Газта е спряна ?

  • 33 977
  • 1 058
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 6 628
Защо подписаха договора в Брюксел ,че ще допуснат наблюдатели  тези наистина не вдъхват доверие.
Явно Украйна иска да съсипе компанията си ,тези филми сме ги гледали и у нас .
Ама така пред целия свят  newsm78

# 1 036
  • София
  • Мнения: 62 595
А глобално може да се окаже, че тази криза ще донесе и някакви ползи за бъдещето. ЕС видя на практика, че не е много добре стратегически енергиен партньор да е само Русия и да е зависима от нея за голяма част от доставките на газ. И преди години още в ЕС се е говорело, че трябва да се направи нещо по въпроса, но е имало голям отпор, а и договорът с Русия вече е съществувал. Сега като лъсна цялата работа ще започнат да се търсят алтернативни източници, което ще бъде добре и за България.

# 1 037
  • Мнения: 1 343
Andariel за това се иска време , а сега е зима Sad Поне години ще отнеме изграждане на друго трасе от друг източник.

# 1 038
  • Мнения: 2 375
Това с алтернативните източници ЕС го мисли всяка година. Дори сериозно обмислят нов и съвършенно екологичен енергоизточник. Някой ден сигурно ще стане.
Това което видях аз вчера е, че Украина пак не пусна газта и е изпратила на Русия исканията си:
360 млн. кубаметра януари
600 млн                   февруари
600 млн                    март.
безвъзмездно...за технически цели.. Thinking
Нестига, че години наред ги крадат, нестига, че имат огромен дълг, ами сега и подаръци искат. После техният представител каза, ако може.....назаем... и ей такива работи с половин уста, но на документа ясно пише, че ще е безвъзмездно.
А Путин каза, че технически Украина няма проблем да пусне газта, но не иска.
Незнам как им стигат нерви да се разправят с тях, добре, че не зависи от мен, че щях да ги смачкам вече.... #2gunfire

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 10:56 от natia

# 1 039
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Незнам как им стигат нерви да се разправят с тях, добре, че не зависи от мен, че щях да ги смачкам вече.... #2gunfire
Аз също, затова и не съм политик Wink, само във война щяхме да живеем.
А всъщност една друга велика сила само някакъв такъв ход чака, за да скочи да 'умиротворява' обстановката и ей ви я третата световна готова Stop

# 1 040
  • Мнения: 232
Незнам как им стигат нерви да се разправят с тях, добре, че не зависи от мен, че щях да ги смачкам вече.... #2gunfire
Аз също, затова и не съм политик Wink, само във война щяхме да живеем.
А всъщност една друга велика сила само някакъв такъв ход чака, за да скочи да 'умиротворява' обстановката и ей ви я третата световна готова Stop
[/quote
Ти сымняваш ли се , че Украйна действа без знанието  и даже сывета на тая велика сила?А доверчивите европейци  не могат да разберат кой стои зад Юшченко, както май не разбраха кой стоеше зад Косово ,зад Мишико , дето си яде вратоврызките...Егати наивните, че чак глупави европейци!Алтернативни източници -да!От Луната може, от Марс, от Венера ,от газовете, дето изпускат  слоновете...Joy

# 1 041
  • Мнения: 2 375
Точно.  Peace

# 1 042
  • Мнения: 523
Нещо нередно ли написах, че ми изчезна мнението. Да знам, ако целта на темата е определена пропаганда, изобщо да не пиша в нея. Странна цензура?

# 1 043
  • Мнения: 545
Темата не е за АЕЦ. Имам какво да ти кажа, и мога да се аргументирам, но това не е тема за АЕЦ.

еди.

# 1 044
  • Мнения: 523
Да, така е най-лесно да се аргументираш - да ми изтриеш мнението. Аз такива права нямам, така че продължавайте си пропагандата на спокойствие.

# 1 045
  • Мнения: 545
върни назад в темата, бях помолил да не се отплесваме натам. изрично. немой с лошо. и не разводнявай темата  - да беше питала и изчакала да ти отговоря на ЛС.

еди

# 1 046
  • Мнения: 4 892
"Сантиментът ни към Русия умря от студ".....
Иван Кръстев

Простичко, ясно, разбираемо и точно е написал политологът Иван Кръстве. Много верни неща е казал в интервю.

А Серьожа вчера, насред необичайните сахарски миражи на газ в тоя студ, които незнайно защо му се явяват, получл прозрение:

"Прибързано е утре да чакаме газ!"

Кога, другарю?
Не беше ли тръгнал, газа, оня ден?

# 1 047
  • Мнения: 782
Пак няма парно  Rolling Eyes

# 1 048
  • Мнения: 6 628
То нали е на мазут не би трябвало да има проблем.

# 1 049
  • София
  • Мнения: 2 840
Ние имаме. Даже днес са минали да отчетат топломерите, заради увеличението на цените.
ТЕЦ "Земляне", центъра, НДК.

Общи условия

Активация на акаунт