Захранване

  • 3 759
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 179
Захраних на 6 месеца с картоф и морков.
Нямаше проблем - детето беше готово.
Той обича да си хапва и по този повод до този момент /на 1 година и 3 месеца/ не съм му давала каши, бисквити, готови пюрета, съвсем съзнателно не го записах на детска кухня заради бялото брашно и бялата захар и т.н. Опитвам се да му давам повече зеленчуци, които да му пълнят стомахчето и в същото време да не са много калорични.
Но пък винаги ми е било странно това догматично отношение - доста майки са убедени, че има само един начин за захранване и той е точно техния.
Децата се раждат с различно тегло, развиват се по различен начин и не вярвам, че има общи правила. Или поне твърди правила.

# 46
  • София
  • Мнения: 23 096
Тъй като няма опция "от 5-ия месец", гласувах "по лична преценка"!
И една корекция - захранването от 6-ия месец не е революционно, просто в България преди години е приета Съветската школа, по която се е захранвало...   Peace

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Захраних на 5.5месеца със зеленчуково пюре.
Гласувах - по лична преценка.
Педито ми дава зор от 2-ри месец да захраня, но не я послушах.
На въпроса ми защо да захраня на 2 месеца  - каза ми: Защото досега не била виждала лоши последствия от захранено на 2м дете.
Тоя аргумент не ми се стори сериозен изобщо. Naughty

# 48
  • Мнения: 3 092
Захраних на 5 месеца(без няколко дена)сьс зеленчуково пюре.
и аз ама с плодово .
После спрях захранването след 10-тина дни , защото отказа да яде и го поднових след 6-тия месец...няма опция като за мене Laughing
 

# 49
  • София
  • Мнения: 44 118
На 5,5 месеца по собствена преценка.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 946
Смятам да я захраня като навърши 6 месеца  Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 2 227
"По лична преценка".
Големият го захраних на 4-ри навършени месеца (ако не се лъжа) със сок от ябълки (отчитам го като грешка, защото по-късно направи алергия от ябълки). Трябваше да започна със зеленчуково пюре.
Малкият пробвах да го захраня на 4,5 м. - пълен провал, явно не беше готов. Продължих със захранването когато стана на 5,5 м. със зеленчуково пюре. Случвало ми се е да не хареса пюре. Първоначално се притесних, че ще е капризен, но по-късно прояде. Явно му е било рано въпреки, че пюретата, които съм му давала са били показани за дадената възраст. Въобще малкия не се водеше "по книги", СЗО и д. р. препоръки. Ориентирът ми беше той и неговата готовност. Сок и до този момент не съм давала.

# 52
  • into the blue
  • Мнения: 771
Захраних по моя преценка на 5 месеца с плодово пюре.

# 53
  • Мнения: 2 374
Захраних със сок към 4 месец.

# 54
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
На 5 навършени с пюре: моркови с ябълка  ooooh!! По грешка вместо само моркови бях купила смесено  Embarassed ooooh!!

# 55
  • Мнения: 249
На 5 месеца с картоф

# 56
  • Мнения: 1 336
Захраних на 6 месеца с картоф и морков.
Нямаше проблем - детето беше готово.
Той обича да си хапва и по този повод до този момент /на 1 година и 3 месеца/ не съм му давала каши, бисквити, готови пюрета, съвсем съзнателно не го записах на детска кухня заради бялото брашно и бялата захар и т.н. Опитвам се да му давам повече зеленчуци, които да му пълнят стомахчето и в същото време да не са много калорични.
Но пък винаги ми е било странно това догматично отношение - доста майки са убедени, че има само един начин за захранване и той е точно техния.
Децата се раждат с различно тегло, развиват се по различен начин и не вярвам, че има общи правила. Или поне твърди правила.
Готвиш му всички неща или ... ?

# 57
  • Мнения: 174
Захраних на 5 навършени месеца по моя преценца,със съгласието на педи,защото дотогава бяхме само на кърма и взе да не й стига,иначе педи искаше да я захраня на 6 месеца аз също,ама...Захраних я с оризова каша,давах й само каша 1 месец като бавно увеличавах количеството и на 6 навършени месеца,й дадох зеленчуво пюре-морков.Сега е на 10 месеца и още сок не съм й давала...

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 23:16 от cosmopolitan

# 58
  • Мнения: 488
Смятам да азахраня н а7 навършени,но ако беба покаже желание,може и по-рано!Затова гласувах за 6 навършени!

# 59
  • Мнения: 840
по лична предценка на 5,5 месеца Peace

Общи условия

Активация на акаунт