Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 9

  • 16 372
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 121
Мамбина, мацко - успокоихте ме, мен си ме дразнят като цяло с малки изключения де, не всички, а и сме в ново жилище и всички искат да идват , а и аз бременна и искам да си почивам и да блея в тв..да не говорим в работата..малииии
вече почнах да се чудя какъв човек станах, не съм такава по принцип. Joy
Мацко, ще ида да го видя този магазин, добре звучи.. на илиенци се канех да отида, ама тези студове ме отказват още. Мисля дънки или панталон нещо да си взема и задължително бельо да поразгледам, че моето почна да ме постяга , а и знам, че за гъбичките не е хубаво да се носят прашки.
аз вече пия магнезий някакъв нов Нутри-маг 20 лв . и не ме боли толкова корема. пия по 1 сутрин и вечер. притесняват ме обаче бактериите в урината - от 1 месец и повече май пия и уринал защото имах цистит и бактерии, но напоследък почнах пак леко да усещам цистита, незнам дали се е повлиял от уринала, ще се прегеждаме и това си е.
следващият път ще ми правят и изследвания за анти тела защото съм 0 - група , мъжа ми е А1 - също , но Тошева каза, че ще ми пусне изследване, в случай, че бебето наследи + резус фактор то някоя баба Simple Smile


# 256
  • София
  • Мнения: 1 635
Момичета, естествено, че не сте ми сърдити. Нали ме виждате как се търкалям и се смея... А относно името най-вероятно става ? за Врагалева.
Nadeto, ФМ аз знам, че се прави 16-20 седмица. Моята док. казва, че е най-добре 19-та - тогава плода нито е много голям, нито още много малък. Но както каза някой преди няколко дни - всеки доктор има мнение по въпроса - важното е да му се довериш.


Здрасти, бързам да отговоря, за да не пропусна после. Сутринта бях на скрийнинг при д-р Врагалева във Фемина и преди всичко искам да ви кажа, колко успокоително ми дойде. Видя се бебчето - прегледа му гънката на врата и костицата на носа, като резултатите са добри и с компютърна програма ми сметна риск за Даун 1:3000 приблизително, което е много добър резултат. След като приключи с тези двете, му огледахме (то аз само кимах, де) главата, черепа, ръчички, краченца, сърце, бял дроб, далак, черва се видяха дори (т.е. тя ги видя  Wink), коремна стена. Изобщо много неща и сигурно пропускам нещо. Важното е, че не се видяха никакви сериозни малформации. Околоплодните води са ок и плацентата е закрепена за предната стена високо. За финал ни пусна малко 3Д, за да се порадваме на малчо, но да ви кажа още е много рано и всичко се вижда по-добре на 2Д. Сещам се да кажа само, че според всички сметки в момента трябва да съм (13гс + 3 дни), но апарата ми сметна 12гс + 1 ден, което вероятно е съвсем точно, като имам предвид по-дългия си цикъл. Мисля, че това изследване може да се направи спокойно до 14-та седмица.

Друго не знам какво да ти кажа, д-р Врагалева изглеждаше много компетентна. Също ме попита дали ще ходя на БХС и ми написа специален лист за там, ако реша да отида днес да ми вземат кръв. Мисля да изчакам обаче поне до 16-та седмица. Следващата ФМ ми написа да бъде 19-20 седмица.

# 257
Jiliian, аз също ходих в събота във Фемина при д-р Димитрова също за скрининг, наистина е много вълнуващо да видиш малкия бебок, всичко е наред и същите неща оглеждаше! Оценката на риска показа 1:4458 и каза да не ходя на БХС, никаква бележка не ми даде....каза че кръвния тест щял да покаже същия резултат и мисля да не ходя!
За следващ преглед ме вика чак на 25 февруари! Това всъщност не знам дали беше ранна ФМ или просто скрининг за оценка на риска за Даун...
Важното е че всичко с наред, дай Боже все така да е при всички нас Hug
Поздрави и лек ден  bouquet

# 258
  • Мнения: 179
Здравейте момичета и от мен Wink
При последната ми консултация бях същите килограми.Все още си нося дрешките.Коремчето ми тепърва започва да расте.Всички ми казват, че ни ми личи.И при първата си бременност бях така около 6 месец ми пролича тя и беба си беше малка 2500кг.Сега май пак ще сме малки WinkНо после бързо наваксахме Grinning
В момента се мажа с Мустела ползвам 2крема.За двойно действие против стрии.Употребява се от началото на бременноста до 1месец след раждането.Втория е  за защита на бюста.След раждането се ползва възстановявящия гел.Има и за комфорт на краката, но за него не мога да кажа нищо, никога не съм го копувала.
Това е за сега от мен.Отивам да се раздвижа на вън малко 6oping и кафета. Hug

# 259
  • Мнения: 49
здравейте и от мен, която само ви чете, отколкото да пише.
Аз имаме едно питане и то е- вие имате ли бяло течение, защото аз имам от самото начало на бремеността? На доктор съм на 16 и се надявам да ми вземе вагинален секрет.

# 260
  • Мнения: 1 208
През първата бременност имах през цялото време такова течение  сега пак имам и лекаря ми каза,че много бременни са така.Има разни влагалищни таблетки ,които ми изписа но не са много ефикасни,тъй като са за бременни и следователно нямат много химия.Течението ще си го излекуваш като родиш.Ще ти вземат влагалищен секрет и ай-вероятво ще ти кажат,че имаш гъбички.
А за крема против стрии ползвах и преди  сега крема на Galenic и съм много доволна

# 261
  • София
  • Мнения: 39
orhideq, аз още от началото реших че имам бяло течение. На първия преглед за установяване на бременността док. ми направи цито намазка и ми каза, че е нещо друго (забравих как се казва, но е нещо свързано с бременността). И така се оказа, когато излезнаха резултатите - никакво бяло течение. Док. каза да не се притеснявам, че ще отмине, не е опасно - и то така и стана.

# 262
  • София
  • Мнения: 1 635
Успях най-накрая да изчета всичко. Карам подред за каквото се сетя  Wink

Боядисах си косата преди една седмица - по-светъл цвят от естествения, хвана ме без проблеми. Струва ми се, че не необходимо да прекаляваме чак толкова със страховете, все пак сме здрави и прави, а защо не и красиви.

Килцата са ми с едно надолу след като минаха празниците, което означава, че съм на същото ниво на което забременях. Малко се безпокоя за качването на килца, защото така или иначе тези, които си имам са ми в повече. Иначе нищо не ми е отесняло още. Нося си абсолютно същите дрехи и само като купувам нови гледам да се съобразя с очаквания корем през сезона и да са малко по-дълги, за да покриват всичко.

Вече казах няколко пъти, че не усещам бебе .. ама хич. Сутринта на прегледа зверчето се въртеше и танцуваше във всички посоки. То не бяха размахване на ръце и крака, то не бяха завъртания, акробатики - добре ни посрещна малкото човече. Изобщо нищо не усетих Confused, явно ще трябва да изчакам да порастне още мъничето.

Нещо и аз успях да настина или гепих вирусче, та сега се чудя как да се преборя с хремата, която ме мори нощем. Главоболие, темп. - всички екстри. Ама не ми се седи вкъщи и досаждам на колегите в офиса с мрънкане. Дано само не заразя някой, че срамота.

# 263
  • Мнения: 49
Все пак да кажа и по другите въпроси по нещо.
Аз слава богу не съм повръщала, не ми се е повдигало, качила съм 3 кг за 3 месеца. Само ме боля главата на 2 пъти, не съм раздразнителна, напротив даже съм по спокойна. Като научих , че съм бременна, спрях алкохола, цигарите и кафето.От миризми не се дразня, само от цигарения дим немога да дишам и ми се доповръща. Не ме болят и гърите. Мисля да се мажа с нещо евтино и ненатрапчиво, защото и със скъпо да се мажа, ако не ми е еластична кожата ще си се нацепя и само парите ще съм си дала.
Ето това е от мен.Аз май на всичко съм наопаки Grinning

# 264
  • София
  • Мнения: 39
didikar, моля да ме извиниш, че ще ти опонирам, но истинското бяло течение носи някакъв процент риск за бебето. Ако не се вземат мерки на време може да причини преждевременно раждане, да не говорим, че по време на радане (когато е естествено, а не секцио) риска вагиналните възпаления да се пренесат на бебето е много голям. Това, момичета не значи да започнете да се шашкате, просто казвам, че ако имате съмнение за течение консултирайте се с док.  

# 265
  • София
  • Мнения: 1 635
здравейте и от мен, която само ви чете, отколкото да пише.
Аз имаме едно питане и то е- вие имате ли бяло течение, защото аз имам от самото начало на бремеността? На доктор съм на 16 и се надявам да ми вземе вагинален секрет.

И аз имам нещо, което наподобява бяло течение, но резултатите от влагалищния секрет не показаха никакви гъбички или подобни. Моята лекарка, каза, че е нормално по време на бременност. Трябва обаче да провериш дали е заради бременността или е нещо, което трябва да се лекува.

# 266
този секрет от ЖК ли ви го взимат?

# 267
  • Мнения: 49
Ами аз точно преди да забременея се излекувах от бяло течение, така че се надявам да е нещо нищожно.

# 268
  • Мнения: 425
И аз имам някакво течение. Довечера съм на преглед и ще го коментирам с докторката. Обаче забелязвам, че се появи когато бях леко понастинала, сега май е изчезнало.
Гледам че много бъдещи мами са ходили във Фемина на ФМ. Какви са цените на прегледа там и може ли само по телефона да се запише час.

# 269
  • Мнения: 9 973
видя ли Врагалева пола на бебето ви?оТ ДРУГИ МАЙКИ ЧУВАМ,ЧЕ познава(НЕ ПРЕДПОЛАГА) ОЩЕ В 11 ГС. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт