410 дни платено майчинство - мисията Е възможна - 2

  • 53 613
  • 322
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 110
Поздравления за всички от СНБМ, които постигнаха едва ли не немислимото! Моля висчки настоящи и бъдещи майка да спрат с личните нападки, продиктувани от личния им материален интерес. Темата се коментира глобално, като общ положителен резултат. Стига мрънкане, че има хора, които като не знаели предварително за 12-те месеца, се осигуравали на минимума. Мили момичета, няма вариант в който всички да са доволни, но този поне е по-справедлив, защото който е внесъл повече в бюджета, повече ще вземе. Другите също не остават без пари, просто получават по-малко. Не е необходимо с нови постове да оправдавате поговорката, че апетитът идва с яденето.

# 166
  • Мнения: 28
Аз лично изобщо не нападам никого и благодаря на всички за положените усилия в борбата с Министерството. Но мисля, че не си права, че мислим меркантилно. Ние мислим за това с какви средства ще гледаме по-добре децата си. Естествено, че повече пари е по-добре. Освен това, говориш, че било честно, че колкото пари влезели в бюджета - толкова. Извинявай, но ние каква вина имаме, че работодателите не искат да ни осигуряват на реалната заплата? Или трябва още от сега, без да се знае кога ще забременея, да давам половин от получаваната заплата за доброволни осигуровки?

# 167
  • Мнения: 7 112
Ще ми се да вярвам, че сега когато се намалява в голяма степен тежестта за частта от вноската за работодателя, ще се започне осигуряването на работниците върху реална заплата.

# 168
  • Мнения: 568
Мен ме съмнява някои да бъде мотивиран да си плаща реално след цялото мазало което направиха управляващите и да се надява утре да не стане така.

# 169
  • Мнения: 27
edno ne razbrah samo.Kolko wreme majkite rodvni studentki 6te polu4avat mese4na pomo6t v razmer na minimalnata rabotna zaplata?Na edni mesta pi6e do navyr6vane na 1 godi6na vyzrast na deteto , ana drugi mesta pi6e 4e 6te se polu4avat do navyr6vane na dve god6na vyzrast na deteto.Ako nqkoj znae i e siguren v tova koeto znae da pi6e.

# 170
Много е рано за да разберете заложените минуси на промяната в стажа от 6 на 12 месеца. Разбрах, че говорим на различни езици, затова не се сърдя на тези които не са съгласни с мен и казват да спрем с материалните си лъмтежи както ги наричат. Тази промяна не е в полза на болшинството от майки, а само на минимална част от тях. Социолог съм и мога да говоря в проценти, за да го докажа. Но това показва, че ние не сме единни, не защитаваме интересите си и затова са ни такива политиците, затова ще ни се случват такива неща. Общество лицемерно и незаинтересовани политици. Както всяка майка и аз си внасям по високи осигуровки от два месеца на ръка, като фирмата ме кара да и плащам и данъка които и се натрупва накрая на годината за по високите ми осигуровки. Политиците не преследват фирмите, които крият доходи, а майките – те били най – големите мошеници на държавата, защото решили сами от действащия закон да увеличат малко бюджета си и да останат една година при детето си и да се наслаждават на приятното усещане на майчинството, без да мислят за допълнителен труд или преждевременно връщане на работа, заради изтощаващата ги финансова суша. Разбрах, че сме глас в пустиня, но няма значение в тази  държава на безумието. Важното е, че има доволни и се радвам за тях.      

# 171
zdraveite.savsem skoro se varnah ot 4ujbina i ne razbrah kakvo stava s tezi osigurovki.a sam bremenna v 17 sedmica.4akam beb4eto prez mai mesec.v kraina smetka vzeto li e okon4atelno re6enie ili o6te ne e.molq vi pi6ete mi,za6toto i men mnogo me zasqga tozi vapros.blagodarq predvaritelno

# 172
  • Мнения: 62
Здравейте!
315-дни "високоплатено" майчинство ми изтичат на 24.12. От 25.12 трябва да се върна на работа или да изляза в майчинство до навършване на 2 години на детето. От 01.01 попадам в тъй нареченото заварено положение и ще мога да получавам "високоплатеното" майчинство до 29.03л

Какви документи трябва да подам сега? Какво да правя?

Питах нашата счетоводителка, питахме и в НОИ, но никой нищо не знае. Sad

Моля Ви, ако знае как трябва да постапя, да пише!
Благодаря предварително!!!  bouquet

# 173
  • Мнения: 2 388
Здравейте!
315-дни "високоплатено" майчинство ми изтичат на 24.12. От 25.12 трябва да се върна на работа или да изляза в майчинство до навършване на 2 години на детето. От 01.01 попадам в тъй нареченото заварено положение и ще мога да получавам "високоплатеното" майчинство до 29.03л

Какви документи трябва да подам сега? Какво да правя?

Питах нашата счетоводителка, питахме и в НОИ, но никой нищо не знае. Sad

Моля Ви, ако знае как трябва да постапя, да пише!
Благодаря предварително!!!  bouquet

Трябва да се изчака да се обнародва решението. От там нататък всички ще си получат инструкциите  Peace

# 174
  • В Европа!!!
  • Мнения: 131

Честито на всички майки бъдещи и настоящи,за решението касаещо близнаците  Hug !!!
Angelviolet Напълно те продкрепям  Peace
Работещите не могат да бъдат поставяни пред въпроси,колко искат да се внася за техните осигуровки!
И какво може да се очаква от държава в която има варианти при които ние сами си решаваме или нашите работодатели решават какви суми да се внасят.Аз съм работила в UK и там ако получаваш 200 ти се удържат автоматично данъци и осигуровки върху тази сума-щеш не щеш.Ако взимаш 50 се изчислява върху тази сума-никой никъде не решава сам-имат си хората държава и това са им законите.Единствено занимаващите се с частен бизнес имат право на избор и то пак върху годишния си доход.
Това че имало някой,който искал да си взема парите кеш не е странно,след като имало някой който му дава това право!!!
Аз не смятам че имаме основание за злобни нападки защо имало такива които си внасяли само 6 мес. осиг.,не работели и след това си получавали майчинските и си гледали децата.Нали тези пари които те внасят са същите пари,които аз трябва да внасям-вие също и отиват там от където чакаме да ни осигурят по време на майчинството.Защо трябва да гледаме кой от каде си взел парите-това че аз съм си намерила сама вариант,не означава че трябва да злобея за съседката която си има мъж или приятел,който и давал тези пари!
И пак обръщам внимание,че ние се интересуваме как ни третират като бъдещи или настоящи майки, а не какви са им пропуските в системата и кой искал повече,кой по-малко.

# 175
Искам да благодаря на СНБМ за всички усилия, които положиха за промените в майчинството. Естествено, те няма как да предвидят хитрия ход за осигурителен стаж от 6 на 12 месеца, и че те нямат никаква вина. Отново заставам зад вас за всяка кауза за по добър живот на всяко дете и бъдещо бебе от днешния, дори отново да изпадна в такова пирамидално - социално положение. Управляващите не могат едновременно да навредят на всички ни, след всеки удар гордо ще ставаме и ще продължаваме да се борим, докато не победим и не ги сменим.

# 176
  • София
  • Мнения: 6 260
Поздравления на всички момичета от СНБМ за постигнатите резултати!   bouquet

Дю,   bouquet !

# 177
  • Мнения: 1 240
Поздравления на всички момичета от СНБМ за постигнатите резултати!   bouquet

Дю,   bouquet !

Спяща красавица,  Hug

Пожелавам на всички ви весели празници и незабравими почивни дни!

# 178
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Аз лично изобщо не нападам никого и благодаря на всички за положените усилия в борбата с Министерството. Но мисля, че не си права, че мислим меркантилно. Ние мислим за това с какви средства ще гледаме по-добре децата си. Естествено, че повече пари е по-добре. Освен това, говориш, че било честно, че колкото пари влезели в бюджета - толкова. Извинявай, но ние каква вина имаме, че работодателите не искат да ни осигуряват на реалната заплата? Или трябва още от сега, без да се знае кога ще забременея, да давам половин от получаваната заплата за доброволни осигуровки?
Joy ами да, точно както го правят всички на трудов договор с реална заплата. също и мъжете. и да - "трябва още от сега, без да се знае кога ще забременея, да давам половин от получаваната заплата за доброволни осигуровки?" защото така правят всички. и това е осигурителния смисъл!
като не искат работодателите - марш в бюджетна организация - хем трудов договор, хем всички осигуровки, хем свободни работни места. ееее ама нали като майчинството не е на дневен ред точно това е желаното - да спестим някой лев. щото работодателя казва така имам Х лева за тебе - как ги искаш? и човека обикновено избира ниска заплата и останалото кеш! или за работодателя има значение дали отиват в НОИ или в джоба на работника.
абе направо ми е жал! айде в завареното положение да се включат и тези, които имат през 2009 ще получат НАМЕРЕНИЕ да забременяват...

# 179
  • Мнения: 5 401
Моля ви най-учтиво да прекратите споровете по отношение на политиката ви на осигуряване до този момент и за в бъдеще!  Tired Все още намирам за безсмислена и грозна създалата се конфронтация между майки. Крайно време е да се спре с това и да се гледа напред!

Радвайте се на коремчетата си, радвайте се на бебчетата си както ние се радваме за Вас!   bouquet

Благодарим за поздравленията!  Heart Eyes


П.С. Сега момичетата от "Зачатие" имат по-голяма нужда от гражданското ни съзнание, така че включете енергията и мислите си към тях!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт