Пангасиус ?!?!

  • 135 772
  • 206
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 232
Печете най-малко 1.5 часа.

Извинявай, но риба, която от този тип печена (готвена) повече от 20 минути може само да се изхвърли. Не се заяждам, но това е прост кулинарен факт. Рецептата ти е страхотна, но може останалите съставки извън рибата да се сготвят предварително и рибата да се добави в последните 15 минути. В противен случай ще загуби всичко положително като вкус и консистенция.
Няма такова нещо!
Приготвих я както съм я написала и стана страхотно вкусна. И дума за изхвърляне на каквото и да било не можа да става.
Обаче да конкретизирам, поставя се всичко в глинения гювеч, включва се фурната на 200 градуса горен и долен реотан и след 15 мин. се оставя само на долен реотан. Хубавото на глинения гювеч е, че се готви на по-ниски температури и по-продължително време.

# 151
  • Мнения: 1
Здравейте! И аз съвсем случайно попаднах тук-позаинтересувах се каква е тази риба, понеже майка ми даде един пакет. Разбрах,че е виетнамска, океанска. Мн.е вкусна. Като за начало я панирах, но не с галета, а с една панировка за риба от СБА /0.39 лв е пакетчето /. Нарязах я на малки хапки, понеже парчетата са доста големи, осолих ги, след това разбих 2 яйца и всяко парченце - както нормално се панира - в панировката, в яйце, пак панировка и в тигана. Стана мн.вкусно. Дори преди малко панирах останалите 2 парчета.
Заслужава си да се опита тази риба. Пак от Интернета научих, че от скоро се внася у нас.

Bon appetit!    chef

# 152
  • Мнения: 234
Много я обичам.Аз я кисна малко с лимон,зехтин и подправка за риба.Пека я на скара с тефлоново покритие а и на тиган може.Мажа скарата с масло и пека,като я обърна пак масло.Препичам я и става хрупкава Crazy

# 153
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
perdido, ще пробвам твоя вариант, звучи вкусно!  Peace

# 154
  • Мнения: 234
perdido, ще пробвам твоя вариант, звучи вкусно!  Peace
на мен много си ми харесва на скара Peace

# 155
  • сусурлево
  • Мнения: 474
престоява в марина от бяло вино и подправка за риба , след това панирам, много е вкусна . Сервирам с лимон и чесън

# 156
  • Мнения: 1 176
Миналата седмица за първи път опитах тази риба. Беше панирана, хареса ми.
Не знаех за темата тук, в готварския. Сега ще погледна какви други рецепти сте дали.

# 157
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
 Rolling Eyes направо ме отчаяхте с инфото в темата! и май ме отказахте от тази риба...

# 158
  • Мнения: 111
Здравейте,
Много е вкусна тази риба. Аз я приготвям така: всяко филе го намазвам обилно с майонеза, овкусена с чер пипер и подправка за риба от двете страни, нареждам гъби на филийки,сурови чушки на колела и домати на филийки. Завивам във фолио като бонбон и пека във фурната 30 мин. Малката ми дъщеря не яде риба, но от тази яде, защото изобщо не позна, че това е риба и много я хареса.

# 159
  • Мнения: 153
Досега само веднъж готвих такова нещо и няма да повторя. Не ангажирам никого с мнението си, разбира се, но е ужасно мазна риба наистина. Определено не ни хареса, пък и ние не си падаме по риба по принцип - може и за това да не сме оценили подобаващо вкусовите й качества... Peace

# 160
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Досега само веднъж готвих такова нещо и няма да повторя. Не ангажирам никого с мнението си, разбира се, но е ужасно мазна риба наистина. Определено не ни хареса, пък и ние не си падаме по риба по принцип - може и за това да не сме оценили подобаващо вкусовите й качества... Peace
явно не си попаднала на прясна риба , когато е старичка (според мен) е една наистина гадна , малко лигава и се раздробява докато я пържиш.И аз много не си падам по риба , ям много малко видове , но тази ми хареса

# 161
  • Мнения: 5 228
инжектират женските на пангасиуса с дехидратирана урина от бременни жени, защото съдържала много хормони. Така се повишавала раждаемостта 

А един мармот ги увива в целофан.

# 162
  • Мнения: 5 001
инжектират женските на пангасиуса с дехидратирана урина от бременни жени, защото съдържала много хормони. Така се повишавала раждаемостта 

А един мармот ги увива в целофан.


 Joy

Ох, след като потърсих рецепта и прочетох тая тема, един пакет стои от един месец във фризера и се чудя да го хвърлям ли, да го готвя ли..........

# 163
  • Мнения: 1 417
След като купих рибата, изчетох цялата тема Sad Всъщност рибата не е чак толкова евтина 19лв/кг Ще я пробвам, пък ще знам за друг път да не купувам, макар че аз на 100% инфо на медиите не вярвам /на бг въобще/ пътувам доста често из Азия и знам по принцип за какъв начин на живот и ниво на хигиена става въпрос  Дано поне на вкус да ни хареса

# 164
Уф, направих я с малко масло в тефлоновия тиган и след това лимонов сок. Стана чудесна. Реших да потърся какво пише за тази риба и попаднах във форума. Сега ми тежи и чакам да видя ефекта от отравянето.
 Има ли тежко заболели от откриване на темата насам?
А за да се успокоя, защо при това замърсяване самата риба е жива все пак? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт