Бебешка близнашка тема ХІI

  • 13 083
  • 244
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 414
Ние пиехме Ам и сутрин и вечер от една седмица спрях сутрешното защото доста акат от него,вечерното до когато искат.
hellche как вечеряте седнали на масата ?При нас е невъзможно.
Млякото и яцата/яйчен прах/ в детските кухни е сухо,не прясно.

# 61
  • Мнения: 623
Узи, с твоя разказ направо ми уби в зародиш мислите за ясла.Как може такова отношение  #2gunfire,като знаят с какво ще се занимават ,защо са  започнали,не може така - през пръсти.В  крайна сметка ако няма желаещи за тази работа,инстанциите би трябвало да назначат повече хора или да увеличат заплащането за по-съвестно отношение.

Каси,режима ви е добре,като се има предвид,че не искат манджи.Може би са така озверяли сутрин ,както пишеш,защото са само на мляко от предния ден.Като им дойде апетит за друго,може да ги пробваш на часовия режим за хранене,който hellche е описала.Нашия е почти същия.Но ние спим само следобед от 14.30 - 16.30ч.Когато са  заситени от предния ден,ще имат търпение за закуска.
Аз давам за вечеря нещо леко,зеленчуково към 19.30-20.00 , но след това си изцокват и по 200мл. мляко в леглата.Това мляко въобще не мисля да го спирам.В една от книгите за хранене дават вечеря + кисело мляко за десерт.Та аз просто го давам преди спане и не кисело, а бебешко.
Един от най-ранните ми детски спомени е как майка ми ни даваше на мен с брат ми по чаша разбито кисело мляко,с какво блаженство го изпивах на един дъх и заспивах....После и аз ще мина на кисело,но ще им давам.Не знам само как ще включа миенето на зъбите. newsm78

С прясно мляко само готвя - крем супи,бисквитена торта ......Взимам от,това в пликчетата,че е с по-малка трайност т.е. по-истинско и с по-малко консерванти.Извара не давам,защото не съм сигурна в състава и качеството.Сирене изяждат по килограм на седмица,засега само Маджаров,като се обезсоли е страшно вкусно.

И при нас сядането на маса в присъствието на малките хуни е голяма лудница. #Crazy

lorraine, е вие сте направо шампиони - 16 зъба smile3501.

А за спалните чувалчета,май съм изпуснала момента и ми се струва,че няма да ги искат,но ще пробвам с един.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 711
Ами сядат си на столчетата, приближавам ги до масата и ядем заедно, аз давам на единия, таткото на другия. Понякога им писва да седят в столчетата и сядат на нормалните столове. Дани дори пследен става от масата, докато не раздигна всичко само вика "ам-ам", много е лаком. Изяждат по половин супа, която им е останала от кухнята на обяд и по една филийка с чубрица, без коричките. А мляко после не искат, когато им давах едва изпиваха по 60 гр. Не знам и аз, може би сутрин да им давам със закуската.  newsm78 Кажете вие какво им давате за закуска? Аз за сега давам попара, но си мисля, че може вече да хапват филийки с лютеница или нещо подобно и да давам с тях и мляко  Thinking Сериозно се замислилх за това мляко... ще се консултирам и с педиатърката.
Каси, наистина ако искаш може да пробваш 1 час преди лягане да им дадеш някаква манджа и после мляко и така може сутрин да не са толкова озверели Simple Smile

# 63
  • Мнения: 1 165
Мерси за съветите. Значи пробвах един път вечеря манджа, после баня и мляко в леглата, и Християн пъшка цяла нощ и се въртя, не беше хич спокоен. Та реших, че е преял и не съм давала повече така. Мишо пък ми отказа манджата към 19.00 и така.

Лорейн, браво на Цеци. Шампион е! Ние пък изоставаме.  Thinking

# 64
  • София
  • Мнения: 1 844
Хайде и аз да се запиша, че още малко и ще изпусна темата.

Яси ми беше с Т четири дни, та за пръв път ми се наложи да извикам педката вкъщи. От вторник не е вдигал, днес май започна и да се храни нормално пу-пу, че ме побърка с това неядене.

За яденето - сутрин към 8,30 ги кърмя все още, към 10-11 закуска (попара, кус-кус, каша, овесени ядки, бисквити с АМ), към 14 обяд второто от кухнята, по някое време следобед плод, към 19 супа, към 22 АМ. Кремчетата ги пропускам, но сега при нас няма кухня, че правят ремонт и понякога ако вечер нямам супа им правя кремче или грис. От както са на този режим престанаха да се будят вечер да сучат и съм доволна.

За спането - спят с чували и вече не ставам по сто пъти, въртят се навсякъде с тях. Дидка, и аз си мислех че съм изпуснала момента, че ги сложих преди 2 месеца, но нямаше никакъв проблем, изобщо не реагираха.

Дидка, Узи, много са ви сладки аватарите  Laughing

 Hug
 

# 65
  • София
  • Мнения: 1 711
За яденето - сутрин към 8,30 ги кърмя все още, към 10-11 закуска (попара, кус-кус, каша, овесени ядки, бисквити с АМ)

Танини, а овесените ядки ти ли ги приготвяш и как? От кухнята от време на време дават и ги ядът, но не знам как да ги приготвя аз.

# 66
  • Мнения: 1 165
За яденето - сутрин към 8,30 ги кърмя все още, към 10-11 закуска (попара, кус-кус, каша, овесени ядки, бисквити с АМ)

Танини, а овесените ядки ти ли ги приготвяш и как? От кухнята от време на време дават и ги ядът, но не знам как да ги приготвя аз.

Ще ти кажа в събота вечер.  Wink

Танини, радвам се че писа. И дано Яси е добре вече.  Hug  Нали ти роди по естествен път близнаците? Ще ти пиша на лични.  Wink

# 67
  • София
  • Мнения: 1 844
Добре е, мерси  Hug Щуря до 22,30

Хелче, овесените ядки ги правя така - слагам две пълни чаени чаши вода с две супени лъжици тръстикова захар (тя не е толкова сладка, от другата може и по-малко) и около 10 с.л. ядки от фините, като се сварят и посгъстят ги махам от котлона и после прибавям сирене. Става   пълна чаша, на моите преди не им стигаше, но сега остава по лъжица, две. Може да ги правиш и с прясно мляко, както мляко с ориз примерно, или вместо сирене да слагаш плод, така може и да не прибавяш изобщо захар.  Peace

# 68
Didka_2, не се отказвайте от яслата. То оня ден е било екшън някакъв . Моите не спали, ревали, събудили децата от тяхната група, после децата от съседната група и 30 деца са ревали 1-2 часа. Аз да бях, направо бих набила родителите на такива близнаци, дето будят другите деца. хихи
Другото тъпо е, че се оказа, че ги слагат в едно легло - щото няма достатъчно легла. Те от 6-месечна възраст не спят в едно легло и сигурно затова не могат да заспят. Вчера примерно пак не са спали, ама са си играли и всички бяха доволни.
Никога не са си позволявали лелките така да ми се карат, така че сигурно е било много под пара положението. На другия ден лелката беше много мила.
Продължавам да съм категорично "за" яслата. Децата трябва да общуват с деца, а не с баби. Някой ден ще ви разкажа какъв диалог чух между едно детенце и баба му. Направо  Shocked

# 69
  • София
  • Мнения: 1 711
Хелче, овесените ядки ги правя така - слагам две пълни чаени чаши вода с две супени лъжици тръстикова захар (тя не е толкова сладка, от другата може и по-малко) и около 10 с.л. ядки от фините, като се сварят и посгъстят ги махам от котлона и после прибавям сирене. Става   пълна чаша, на моите преди не им стигаше, но сега остава по лъжица, две. Може да ги правиш и с прясно мляко, както мляко с ориз примерно, или вместо сирене да слагаш плод, така може и да не прибавяш изобщо захар.  Peace
Супер, мерси много  Hug аз мислех че е нещо много сложно, но това изглежда лесно Simple Smile Ще купя и ше им направя.

# 70
  • Мнения: 138
Здравейте и от мен. Ще споделя и нашия режим, да ми кажете какво мислите.
В 8 часа- закуска (предимно попара)
12 часа - обяд от ДК + десерт (крем, кисело мляко с плод или с бисквита)
15 часа- плод
17 часа- каша, кисело мляко с бисквити, крем, кисел или грис.
19:30 часа- супичката от ДК+ десерт, който е крем, кисело мляко с плод или с бисквита, или плод.
Гледам на ден да изяждат горе- долу по 1 кофичка кисело мляко. Малко ли е  Rolling Eyes?
Каси, аз попарката я приготвям от вечерта. Докато ги преоблека я затоплям, слагам и сиренцето, защото и мен няма кой да ме чака да я правя сутринта.
За чувалчетата- Станимир спи много кротко и не се развива, но Марто е все развит. Слагах го в чувалче, но в него да е спал 2-3 пъти- научи се да го разкопчава и да излиза от него. Пробвах да му го обличам докато спи- след по- малко от час се събужда с рев, докато не го махна  Tired. Сега спи с пижама и върху нея по- дебеличко гащеризонче и завит само с одеяло. Дано не се разболее, защото пак е все развит. По 100 пъти ставам да го завивам и пак се открива.

# 71
  • Мнения: 623
hellche,освен попара на закуска давам макаронки с масло и сирене(тези на Плазмон се варят 3-5мин.),каша (безмлечна и без захар )с настъргана ябълка или круша - с нея приемат по 150мл. мляко.,понякога добавям и  плодово пюре - манго,праскова - за разнообразие на вкуса.Овесените ядки са за следобедна ,с кисело или прясно мляко,с пасиран сладък плод,отскоро добавям щипка-две смлени орехи,мисля да слагам и малко мед.Планирам да им правя и запечена филийка с намачкано сирене и яйце/жълтък и с нея също някакво мляко да пият.

mimozka23,според мен ви е екстра режима. Peace

tanini,радвам се,че сте на хоризонта и вече сте добре. Heart Eyes

Узи,като ти се отвори време - разкажи за бабата Praynig

Мерси за съветите за чувалчетата.Аз вече съм се отказала да ги завивам,само им слагам чорапки към пижамките.
 Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 1 711
Дидка, мерси за съветите  Hug ще почна да им разнообразявам малко закуската. Аз преди им редувах попара и каша на Нестле с бисквити, но не знам защо спрях да я давам  newsm78 Иначе и аз си мислех за нещо без мляко и да им давам с него да пият отделно мляко. А овесените ядки и аз мисля за следобед, че сутрин няма кой да ме чака да ги приготвям  Joy

mimozka23, и аз мисля, че режима ви е добър. той е почти като нашия, само че аз плод (сок) давам след сутрешното спане, което се пада 1 час преди обяда. А пък не им давам десерт, защото ми се струва че много ще им дойде, но ти сигурно им даваш по-малко от манджата. Преди им давах наобяд за десерт Данонино, но откакто се изприщиха бузите (док каза че е от него) вече не давам.

# 73
  • Мнения: 405
Дидка и нашият режим е като вашия,но по навик или от глад Стефан и след вечеря и след мляко пак се буди през ноща и си иска шишето.Хубавото е,че поне Ники спи.Овесени ядки и аз им правя,даже добавям и пшенични трици по малко,както и мед и орехи.Кус-кус не искат newsm78.Тези топчета явно не им харесват,но макарони хапват.Оставям ги да се разварят повече.
А в спално чувалче спи само Ники.Стефо и така се буди,а сложен в такова нещо направо издивява.
Узи,е как да заспят дацата в едно легло. newsm78 Тясно им е на децата,пък и се закачат едно с друго.Толкова ли нямат още едно?

# 74
  • Мнения: 2 950
Като сте заговорили за овесени ядки, да ви кажа каква следобедна закуска съм им приготвила за три дни напред. Сварих на пара тиква. Намачках я и както е гореща я изсипах в бурканчета, във всяко от които бях сложила по 2 с.л. сурови овесени ядки. От горещата тиква така се задушиха, че омекнаха като варени. Умират за това. Без захар, без нищо - полезно и вкусно. Иначе овесените ядки не ги варя, а само ги заливам с гореща вода и чакам около 10-15 мин да омекнат хубаво. По-полезно е!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт