Как бихте постъпили при следната ситиация, моля дайте съвет!

  • 13 180
  • 155
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 132
Аз ако бях да се бях изнесла от там вече. И да знаеш, че от 1 януари развода от 100лв става на 500, така че действай сега.

# 136
Момиче, време е заради детето си да решиш искаш ли този брак или не.
Каквото и да решиш нужна е промяна. И в двата вариянта можеш да успееш, но деликатността е най-големият ти враг.
Докато се впечатляваш от мелодрамите на свеки и докато философстваш с/у мъжа си обяснявайки му колко е грешен нищо няма да постигнеш.
Забрави всякакъв такт и стани толкова гадна, че чак да се чудиш сама на себе си. Влизай умишлено в конфликт с бабата, но не на тема сина и. Изобщо не го замесвай, не го споменавай, защото на него явно му харесва да е в центъра на конфликтите /первезна работа/. Намери друг повод да заръфаш бабата и да я разтрепериш, а като вземе да се вайка, че искаш да я вкараш в гроба я питай с ехидна усмивка чак сега ли го е загряла!  Ей това вече е радикално. Сина и естествено ще я защити, но не бива да ти пука. Казваш, това е моя дом и от тук не мърдам пък на вас двамата като не ви харесва ходете си на село!
Прави разлика м/у дом и нотариален акт - доста различни неща са. Домът си е твой и ти решаваш кой да е част от живота ти! При такова отношение бабето ще си замине пак с цел да прави стойки, но мъжа ти като е на работа всеки ден ще си стои при теб де ще иде? Пък и да идат двамата на село - какво по-хубаво. Ще си разполагаш с апартамента без да ти се налага да ги търпиш. А те от там не могат да те изхвърлят, време е да се ограмотиш юридически. Подкови се с малко правна информация, за да се почувстваш по-уверена. Пък ако познати и съседи те одумват... какво ти пука, ти така или инъче вече си обявена за ужасна перосна. Поне да си заслужиш репутацията.
И да се разделите по-късно поне ще си се борила...вие така или инъче сте стигнали дъното. Пък знае ли се... "половинката"  може да хареса новото ти аз, мъжете обичат самоуважаващи се жени.

# 137
  • Мнения: 247
Бабата гледа детето все пак! Може да се чувства незначима във вашите очи и нарочно да се дразни. По този начин възвръща равновесието. Не се вторачвайте в момичето - децата се радват в общуването си  с млади хора. Обърни внимание на свекито, все пак ти гледа детето - не е длъжна!
И ще видиш как като си получи вниманието, ще спре да се дразни. Успех!

# 138
Различни хора, различни мнения, благодаря на всички ви.
Мисля че съм юридически грамотна, аз съм юрисконсулт и Семейния кодекс ми е добре познат, както и че апартамента може да бъде присъден на мен и детето, въпреки че е собственост на мъжа ми и както че по новия Семеен кодекс, който още не е приет мъжа ми може да поиска наем.Но няма да ви занимавам с това.Лошото е че и мъжа ми е юрист и не искам да стигаме до съда, защото играта ще загрубее и ще се проточи.

# 139
  • София
  • Мнения: 4 051
An81al, всички тук те поздравяват и те тупат по гърба. Аз пък ще ти кажа нещо друго: За мен ти си една глупава жена! Извини ме, но наистина го мисля. Все някой ти е виновен, все нещо ти пречи. И понеже си се хванала с мухльо, търсиш вината в някой друг-в случая майка му. Тя ти е виновна, че ти не можеш да си оправиш семейството. Ми не, не е тя, мухльото е. И ти, щом си му позволила да се стигне до там.
Всички тук ти казаха-изнеси се и го остави да преосмисли приоритетите си. Дали вестника и ракийката, сложени от маминка, са по-важни от теб и детето, това той трябва да го реши. И в двата случая ти нищо не губиш! Няма да си загубиш семейството, защото просто нямаш такова. Най-много да те освободи от задължението да му слугуваш. Но не-тук идват твоите оправдания-няма да ми дадат детето, няма да ме пуснат и т.н. Че мухльото дори на ясла не иска да я заведе, камоли да се грижи за нея! Но си е друго да имаш оправдание, нали и да си търсиш причина. Вижте ме колко съм нещастна, щот баба свеки ме тормози! Нещастна си , защото ти си избрала да бъдеш такава. Защото отказваш да отстояваш позициите си и вместо решение на проблемите, търсиш оправдания. Никой не може да те унижи, ако ти не му позволиш!
  И за да не решиш,че просто съм някаква злобарка, ще ти разкажа продължението на историята. Мои много близки хора са героите, много ги обичам, включително и този, в ролята на мухльото. Живееха заедно-бабата и дядото, мухльото и жена му и детето. Дума не се казваше да се изнесат-бабата залягаше да умира, сърцето и не издържаше, ред сълзи, ред сополи. Със снахата , за разлика от твоя случай, никога не се е държала лошо умишлено, но просто това си е нейната къща, нейният син и неният внук. Снахата е много добричка и слуша и изпълнява. Мухльото като се върне от работа и е принц-дава нареждания и гледа ТВ. Те слугуват, той ги обижда"колко са прости". За детето да помогне-абсурд, нали майка му го гледа. После той имаше любовници разни, жена му търпеше. Бабата също не беше във възторг, но нали му е майка-крива дума не дава да се каже за него. И така си живеят дружно има-няма 30-ина години.  ooooh! Снахата продължава да слуша, мухльото продължава да я обижда, майка му продължава да му бърше задника. Добре поне,че детето се отдели със семейството си и избяга от този модел, щото и на него се опитаха да го наложат.  Sick
  Та помисли си устройва ли те това и искаш ли дъщеря ти да живее в такава среда. Не си търси извинения, търси решения.  Peace

# 140
Е лельо Оя ти направо ме разтресе, явно днес нещо си се ядосала и искаш да се разтовариш, гледам че и в други темички пишеш със същиата разрушителна енергия. GrinningНи както и да е имаш право на мнение, приемам го.Лесно е така да кажеш- махни се напусни го, гледай си детето сама, ама не е лесно за изпълнение и всеки нормален човек първо би мислил за последствията и най-вече за детето.
А само за протикола да кажа, че историята има благоприятна развръзка.След като бабата се върна от село беше коренно променена, подарък купила на детето, сега мълчи и ме пита какво да прави за детето.Мъжа се радва че не се караме, а бабата дори се опитва да запази спокойствието, в отговор на злостни реплики от страна на сина и.И роднините на мъжа се държат все едно нищо не е станало, и сега всичко е спокойно.Дано е за по-дълго.

# 141
  • Мнения: 6 604
Оф.Аре стига бе Rolling Eyes. Поредната история с познатия финал.
1.Дайте ми съвет,но само хора,които са на моето мнение Peace.
2. О,чудо-той/тя се промени newsm44.
Да ви звучи познато Thinking?
Лельо Огг-разтоварих се и аз Hug

# 142
  • София
  • Мнения: 4 051
Мила, целта ми беше да те разтърся. Щом съм успяла-добре.  Peace Както ти казах, мои много близки хора са в същия филм и хепиендът някак не се задава.
 А и щом бабата вече купува подаръци и не се карате-явно за теб нещата са решени. Дано е задълго...

# 143
Момичета, имам нов казус с въпросното маце от магазина.Вчера разбрах, че мацето се е сдобило с GSM номера на мъжа ми.Според мен е станало по нейна инициатива, тя винаги е мнооого услужлива.Защото вчера казах на мъжа ми д акупи торта, а то мацето нали работи в близкия хранителен магазин му казала че ще му поръча, да обаче той  ходил, бабата ходила и тортата все не идвала и предполагам че мацето му е предложило да и се обади по GSM-a първо да провери и да не се разхожда излишно в студа.Аз нищо не му казах на мъжлето, все едно не знам.Но сега ще има едни sms-i, едни обаждния.Тя просто не се отказва, заплюла го е и толкова.И според мен тя не иска да ми заеме мястото в семейството и да гледа детето ми, а просто е мъжемелачка, така забелязах от срещите си с нея(като клиентка на магазина), просто се сваля на всички.И сега се чудя дали да не си поговоря, но да не стане обратен ефекта да я амбицирам повече.Като се опитах преди време да говоря с мъжа ми за нея- той вика стига си си въобразявала, остави ме на мира!
дайте съвет

# 144
  • Мнения: 1 749
Аз не бих говорила изобщо за това.Ама аз съм си инатливо магаре по принцип.Какво може да стане?Предлагам ти и ти да се сдобиеш с .."приятел".Поизостри любопитството на мъжа ти,но не чак толкова,че да го убедиш 100%,че си изневерила...Нали ме разбираш...Но,лично за мен да говоря за това с момичето би било унижение,признание за слабост.
Може и да не съм права в твоя случай,разбира се...Успех ти пожелавам!И не се поддавай на провокации!  bouquet

# 145
Аз съм на същото мнение, че да говоря с нея е проява на слабост и тя по-скоро би се амбицирала отколкото да се отдръпне, така или иначе ни познава цялото семейство, постоянно ни вижда.Пък то за любовника, може да се осъществи, и аз съм го пробвала и помага, но за кратко.

# 146
  • Мнения: 238
Четох, четох, по едно време мислех да пиша, после се отказах... но последните постове ми навяха много интересни спомени.  Mr. Green
И моето бившо мъж имаше една такава почитателка, само че не беше магазинерка ами сервитьорка... знаех че се познават (беше работила при него), даже и аз я познавах, даже знаех, че му е почитателка (той самият ми го беше казал)... Обсъждали сме я как може да му е толкова навита, говорели сме си как това са глупости и че е млада и заблудена. Казвал ми е как го разглежда като комплимент и няма нищо сериозно. Винаги съм му вярвала, не съм ревнива и по принцип ми е под достойнството да дебна и да проверявам. Ноооо какво се оказа -  2 седмици след като аз се изнесох, мадамата се нанесе  Mr. Green И то не да започнат да се виждат, срещи и т.н. ами направо с багажчето и хайде...
И тогава като се потътриха едни "доброжелатели" - "ами ние знаехме ама как да ти кажем", "ами то ти тогава беше бременна ( или тъкмо родила)", "ами то ние изобщо не одобрявахме, ти си къде къде по най..." и т.н. Оказа се, че господина както се е майтапел в къщи с нея, така е гладил косъма и навън.  ooooh!
Та с две думи - щом има дим, има и огън!
Няма да повтарям думите на другите за това, че отдавна трябваше да си го напуснала този мъж... аз моя го отсвирих за много по-малко, а даже не знаех за любовницата.  Това твоето не е живот, твоето е слугинаш, треперене и нерви!
П.П. Въпреки, че си с юридическо образование, си намери един добър бракоразводен адвокат и обсъди ситуацията с него. И моя се биеше в гърдите как щял да ми вземе детето и маминка да му го гледа ама не го огря.  Naughty Няма да забравя думите на моят адвокат "Моето момиче, от мен да го знаеш, на мъж дете не му трябва! Не се плаши и си води делата"
И още нещо... и аз си мислех, че детето ще реве за баща си и ще го търси (беше на 1 година и половина), но малкия нито веднъж не попита за него. Че даже и до сега е така.

# 147
Знам че на мъж малко дете не дават, аз няма да се дам, има и друга инстанция, ако трябва отвод на съдиите ще искам.Няма да се дам, просто не съм сигурна дали ще се справя, не с делото, а със ситуацията, с детето.Другото са оправдания.Това друго маце, не иска да живее с мъжа ми, тя ако види какъв е в действителност веднага ще избяга, и всяка друга на мое място ще избяга, освен ако много е закъсала, а той с такава няма да се събере, ама няма смисъл да гадая.

# 148
  • Мнения: 238
Нямах предвид, че мацето иска да живее с мъжа ти, а че той може да е много по-набъркан от колкото ти си мислиш. И че неговите приказки да не се връзваш на глупости може да са си чист параван.
 А и ти не можеш да знаеш какво иска тя... много любовници биха избягали с писъци ако знаеха какви са мъжете в семейството си  Mr. Green
Все пак не мисля, че онази другата ти е най-големия проблем. Най-голям проблем е мъжа ти, после майка му, а тя е чааааак на края като катализатор на ситуацията.

# 149
  • Мнения: 7 151
An81Al2, това за новия кодекс я стане , я не. А относно наема, дължим от бивш съпруг за използване на жилището, собственост на другия- само на първо четене е прието.
Дори и да се приеме, няма да е по-рано от късна пролет. Имам преки наблюдения.

Общи условия

Активация на акаунт