Малкото врачанче е голямо калпазанче (Враца-24)

  • 13 343
  • 304
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 68
Хора, ако не сте съгласни със следващите сметки за ток за февруари и март можете да подадете молба, която трябва да дойде с фактурата и да пишете да плащате колкото вие си искате.

# 271
  • Мнения: 69
Да, съседката ми направи точно това  и сега  е по - голяма бъркотия от преди...  #2gunfire не може да се разбере нищо ...

# 272
  • Мнения: 68
Ние го направихме и ни го промениха веднага,без никакви проблеми.Нали в интернет може да се провери тока.Вечерта след като подадохме бележката проверих как са нещата и пише, че следващите два месеца си плащам колкото бяхме писали.

# 273
  • Мнения: 69
Тя точно от Интернет вижда , че трябва да плаща двойно, въпреки, че беше пуснала молба ...

# 274
  • Мнения: 69
Мами, какво ще ме посъветвате, да се доверя ли на този списък?
http://www.momentofpeace.net/2008/baby_list

# 275
  • Мнения: 556
Monabalona списъка не е лош.Аз се ориентирах по този тук преди време http://www.bg-mamma.com/site/content/view/613/63/ .Виж го и прецени  Peace
Аз току що отварях сайта на университета и ме зарадваха,че таксата ни вече е 480ле Shocked добре,че е последен семестър и край.
Весе,с тази сметка направо ме уби наистина,ние с 2 климатика плащаме по 200лв(то свекъра де,ама аз проверявам да видя)

# 276
  • Мнения: 1 341
Monabalona, доста неща от списъка не са от първа необходимост!
Ще ти напиша аз от какво не съм имала нужда и ми е събирало прах по гардеробите/

1. Протектор за матрак не е необходим в началото. На мен ми потрябва едва когато махнах памперса.
2. Влагомер
3. Кош за пране
4. Бебефон, бяхме в малък апартамент и не ни беше нужен!
5. Овлажнител за въздух. Не е от първа необходимост, може да е напълно излишен. Или да се купи на по-късен етап няма да е фатално.
6. Термометър за вода. И сама можеш да прецениш колко топла да е водата.
7. Шампоан и сапун. Достатъчно е само гел за къпане от глава до пети!
8. Стерилизатор. Аз имах, но така и не използвах, защото кърмих, а вода започна да пие след 6м.
9. Съд за преваряване на вода също не ми е бил нужен първата половин година, заради кърменето.
10.Гребен и четка за коса...за съжаление още не използваме. Joy
11.Слинг или кенгуру
12.Бодитата с къс или дълъг ръкав зависи дали ще е лятно или зимно бебето.
13.Ританки не съм използвала и с второто  живот и здраве няма да използвам въпреки, че ще е зимно бебе.(не са ми удобни)
14.Лигавници, на мен не ми бяха нужни докато не захраних. Някои бебоци доста пуска лиги и е необходим.
Мисля, че това е всичко. Може би пропускам нещо, но изброените по-горе на мен не са били от първа необходимост.

# 277
  • Мнения: 69
 Hug Благодаря ви, много ме тормозеше тази мисъл, започвам пиша и да драскам,  little angel  , Ронка    bouquet
little angel  къде учиш?

# 278
  • Мнения: 159
Monabalona виж и това http://andonova.multiply.com/journal/item/1/1 и допълнението към него

Virginity, аз също имам списък, който давам на приятелки погледнах го и мога да допълня някои неща, ако искаш ги прибави.  Hug
- стойка за корито и възглавничка за баня евентуално, но зависи от коритото
- относно големите хавлии за баня  - поне едната да е с дупка за главата, нещо като качулка, по-удобни са
- освен плота за повиване, продават отделно едни непромокаеми мушамички, аз имах няколко и ги сменях
- по отношение комплекта за нокти - тези, които продават съдържат обикновено ножичка и нокторезачка и ми изглеждат доста тъпи и неудобни, аз имам прекрасна ножичка на Solingen – препоръчвам!)
- освен сутиените за кърмене, на мен ми бяха удобни и безшевните потници
- подплънки за кърмачки (аз пробвах най-различни, но на Chicco за мен са най-добри, но вече може да има и други)
- удобен стол за кърмене (гърбът ти да е облегнат хубаво, аз използвах такъв въртящ се мек за компютър, после ми подариха и люлеещ се стол – също е удобен)
- възглавница за кърмене, върху, която се поставя бебето
- ръкавички – освен тези в комплекта от изписването, поне още 1 чифт трябват в началото, докато се престрашите да отрежете ноктите на бебето, за да не се драска по лицето, знаете, че се раждат с нокти)
- памучни кърпички за бебето (за бърсане на устичката напр.), продават се в комплекти, шарени, весели, до днес използваме такива, вече при хрема
- шезлонг – ще прецените в последствие дали ви трябва, ние го използвахме до към 6-тя месец, в него стоеше и си играеше, разнасяхме я по стаите (хубаво е да има на него играчки)
- активна гимнастика
- бебешки дневник (да си вписвате в него важни неща за бебето, които след време се забравят и да слагате снимки там)

Разбира се повечето от нещата ще си ги купите в последствие, а някои ще ви подарят, всъщност и вие може да подшушнете по нещо полезно от списъка. Wink Освен това всеки различно гледа бебе, според това как му е удобно, например аз дупето не съм мила в леген, а направо под течащата вода на мивката.
А отделно горещо ти препоръчвам тези материали за кърменето  http://andonova.multiply.com/photos/album/3/3  Аз лично съм си ги свалила за да си ги имам, въпреки че вече не се кърмим  Grinning

Това са списъци на майки с чакащи второ детенце- вече малко или много минали по този път Wink

# 279
  • Мнения: 556
В Международен славянски институт,ако си го чула.

# 280
  • Мнения: 69
little angel , да знам го Simple Smile Просто следя университетите, защото нямах възможност да продължа магистратура, а така искам и си правя проучване Simple Smile)
 
Bubeto* , точно от такива материали имам нужда сега и съм се разровила, благодаря ти!! Темата за кърменето също много ме вълнува (дори от както свекито каза, че няма да имам кърма, още повече!!!  Twisted Evil )

# 281
# 282
  • Мнения: 69
Jeni_vr  , трябва да дадеш парола и име Simple Smile така не може да се влезе

# 283
 Joy mn sam zle Simple Smile opitai s Jeni Ivanova a za parola 140489

# 284
  • Мнения: 69
Не, и-мейл трябва

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт