теми по тях- също. Който се интересува- чете и пише.  Laughing

# 87
  • Мнения: 5 178
Все пак, по темата.
Скоро една позната каза, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО родителите трябвало да осигурят апартамент на младото семейство, задължително да им помагат (с парични суми) и да гледат детето. Задължително.  Joy Иначе не били добри родители.  Rolling Eyes


Ей това е най-българския феномен за мен.
Ненавиждам израза " на баба за какво и е да си купува еди какво си," все едно погребваш човека приживе

# 88
  • Мнения: 54
Ей го мойтУ канче - гледайте на воля!  Mr. Green



И после: смеете ли се докато сте сами пред монитора! smile3521

# 89
  • Мнения: 81
Добре дееее, открехвам канчето, за да спре любопитството  Grinning



Цветята са специално за авторката на темата, тъй като повлякох спам-а...  Blush
Всеки има в канчето си това, което сам си сложи вътре... Ако системно пилееш повече отколкото събираш, рано или късно това се плаща... Ако не от самия пилеещ, то от наследниците му.

Общи условия

Активация на акаунт