Български феномен?

  • 4 662
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 81
Ей го мойтУ канче - гледайте на воля!  Mr. Green

Ма то празно, какво да му гледаме.  Mr. Green
Аааа, не е, не е!  Naughty
Наведи се леко напред, за да надникнеш...  Crazy

# 76
  • Мнения: 5 647

Наведи се леко напред, за да надникнеш...  Crazy

Заинтригува ме.

# 77
  • Мнения: 502
     Според отговорите в тази тема,налагат се няколко извода за българското канче. Първо,канчето никога не е съвсем празно,така го показваме само пред другите. Второ,канчето е с двойно дъно,т.е. почти непробиваемо е. Чуждото канче винаге е по-ново и по-лъскаво,и по-пълно от нашето.

# 78
  • Мнения: 12 692
Да, гледам в канчета на другите и приветствам всеки почтен начин да си го напълниш. И, да, това може да напълни и моето - като науча някакъв начин ди си го напълня.

Канчето на никой няма да се напълни само с гледане.

Не четеш ли, що ли. Казвам, че с удоволствие ще науча от другия някакъв начин да си го напълня. И не ме е срам да попитам. Виж, ако другият го е срам да ми отговори...

# 79
  • France
  • Мнения: 726
    Според отговорите в тази тема,налагат се няколко извода за българското канче. Първо,канчето никога не е съвсем празно,така го показваме само пред другите. Второ,канчето е с двойно дъно,т.е. почти непробиваемо е. Чуждото канче винаге е по-ново и по-лъскаво,и по-пълно от нашето.
Благодаря за отговора   bouquet Кратко, ясно и точно!
Но, пак не обяснява нашенския феномен.
За мен темата приключи, защото не ми се четат глупости, които не са по въпроса.


# 80
  • Мнения: 502
    Аз да се доизкажа. Тези от провинцията да не се излагат,имат по няколко канчета, не е честно. На софиянци пък качетата са по-големи,да не се оплакват.
  Колкото и да са ни пълни качетата обаче,все си кънтят на кухо.

# 81
  • Мнения: 24 467
  ....Тези от провинцията да не се излагат,имат по няколко канчета, не е честно. На софиянци пък качетата са по-големи,да не се оплакват.
  Колкото и да са ни пълни качетата обаче,все си кънтят на кухо.

Ех, кой има канчета, кой- качета- така е уреден светът.
Интересът беше в друга насока- като как се пълнят едните и другите, като няма суровина, която да се налива в тях?  Laughing Този фокус, се питаше в задачката, как става.

# 82
  • Мнения: 5 647
Този фокус, се питаше в задачката, как става.

Няма смисъл, колкото и да се уточнява пак ще се стигне до извода, че чуждото канче е по-пълно.  Laughing

# 83
  • Мнения: 24 467
Стана весело  Laughing, както често се случва. Да поспамя малко и аз, да не съм по-долу от другите, я!
Пък до извода, чие канче или каче било по- пълно стига оня, който редовно се занимава с измервания в тази насока.  Laughing

# 84
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз имам други съмнения. Обикновено онзи, който трудно си контролира разходите, се изумява на другите как с малко приходи съумяват да постигнат много неща. Не изключвам и фактора сива икономика и помощ от другарче, но съм убедена, че и без тях са възможни онези неща поставени в началото на темата.

# 85
  • Мнения: X
Аз бих казала само, че мислите ви поемат грешна посока
В случая би трябвало да ни интересува дали са платени данъците върху всички приходи, а не кой какво и как има и колко харчи
Това са подробности

# 86
  • Мнения: 24 467
Авторът е този, който определя от какво се интересува.
Иначе интересни въпроси има много, теми по тях- също. Който се интересува- чете и пише.  Laughing

# 87
  • Мнения: 5 178
Все пак, по темата.
Скоро една позната каза, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО родителите трябвало да осигурят апартамент на младото семейство, задължително да им помагат (с парични суми) и да гледат детето. Задължително.  Joy Иначе не били добри родители.  Rolling Eyes


Ей това е най-българския феномен за мен.
Ненавиждам израза " на баба за какво и е да си купува еди какво си," все едно погребваш човека приживе

# 88
  • Мнения: 54
Ей го мойтУ канче - гледайте на воля!  Mr. Green



И после: смеете ли се докато сте сами пред монитора! smile3521

# 89
  • Мнения: 81
Добре дееее, открехвам канчето, за да спре любопитството  Grinning



Цветята са специално за авторката на темата, тъй като повлякох спам-а...  Blush
Всеки има в канчето си това, което сам си сложи вътре... Ако системно пилееш повече отколкото събираш, рано или късно това се плаща... Ако не от самия пилеещ, то от наследниците му.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт