Отговори
# 15
  • Мнения: 12
Здравейте, доста изчетох за ЧПВ искам да попитам нещо. Значи цитонамазката ми миналата година показа ПАП ІІ-ІІІА група, и наличие на кондиломи Sad  Според гинекологът ми тва е наличие на ЧПВ. Направен ми беше ДНК тест за типизиране САМО на високорисковете типове HPV: 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 52, 56, 58, 59, 66 - ОТРИЦАТЕЛНЕН. След изгаряне на кондиломите с електрокоагулация цитото показа  отново ПАП ІІ-ІІІА група, но и кандида, та лекувах гъбична инфекция, Имунната ми система беше малко отслабена, пих Изопринозин и имунобор, не са ми се появили нови кондиломии, та  в крайна сметка следващото цито беше ПАП ІІ ( Най-накрая  Grinning  )
Имам няколко въпроса:
1. Дали след като имам кондиломи, но не са открити високорискови типове, значи че имам ЧПВ 6 или 11 (нискорисковите)?
2. След като в даден момент високорисковите са ми били отрицателни, могат ли в следващ момент без смяна на партньор т.е. изключване на евентуално ново заразяване то някои от тях да са положителни, и изобщо наложително ли е през някакъв интервал от време да се повтарят ДНК типизирането.
3. При вземането на секрет за типизиране на ЧПВ вируса, около 20 часа преди това си бях правила дамски душ с Тантум роза - дали това може да е дало отражение върху отрицателните ми резултати?
Благодаря предварително на всички във форума.
Много е полезен, и се опитвам да намирам време да го посещава по-често.

# 16
  • Мнения: 57
Здравейте моичета!Миналия месец ходих на контролен гинекологичен преглед,при който ми откриха раничка на маточната шийка и полип.Резултата от цитонамазката ми е PAP 2B ,което незнам какво означава и ако някоя от вас знае нека ми обясни.
Гинеколога ми препоръча туширане на раничката със Солкожин и полипектомия и незнам какво да правя дали да не се допитам до друг гинеколог и тогава да взема решение.

# 17
  • Мнения: 4 370
Пап 2 е добър резултат. Мазане на раничката със солкожин също е добро решение!

# 18
  • Мнения: 3 988
1. Дали след като имам кондиломи, но не са открити високорискови типове, значи че имам ЧПВ 6 или 11 (нискорисковите)?
По-вероятно е да имаш. Кондиломите трябва да се появят от нещо, причина.

Цитат
2. След като в даден момент високорисковите са ми били отрицателни, могат ли в следващ момент без смяна на партньор т.е. изключване на евентуално ново заразяване то някои от тях да са положителни,
Могат.

Цитат
и изобщо наложително ли е през някакъв интервал от време да се повтарят ДНК типизирането.
На предната страница има писано по въпроса колко често да се прави ЧПВ-тест. Типизирането е препоръчително на база на общата ситуация на пациентката и се определя индивидуално.
В твоя случай, според мен, типизирането не е било необходимо, а един излишен разход.


Цитат
3. При вземането на секрет за типизиране на ЧПВ вируса, около 20 часа преди това си бях правила дамски душ с Тантум роза - дали това може да е дало отражение върху отрицателните ми резултати?
Възможно е, но няма как да се разбере. Лекарят не беше ли те предупредил...?


Fifelota, "В" и аз не знам какво означава. Много лаборатории си имат тяхни означения. Най-добре се обади и питай лабораторията или лекаря. Длъжни са да ти кажат.
Ако ще се успокоиш повече, консултирай се с друг специалист. Ако имаш доверие на този - следвай предписанието му за терапия.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 2 521
Здравейте моичета!Миналия месец ходих на контролен гинекологичен преглед,при който ми откриха раничка на маточната шийка и полип.Резултата от цитонамазката ми е PAP 2B ,което незнам какво означава и ако някоя от вас знае нека ми обясни.
Гинеколога ми препоръча туширане на раничката със Солкожин и полипектомия и незнам какво да правя дали да не се допитам до друг гинеколог и тогава да взема решение.

Обърни си сериозно внимание при АГ-онколог.
И аз бях като теб, сега съм конизирана.
Разликата е само, че между раничката и полипа имах 12 години период. Раничката ми я гориха 94г, а полипектомия и конизация - 2006г.
Ако си чела, знаеш че и двете са предракови състояния.
Успех мила!

# 20
  • Мнения: 12
Кюбит, мн ти благодаря за бързия отговор. Честно казано малко ме притеснява тва, че при типизиране съм нямала високорискови, и че след известен интервал от време може да са положителни.......тъкмо се бях успокоила, че са отрицателни и че е ок положението.
А относно това дали ми е казал лекарят преди да ми се взема проба за ДНК тест- ами не, не ми каза нищо. Аз четох препоръките на лабораторията и там пишеше 48 часа преди тва да не се прави нищо.
Ще прочета по-подробно за ЧПВ тестовете,
благодаря на всички

# 21
  • Мнения: 2 898
Здравейте, момичета! Развали ми се доброто настроение. Бях си взела направление за преглед и цитонамазка, да мина тоя път по каса, че доктора, който ме оперира е само на платено. Пък и да проверя резултата в друга лаборатория  newsm78 . Да, ама докторката през цялото време мрънкаше защо съм избрала да ме оперира тоя лекар, тя пращала своите пациенти при друг, този / моя / нямал опит, така не се правело. Не й хареса рязаното място, не й хареса шиенето и т.н. Стана ми много гадно. аз се паникьосвам вече и от една изтървана дума. Да не говорим, че въобще не е колегиално. В същото време, обаче, червейчето ме гризе - ами ако наистина е така?!
Ако тя е права? Всъщност, за едно съм съгласна, каза ми да потърся мнение и на опитен онколог.
Приемам съвети всякакви!

# 22
  • Мнения: 3 988
dimana27, напълно е възможно тази лекарка да е мрънкала по лични съображения и  нищо от казаното по адрес на твоя опериращ лекар да не е вярно.  Peace Не се оставяй междулекарски вражди да ти чернят деня.
Лекар, който не оперира, не трябва да се изказва за рязането и шиенето на оператор. Аз ако съм на теб ще й тегля на тая една майна (извинете ме  Embarassed) и повече няма да ходя при нея. Ако си плюе колегите, представям си какво говори за пациентите.
Можеш ли да си вземеш друго направление или каквото там трябва да имаш за преглед при друг лекар? Добре е, че си решила да идеш при друг за консултация и съжалявам за неприятното преживяване.  Hug

# 23
  • Мнения: 470
Димана съжалявам за неприятностите,наистина не е никак възпитано от страна на тази да говори така.Посъветвай се и с друг.За съжаление истината е такава,че да ти обърнат внимание трябва да си платиш.
Този път видях твоите усмивки - котета и се развеселих.
Аз ще се стягам ,че тази вечер съм на банкетче и смятам да се позабавлявам   newsm68 smile3521и да премалея от танци дето се казва,мъжо ми е дал карт бланш  hahaha до сутринта .

# 24
  • Мнения: 2 898
Кюбит, благодаря ти! Радвам се, че си отново тук. Аз съм на същото мнение. И вече няма въобще да търся направление. Всъщност, нали знаете, пред вратите на добрите лекари е винаги пълно. а аз бях единствена в чакалнята  днес. Дори и да е права и нещо да не ми е наред, отношението ме отврати.
 Иве, радвам се, че намираш сили за това. Шапка ти свалям! Пък аз съм като премазана, но и аз си подготвям нещо приятно за неделята   #2gunfire...

# 25
  • Мнения: 1 280
dimana27, напълно е възможно тази лекарка да е мрънкала по лични съображения и  нищо от казаното по адрес на твоя опериращ лекар да не е вярно.  Peace Не се оставяй междулекарски вражди да ти чернят деня.


    Абсолютно подкрепям това мнение  Peace

   

# 26
  • Мнения: 484
Мадамииии,
здравеЙте и от мен,аз цял ден гледам старата тема и няма нищо писанО,а не поглеждам,че  има нова и така  периодично си правих проверка ,с тьпата си кратуна ,наи-накрая забелязах,че вече сме в новата .......моя цикьл май вече започва да спира,след 5,6 дена....уфффффффф.....
Иначе ми се празнува много,мисля само кака да се включа в някои купон Joy,и тая пуста шоппинг терапия ми помага много
вече по рядко се замислям за лоши работи,а знам,че ми предстои пьрвата цитноамзка и като се сетя ме дострашава,ама  дай Боже да е наред .........пия си зеленият чаи ,вече по рецептата на кюбит,пия си витамините,започнах и цитросепт,купила сьм си и лубриканта ,който предпазва от ХПВ,и сьм отличничка  значи........ :35
кубит
как е по добре да направя-да ида ли сега на преглед като ми мине цикьла ,да направя ли пьрвата цитоназка или да изчакам след празниците,защото  тогава на 3 януари ще минат точно  3 месеца след операцията......кое е по добре?дали ще избьрзам ако ида сега или ....?

# 27
  • Мнения: 2 898
Момичета, това, с което исках да ви поздравя, остана в старата тема, затова го качвам пак.  Heart Eyes


http://www.bgshare.com/393975/Koleda_2008.ppt

# 28
  • Мнения: 3 069
dimana27,
не си  разваляй настроението от подобни изказвания.
На твое място бих отишла при лекаря който те е оперирал, нищо че се заплаща!Здравето ми няма парична стойност!

# 29
  • Мнения: 2 898

dimana27,
не си  разваляй настроението от подобни изказвания.
На твое място бих отишла при лекаря който те е оперирал, нищо че се заплаща!Здравето ми няма парична стойност!

В никакъв случай не  съм се отказала от лекаря, който ме оперира. Но при него ще ходя на 6 месеца. Просто исках и друг да ме види и да направя цитонамазка и в друга лаборатория,

Общи условия

Активация на акаунт