Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 9

  • 16 370
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Силистра
  • Мнения: 288
момичета, днес гледах един филм по НГ за многоплодните бременности, та там споменаха, че момиченцата започвали да се движат по-рано.
И аз усещам бебо, като едно пърхане, усещах го още миналата седмица, но си мислех, че са червата, но като се вслушах по-внимателно в тялотро си май не са газове  Embarassed

Желая ви хубава вечер   bouquet

И хубава седмица   bouquet

# 241
  • Варна
  • Мнения: 893
точно така се усеща - едно пърхане,ниско долу,  като "пеперуди в стомаха" дет се вика  Mr. Green много наподобява газове, които са нормални за този етап от бременността и затова е трудно да се прецени Rolling Eyes
общо взето - ако не пръднеш - значи е бебето  Joy

# 242
  • София
  • Мнения: 725
момичета как сте с килограмите? аз както не качвах, тук за последните 3 седмица + 4 кг...., а стратирах от 65......   Sad

# 243
  • Мнения: 32
За килограмите и аз имам въпрос. Нормално ли е да се отслабне   newsm78? Май съм свалила едно килце и малко,а иначе дънките ми мноого отесняха Embarassed?

# 244
  • Мнения: 4
За килограмите и аз имам въпрос. Нормално ли е да се отслабне   newsm78? Май съм свалила едно килце и малко,а иначе дънките ми мноого отесняха Embarassed?
Възможно е и да отслабнеш .Аз със първата бременмост първо свалих 5 кг(беше лято),а сега качих 3 кг без да съм сваляла,различно е.
Утре съм на изследвания,незнам още какви.....
Постоянно усещам някакви боцкания,тежест ниско долу в корема,но така е,не се става лесно майка Simple Smile
Много се опъпчвам,чак фон-дьо-тена не може да прикрие пъпчиците,май това е на момиченце newsm78
Лек ,успешен и приятен с емоций ден,на всички вас Hug

# 245
  • Мнения: 332
Добро утро и от мен момичета. Сега като ви чета за това пърхане в корема, аз го усещам от няколко дни, предимно вечер, но и аз като другите момичета си мисля, че са червата, знам ли...Приятна седмица ви желая и по малко грипави мами Embarassed

# 246
  • Мнения: 1 208
За кг е нормално да се сваля - с първото дете свалих три и тогава после качих 6 а сега свалих два и в момента съм си същите кг с които стартирах бременността.
А за това,че момиченцата са по-активни при многоплодната бременност е нормално - то не само тогава  - на нас ни е в природата да сме по-активните,по-бързите - все пак жена ще става нали  Laughing

# 247
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте момичета,
aprilska mama да за д-р Тошева става въпрос от поликлиниката в )Обеля. И на мен ми води бременността. Както няолко пъти казвам вече - съм изключително доволна от нея и напълно и се доверявам. Тя води и първата ми бременност. Питането ми беше относно ФМ - дали в тази област е така добра както в другата. Та за това....
qaleto123 и ти ли си при нея?
На последната консултация, която беше на 23.12 - не бях качила нито кг., но сега имам усещането, че май бедрата са малко по..... ще разбера на 22,01 - дано разликата е малка. Казвам го защото с Ками качих доста и след това трудно ги свалих. Никаква диета не ми помогна - според мен си е строго индивидуално и на хормонална основа.
Пожелавам на всички лека бременност, пък с килограмите - както дойде...................
Усмихвайте се повече и не си мислете лоши работи................

# 248
  • Мнения: 1 113
Здравейте!
Много мудно и бавно върви темата. Защо така? Гледам тези, които преди по-активно пишеха съвсем изчезнаха сега  Confused
Аз продължавам да повръщам, но вече не толкова много - по един, максимум два пъти на ден. А има и дни когато само с гадене минавам. Имам, обаче, друго притеснение - постоянно ми излизат херпеси по устата. Вече за трети път откакто съм забременяла, при това по няколко. Преди се мажех с Индекстол, но не знам дали е подходящ за бременни и не смея да го ползвам. Моята докторка, каза, че най-вероятно ми е паднал имунитета и понеже съм носител на херпеса ми се появява сега по-често, нямало защо да се притеснявам, още повече, че не е генитален. И все пак мен ме притеснява.

Вчера водихме Лили да се пързаля с шейната. Голям кеф и аз се пуснах два пъти  Simple Smile Скоро сигурно няма да мога да сядам в шейната, но засега успявам да си побера д-то, вече съм качила 2 кг и то на фона на цялото повръщане.

За кафето - аз всеки ден пия по едно, доста силно, със сметана или с мляко, както дойде, без захар. Това ми е закуската, знам че не е от най-здравословните, но нищо друго не мога да поема.

Прегръдки на всички и пишете по-честичко  Hug

# 249
  • Мнения: 32
Да питам аз пак за мазилата Simple Smile . Вчера влязох в една аптека и казах на жената да ми покаже всичко което имат за мазане за бременни. Дали аптеката не е била от най-заредените незнам, но това което ми показа беше за след появата на стрии,т.е за заличаване на вече съществуващи такива,както и за крака, лице и т.н.   Показа ми на мустела 9 месеца, себа мед, мама дона и т.н , но нямаше нищо за предпазване от поява на стрии освен дева.Накрая си купих само Девата и Джонсън бейби ойл. Та въпроса ми е може ли някой да ми каже точно какво пише на опаковката на мустела или мама дона за преди появата на стрии newsm78?... 

# 250
  • София
  • Мнения: 121
привет, аз да си призная напоследък пиша , пиша и как натискам ескейп без да искам и 5 мин писания отиват на кино...сиктеросвам комп и го зарязвам Joy

сиско, да и аз съм при д-р тошева Simple Smile пу пу мн съм доволна, направо никакви притеснения нямам , то и за това е лудница при нея. ама за ФМ несъм чувала нищо при нея, тя последния път ми предложи да ми я направи, но аз имам час при Марков и предпочитам при него, а и незнам тя има ли нужният ехограф за това и т.н....  тя твърди, че втората ФМ се прави между 16-19 седм а пък аз съм при марков в 21-ва, като той твърди, че тога е ок. та за това си останах при него, че не мисе занимава повече... смятам, че все пак той е добър специалист. мисля обаче да го питам дали да си направя втората БХС, нужно ли е? първия резултат ми е ок, а това изследване не е точно , не знам...

аз понякога повръщам или имам наченки сутрин иначе съм супер, но пък се уморявам мн и вечер особено съм като труп. качила съм 2 кила , но съм заформила едни бедри и дупе , като делва съм ама малка  Joy мисля днес, понеже съм на зъболекар да пооправя някои стари травми  Simple Smile след това да ида да си търся дънки, защото моите вече почват да ми поотесняватна корем само. Лицето ми се поизчисти , преди ми излизаха постоянно пъпки, сега съм мн по-добре. Моят племенник ми рисува постоянно рисунки - решихме, че ще са за стаята на бебето, той постоянно му праща поздрави по тел. или ми разказваше в началото как ще му дава играчките ама само счупените  Joy вече свикна с мисълта, че няма да е единственият галеник в семейството, а ще е батко. това още повече му харесва- да е батко. Simple Smile
Най-големият ми въпрос и проблем е следният - изпитвате ли неприязън и раздразнение към заобикалящите ви хора. Аз направо понякога не мога да понасям никого около себе си, не искам никой да идва , да си говори с мен, някви такива много странни неща... искам спокоствие и тишина...мн ми е странно. Я кажете, как са нервите?

Марулка, много рано ти отичат краката.... не е ли раничко още от сега... а лятото какво ще правиш?

Аз пия 3в1 и то не успявам цялото, а преди пиех голямо кафе от машина и понякога и следобяд също. сега нещо не ми харесва.. усещам се също, че почнах да се нахвърлям на ядене без да се усещам и малко се постреснах.. Simple Smile
аз съм на работа, пожелавам ви един прекрасен, стремителен ден !!   bouquet

# 251
  • Мнения: 576
eyani на Мустела 9 месеца е за предпазване от стрии. Пише, че трябва още в ранна бременност да се мажеш 2 пъти на ден и 1 месец след като родиш.  Peace

galeto, май не съм единствената и мен много ме дразнят хората. Понякога даже не вдигам телефона, просто не желая да говоря  с никой, да ме занимават. Голям дебил съм станал  Joy Даже понякога и мъжът ми ме дразни, но това в редки случаи, когато съм многооо изпушила Blush

Иначе за кг. нищо не съм качила, а имам леко коремче. Дали да се шашкам или не. Няма оправия нашта...ей !!! Ако качваме - ама много качаме, като стоим на едни кг - защо  Laughing

# 252
  • Мнения: 223
 И мен ме дразнят хората, особено като ми заговорят, че може на мен да не ми се яде, ама трябвало да си взема заради бебето, еййй, откачам...
Кафето го отказахме още съвсем в началото - много лошо ми миришеше, а иначе бях пристрастена. Качила съм почти 3кг. вече, и често огладнявам...
Да ви кажа, купих си чорапогащник за бременни (13лв) от един магазин на ъгъла под колоните на Ботев - ама тоя ъгъл, който е откъм пазара. На витрината има изложен дънков гащеризон за бременни - 65лв. Имаше и други дрехи - панталони, блузи, бельо...

# 253
  • Варна
  • Мнения: 893

 изпитвате ли неприязън и раздразнение към заобикалящите ви хора. Аз направо понякога не мога да понасям никого около себе си, не искам никой да идва , да си говори с мен, някви такива много странни неща... искам спокоствие и тишина...мн ми е странно. Я кажете, как са нервите?


оооо да #Cussing out най-вече към мъжа ми! горкия и предния път го отнесе най-тежно Joy ама така е той има най-голяма вина за моето положение  Mr. Green и предния път бях така..поне вече ми е свикнал и не ме взима много на сериозно Mr. Green предния път щяхме да се избием #2gunfire

eyani такова нещо като крем за заличаване на стрии няма Naughty това е скъсана еластична тъкан и не може да се възстанови с кремче...нито както и да било, единствения вариант е пластична операция Rolling Eyes единствено те спасява ако имаш късмета да си с по-еластична кожа Peace

аз съм отслабнала, и продължавам да слабея! а нито повръщам нито нищо Thinking може би защото забравям да ям Embarassed забременях на 62, по едно време бях 64 (даже се бях стреснала че за няма 3 месеца съм качила 2кг. и последно като се теглих бях 61  Shocked а сега кантара се развали и съм в неведение newsm78 панталоните взеха да ми стягат на корема, но иначе ми седят като торба Rolling Eyes

# 254
  • Мнения: 32
Мерси за инфото. Аз слава богу още нямам стрии , но знам ли какво ще ми се случи Simple Smile затова искам от по-рано да взема мерки че после да не си блъскам главата Simple Smile. Много е странно , как така хем слабеем , хем дънките едва стават Simple Smile На мен вече и якето ми отеснява , защото гърдите ми доста се понадуха и едва го закопчавам. Скоро ще се ходи на пазар  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт