Как бихте постъпили при следната ситиация, моля дайте съвет!

  • 13 181
  • 155
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 562
Ама аз наистина не разбирам! Както и всички тук май! Нашите пари с мъжа ми са общи, няма мои-твои, израснала съм в семйство, в което също е било така и още като бяхме далеч от сватба със съпруга ми, му бях казвала, че ако един ден имаме семейство, няма да имаме мое-твое, а НАШЕ!!! Както и да е, познавам семейства, в които парите са отделни, макар че както беше писано в един пост преди моя - вие какво разбирате под семейство??? Но ... както и да е. Даже и да са отделни парите, как така няма да ти помага с пари за ясла, ЛЕКАРСТВА!!! Какво? Ще гледа детето си тежко болно и ще те обвинява, че е защото си го пуснала на ясла ли? А в същото време ще го гледа да се мъчи, въпреки че може да помогне? ТОВА НЕ Е БАЩА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Naughty

И как така ОНАЯ ще те бута!?!?!?!?!? Не бих искала да съм виновна за разпадане на едно "семейство", но то вашето и без това не е такова! Аз това положение не бих го търпяла!!!
Ако все пак искаш да запазиш семейството си и държиш да направиш последен опит - крайно време е да му поставиш ултиматум. ИЛИ ТИ, ИЛИ ТЯ!!!

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 16:04 от Pavlina Nikolova

# 121
Аз така и направих, не точно ултиматум, но му казах че не искам майка му да помага а той.В момента майка му си отиде на село, но днес пак ще дойде, просто уж че е обидена.Ама моя мъж каза, че или майка му ще гледа детето , както по-рано или да не очаквам никаква помощ.Аз му казах че старото положение няма да се върне и щом не разбират от думи ще предприема по категорични мерки.Предложих му и той да участва в глрдането на детето, като или я води или я взема от ясла, когато някой път се наложи да я вземе по-рано или да я погледа за някой друг час.Неговата работа позволява това, но моята не, аз съм в частна фирмаАко се разболее да викам майка ми или неговата, а той не, та не!И защо, защото той "кара влака".Обвинява ме че съм дала детето на ясла без да го питам.Ами  за какво да го питам като те давмата искат само да ме притискат и командват(един път- още утре я пращай, като я пратих- не си ме питала).А иначе аз съм поставяла ултиматуми.Чакам удобния момент

# 122
  • Мнения: 562
Аз само не разбирам как може да не иска да гледа собственото си дете. В моята рода, а и на мъжа ми също, всички мъже умират за малките деца ...
Ти имаш сериозен напредък. Само постоянство се иска. Браво! Само така!

# 123
Честно казано напредъка не го виждам, това ч е баба свеки е на село не е напредък, защото тя ще се върне мисля още днес, защото има работа в града.Но поне пак да си замине, че да не създава излишно напрежение.Освен синчето и ако не настоява много да остане. Simple Smile

# 124
# 125
  • София
  • Мнения: 1 735
Кажи му на мъжа ти,че е лош машинист/и скоро влака му ще катастрофира/,след като няма хармония и разбиране в семейството ви.Май още не е разбрал,че се е оженил и има отговорности към теб и детето си,а не да ги пробутва на майка си.Сега разбрах защо не иска да си ходи-просто тя трябва да върши неговите задължения.

# 126
Това за катастрофата ме разсля, но е правилно.
Еми разбира се че той иска да абдикора от всички задължения и затова е цялата разправия, ама на него му е по-удобно така, да не прави нищо и да вика че на работа му било много напрегнато.Пък той като ве сърне от работа почва да чете вестник, глада ТВ, пиива си и пуши цигарки, после ляга с детето , понякога и преди нея.И нищо не върши вкъщи.
А аз като се прибера не мога да седна да си почина.Занимавам се с детето, а като я преспя, почвам другата работа.

# 127
  • София
  • Мнения: 7 996
Идалната домашна помощница, че и на самоиздръжка, което допълва брилянтните впечатления... Ко му е на човека, как да си развали рахата, като се предаде без бой? Естествено, че със зъби и нокти ще си защитава статуквото, щото така му е гот.

