Тортено предизвикателство Февруари 2009

  • 48 917
  • 848
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 559
Е,като не може,няма нищо.Ще се "видим" юли тогава!?
Р.S.Да се обсъждат по 4 или повече торти също става.

# 796
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Е,като не може,няма нищо.Ще се "видим" юли тогава!?
Р.S.Да се обсъждат по 4 или повече торти също става.


А ти ще се включиш ли? Передварителното обсъждане и записване за участие започва юни, изработката юли, а август коментираме тортите.

# 797
  • София
  • Мнения: 2 114
Ами...съгласна съм да посбием броя торти на ден...преди не мислех така, но не пречи нищо да опитаме следващият път, така ще знаем и за по-следващия дали ни устройва ефектът от по-стегнатия график на обсъжданията! Отварянето може да продължи ден за ден, макар че не мога да преценя дали има някакъв ефект.
До юни има време, но тогава трябва и да гласуваме за следващите 2 теми, значи, трябва да добавим и някоя нова тема в списъка, защото иначе остават най-малко желаните дотук и ще ни намалее вдъхновението:)))

Тандури, Пепи  bouquet

# 798
  • Мнения: 2 708
Тандури, най-сърдечни благодарности към теб Hug, за това което правиш, а също и за Пепи.  bouquet

Това си е наистина страшно времеотнемащо нещо.

Аз лично, 2 пъти си казах мнението, че съм за 3 и 4 торти, та и за + съм ОК и тогава няма да е толкова дълго. Но си е лично мнение и разбира се, не го натрапвам на никого. Със сигурност, ми се струва, че мнението на хората, ангажирани с организацията тежи повече от колкото на всеки друг.

Беше чудесно, да участвам. Самата аз се предизвиках с нещо, което надали бих направила иначе, а и зарадвах невероятно най-близките за мен хора с тортата, която направих за това Предизвикателство.

Дали ще се включа в следващото, за мен зависи от това, дали ще ми хрумне поне някаква по-интересна за мен самата идея, защото темата Икебана, не е моя тема и не ми е присърце Wink Wink Wink Времето ще покаже.

Благодаря на всички момичета. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 799
  • Мнения: 7 091
Благодаря ви момичета за милите думи! Наистина се надявам да е полезно за всички ви и да се виждаме още много време по предизвикателствата Simple Smile
Само за справка искам да пусна колко снимки има в последното предизвикателство, за да добиете представа за какво говорим- снимките са 586. В предното бяха 530 и няколко, не си спомням точно.

Това, ви пиша в момента НЕ ЗНАЧИ- КАЧВАЙТЕ ПО-МАЛКО СНИМКИ!( подчертавам го дебело, да не би някой да си помисли точно това!) Напротив! Това е целта на заниманието! Колкото повече, толкова по-добре за тези, които се интересуват както е направена тортата! Затова и няма ограничение за броя снимки, защото смятам, че това е едно от най-важните неща в предизвикателството- да може да покажете нагледно какво и как сте направили.

Моля, ако имате да кажете нещо по темата за формата на предизвикателството възползвайте се сега!


Предложения за допълване на темите за предизвикателство моля да се допълват с червен цвят под постингите ви.
Ето останалите теми от предния път:

Държава
Етно
Континенти
Торти числа
Български народни обичаи
Бебешки торти ( Бейбишауър)
Нетрадиционни растения
Нетрадиционни животни
Нетрадиционни предмети от бита
Празници
Герои на Дисни
Екшън герои
Филми
Книги
Картини
Плодове/зеленчуци
Плетива
Дантели
Свещи
Посуда
Снимки, спомени, албуми
Храна
Ваканция
Дрехи
Мебели
Театър
Професии
Космос
Цирк


Миналите предизвикателства:
- Сватбена торта
- Нетрадиционни приказни герои
- Сезони
- Икебана ( предстои Юли 2009)

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 15:32 от Tandoori

# 800
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Тандури, благодаря за отделеното време, ти си вдъхновението на това предизвикателство и самото начинание е много добро като идея. Оценявам и времето, което отделяш аз всичко това, защото истината е, че форумът не е центърът на света, както и не определя живота ни, а ти отделяш не малко време, за да организираш нещата.

Аз вече съм готова с тората за юли, вчера пратих и пакета снимки на Тандури, така че с две ръце съм за идеята на Дими да обсъдим и следващите теми, хубаво е да определим датите и темите за следващите акции, за да се провери и интереса.

Иначе икебаната не ми беше присърце и на мен и като цяло не съм доволна, но да не си прекъсвам цикъла участия  Mr. Green

# 801
  • Мнения: 1 173
Тандури, Пепиблагодаря ви че организирахте това Предизвикателство    bouquet . Не участвах а за себе си реших и да не "коментирам " тортите въпреки че видях доста интересни неща. Поздравления още веднъж на всички .
 За снимките да се отварят по етапно - беше ми интересно като идея ( всяка вечер проверявах към 6-7 ч да видя дали Ани е "отключила " поредните албуми  Mr. Green ). Нямам нищо против да остане така.
 За повече торти да се обсъждат на ден - може да се пробваме , още повече че август е "отпускарски" месец и доста хора ще са на почивка. Затова нека да видим какво ще излезе и тогава да преценим дали ще остане и за октомври.

 Не знам защо така всички и се плашите на "Икебана" . А и тук ми се иска да уточним малко темата . Първообраза на темата предложена от Шемет беше " цветя" . Икебаната си е вид изкуство , изисква не само "цветя" , но съд в който да бъдат подредени и т.н. Нека уточним дали правим цветя или стриктно Икебана .

# 802
  • София
  • Мнения: 2 114
Да, първоначално предложеното име на темата беше Цветни композиции, ако не ме лъже паметта, защото аз я разбрах тогава, че става въпрос за това, акцентът на тортата да са цветовите съчетания, а после се уточни, че става въпрос за цветя и за да няма недоразумения като моето, беше наречена Икебана...Аз отсега казвам, че почти имам идея и тя няма общо с японската визия за подредба на цветята...не защото не я уважавам и в повечето случаи, в които съм виждала такова изкуство съм го харесвала, но нямам желание да насоча натам време за самообучение...Това, което ми е хрумнало на прима виста е много близо до душата ми, а тя, разбираемо, не е японска:)

Ще помисля още за някоя нова тема и ще добавя:)))

# 803
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Благодаря на организаторките, Пепи, Тандури    bouquet Hug ...

Рая, незнам за съда, аз ще направя Mr. Green, но може би не всеки иска да е по този начин  newsm78. Какво ще кажете да има база и висока част, в смисъл да е като букет, а не просто полегнали цветя в/у тортата  Thinking ...

Допълнителна тема :
Стррраааашно ми се правят  СГРАДИ  в момента, имам толкова идеи че ще се пръсна  smile3514, къщи, катедрали, пирамиди, небостъргачи, темата е необятна  Hug ...
Какво ще кажете ?
За народните обичаи, нещо ми мина мерака  newsm78, като че ли не е ясна и въздействаща идеята като за торта  Thinking ...

# 804
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Напълно съм съгласна с написаното от Tandoori  Peace  Hug

ОТТЕГЛЯМ си предложението за скрит график, то беше просто хрумване, добро на пръв поглед според мен Blush, но щом ще натовари организаторите - оттеглям  Naughty  Mr. Green

ЗА - да стесним времето за обсъждане на 1 седмица
ЗА - и при следващото предизвикателство тортите да се отварят ден за ден
ПРОТИВ - гадаенето коя торта на кого е
МОЛБА - да има ПОВЕЧЕ детайлни снимки от процеса на работа Praynig

ще помисля за някоя нова тема  newsm78

# 805
  • Мнения: 2 708
Аз малко си го представям по различно "Икебаната" , а и дори по общо Цветя да е.... Такова ограничение, като предложението на Ели например, ограничава фантазията май Thinking. На мен примерно много ми допадно това, че Сезони, беше оставена свободно да бъде интерпретирана и така имаше много оригинални идеи, като пример тортата на Анда, която лично аз харесах много. Ако имаше някакви ограничения в това, какво се разбира под Сезони, нямаше никога да видим такава торта. Защо трябва да разбираме Икебаната съд с цветя пък се питам аз newsm78. Ели, да не се обидиш пък сега, че вече не смея да си кажа мнението, когато го имам. Hug Hug Hug Мисълта ми е, че ако има изискване за база и изправени цветя, много еднакви торти ще има, или поне аз така си мисля. Може пък и да греша. newsm78

# 806
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Първо да благодаря на организаторките за отделеното време и положени усилия   bouquet  Hug  bouquet
Нямам претенции за броя торти и как ще се отварят. Който го мързи да коментира при всички случаи няма да се затормози с писане.

Ели мисля че не е удачно да слагаме някакви по-конкретни условия за формата - доколкото разбрах има вече готови торти които може да изялзат от такива рамки поставени сега.

Имам и питане кога ще се гласуват следващите предизвикателства? И още нещо - всички ли могат да коментират тортите или само участниците в предизвикателството?

# 807
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Такаааааа, мъжа ми каза, че нашите торти не били предизвикателство. Онзи ден ми вика: "Абе дайте аз да ви кажа следващата тема" . И се произнесе, че иска да правим космически кораби от Star Wars.
Аз за сега нямам идеи за нови теми, а за икебаната трябва да си намеря книжката и тогава ще действам Simple Smile

# 808
  • София
  • Мнения: 2 671
Да не се повтарям, напълно съгласна съм с Блу:
...

ЗА - да стесним времето за обсъждане на 1 седмица
ЗА - и при следващото предизвикателство тортите да се отварят ден за ден
ПРОТИВ - гадаенето коя торта на кого е
МОЛБА - да има ПОВЕЧЕ детайлни снимки от процеса на работа Praynig
...


Искам много да благодаря на Тандури и Пепи, без които това Предизвикателство нямаше да се осъществи!

За Икебаната, а и по принцип - смятам, че след като сме гласували дадена тема, трябва да оставим всичко без повече ограничения освен написаните в началото (за готова украса и т.н.) на фантазията и възможностите си  Peace

Аз вече имам доста подробна идея за това как ще изглежда тортата (от Икебана нищо не разбирам - една вечер питах чичко Гугъл и попаднах на тази картинка, която много ми хареса и я "видях" на торта) и как ще я направя, защото ще я направя така или иначе, чакам само удобен повод... а дали ще я включа не знам - иска ми се да участвам, когато мога да ви покажа нещо ново, за да има смисъл това участие не само за мен  Wink

И последно - към Рая и всчики други не участвали: за мен всчики коментари са добре дошли и не мисля, че трябва да има такова ограничение.

# 809
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Румя Grinning, участието ти има смисъл за самата теб, много важно какво ще си кажат другите, какви са тези приказки, че нямало да видим нищо неочаквано от теб Wink? И същата техника, откъде знаеш, може да се вдъхновиш и да използваш различна, невидяна техника, или идеята ти да засенчи техниката  Joy ...
Ок, както кажете, никакви ограничения за Икебаната, може и цветята отдолу а тортата отгоре Whistling Grinning, но после като дойде ванчето да не кажете че не съм ви казала  Crossing Arms ....
Не ми е много по сърце тази икебана, но ще се опитам, и аз гледам от гугъл Confused, не ми се ще да е нещо банално, но засега незнам  Rolling Eyes ...

Съгласна съм по всички точки с блу, както и е удобно на Тандури, така да го направи, и без това прави прекалено, сега и претенции няма да проявяваме  Peace ....

Пепи, идеята на мъжа ти е супер, но само бяла, черна и сребриста боя ще се ползват и нито едно цветенце  Confused, може би трябва да накараме мъжете ни да участват в този кръг  Laughing ...

Общи условия

Активация на акаунт