Тортено предизвикателство Февруари 2009

  • 48 925
  • 848
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 668
Сега, простете ми, но поради натоварения график в работата и липсата на нет у дома мога да се включа едва днес (пак от работа), но ще компенсирам колкото мога (не съм чела назад) за всички:
Clairette - тортата със сезоните на любовта и сърцето е направо уникална!!! Мечките са 1 път, според мен си се справила прекрасно с моделирането, поздравления. Единствено "зимата" пред бебетата ми стои малко постно, но пък в крайна сметка може би е търсена цел.
Blueeye - чудесно изпълнение, още веднъж! Може би трябваше да изтъниш малко листенцата, но идеята със заровената фигурка ме трогна, до късна детска възраст го правех всяка есен. Много ми допадна. Браво.
Atalanta - чудесно сърце, точно в твой стил! Букета е много сполучлив. Само ако имаш възможност другия път да експериментираш с дъст-ове и отсенки на цветята, ще внесе повече живост в тях.  Sunglasses Ще се радвам, ако скоро ни покажеш нещо такова в Тортената темичка.
Psihokuk - симпатична тортичка. Добре покрита, но някак лично на мен не ми допадат подбраните цветове и елементите леекинко грубеят. Дано авторката да може да се включи с описание по-късно, дори и в Тортената. Браво за старанието все пак.
Пепи - занемях пред твоето пънче - прекрасно е! Може и да е правено накрая и при екстремни условия, но си се справила чудесно. Гъбките са страхотни, ще се пробвам и аз като теб. Хареса ми идеята с покритието отгоре на пънчето. Критиката за корета са ти я казали вече, за другото нямам забележки. Много нежни и топли есенни цветове, допринасят много са общия вид и дух на тортата. Бравос!
Tandoori - идеята за "Колелото на живота" е много интересна и бих била заинтригувана да я видя изпълнена от теб, когато и да е. Жалко че така се получи този път, но здравето е по-важно и дано бързо се възстановиш.

# 781
  • у дома
  • Мнения: 1 581
thedragonbg, благодаря  Hug  bouquet

малко размисли и страсти и от мен  Mr. Green

именно така ги виждам аз нещата - Предизвикателството е към самите нас, да се предизвикаме на нови неща и да намерим сили да опитаме  Laughing да израснем един вид  Peace

лично аз, може би, така като се замисля, дали поради липса на време или нещо друго  newsm78 НО НЕ СЕ предизвикам много... Rolling Eyes Blush а наистина ми се иска да го правя и точно за това ще правя всичко възможно да участвам, белким се престраша за нещо по- грандиозно като идея, замисъл и изпълнение  Rolling Eyes Mr. Green а може би и фантазията ще ми проработи малко повече и няма да се затруднявам при измислянето  Crazy

определено виждам смисъл в самата идея на Тортеното предизвикателство  Peace Важно е да имаме желание и да не претупваме нещата  Laughing Mr. Green

Благодаря на всички за участието, оценките и невероятната фантазия, която показахте  Hug  bouquet
Както и на организаторките ни, без които това предизвикателство щеше да бъде само една идея  Hug  bouquet

ден за ден да се отварят тортите - дападна ми като идея  Peace
предложение - уточнението за кой в кой ден ще бъде обсъждан да НЕ СЕ ЗНАЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО, т.е. готов си, изпращаш снимките и на лично съобщение получаваш деня в който ще бъде твоята торта  Peace
за това да не се казва коя торта на кой е - мисля, че няма да пасне, защото ще се изгуби повече време в нищене, тази торта дали е на този или онзи, нещата ще се разтегнат и разводнят. поне лично мнение. ако пак останат скрити снимките и се отварят ден за ден - един ден ще отиде в залози, на този - на онзи, а кога ще се коментира, кога ще се казва на кой е тортата, кога ще се обсъжда и  т.н.  newsm78

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 09:45 от blueeye®

# 782
  • София
  • Мнения: 2 671
Блу, няма как да стане да не знаем предваритено графика - много от вас са доста ангажирани и няма да посветят половин месец да са на линия за Предизвикателството...
За отгатването на тортите - и аз мисля, че няма нужда от тази акробатика...

# 783
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Блу, няма как да стане да не знаем предваритено графика - много от вас са доста ангажирани и няма да посветят половин месец да са на линия за Предизвикателството...

така е, но се знае кога е обсъждането, т.е. ще си направиш план поне един ден да ти е сравнително свободен \това нещо се уточнява на лични с Tandoori, т.е. ти пак ще си кажеш предпочитания и тя ще разхвърля нещата по графика, да е удобно за всички / поне си мисля, че няма да е проблем по този начин...   Hug  bouquet  то винаги ще има ангажирани, винаги ще има хора, които няма да има възможност да се включват навреме, но това не е пречка  Peace поне мое виждане, нека и другите си кажат  Peace

когато човек има желание, ще намери начин  Peace поне аз съм така, дори и със закъснение  Simple Smile

# 784
  • Мнения: X
Благодаря на организаторките,Тандури,Пепи     newsm51   

Аз лично научавам по нещо ново от всяко предизвикателство,не само от другите торти,като нови блатове,техники,а и пробвах нещо,което не бях правила.За мен има смисъл дотолкова ,че ми дава стимул да се опитвам да правя неща за пръв път.
И макар че не гласувах за икебаната,смятам че ми дава голям шанс да видя какво мога и какво съм научила за тези 7-8 месеца,откакто съм с вас.

За отварянето ден за ден...аз не бях много ЗА тази идея,макар че не ми попречи да се насладя максимално и на това предизвикателство.Но нямаше ефекта,който очаквахме,поне според мен.
А за идеята за отгатването...просто така ми хрумна,не съм я обмисляла в подробности...може би
първия ден виждаме всички торти без имена,и всеки си гадае ,не е задължително да споделя предположения,а после пак всеки ден се пускат по две или три с описанията,и вече с имената.Е, последните няма да са чак такава изненада...като останат 2 или 3 дни...
На мен би ми било интересно да видя 20 торти например и да не знам коя на кого е.
Но както реши мнозинството.
Аз вече обмислям следващото ...цвете.    Peace   

# 785
  • Мнения: 5 877
Точно за отгатване надали може да се говори, защото ще има и нови хора, надявам се.
Но би било интересно да се коментират тортите, без да се знае коя чия е.
Според мен загубата на интерес идва от това, че много се точи цялата работа. Биха могли да се отворят всички наведнъж и да се коментират накуп, не са толкова много.

# 786
  • Мнения: 1 610
Aз като новобранец да си кажа = супер е идеята. На мен не ми трябва да гадая на кого са тортите, аз се включин по средата и регламента не ми беше много ясен. Затова не съм ги видяла отначало всичките. Даже ми беше по-интересно да виждам по 2 торти всеки ден. Така имаш възмоцност да се концентрираш върху новите торти, да обърнеш внимание на детайлите , а не само визуално да прецениш- Аууу, тази е хубава. Кой ли я е направил?

Има ли предизивкателството гласуване за първи места?Ако да, кога?

# 787
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Има ли предизивкателството гласуване за първи места?Ако да, кога?

няма гласувания  Wink Предизвикателството не е с конкурсна насоченост, а има обучаваща цел  Peace

# 788
# 789
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Точно за отгатване надали може да се говори, защото ще има и нови хора, надявам се.
Но би било интересно да се коментират тортите, без да се знае коя чия е.
Според мен загубата на интерес идва от това, че много се точи цялата работа. Биха могли да се отворят всички наведнъж и да се коментират накуп, не са толкова много.

И ще настане една какафония в коментари, отговори, питания, кой разбрал, кой не. Не мисля, че 20 торти са малко и да се поместят в един ден е непосилно за оглеждане, обсъждане и коментар.

Сегашният формат на поетапно откриване и коментиране ми допадна, държа ме в приятно нетърпение и всяка сутрин с кеф си отварях темата и новите торти, имах време да огледам обстойно, ако имам питане да питам. За себе си мога да кажа, че този път успях да коментирам всички торти, не пропуснах и ми беше приятно да видя творбата на всяка от вас, защото всяка е вложила труд, старание и любов, повече от това - здраве му кажи.

Надявам се да се придъжаме към приетите правила и срокове. Добрата организация, изисква и добра дисциплина от наша страна до някъде.

# 790
  • Мнения: 668
Аз съм по-доволна от този начин на протичане на Предизвикателството, с поетапно разкриване на тортите. Макар този път участието и коментарите да бяха по-слаби, това за мен не намали трепета на очакването на всяка нова торта. С голямо удоволствие можех да се съсредоточа върху всяка една поотделно, без да бързам и да се отплесвам с други, на които не е дошъл реда.
Би било интересно да погадаем чия ли е тортата и съм "ЗА" да се направи пробно (ако организаторите преценят) тайно наместване на графика, и да се откриват тортите в "закрит" ред, т.е. да не се знае коя е следващата.
За мен предизвикателството не губи смисъла си и има своето очарование, затова ще направя всичко възможно за да участвам дейно и в следващото такова - Икебаната.
Благодаря на всички организатори и участници за положените труд и старание и за радостта която донесохте на очите ми.   bouquet

# 791
  • Мнения: 559
Аз също съм за подобното отваряне на ден по 2 торти.Така е по-лесно наистина.Беше удоволствие да участвам макар само с коментари.Давайте така.А може и по-често да правим такова нещо!?Например за май!?
 Hug

# 792
  • Мнения: 3 216
Момичета ударете по едно рамо http://www.bgpetition.com/detski-gradini-iasli-Plovdiv/view.html  Praynig

# 793
  • Мнения: 7 091
Тъй като приключихме за Февруари, нека си дам и аз 2-та цента по въпроса за формата, като човек, който е ангажиран всеки ден с него в продължение на почти 2 месеца.

Предизвикателството отнема страшно много време! Затова и момичетата, които останат по-назад имат по-малко коментари, защото хората вече са "изморени" от това влачене по 2 торти на ден.
Моето желание е ( надявам се да ме подкрепите) да определим брой  дни, в които да се провежда, но да не надвишава седмица. В рамките на тези дни ще се разхвърлят по колкото торти може на ден.
Няма да настане чак такова объркване, повярвайте ми! Дори и сега много хора ( вкл и себе си имам предвид) писахме коментари за повече от дневно обсъжданите торти, защото на всеки от време на време се случва да не може да пише за някого и да добави коментар допълнително.
24 торти събрани в 1 седмица да речем са почти по 4 торти на ден и това не е чак толкова много.
От друга страна 2 седмици е просто адски много време! Благодаря на Пепи за това, че ми помогна толкова много този път, просто нямаше да успея да се справя!

Относно това да се гадае коя торта на кого е, аз съм против, защото лично за мен това ще означава още много допълнително работа, тъй като първо трябва да не дам име на албумите ( не знам дали сте забелязали, но всяка снимка поотделно е с името на този, който я е правил, както и с коментар, че не е моя, към всеки албум има обяснение пак добавено от мен чий е албума и т.н. В последствие пък като се отвори и се обяви чия е, аз да добавя съответно всички тези неща.
За съжаление, това се прави на ръка! Не знам дали някой от вас е обърнал внимание по колко снимки има в предизвикателството, но да добавите по 2 неща към всяка една ) заглавие и коментар, после да ги аранжирате по хронология ( много често момичетата са си сложили цифри коя след коя снимка да е) отнема време!
След всеки ден това означава, че ще трябва да преименувам всяка една снимка поотделно и работата, която съм правила цял месец преди това да трябва да я свърша в определен ден, в определено време + тази, която се прави всекидневно след откриването на самото предизвикателство.
За мен лично този разход на време ( и усложняване на формата) е неоправдан.
 Ако имаше някаква практическа полза от това, т.е да се инвестира това време с някаква обучаваща цел, ОК.

На практика обаче само ще разводни предизвикателството и ще измести основната цел- вместо да се интересуваме как е направено нещо, ще се интересуваме кой го е направил.
Нека припомня все пак защо сме се събрали- предизвикателството е с цел да предизвикаме себе си и си дадем добър повод да направим нещо, което в нормални обстоятелства не бихме намерили време, вдъхновение, тема, съмишленици, както и да споделим направеното, да получим съвет, коментар, да дадем възможност на другите да се поучат от нашия опит(положителен или отрицателен) и т.н.
Предизвикателството не е ( само) за забавление, а за да научим нещо! Което не изключва да се забавляваме междувременно разбира се! Затова и мисля, че ако тръгнем в тази посока, следващата стъпка ще е това да се гласува за торти и ще се опорочи цялата идея.
Тайно наместване на графика просто не искам да си помислям колко ще е сложно, предвид какво разместване беше с явното.

Затова моето желание и молба към вас е - дайте да се фокусираме над важните неща!
АКо обсъждаме повече торти на ден няма да загубим нищо от образователната стойност на предизвикателството, но може да си спестим фрустрацията от това безкрайно проточване.

Нямам против да се отварят само тортите в определения ден за обсъждане, но както казах значително да намалим броя на дните, в които ще се обсъжда.
Почти всички бяха дали много добри обяснения към тортите си и въпросите са наистина малко от страна на зрителите именно по тази причина. При това положение обсъждането на 4+ торти на ден няма да промени кои знае какво.

Това са моите мисли по въпроса.
Поне докато не довърша сайта, няма да мога да ви предложа възможност да си качвате сами снимките, просто защото в албума, в който се помещават сега са и моите лични снимки. Не мисля, че някой би злоупотребил разбира се, но като цяло не желая да смесвам двете неща.
Ще се постарая като преместим нещата на сайта да кача снимките от предните предизвикателства, но нямам представа кога ще стане това.

Съжалявам, не искам да съм дъждовния облак, който ще развали пикника и не искам да го приемате като оплакване, защото не е така и с радост правя тези неща за вас, но искам да имате реалистична представа какво представлява организирането на подобно занимание, когато няма специализиран сайт за това!
В момента в който пуснем сайта, ще можете сами да качвате и надписвате снимки, програма ще сортира по дни кой кога ще се обсъжда и автоматично ще се разпределя по колко човека на ден, албумите ще се отключват пак с програма и тогава нещата ще са малко по-различни, но СЕГА всичко това се прави на ръка!
Аз съм човек, който не обича да инвестира време в безсмислени неща! Всяка една минута ми е разпределена до максимум така, че да извлека максимално полза от нея. Безсмисленото отключване, заключване, надписване и прочее, просто ме товари допълнително и за съжаление никакво удовлетворение не ми носи- нищо не научавам и с нищо не ми помага.
Разбирам желанието ви нещата да се променят сега и в този момент към нещо по-различно, но просто не мога да го предложа в момента, защото не съм готова със сайта. Ако по-голяма част от нещата бяха автоматизирани, ОК всички тези промени които искате ще са съвсем възможни, но в момента, когато това се прави на ръка, просто трябва да си дам самоотвод, защото не съм в състояние да изпълня изискванията ви.


Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 14:55 от Tandoori

# 794
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аз също съм за подобното отваряне на ден по 2 торти.Така е по-лесно наистина.Беше удоволствие да участвам макар само с коментари.Давайте така.А може и по-често да правим такова нещо!?Например за май!?
 Hug

Специално пропускаме април-май заради великденските праници. Още миналата година имахме график - юли, октомври, януари, но и него го изместихме малко, а и така съкратихме голямата пауза. Юни мисля, че Тандури не може да се ангажира с организацията- все пак си е трудоемка работа, както и отнема доста време.


Момичета, благодаря на всички включили се. Дано следващото предизвикателство се раздвижим малко повече, че това нещо еуфорията ми избяга. За мен беше чест да бъда отново част от всички вас.

Общи условия

Активация на акаунт