# 128
  • London
  • Мнения: 612
Изчетох цялата история.  newsm78 Само едно не разбирам - в кой век се развива и дали е от драмите на Йордан Йовков?
Мисля че в наши дни разводът отдавна е измислен. Дълбоко съчувствам на дамата, но май проблемът е и в нея. Всеки прави грешки, но да продължаваш по същия начин за мен  е признак на бездушие.
- Ако ти е писнало, разкарай се от там. Стига си си търсила извинения да останеш. Човека иска да си живее с майка си, в собствения си апартамент и това е негово право.
- Явно "Той" е пълно дърво. За съжаление не всички мъже са добри съпрузи и бащи. Виновен е! Ако ти обаче още си при него, не правиш добро нито за себе си, нито за детето.
-От къде на къде искаш да го променяш? Той си е зрял мъж. Има право да е пълен мухльо, идиот, тиранин и пр. Ти сама си си го избрала. Ако смяташ че си направила грешния избор - Разведи се!
- Ако останеш все по-зле ще става. Колкото повече остаряваш, толкова по-малко шансове имаш. Ако нямаш неговото уважение като млада, само чакай да станеш на 45г. Тогава си свършена.
- Ако си добра майка, ти си такава с мъж или без! Детето има нужда от спокоен дом, а не от ревяща майка парцал и баща звяр!

Надявам се ще ме разбереш правилно. Дълбоко ти съчувствам. Всичко в живота ти е в твои ръце. "Както си постелеш, така ще легнеш!"

# 129
  • Мнения: 940
Ама как се изменят нещата в историята. Аз затова винаги като прочета, си задавам въпроса кога ще е същинската развръзка и кога ще бъде изложен истинския проблем...
Ако моя мъж прави такива изпълнения, аз отдавна да съм го оставила. Всеки един мъж, колкото и лоша да е майка му, я защитава. Обаче ако тя наистина се държи гадно с жена му, тогава, ако е свестен, би защитил позицията на НЕГОВОТО семейство.
От друга страна пък, детето е малко. Сигурно от скоро сте заедно....
Тя свекървата все някой ден ще си замине...

# 130
Е бабата пак си дойде Laughing
И вече използва чуждите хора- оплакала се е на целия квартал от мен, ама тя сама се излага по този начин.Не всички , които и съчустват, са на нейна страна, което изобщо не ме интересува.Но използва и моите познати срещу мен, говори с тях и после идва и изопачава думите им.Абе елементарна жена.
А за ситуацията- вярно че аз съм я допуснала и аз ще я променя, просто ми трябва малко време-дни, за да организирам новите си битовизми.И действам с тази насока.

# 131
  • Мнения: 165
аз бях във твоето положение, но не живеехме заедно със майка му. Тя му уреждаше срещи със стари негови "приятелки", опитваше се по всякакъв начин да ни раздели. Накрая започнаха да ме обиждат със  думи които не мога да пиша. Тъпчеха ме и аз търпях 1, 2 ,3 години заради съпруга ми.
Веднъж когато отидохме на рожден ден на баща му и те ме изгониха със детето от там- в буквалния смисъл. От тогава не съм стъпила при тези хора и за мен те не съществуват. Мъжът ми ходи да си ги вижда, но аз не ги познавам.
Ако искаш да запазиш брака си и мислиш, че мъжът ти държи на теб и на семейството ви отделете се. При мен се получи.
Ти трябва да решиш какво ще правиш със живота си.

# 132
  • Мнения: 0
Такава кучка беше и моята свекърва със същите методи  действаше . Ти намери слабото място на мъжа си да го въртиш и без да се караш ще постигнеш всичко и по този начин ще я дразниш.

# 133
Моя мъж ни се води, ни се кара.Не обича да се съобразява с никой, само със себе си.Действа както си реши, и слуша най-вече мама.Ако е на кеф може и да помогне с нещо, ако не е -оправй се сама.Той е такъв и с неговите близки, въобще избягват да разчитат на него или да го оставят сам да върши нещо.

# 134
  • Мнения: 2 657
Моя мъж ни се води...........и слуша най-вече мама.


как тъй става?
хем не се води,хен слуша  най-вече майка си newsm78

Спирам да пиша,че само се дразня....Но смятам,че няма да ти помогнат промените за които говоиш и дните които споменаваш....Ти вече си свикнала на тези ваши битовизми и хем не ти харесва,хем не мърдаш от там....Ти сама не се уважаваш,щом търпиш всичко това Peace


п.п.да не би да сте от двойките,дето мъжът е фрашкан с пари и тези му ти работи са те заслепили на времето като сте се взимали???Но и да сте от тези,то парите са си негови,а всички други битовизми и детето са твой ooooh!Пък ти си пиши,че сте ''семейство'' Sick

Общи условия

Активация на акаунт