Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 9

  • 16 371
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 208
Имах предвид за течението ,което е нормално за бременност.Не точно бялото течение- но и то е бяло на цвят,че затова се изразих така.Нямам предвид това течение,което води до вагинални инфекции - такова имах аз преди и го излекувахме- но течението нормално за бременността си остана.Извинявам се ако съм останала неразбрана.Разбира се,че трябва да се отиди на лекар и да се види какво точно е течението.

# 271
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен!
Да ви кажа вчера много се шашнах. Сутринта в 6 ч. ставам да пишкам и като се избърсах, какво да видя-кръв, как не припаднах на място незнам. Звъни веднага по доктори, тичай на пегледи (в неделя). Накрая доктора каза, че не вижда никаква причина за кръвотечението, което докао приключа с прегледите до към обяд спря, ама сега му треперя много. Когато много момичета в началните месеци пишеха тук, че имат зацапване -прочитох, че е нормално до третия месец, ама аз вече съм в средата на четвъртия. Доктора каза вчера, че съм в 16 г.с., че бебо си е добре и расте, нямам отлепване и най-странното е че първо ме прегледа с онзи металния уред за прегледи дето ти го вкарват във влагалището и после на ултразвук, а аз бях чувала, че пе трябва да те бъркат, но той гледа нещо от долу  и каза нямастрашно, после мери бебо и каза, че всичко е наред, но аз така се бях шашнала, че не запомних какво е измрил. Каква беше тази работа незнам, но още ми треери душицата, като че ли живея в очакване пак да се случи. Ужас, някой сеща ли се какво може да е било?

# 272
  • София
  • Мнения: 39
cveten prashec , този преглед при прокървяване е задължителен. И аз не знам какво точно гледат. По време на първата ми бременност и аз прокървих, док ми обясни какво точно гледа, но аз така се бях ошашкала, че изобщо не разбрах какво ми казва. Само чаках да ми каже добре ли е бебо!
Сигурна съм, че всичко е наред - така че не го мисли толкова  newsm10 

# 273
  • Мнения: 49
И мен много ме е страх от това кървене( не че съм имала).Само да ме заболи нещо корема и веднага тичам до тоалетната. Вече искам да е юли, всичко да е минало нормално и да си гушна бебчо, защото сега само се притеснявам да не се разболея, да не се претоварвам и какво ли още не.

# 274
  • Мнения: 223
 Гледат какъв цвят е кръвта във влагалището и дали има охлузвания по него (и мен ме гледаха, като кървях в началото).
Аз имах в началото течение, мих се със сода, разтворена във вода, и ми мина.
Ами я кажете, мазилото за корема трябва да е против стрии, така ли? Защото моето е просто масло, не пише против стрии..
И друго - за Врагалева пак ли много по-рано се записва час? Аз съм на док. в петък, не сме говорили за генетични изследвания, а е време вече, те май и там гледат ФМ (в Токуда - според списъка в нач. на темата).

# 275
  • Варна
  • Мнения: 893
cveten prashec аз с първата бременост така си откарах до края със "зацапвания". доктора каза че е имам раничка на шийката, тогава ми изписа Дуфастон , но аз не го пих редовно и предполагам че заради това си остана...
сега пак имах, нали ви ревах тука, разбира се този път си беше отлепване, но този път си го пих лекарството и скоро не съм имала такива проблеми, да чукам на дърво  Praynig щом не е намерил нищо, значи няма страшно. може да е лека форма на цветна бременост, да не ти е време за мензис  Thinking? има момичета които така "прокървяват" около датата на която обикновено им идва Peace

за "бялото течение" - нормално е, но в някакви граници.трябва да следите за неприятна миризма - това е сигурен признак за наличието на гъбички! ако имате оплакване - кажете на АГ-то си задължително!
а за белезникавото течение от бременността - така или иначе се взима задължително вагинален секрет - 2 пъти до колкото си спомням, и към края на 8ми месец се изписва Полижинакс или други глобули - профилактично, да се "почисти" канала за нормално раждане, така че не се притеснявайте Peace

# 276
  • Мнения: 1 208
Аз бях така с първото дете - всеки месец ми прокървяваше точно на датата на мензииса.

# 277
  • Мнения: 87
За Врагалева, ходих миналия месец и си записах час около 10-ина дни преди прегледа. Учудих се, че има места, даже ме питаха на коя дата искам. Сега на втората фетална мисля пак при нея да ходя.
Някой беше питал за цената - 60 лв е прегледа и може да се запишеш по телефона.
А някой питал ли е дали правят записи на диск във Фемина и съответно колко ще ни струва удоволствието?

# 278
  • София
  • Мнения: 15
Вирджинити, там е работата, че не ми съвпада с датата на менструацията, 10 дни по-рано беше и не беше ярка кръв, а кафеникава и не много, може би точно това определяте като зацапване. Беше и за кратко, но аз наистина се ошашках #Crazy  newsm09много, защото за началните месеци знам, че това е що годе "нормално", ама за второто тримесечие не съм чувала, даже и така наречената "цветна бременност"-майка ми ме е носила с такава, което всъщност пак си е някакъв вид патлогия и тя е характерна горе долу до края на 3-я месец, а аз до третия нищо и в средата на четвъртия хоп и прокървих както си спя, а бе все да има нещо  да няма спокойствие smile3514.

# 279
  • Варна
  • Мнения: 893
хм и аз ги имах такива - кафеви и розови плесканици Rolling Eyes да не би някаква киста нещо да си имала и да се е спукала...знам ли newsm78
бе щом доктора казва че не е от бебето, значи няма проблем Wink пък ако се притесняваш много - иди и при друг да те прегледа, за второ мнение Peace

# 280
  • Мнения: 332
Миналия месец на датата на М и аз зацапах бельото, както си спях, и аз се шашнах, но всичко си беше наред, даже нищо освен но-шпа не съм пила, сега тази седмица пак се очаква да зацапам, дано ми се размине, че ще откача пак

# 281
  • София
  • Мнения: 15
При първия преглед още за установяване на бременноста, питах дали имам киста защото преди да забременея имах и правих лапароскопия, за да я махна и доктора ми каза, че нямам, ама сега се поуспокоявам сама, щом пък беше толкова малко и за толкова кратко и като спря само без лекарства, а и доктора казва, че не е нищо страшно значи трябва да съм малко по-спокойна и все пак днес си записах час за друг доктор и след малко отивам на преглед при него. Стискайте палци.
Благодаря на всички които се включиха и много Hug Hug Hug
Дано има повече усмивки по лицата на всички ни.
Момичета какви са тези публикации които ви излизат-това постовете които пишемв ли са? Защо на мен ми излиза 0?

# 282
  • София
  • Мнения: 39
cveten prashec , разкажи, когато имаш отговор.

# 283
  • София
  • Мнения: 451
cveten prashec  - стискам палци всичко да е наред и след днешния преглед. Мисля си, че след като са ти казали, че на бебо му няма нищо, значи всичко си е както трябва. На мен ми се случи същото нещо миналия месец. След два дни много силни болки в корема и кръста се появи много лекичко и кратко зацапване. Лекарката ми каза, че всичко е наред (аз се шашнах защото съм с ниска плацента)..възможно било да са бъбреците. Бъди спокойна, всичко е наред Hug чакаме вести
Относно течението - аз имах много яко точно когато разбрах, че съм бременна. Доки ми каза, че е нормално, от бременността (преди това нямах такова течение). Даде ми едни глобули (на няколко места четох две мнения по въпроса дали е трябвало или не да ги ползвам, ама това друга тема). Та гъбите ми минаха, но си остана едно таквоз течение по-силничко - казаха ми че е нормално.

Аз да се оплача, че днес съм вече на работа, а вече 10ти ден сем с температура 37-37.2 и3 и не мога да я сваля и доста започнах да се тревожа от какво може да е:( Казват, че първите три месеца било нормалано, но дали е нормално и сега?
На всичко отгоре кашлицата не минава,  а и гърлото ме дразни...дали мога да смуча билкови лукчета, как мислите? Не би трябвало да е проблем, ама нали има пелин, мента и какво ли не в тях, които били противопоказни при бременност Sad - луда работа, вече и лукчетата са забранени Grinning

# 284
  • Мнения: 3
Здравейте на всички бъдещ майки. Здрави и успешни бременност и раждане през новата 2009г. Аз съм бремена с второ дете, доста време мина от първата бременност - дъщеря ми вече е на 11 год. и сега се вълнувам също толкова много колкото и тогава. По мое изчисление на 01.01.09 съм започнала 3-ти месец, но още не съм ходила на консултация, тази седмица мисля да отида да се запиша. Иначе започнах да пия фолиева киселина, малко късничко мисля, защото четох, че е най-важно да се пие първите месеци от бремеността, тогава се оформя нервната система на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт