Най-вкусното тесто за пица и мекици, което съм яла!

  • 371 657
  • 126
  •   1
Отговори
# 60
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Hug
Реших да опитам тази рецепта. Току шо забърках меко тесто и сега  престоява  Simple Smile.
Обаче много е лепкаво... newsm78 как да го направя на блат за пица, като залепва нявсякъде?
 Embarassed Embarassed Embarassed - личи си че правя подобно нещо за първи път.

Сложи в тавата хартия за печене, изсипи 1-2 суп.л. олио/зехтин, намазни хартията с пръсти, омазни си хубаво дланите, откъсни парче от тестото колкото голям юмрук и притискайки го към хартията го разстилай от средата към края на тавата, ако пак ти лепне прибави още мазнина. Успех и да се похвалиш с най-хубавата пица!   Hug

# 61
  • Мнения: 206
Или пък, добави още брашно Peace

# 62
  • Мнения: 940
Taзи вечер ще го пробвам това тесто, защото мисля да правя пица.

# 63
  • Мнения: 307
stefaniika -  Hug
Стана с много зехтин.  Разслах го супер тънко. Изглежда супер...По късно ще я изпека и ще кажа как е.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 374
Правя за 2-ри път по тази рецепта - и пицата и мекичките с върхът (като се има предвид, че досега не съм месила  Grinning , то не било трудно  Grinning , само дето 1 седмица преди това се навивах, че ще меся и точа  Joy). Определено са много по-вкусни , отколкото с готовото тесто.
Тестото се разточва много лесно и не ми се къса, пиците станаха тънки, като в пицария, и мнооого вкусни  newsm44

# 65
Ее страхотно! Точно ми се ядяха мекички! Благодаря за рецептата, още утре ще направя Simple SmileSimple Smile

# 66
  • Мнения: 84
Не съм опитвала рецептата на Angela, обаче ви предлагам да опитате и тази рецепта. Даде ми я приятелка, която дълги години работеше в закусвалнята на родителите на съпруга си. Знаете, че в подобни заведения се приготвят и пици. Вчера правих пица-джоб и резултата беше невероятен. Хрупкава коричка отдолу, а вътре - направо памук. Ето и въпросната рецепта:

                  Тесто за пица

           1 кг брашно
           1-2 яйца
           1 с. л сол
           1 с. л захар
           30-40 г прясна мая
           6-7 с. л олио
 
за замесване има два варианта

250 мл вода + 250 мл лимонада
250 мл вода + 250 мл прясно мляко             


Аз замесих с 250 мл вода + 250 мл лимонада.

Опитайте!   smile3521
Благодаря за рецептата,ще я пробвам непременно.

# 67
  • софия
  • Мнения: 25 479
Сутринта направих мекици с 1/2 доза. Станаха много вкусни и сега дояждаме, въпреки, че са студени, а аз не се справям много добре с пържени работи. Освен това, нямах и достатъчно бяло брашно, та направих микс с пълнозърнесто (2/3) и пак станаха. Рецептата е хубава!
Благодаря за рецептата!

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 08:14 от zvanche

# 68
  • Мнения: 2 774
.....Станаха много вкусни и сега дояждаме, въпреки, че са студени.....
Точно това им харесвам на тези мекици.....че и студени са прекрасни  Peace
Много са вкусни.....преди 2 дни правих милинки с това тесто,та ми остана малко ,и днес го опържих......мъжлето си поръча за утре още -че бяха само 3-4 и не стигнаха ,много често ги правим и все още не са ни втръснали  Party.
Поредното мерси на Angela    bouquet

# 69
  • Мнения: 1 176
С това тесто съм правила пица. За мекици не съм го пробвала още. Опасявам се да не станат жилави след като изстинат. Пицата беше станала много вкусна, но студена беше малко жилава, та затова не посмях и мекици да направя. Тестото го правих късно вечерта, прибрах го в хладилника и през ноща беше втасало.
Дайте съвет, да не би да съм объркала нещо, или пък тестото си е такова?

# 70
qde se toplo! zadaljitelno! i da si na gradus !!! mnogo e dobro!!! ne trqbva da vtasva osobeno ako si mnogo gladen !!! perfektnoto testo e !!!

# 71
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
колко може да стои в хладилник-например всяка сутрин ада правя по3 мекички за закуска преди у-ще.

# 72
  • Мнения: 2 774
Не знам tarlio    33uu.
Най-много по 3 дни ми е стояло тестото в хладилника/ замесено в понеделник - последна опържена доза в сряда/,но ако не се лъжа на 3-тия ден тестото вече не е така еластично ,а по-скоро се къса.
Позабравила съм,че лятото в жегите хич не ми беше до мекици  Laughing.


# 73
  • Мнения: 1
Радвам се, че ви харесва. Grinning

Забравих да кажа, че може да се прави от него и нещо като охлювчета. Разстила се /или разточва/ на равна повърхност, намазва се отгоре обилно с мазнина /ползвам разтопено масло/ и се ръси с натрошено сирене. После се навива на руло /пак се намазва с мазнина/ и се реже на пънчета с височина около 2-3 пръста. Нареждат се едно до друго в намазнена тавичка и се пекат.

Тези дни съм замислила и аз да го забъркам, че домашните само ме врънкат. Mr. Green
благодаря ти много Ангела.Това наистина е най-хубавото тесто Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 178
Запис, това трябва да се препрочита отвреме на време!

Общи условия

Активация на акаунт